Forum Dar Życia

Życie towarzyskie i kulturalne => Sport => Wątek zaczęty przez: Ulka w Wrzesień 10, 2003, 05:33:52 pm

Tytuł: Imprezy sportowe - aktualności
Wiadomość wysłana przez: Ulka w Wrzesień 10, 2003, 05:33:52 pm
Zawody sportowe, rehabilitacja w basenie, integracyjny piknik i pożegnanie lata - to niektóre atrakcje bemowskiego Tygodnia Osób Niepełnosprawnych

Na boisku gimnazjum przy ul. Rozłogi setka dzieci z bemowskiego środowiskowego domu samopomocy i z innych dzielnic mogła się sprawdzić w skokach, rzutach do kosza czy turlaniu na materacach. Nie było lepszych i gorszych. Każdy zawodnik został obdarowany złotym medalem. Na zakończenie odbył się mecz piłkarski między reprezentacją bemowskiego gimnazjum nr 1 a uczestnikami spartakiady i ich opiekunami. Wynik był prawdziwie integracyjny - 3:3.

Bemowski Ruch Pomocy Niepełnosprawnym, który organizuje spartakiadę, zapowiada, że zawody sportowe będą odbywać się cyklicznie. Chociaż organizacje społeczne mają coraz większe kłopoty z pozyskiwaniem sponsorów, przedstawiciele ruchu potrafili zarazić optymizmem wiele firm.

- Trzeba rozmawiać z ludźmi, a nie z instytucją. Na nasz apel bardzo szybko zareagowało kilkadziesiąt osób. Od nich mamy ciastka, księgę przyjaciół, chińczyki, warcaby - wylicza Anna Rusak z bemowskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, współorganizatora imprezy.

Pojutrze niepełnosprawne dzieci pójdą na basen. - Instruktorzy pokażą, w jaki sposób zabawa w wodzie może być doskonałą formą rehabilitacji. Chodzi nam też o przełamanie strachu dzieci i ich opiekunów przed wchodzeniem do wody - tłumaczy Anna Rusak.

Działacze stowarzyszenia liczą na to, że odezwie się ktoś, kto będzie chciał wspomóc finansowo organizację zajęć. Wielu rodziców nie stać bowiem na taką formę terapii. Sponsorzy mogą też pomóc w inny sposób.

Podczas tygodnia osób niepełnosprawnych dziećmi zajmują się terapeuci z Fundacji Dr Clown. Wszystkim uczestnikom imprezy rozdają noski z gąbki. Do rozdania było 300 sztuk. - Niestety, już się skończyły. Gdyby ktoś mógł nam podarować jeszcze trochę nosków, to na basenie byłoby weselej - mówi Anna Rusak.

Koszt noska to w przybliżeniu złotówka. Osoby, które chcą pomóc, mogą się kontaktować z Fundacją Dr Clown, tel. 854 05 01
źródło:
Tydzień Osób Niepełnosprawnych na Bemowie (http://www1.gazeta.pl/warszawa/1,34862,1664351.html) - Dariusz Facoń Gazeta.pl > Warszawa > Aktualności 09-09-2003
Tytuł: IV W-wski Turniej w Szermierce na Wózkach
Wiadomość wysłana przez: Anonymous w Listopad 21, 2003, 09:29:03 am
Turniej w Szermierce na Wózkach Dzieci i Młodzieży CULANI 2003, więcej informacji:
http://www.niepelnosprawni.info/labeo/app/cms/x/5620
Tytuł: Integracyjne zawody
Wiadomość wysłana przez: Ulka w Listopad 28, 2003, 11:48:17 am
Ponad 100 dzieci wzięło udział w I Integracyjnych Zawodach Lekkoatletycznych

Hala Rudzkiego Ośrodka Sportu wypełniła się w czwartek dziećmi z łódzkich podstawówek. Spotkały się tam na I Halowych Integracyjnych Zawodach Lekkoatletycznych. Dzieci z klas sportowych i integracyjnych biegały na dystansach 60 m i 200 m. Wszystko odbywało się jak na profesjonalnych zawodach. Sędziowie mierzyli czas, kibice dopingowali zawodników, a zwycięzcy stanęli na najprawdziwszym na podium. Wszyscy niepełnosprawni biegacze zostali nagrodzeni.

Imprezę zorganizowała senator Zdzisława Janowska. - Europa jest wolna od fobii i pełna tolerancji - mówiła podczas zawodów. - Musimy tego uczyć nasze dzieci, by już w przedszkolu i szkole akceptowały innych. Aby nie tylko słyszały o integracyjnych imprezach, ale brały w nich czynny udział.

http://www1.gazeta.pl/kraj/1,34309,1799100.html
Tytuł: Adaśko będzie skakał
Wiadomość wysłana przez: Ulka w Listopad 28, 2003, 04:03:18 pm
Do Małysza czas zasiąść
W piątek w fińskim Kuusamo rozpoczyna się sezon Pucharu Świata w skokach. TVP nie pokaże wszystkich konkursów na żywo. Pięć transmisji tylko w Eurosporcie

