Forum Dar Życia

"Anatomia - kompendium wiedzy" => Edukacja-Integracja => Wątek zaczęty przez: MAGDA BUDEK w Kwiecień 20, 2010, 11:16:27 am

Tytuł: Utworzenie klasy integracyjnej - podanie
Wiadomość wysłana przez: MAGDA BUDEK w Kwiecień 20, 2010, 11:16:27 am
W naszym miasteczku nie ma klas integracyjnych wcale. Mimo że są dzieci które mogą do takiej chodzić ale rodzice wolą posłać do specjalnej ''bo mniej zachodu''. Udało mi się namówić tylko jedną mamę abyśmy zawalczyły o 1 klasę integracyjną w szkole podstawowej. Dyrektor kazał napisać podanie o utworzenie takiej klasy. Odpowiednie dokumenty z PPP już mam więc pytanko czy ktoś pisał takie podanie?
Tytuł: Odp: Utworzenie klasy integracyjnej - podanie
Wiadomość wysłana przez: BasiaB w Kwiecień 21, 2010, 07:00:07 pm
... ''bo mniej zachodu''...
Naprawdę takie mają powody? Ja mam dziecko w szkole specjalnej i nie znam rodzica, który z takiego powodu wybrał tę szkołę.
Tytuł: Odp: Utworzenie klasy integracyjnej - podanie
Wiadomość wysłana przez: MAGDA BUDEK w Kwiecień 22, 2010, 10:23:29 am
Takie mają podejście i wiele innych ciekawych zachowań typu '' ja tam nie pójdę bo potem jak będę chciała coś załatwić to mi odmówią". U nas jest zaścianek jeśli chodzi o dzieci ze sprzężonymi niepełnosprawnościami lub takimi ''z pogranicza '' jak moja najmłodsza. Dlatego ponieważ nie stwierdzono u niej upośledzenia umysłowego ale balansuje na granicy dziecka zdrowego a upośledzonego w stopniu lekkim ( ma kłopoty z mową ale w testach pozawerbalnych wyszedł wysoki poziom ), do tego dochodzą sprawy rehabilitacyjne - chciałam ją dać do masowej szkoły ale do klasy integracyjnej. U nas żeby coś zrobić to trzeba nie młotkiem ale młotem pneumatycznym przebijać te ich głowy (delikatnie mówiąc). Idę i zaniosę mu te podanie tak jak napisałam a jak powie że źle to niech mi do wzór i tyle .
Tytuł: Odp: Utworzenie klasy integracyjnej - podanie
Wiadomość wysłana przez: Gaga w Kwiecień 22, 2010, 01:26:52 pm
Magda,temat był poruszany,zerknij w te wątki.

http://forum.darzycia.pl/index.php?topic=3808.0
Rok szkolny 2003/2007


http://forum.darzycia.pl/index.php?topic=40.0
PRZEPISY EDUKACYJNE


Te starsze linki,mogą nie działać,ale może tematycznie je znajdziesz w necie.
Tyle na szybko.