Forum Dar Życia

Życie towarzyskie i kulturalne => Sport => Wątek zaczęty przez: Ulka w Kwiecień 14, 2004, 11:11:25 pm

Tytuł: Integracyjny Klub Tenisa w Płocku
Wiadomość wysłana przez: Ulka w Kwiecień 14, 2004, 11:11:25 pm
Projekt 'Bujaj się' czyli daj sobie szansę
Ludzie niepełnosprawni potrzebują lat, aby odnaleźć sens życia, motywację do walki z niemocą, bezradnością, uzależnieniem od innych i całkowitym załamaniem. Teraz mają szansę aktywnie żyć, spełniać swoje marzenia i realizować życiowe plany.

Integracyjny Klub Tenisa od 1 marca 2004 r. realizuje projekt o nazwie "Bujaj się", finansowany w ramach Funduszu Grantowego. Projekt ten skierowany jest do osób niepełnosprawnych z trwałymi uszkodzeniami dolnych i górnych narządów ruchu, aktywizujący ich zawodowo i społecznie.
Projekt "Bujaj się" ma na celu pokazanie osobom uczestniczącym w projekcie, że ich niepełnosprawność nie musi im przeszkadzać w rozwijaniu zainteresowań oraz pomaganie osobom niepełnosprawnym usamodzielnić się, rozpocząć naukę lub pracę, zaangażować się w działalność społeczną.

Integracyjny Klub Tenisa od 1994 roku prowadzi zajęcia aktywizujące społecznie i zawodowo osoby z trwałymi uszkodzeniami dolnych i górnych narządów ruchu, poruszające się na wózkach inwalidzkich lub przy pomocy protez. W trakcie swej działalności Klub stał się organizacją wózkarzy dla wózkarzy - a więc doskonale rozumiejącą ich potrzeby i możliwości.

Jerzy Kulik, kiedyś blacharz-malarz, piłkarz, maratończyk, brązowy medalista mistrzostw Polski w przełajach. W 1988 roku spadł ośmiometrowego rusztowania i usłyszał wyrok - zwichnięcie kręgosłupa z uszkodzeniem rdzenia. Miał wtedy 27 lat i przez pierwsze pięć lat siedział w domu. Z problemem tym borykał się również Arek Stasiak, który przez pierwsze dwa lata nie wychodził z domu, a miał dopiero 18 lat. Jak wielu innych niepełnosprawnych wstydził się wózka, bał się, że ludzie będą się ciągle na niego gapili. Obaj potrafili się jednak podnieść, nie leżą bezczynnie w domach i cieszą się aktywnym życiem. Teraz czują się osobami pełnowartościowymi, a nie pokrzywdzonymi przez los.

W ramach projektu "Bujaj się" instruktorzy poruszający się na wózkach będą prowadzić zajęcia szkoleniowo-rehabilitacyjne, na których przekazywane będą praktyczne umiejętności związane z życiem na wózku (np. przemieszczenie się z wózka do samochodu i odwrotnie, pokonywanie krawężników, samoasekuracja przed upadkiem). Następnym etapem będą zajęcia sportowo-rehabilitacyjne, na których będzie można rozwijać swoją sprawność fizyczną poprzez grę w tenisa na wózkach, biegi na wózkach lub koszykówkę. Projekt zakłada również organizację szkolenia dla opiekunów osób niepełnosprawnych oraz szkolenia komputerowego dla osób niepełnosprawnych. W dalszym etapie projektu dla osób biorących udział w zajęciach zostaną zorganizowane obozy rehabilitacyjne i sportowe.

Projekt wspiera Centrum Wolontariatu, Fundacja Aktywnej Rehabilitacji, Urząd Miasta Płocka. Klub ma nadzieję, że realizację tego projektu wesprą także ludzie dobrej woli.

Jeżeli więc jesteś osobą z trwałymi uszkodzeniami dolnych i górnych narządów ruchu i chcesz aktywnie żyć i czerpać radość z tego co robisz - skontaktuj się z Klubem:

Integracyjny Klub Tenisa w Płocku
ul. Sportowa 1
tel. 0*24 262 35 82, faks 0*24 366 18 86
tel. kom. 600 13 43 21
w godzinach 10.00-13.00
e-mail: iktplock@pztnw.org.pl

data wydarzenia: 2004-03-01 do 2004-11-30
organizator: Integracyjny Klub Tenisa w Płocku
adres: Sportowa 1, 09-400 Płock
tel.: 0*24 262 35 82, 600 13 43 21, faks: 0*24 366 18 86
e-mail: iktplock@pztnw.org.pl

autor: Monika Nowak iktplock@pztnw.org.pl
źródło: Integracyjny Klub Tenisa w Płocku

informacja pochodzi z portalu

www.ngo.plhttp://www.niepelnosprawni.info/labeo/app/cms/x/8126
Tytuł: Integracyjny Klub Tenisa w Płocku
Wiadomość wysłana przez: Anonymous w Maj 10, 2004, 12:36:30 pm
Nasi najlepsi tenisiści na wózkach: Kruszelnicki i Jaroszewski uczestniczyli w turnieju  J& S Cup w Warszawie, informacja na stronie Polskiego Związku Tenisa na wózkach:
http://www.pztnw.org.pl/index_1.html
Tytuł: Integracyjny Klub Tenisa w Płocku
Wiadomość wysłana przez: Anonymous w Czerwiec 22, 2004, 10:51:37 am
X Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w tenisie na wózkach Orlen Polish Open -   22-25 czerwca, Płock
http://www.orlenpolishopen.pl/index1.html