Nadchodzący sezon to 30 zawodów Pucharu Świata, w tym 28 konkursów indywidualnych i dwa drużynowe. Oprócz tego w lutym, w słoweńskiej Planicy na słynnej skoczni Velikance odbędą się mistrzostwa świata w lotach. To kolejne trzy konkursy. W sumie od listopada do marca kibice będą mieli aż 33 okazje by oglądać skoki narciarskie w najlepszym wydaniu

http://www.gazeta.pl/tv/1,47060,1793058.html
Tytuł: hooooooop
Wiadomość wysłana przez: Grażyna w Listopad 28, 2003, 09:47:20 pm
:multi:
Tytuł: Imprezy sportowe - aktualności
Wiadomość wysłana przez: Gaga w Styczeń 03, 2004, 03:14:43 am
Śladami Adaśka !
http://www.adonai.svs.pl/humor/g37.php
Tytuł: Imprezy sportowe - aktualności
Wiadomość wysłana przez: Gaga w Marzec 01, 2004, 01:13:25 am
Małysza nie było 20 sekund

Po upadku na skoczni w Salt Lake City najlepszy polski skoczek stracił przytomność
Przy lądowaniu upadł na bok i uderzył twarzą o ziemię. Na leżąco ześlizgnął się z zeskoku. Na prawie 20 sekund Adam Małysz stracił przytomność. Ze szczęśliwej dotąd dla niego skoczni olimpijskiej przewieziono go szpitala. Nie wystartuje w konkursach Pucharu Świata w skokach narciarskich w Salt Lake City.


(http://www.superexpress.pl/iso/Dzisiaj/Sport/narty/s-narty-adama-380.jpg)

 Adam znalazł się w szpitalu uniwersyteckim. Na pewno doznał wstrząśnienia mózgu, ale nie spodziewamy się innych urazów - powiedział "Super Expressowi" Jan Szturc, jego wujek i klubowy trener, który w Salt Lake City towarzyszy trenerowi Piotrowi Fijasowi. - Ma jeszcze otarty naskórek na nosie i czole.


Nierówny zeskok

To było w pierwszej z trzech serii treningowych. Adam uzyskał odległość 115,5 m, co dawało mu 19. miejsce w serii. Lądowanie wypadło w miejscu, gdzie podobno są nierówności. Naszemu mistrzowi odjechała prawa narta, a potem skrzyżowały się obie deski i nie dało się uniknąć upadku


Zniszczone narty

 Jedna narta została nadłamana, a druga ma uszkodzony tył - poinformował Jan Szturc, który zbiegł z platformy trenerów natychmiast po upadku krewniaka. - Adam powiedział mi, że z jego rękami i nogami wszystko jest w porządku. Złamań więc nie ma. Czekamy na wyniki rutynowych badań. Czuję pewien niepokój, ale mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze.

Gdy zamykaliśmy ten numer gazety, znany był wynik tomografii komputerowej. Stąd wiadomość o wstrząśnieniu mózgu. Przynajmniej przez 24 godziny wiślanin musi pozostać na obserwacji. - Według mnie start Adama jest wykluczony zarówno w sobotę jak w niedzielę. Ja absolutnie nie pozwoliłbym mu skakać - stwierdził trener Szturc. - Z moich doświadczeń i obserwacji upadków na skoczniach wynika, że w takiej sytuacji trzeba odłożyć narty i treningi na kilka dni.

Trenerzy w szpitalu


Mistrzowi świata w szpitalu uniwersyteckim stolicy stanu Utah towarzyszyli trenerzy Piotr Fijas i Tadeusz Bafia (ten drugi prowadzi ekipę Kanady).

We wczorajszym treningach najdalej poszybowali: Japończyk Akira Higashi - 131 m (w trzeciej serii), Norweg Sigurd Pettersen - 128 (w drugiej) i Szwajcar Simon Ammann - 127 (w pierwszej). Wojciechowi Skupniowi i Marcinowi Bachledzie znośne skoki wyszły dopiero za trzecim razem. Uzyskali odpowiednio 112,5 i 111 m, co dało im miejsca w trzeciej dziesiątce.

Kwalifikacja przeniesiona została na sobotę.
 
Upadki Adama

zima 1983/84, Wisła - pierwszy skok w życiu (kilkumetrowy), wypadnięcie po lądowaniu ze zbyt dużych dla sześciolatka butów

luty 1994, Zakopane - skręcenie lewej stopy, po którym urazie do dziś zdarza mu się nie dociągać podczas lotu lewej narty do poziomu prawej

styczeń 2001, Hakuba (Puchar Świata) - bez poważnych obrażeń

wrzesień 2003, Zakopane (mistrzostwa Polski na igelicie) - otarte pośladki

Zródło
http://www.superexpress.pl/iso/Dzisiaj/Sport/narty/narty_1.shtml
Tytuł: Ogólnopolskie wyścigi na wózkach
Wiadomość wysłana przez: Anonymous w Kwiecień 20, 2004, 02:21:17 pm
Hej wózkowicze, kto ma ochotę się pościgać 3 maja w Puławach:
http://www.niepelnosprawni.info/labeo/app/cms/x/8194
Tytuł: Ogólnopol. Zawody Jeżdzieckie ON
Wiadomość wysłana przez: Anonymous w Kwiecień 21, 2004, 01:28:35 pm
Więcej na ten temat:
http://www.niepelnosprawni.info/labeo/app/cms/x/8251;jsessionid=0C6898548DE3E7901B21023AE0107C8D
Tytuł: Festyn Piłkarski Olimpiad Specjalnych W-wa 7-05-2004 r.
Wiadomość wysłana przez: Ulka w Maj 06, 2004, 04:43:03 pm
7 .05.2004 r. Warszawa Torwar I
godz. 10.15 Festyn Piłkarski Olimpiad Specjalnych
godz. 17.15  mecz aktorzy- dziennikarze
występy zespołów muzycznych

Dochód z imprezy przeznaczony jest dla Olimpiad Specjalnych zrzeszających sportowców z upośledzeniem umysłowym
info. Gazeta Olimpijska 6 maja 2004 r.
Tytuł: Imprezy sportowe - aktualności
Wiadomość wysłana przez: Anonymous w Maj 13, 2004, 08:54:42 am
Zapraszamy na
III Międzynarodowe Zawody Osób Niepełnosprawnych w Ujeżdżeniu
22-27 czerwca
w KJ Aromer w Józefinie

 

Pod honorowym patronatem:
Pana Krzysztofa Patery Pełnomocnika Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych
Pana Adama Struzika Marszałka Województwa Mazowieckiego
Pana Stanisława Boguckiego Wójta Gminy Wiązowna

INFORMACJE O ZAWODACH

zawody zostaną rozegrane według przepisów I.P.E.C.
KJ Aromer - 25 km od centrum Warszawy w kierunku na Mińsk Mazowiecki, w Koniku Nowym skręcić na Długą Kościelną, dojazd autobusem 704 - trzeba dojść ok. 1 km
W KJ Aromer mamy do dyspozycji jedną ujeżdżalnię krytą i dwie odkryte, stajnie, myjkę dla koni, hotel, bar, bezpłatny parking.
zawody są przeznaczone dla osób niepełnosprawnych od 16 roku życia – osoby młodsze mogą startować poza konkursem
wszystkie testy, które zostaną użyte w czasie zawodów są dostępne na stronie internetowej Stowarzyszenia.
Testy rozgrzewkowe Program obowiązkowy
- poziom IA: test 7a - poziom IA: test 8a
- poziom IB: test 11 - poziom IB: test 13
- poziom II: test 23 - poziom II: test 26
- poziom III: test 33 - poziom III: test 36
- poziom IV: test 51 - poziom IV: test 53

Program dowolny: poziomy IA, IB, II, III, IV

ˇ wpisowe za udział w zawodach 100zł (od zawodnika)
ˇ wieczór w Warszawie 50 zł (od osoby)
ˇ wypożyczenie konia 100 – 200 zł za dzień
ˇ umieszczenie konia w boksie kosztuje 25zł za dzień (w cenę wliczone jest siano, owies i słoma)
ˇ zakwaterowanie w miejscu zawodów 40 zł od osoby (ograniczona liczba miejsc)
ˇ zgłoszenia należy przesyłać na adres Stowarzyszenia do 31 maja 2004
ˇ opłaty do 10 czerwca na konto SJON Hippoland
Invest Bank S.A. 18 1680 1248 0000 3000 0742 2850


Program:

Wtorek 22 – Przyjazdy koni i zawodników
Możliwość treningów
Środa 23 - Treningi
Przegląd weterynaryjny (dokumenty koni)
Odprawa szefów ekip/ trenerów (dokumenty zawodników)
Klasyfikacja zawodników
Przyjazd sędziów
Wieczór w Warszawie (kolacja)
Czwartek 24 - Testy rozgrzewkowe
Odprawa szefów ekip/ trenerów
Piątek 25 - Testy indywidualne
Sobota 26 - Programy dowolne
Ceremonia dekoracji
Przyjęcie pożegnalne
Niedziela 27 - Wyjazdy ekip

info: http://www.hippoland.pl/
Tytuł: Imprezy sportowe - aktualności
Wiadomość wysłana przez: Anonymous w Maj 13, 2004, 12:26:23 pm
Zamieszczam zaproszenie na Maraton Warszawski, który odbędzie się 19.09.2004, a przebiegac bedzie ulicami Warszawy. Mogą również uczestniczyć w nim zawodnicy na wózkach, więcej info;
http://www.maratonwarszawski.com/
Tytuł: Imprezy sportowe - aktualności
Wiadomość wysłana przez: Anonymous w Maj 24, 2004, 03:06:58 pm
Artykuł o czołowej naszej szpadzistce i florecistce - Marcie Wyrzykowskiej pt. "Serce, szpada, wózek":
http://kiosk.onet.pl/art.html?DB=162&ITEM=1126459
Tytuł: Rajd w Tomaszowie Maz.
Wiadomość wysłana przez: Anonymous w Maj 26, 2004, 01:18:45 pm
VII Ogolnopolski Rajd Integracyjny "U Modrych Wód" organizowany w Toamszowie Mazowieckim w dniach 17-21 czerwca br.
http://www.niepelnosprawni.info/labeo/app/cms/x/8776
Rajd jest niezapomnianym przeżyciem dla każdego uczestnika. Bylismy z Asią 3 lata temu i wyjechaliśmy bardzo zadowoleni, pełni wrażeń.
Komendantem rajdu jest Bogdan Smolarek, który razem z żoną - Małgosią założył dla córki Ani, integracyjną drużynę harcerską. Są wspaniałą rodziną i warto ich poznać. Harcerze są super i podczas rajdu każdy z uczestników świetnie czuje się w ich gronie.
Tytuł: MP w tenisie na wózkach
Wiadomość wysłana przez: Anonymous w Maj 27, 2004, 11:45:36 am
Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w tenisie na wózkach - Orlen Polish Open odbedą się w Płocku w dniach 22-26.06.04, a bedą uczestniczyć w nich nasi czołowi polscy zawodnicy, więcej:
http://www.niepelnosprawni.info/labeo/app/cms/x/8786
Sylwetki zawodników można obejrzeć tutaj:
http://www.orlenpolishopen.pl/galery.html
Tytuł: Spartakiada
Wiadomość wysłana przez: Anonymous w Czerwiec 04, 2004, 12:43:36 pm
Spartakiady Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnych „Mrągowo 2004”
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Mrągowie, Dom Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnych, Zespół Szkół Specjalnych oraz Komenda powiatowa Państwowej Straży Pożarnej organizują 5 czerwca w ramach VI Warmińsko-Mazurskich Dni Rodziny "Mrągowo 2004" w dniu VIII Spartakiadę Niepełnosprawnych Dzieci i Młodzieży.

http://www.niepelnosprawni.info/labeo/app/cms/x/8958;jsessionid=BE4DF5ADEDE4442CD236931CECCB78DC
Tytuł: Imprezy sportowe - aktualności
Wiadomość wysłana przez: Anonymous w Lipiec 02, 2004, 02:39:30 pm
Parę informacji o Spartakiadzie:

W sobotę, 22 maja 2004, na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji „Huragan” odbyła się IV Gminna Spartakiada Osób Niepełnosprawnych. Impreza została zorganizowana przez Fundację Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Arka” pod honorowym patronatem burmistrza Wołomina Jerzego Mikulskiego.

http://fakty.wwl.pl/2004/11/?id=14
Tytuł: Imprezy sportowe - aktualności
Wiadomość wysłana przez: Anonymous w Lipiec 16, 2004, 12:52:37 pm
W dniach 30.05-01.06.2004 odbyły się w Szczecinie Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce osób niepełnosprawnych.
Wyniki: http://www.idn.org.pl/szczecin/ksistart/
Fotorelacja z imprezy: http://www.idn.org.pl/szczecin/ksistart/
Tytuł: Imprezy sportowe - aktualności
Wiadomość wysłana przez: Anonymous w Sierpień 10, 2004, 02:05:37 pm
Tenis na wózkach we Wrocławiu
Wrocław Cup 2004

Dolnośląskie Stowarzyszenie Sportowców Niepełnosprawnych AKTYWNI  zaprasza w dniach 13-15 sierpnia 2004 r. na II Międzynarodowy Turniej Tenisa na Wózkach Wrocław Cup 2004.

12 sierpnia godz. 20 - losowanie

13 sierpnia godz. 10.00-19.00 - turniej główny, II runda, ćwierć finały

14 sierpnia, godz. 10.00-19.00 - półfinały singla, gry deblowe

15 sierpnia godz. 10.00 finał singla, godz. 14.00 finał debla

XI Mistrzostwa Polski w Tenisie na Wózkach Wrocław 2004
W dniach 19-22 sierpnia 2004 r. Polski Związek Tenisa na Wózkach oraz Integracyjny Klub Sportowy Osób Niepełnosprawnych "LOB" zapraszają na XI Mistrzostwa Polski w Tenisie na Wózkach Wrocław 2004.

Więcej:
http://www.niepelnosprawni.info/labeo/app/cms/x/9334
Tytuł: Imprezy sportowe - aktualności
Wiadomość wysłana przez: Anonymous w Wrzesień 06, 2004, 12:05:22 pm
IV Drużynowe Mistrzostwa Polski w Tenisie na Wózkach odbędą się w Warszawie w dn. 10-12.09.04 na WOS "STEGNY", więcej:
http://www.pztnw.org.pl/KomunikatOrganizacyjnyDMPW-wa2004.pdf
Tytuł: Igrzyska inwalidów na wózkach w Spale
Wiadomość wysłana przez: Ulka w Wrzesień 06, 2004, 09:44:07 pm
Igrzyska inwalidów na wózkach w Spale

   

Dla jeżdżących na wózkach inwalidzkich sport nie jest celem samym w sobie. - Ale dzięki rywalizacji spotykają się z ludźmi mającymi takie same problemy - mówi Elżbieta Głowacka, prezes Fundacji Aktywnej Rehabilitacji organizującej w Spale igrzyska aktywnej rehabilitacji.


13-letnia Kasia Król z Łodzi wystartowała w crossie: - Chciałam zaistnieć, dlatego pędziłam jak szalona. Myślałam, że się wywalę na korzeniu, kiedy jechaliśmy przez las. Mi się udało, ale widziałam koleżankę, która nie wyrobiła i się wywróciła. Tak się zmęczyłam, że byłam bliska zejścia z trasy. Wytrzymałam. To była moja pierwsza olimpiada.

Kasia była najlepsza z dziewczynek. Medal wręczył jej, a także pozostałym zwycięzcom, najsilniejszy człowiek świata Mariusz Pudzianowski, który trenuje Spale. Najmłodszych sportowców wnosił na podium razem z wózkami. Wszystkim rozdał też zdjęcia z autografem.

W piątek i w sobotę w Centralnym Ośrodku Sportu w Spale 150 osób jeżdżących na wózkach inwalidzkich już po raz szósty rywalizowało w łucznictwie, tenisie stołowym, slalomie, sprintach i crossie. Walczyli też o medale na pływalni. - Spotykamy się tutaj co dwa lata - opowiada Urszula Stefanowicz z biura Fundacji Aktywnej Rehabilitacji. W zawodach biorą udział dzieci i dorośli, pod warunkiem że nie są zawodowcami.

•  17 września paraolimpijczycy rozpoczynają swoje święto w Atenach. Choć z każdych igrzysk przywożą wiele medali, żyją w biedzie. A ich zdrowi koledzy mogą liczyć na renty specjalne - ok. 2,3 tys. zł miesięcznie. - Będę zbierał podpisy pod projektem zmian w ustawie o rentach specjalnych - powiedział warszawskiemu dziennikowi „Metro” Jerzy Kulej, medalista olimpijski i poseł, członek sejmowej komisji kultury fizycznej i sportu. Jeśli Sejm uchwali te zmiany, to renty specjalne dostanie ok. 60 sportowców niepełnosprawnych.

http://serwisy.gazeta.pl/kraj/1,34317,2270024.html
Tytuł: Imprezy sportowe - aktualności
Wiadomość wysłana przez: Anonymous w Wrzesień 07, 2004, 07:49:22 am
Jeśli macie ochotę to nasze wrażenia z pobytu w Spale możecie przeczytać tutaj:
http://forum.darzycia.pl/topic,3689
Tytuł: szybkie ogłoszenie o koszykówce
Wiadomość wysłana przez: tarba w Listopad 05, 2004, 07:29:19 pm
W ten weekend są mecze Polskiej Ligii Koszykówki na wózkach.M.IN.Warszawa gra z Konstancinem w Piasecznie pod Warszawą w hali na ul Sikorskiego w sobotę o k.18.20 i w niedzielę ok 10.00
Serdecznie zapraszamy ale ostrzegam osoby o delikatnych nerwach może się dużo dziać
Jeśli ktoś chciałby więcej informacji o terminach ligi to proszę dajcie znać, bo być może to tylko nasze kółko zainteresowań
Tytuł: Imprezy sportowe - aktualności
Wiadomość wysłana przez: Anonymous w Listopad 09, 2004, 07:36:33 pm
Napisz w jakiej drużynie gra Bartek i jak przebiegały mecze. przykro nam że nie mogliśmy zobaczyć chociaż jednego meczu na żywo, ale byliśmy na turnieju w Ostrołęce.
Pozdrawiam
Tytuł: Imprezy sportowe - aktualności
Wiadomość wysłana przez: tarba w Marzec 02, 2005, 11:24:07 pm
Zaczyna się nowa runda rozgrywek i tak
05.marca o 18.20 i 06 marca o 10.00 w Warszawie na Swiatowida 56 najbliższe mecze Ligi Koszykówki na wózkach Warszawa - Konstancin. Sądząc po ostatnich wynikach mogą być bardzo wyrównane mecze.My kibicujemy Warszawie-może wpuszczą Bartka na boisko.
Zapraszamy.
Tytuł: Imprezy sportowe - aktualności
Wiadomość wysłana przez: Anonymous w Marzec 03, 2005, 10:40:47 am
Trzymamy kciuki oczywiście za warszawską drużynę. Może uda nam się przyjechać w niedzielę.
Tytuł: Imprezy sportowe - aktualności
Wiadomość wysłana przez: tarba w Marzec 07, 2005, 12:42:54 pm
Tak jak zapowiadałam mecze były bardzo zacięte. Sobotni wygrał Konstancin  :oops: z 6-cioma punktami przewagi chociaż w połowie Warszawa powadziła 10-cioma. W niedzielę w rewanżu Warszawa rozgromiła  :wink: przeciwników z przewagą "aż" 5-ciu punktów. Za tydzień mecze o tej samej porze w tym samym miejscu z mistrzem Polski zespołem Rzeszowa. Osoby o słabych nerwach proszone są o zostanie w domu bo Rzeszów znany jest z faulowania
Osoby o mocnych nerwach jednak zapraszam chociaż pewno przegramy  :cry:   :cry:  :cry:
Tytuł: Turniej Rugby na wózkach
Wiadomość wysłana przez: Anonymous w Marzec 17, 2005, 09:04:37 am
Cytuj
Już w najbliższy piątek rozpoczyna się BERND BEST 2005 w Kolonii. Zawody te są największym turniejem rugby na wózkach rozgrywanym corocznie w Europie.
W turnieju wystąpi polska drużyna Four Kings Warszawa, wzmocniona zawodnikami Sitting Bulls i Paka Piecobiogaz.

W Koloni wystąpi ponad 30 zespołów z Niemiec, Danii, Szwecji, Finlandii, Holandii, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Belgii, oraz oczywiście z Polski. W sumie zaprezentują się wszyscy najlepsi gracze naszego kontynentu. Turniej będzie doskonałym sposobem sprawdzenia poziomu sportowego przed zbliżającymi się Mistrzostwami Europy, które odbędą się w październiku 2005 roku.

więcej:
http://www.far.org.pl/?co=show&news=53&nom=53
Tytuł: Imprezy sportowe - aktualności
Wiadomość wysłana przez: tarba w Marzec 19, 2005, 10:35:49 pm
19 i 20 03 rozpoczynają się mecze półfinałowe ligii.
W Warszawie KSN START Warszawa gra z Konstancinem.
W Łodzi KSN Łódź gra z zespołem z Rzeszowa.
Za dwa tygodnie runda rewanżowa u rywali.Półfinały toczone sa do 3 zwycięstw (maksymalnie 5 meczy). Zwycięzcy walczyć będą o miejsce 1. przegrani o 3. również  w systemie do 3 wygranych.
Dzis Warszawa wygrała 74:51 (czyli po prostu rozjechali rywali :wink: )
Tytuł: Imprezy sportowe - aktualności
Wiadomość wysłana przez: Anonymous w Marzec 21, 2005, 08:41:43 am
Brawo!  :olympic:
Tytuł: Imprezy sportowe - aktualności
Wiadomość wysłana przez: tarba w Kwiecień 14, 2005, 12:06:53 pm
w najbliższą sobotę rozpoczyna się finał Polskiej Ligii Koszykówki na Wózkach w Warszawie na Swiatowida KSN Warszawa gra z drużyną Rzeszowa o godz 18.20 w niedzielę drugi mecz ok 10.00. Trzymamy kciuki mamy nadzieję na niespodziankę w końcu lepiej byc mistrzem niż vice prawda?
Tytuł: Imprezy sportowe - aktualności
Wiadomość wysłana przez: tarba w Kwiecień 15, 2005, 10:03:03 am
Niestety finał przełożony o tydzień bo Rzeszów prosił. Co oni kombinują? :wink:
Tytuł: Imprezy sportowe - aktualnosci
Wiadomość wysłana przez: Ulka w Kwiecień 20, 2005, 10:53:37 am
http://www.niepelnosprawni.info/labeo/app/cms/x/12511
Tytuł: Imprezy sportowe - aktualności
Wiadomość wysłana przez: Anonymous w Kwiecień 20, 2005, 12:12:54 pm
IX Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Tańcu na Wózkach
więcej:
http://www.niepelnosprawni.info/labeo/app/cms/x/12403
Tytuł: Imprezy sportowe - aktualności
Wiadomość wysłana przez: tarba w Maj 03, 2005, 07:59:59 pm
Rozgrywki zakończone!!!
Rzeszów mistrzem
Warszawa Vice
Konstancin trzeci
Łódź czwarta.
Mam w domu vicemistrza a teraz czekam na medal. :P
Łódź będzie jeszcze grać baraże z najlepszą drużyną II ligi o utrzymanie miejsca w pierwszej grupie.
Tytuł: Sport-rekreacja-Warszawa
Wiadomość wysłana przez: Ulka w Październik 19, 2005, 09:45:09 pm
Z  inicjatywy Burmistrza Dzielnicy Praga Południe Tomasza Kozińskego dzielnicowy Ośrodek Sportu i Rekreacji uruchamia bezpłatne zajęcia. Panie będą mogły nauczyć się podstaw samoobrony, dzieci wziąć udział w zajęciach "Od przedszkola do sportu - funny judo", a Seniorzy uczestniczyć w relaksacyjnej gimnastyce w basenie

http://pragapld.waw.pl/news.php?id=244
Tytuł: Niepełnosprawni pokonali tira
Wiadomość wysłana przez: Ulka w Październik 31, 2005, 11:21:42 pm
Niepełnosprawni pokonali tira

   
Nie lada wyczynu podjęli się w piątek toruńscy koszykarze poruszający się na wózkach inwalidzkich. Własnymi siłami postanowili przeciągnąć po Rynku Staromiejskim 14-tonowego tira.

Karkołomne zadanie wymyślili twórcy rozrywkowego programu "Załóż się" emitowanego co piątek na żywo w telewizyjnej "dwójce". Jego formuła jest prosta: podczas gdy uczestnicy z różnych miast starają się sprostać najwymyślniejszym wyzwaniom, w warszawskim studiu zaproszeni goście obstawiają, czy przedsięwzięcie zakończy się sukcesem czy porażką. Program prowadzą znany z serialu "M jak miłość" Steffen Mřller oraz prezenterka TVP Anna Popek. Piątkowego wieczora torunianie z zapałem kibicowali swoim śmiałkom. Opłaciło się - sportowcy inwalidzi pokonali tira.


http://serwisy.gazeta.pl/wyborcza/1,68586,2991814.html
Tytuł: Imprezy sportowe - aktualności
Wiadomość wysłana przez: Ulka w Maj 17, 2006, 10:39:17 pm
Pierwszy Społeczny Rajd Rowerowy na Rzecz Autyzmu Warszawa
3 czerwca Pole Mokotowskie

http://www.partnerstwo-synapsis.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=90&Itemid=1
Tytuł: Imprezy sportowe - aktualności
Wiadomość wysłana przez: Gaga w Maj 21, 2006, 09:52:36 pm
Spartakiada Młodzieży Niepełnosprawnej (http://ww2.tvp.pl/View?Cat=6245&id=344430)

Spartakiada młodzieży niepełnosprawnej ruchowo oraz o lekkim upośledzeniu umysłowym z Polski, Niemiec, Węgier, Słowacji i Ukrainy  
Patronat medialny TVP3 Kraków

 
IV Międzynarodowa Spartakiada Młodzieży Niepełnosprawnej Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Tarnowie, ul. Mościckiego 27.

29 maja 2006

godz.10:00 w Hali Sportowej TOSiR w Tarnowie, ul. Krupnicza 8, rozgrywki sportowe.

30 maja

godz. 9:00 – 14:00 wycieczka do Gródka n/Dunajcem godz. 17:00 – 19:00 Plener malarski w pomieszczeniach CKiW OHP w Tarnowie

31 maja

godz.11:00 – 13:00 zakończenie Spartakiady, rozdanie nagród, część artystyczna godz.15:00 – 18:00 zwiedzanie miasta Tarnowa godz. 19:30 zabawa taneczna

IV Międzynarodowa Spartakiada Osób Niepełnosprawnych odbywa się pod hasłem „Europa bez barier”i uczestniczy w niej młodzież niepełnosprawna ruchowo oraz o lekkim upośledzeniu umysłowym z Polski, Niemiec, Węgier, Słowacji i Ukrainy.

Trzydniowy program imprezy uwzględnia zajęcia sportowe, artystyczne i rekreacyjne dostosowane do możliwości i potrzeb uczestników. Celem Spartakiady jest integracja młodzieży niepełnosprawnej państw Europy Środkowo-Wschodniej na płaszczyźnie kultury, sportu, turystyki. Ta forma współpracy stwarza możliwości do nawiązania nowych znajomości, motywuje do pokonywania barier językowych.
Tytuł: Imprezy sportowe - aktualności
Wiadomość wysłana przez: marias52 w Maj 26, 2006, 09:20:03 pm
chciałam się pochwalić ze wczoraj tj25.05.2003 odbył się mityng sportowy osób niepełnosprawnych wjewództwa Dolnoślaskiego w Dobroszycach, w którym brała również grupa 11 dzieci z Polkowic.
Zdobyliśmy 6 medali /1 złoty, 4 srebrne ,1 brązowy/.
Iza brała udział w biegu na 50 metrów dobiegła pierwsza ale przekroczyła dopuszczalny jej czas o 3sek i została zdyskwalifikowana było jej tak przykro że nie chciała przyjąć odznaki uczestnika.
Ale w rzucie piłeczką udało się i zajęła 2 miejsce i srebrny medal, tak bardzo się cieszyła że pierwsza porażka poszła w zapomnienie.
Była telewizja i właśnie ją uwiecznili jak rzucała i jej radość pokazali w faktach wrocławskich.
Taka jestem z niej dumna i tą radością chciałam się pochwalić.
Jak będą zdjęcia to poproszę Sonię żeby umieściła chociaż jedno.
Pozdrawiam serdecznie
Tytuł: Imprezy sportowe - aktualności
Wiadomość wysłana przez: sonia w Maj 26, 2006, 10:02:24 pm
Brawo, brawo, brawissimo  :ok:  :turn-l:  :turn-l:  :turn-l:
Ucałowania dla Was obu.
Czekamy na zdjęcia
Tytuł: Imprezy sportowe - aktualności
Wiadomość wysłana przez: Gaga w Maj 27, 2006, 01:18:18 am
Dużę brawa i gratulacje dla Izuni  Marias52 :multi:
A zdjęcie koniecznie poproszę/simy/  :D
Tytuł: Imprezy sportowe - aktualności
Wiadomość wysłana przez: Mawe w Maj 28, 2006, 10:47:48 pm
Gratulacje dla wspaniałej sportsmenki :multi:
Tytuł: Imprezy sportowe - aktualności
Wiadomość wysłana przez: sonia w Maj 29, 2006, 11:36:11 pm
Relacja zdjęciowa (http://forum.darzycia.pl/vp87023.htm#87023) z zawodów sporotwych Izy dostępna w Dziale "Zdjęcia naszych pociech"
Zapraszam  :ok:
Tytuł: Imprezy sportowe - aktualności
Wiadomość wysłana przez: Ulka w Październik 19, 2006, 11:31:38 pm
Bo nie ma nic prócz tańca
Dwie polskie pary wygrały Mistrzostwa Świata w Tańcu na Wózkach. Nasi tancerze podbili serca jurorów perfekcyjnymi układami kroków i radością życia

http://www.niepelnosprawni.info/ledge/x/16704
Tytuł: Imprezy sportowe - aktualności
Wiadomość wysłana przez: Ulka w Luty 01, 2007, 10:18:42 pm
Pierwsze w Polsce szkolenie dla narciarzy - wózkowiczów
Już w czwartek 1 lutego 2007 rozpocznie się pierwsze w Polsce szkolenie dla niepełnosprawnych narciarzy - wózkowiczów. Szkolenie będzie odbywało się na stokach Łysej Góry w Dziwiszowie k. Jeleniej Góry.

http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/17776
Tytuł: Imprezy sportowe - aktualności
Wiadomość wysłana przez: Ulka w Październik 09, 2007, 09:46:09 pm
Światowe Igrzyska Olimpiad Specjalnych - pierwsze radości

W Olimpiadach Specjalnych wynik nie jest wprawdzie najważniejszy, ale z sukcesów niepełnosprawni intelektualnie sportowcy potrafią się cieszyć jak mało kto. Chińska telewizja w relacjach z odbywających się w Szanghaju 12. Światowych Igrzysk pokazała m.in. niebywałą radość reprezentantów Polski.

http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/20761
Tytuł: Imprezy sportowe - aktualności
Wiadomość wysłana przez: Emilianka w Listopad 20, 2007, 11:16:34 am
Międzynarodowy Turniej Tańca na Wózkach "Pląs"
http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/21339

Klub Tańca i Tańca Sportowego „PLĄS” oraz Akademia Wychowania Fizycznego w Krakowie zapraszają 17 listopada 2007 o godzinie 18 na pierwszy w Polsce południowej Międzynarodowy Turniej Tańca Na Wózkach "Pląs 2007" o puchar J.M. Rektora AWF.

Turniej odbędzie się podczas finałów Mistrzostw Okręgu Małopolskiego Amatorów w stylu Latin. Pary będą rywalizować w kategoriach COMBI kl. II w tańcach latynoamerykańskich i PROMOTION kl. II. Swój udział zapowiedzieli wicemistrzowie Europy Kamil Kuran i Nadina Kinczel.

Więcej informacji na stronie internetowej: www.plas.ovh.org.
Tytuł: Imprezy sportowe - aktualności
Wiadomość wysłana przez: Emilianka w Grudzień 14, 2007, 01:49:22 pm
Turniej Tańca na Wózkach "Integracja 2007"

16 grudnia 2007 r. w Ostrołęce odbędzie się Otwarty Turniej Tańca na Wózkach "Integracja 2007". Organizatorem imprezy jest Ogólnopolskie Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych.

więcej:
http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/21790


(http://www.niepelnosprawni.pl/files/www.niepelnosprawni.pl/public/zdjecia/opty.jpg)
Tytuł: Związkowy Klub Strzelecki
Wiadomość wysłana przez: robert47 w Październik 14, 2008, 04:45:23 pm
Związkowy Klub Strzelecki ogłasza nabór do pierwszej w stolicy sekcji strzeleckiej dla osób z niepełnosprawnością. – Naszym marzeniem jest reprezentant Warszawy na paraolimpiadzie w Londynie w 2012 roku – powiedział organizator sekcji, Ryszard Kądziołka.

- Aby zacząć wystarczą dobre chęci. Jako klub zapewnimy wszystko: broń, amunicję, strzelnicę i opiekę profesjonalnych instruktorów. Zapraszamy wszystkich: kobiety i mężczyzn, ze wszystkimi rodzajami niepełnosprawności, oprócz intelektualnej (zakazane przez Ustawę o Broni i Amunicji) – powiedział członek zarządu ZKSu.

Dodał, że zarząd klubu jako pierwszy w Warszawie chciałby otworzyć się na osoby niepełnosprawne.

- W stolicy mamy cztery kluby strzeleckie, ale żadnej sekcji dla osób niepełnosprawnych. Niepełnosprawni strzelcy są skupieni w klubach w zachodniej Polsce: w Szczecinie i Wrocławiu. Chcemy to zmienić – zapewnił Ryszard Kądziołka.

Więcej informacji i zapisy w Związkowym Klubie Strzeleckim:

Związkowy Klub Strzelecki
ul. Marymoncka 42
Warszawa-Bielany
Tel: 22 834 41 08
www.zks.waw.pl
Tytuł: Odp: Imprezy sportowe - aktualności
Wiadomość wysłana przez: Gaga w Maj 26, 2009, 09:08:03 am
Olimpiada Krasnal dla dzieci i rodziców w Warszawie

Autor: Anna Godziuk, Źródło: inf. własna
Stowarzyszenie Rodziców Dzieci Niepełnosprawnych "Krasnal" zaprasza na VIII Rodzinną Integracyjną Olimpiadę Sportową Krasnal 2009.

http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/44004
Tytuł: Odp: Imprezy sportowe - aktualności
Wiadomość wysłana przez: Gaga w Styczeń 22, 2011, 10:48:26 am
Ciudades Paralelas poszukuje niewidomych muzyków
Autor: Natalia Łyczko, Źródło: inf. własna

Na przełomie maja i czerwca br. w Warszawie zagości międzynarodowy projekt Ciudades Paralelas. Koordynatorzy jego polskiej wersji poszukują muzyków, którzy utracili wzrok, w celu nawiązania współpracy przy realizacji przedsięwzięcia.

więcej
http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/80786