Ogłoszenia Zwierzęta
Aktualności: Dar Życia poleca Kalendarz ze zdjęciami oraz Foto Karty, powołując się na nasze forum otrzymają Państwo rabat w postaci darmowej wysyłki PREZENTÓW. Kod rabatowy to słowo DAR ŻYCIA a strony to Foto Karty oraz Kalendarze ze zdjęciami

Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10
1
Wydarzenia, Konferencje, Imprezy, Wystawy, Targi , Wielcy Nieobecni... / Odp: Ku Pamięci Tych, którzy odeszli (*)
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Gaga dnia Maj 22, 2017, 10:06:53 pm »
Zmarł Zbigniew Wodecki
W wyniku udaru, jakiego doznał na początku maja, zmarł wybitny muzyk i twórca piosenek Zbigniew Wodecki. Miał 67 lat. "W piątek 5 maja Zbigniew Wodecki przeszedł w Warszawie operację bypass-ów. Jeszcze w niedzielę czuł się dobrze i rozmawiał z bliskimi. Niespodziewanie 8 maja nad ranem doznał rozległego udaru mózgu. Mimo niezwykłej woli życia i staraniom lekarzy udar dokonał nieodwracalnych obrażeń. Odszedł od nas w dniu 22. maja w jednym z warszawskich szpitali. Żona i dzieci byli przy nim. Zostanie pochowany w ukochanym Krakowie" - czytamy w oświadczeniu zamieszczonym w poniedziałek na stronie internetowej artysty.

Śpiewający muzyk"67-letni Zbigniew Wodecki był wokalistą, instrumentalistą, kompozytorem, aranżerem. Swoją przygodę z muzyką rozpoczął już w wieku 5 lat. Z wyróżnieniem ukończył szkołę w klasie skrzypiec Juliusza Webera. Występował między innymi z Ewą Demarczyk, Markiem Grechutą, w zespołach Czarne Perły i Anawa.Sam artysta przyznał w rozmowie z tvn24.pl w 2016 roku, że muzyki nie słuchał, bo nie miał na to czasu. – Ja się nasłuchałem muzyki od groma, bo od piątego roku życia grałem muzykę, później pracowałem w radiu siedem lat. Co tydzień żeśmy nagrywali w radiu całą klasykę. Wszystkie "Koncerty brandenburskie" nagrane. W wielu zespołach grałem, np. Ewy Demarczyk, wszystkich takich rozrywkowych. Tej muzyki się nasłuchałem tyle, że już mam dość. Oczywiście jak usłyszę coś pięknego, to mam żyłę, że ja tak nie potrafię. A jak mnie coś wkurza, to nie słucham, bo mnie wkurza – wyznał wówczas artysta."Był skrzypkiem Orkiestry Symfonicznej PRiTV oraz Krakowskiej Orkiestry Kameralnej" - czytamy na stronie internetowej artysty.Jako wokalista zadebiutował w latach 70. XX w. Jego niezapomniane przeboje to między innymi "Zacznij od Bacha", "Izolda", "Pszczółka Maja" i "Chałupy".Wielokrotnie nagradzano go w konkursach i na festiwalach. Sam o sobie mówił, że jest "śpiewającym muzykiem".Wodecki był również gospodarzem telewizyjnego programu muzycznego TVN "Droga do gwiazd", "Twoja droga do gwiazd" oraz jednym z jurorów w polskiej edycji programu "Taniec z gwiazdami"

Wielki powrót z debiutemW 2015 roku wspólnie z zespołem Mitch&Mitch wydał album "1976: A Space Odessey", która nagrodzona została Fryderykiem 2016 dla najlepszego albumu roku, a singiel "Rzuć wszystko, co złe" otrzymał statuetkę dla utworu roku. Były to pierwsze Fryderyki w karierze Wodeckiego."1976: Space Odyssey" to nagranie, w postaci zarówno CD jak i DVD, dwóch koncertów wykonanych pod koniec kwietnia 2014 r. w Studiu im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie. Wzięła w nim udział 43-osobowa orkiestra, która zagrała z Wodeckim 14 utworów z jego legendarnego debiutu z 1976 roku. Wydawnictwo zyskało status złotej płyty.- Mitche wyciągnęły to, zrobiliśmy to jako projekt zamknięty, którego nie można za długo ciągnąć, bo to się już odbyło. Teraz trzeba zebrać, że tak powiem, śmietankę. Nagrody żeśmy już dostali za tę płytę – to fantastycznie. I to już jest zamknięty projekt. Oni robią swoje, mają masę pomysłów. To jest muzyka alternatywna, różna bardzo i to są świry w dobrym tego słowa znaczeniu – muzyczne. Świetnie się bawią tą muzyką, to bardzo zdolni ludzie – mówił Wodecki w rozmowie z tvn24.pl w 2016 roku.Wodecki zapowiadał wówczas, że pracował nad nowym własnym materiałem, a do współpracy znowu zaprosił młodych muzyków, jednak już nie z polskiej sceny alternatywnej. (http://www.tvn24.pl)

więcej:
http://www.tvn24.pl/kultura-styl,8/zbigniew-wodecki-nie-zyje,742101.html

http://www.wodecki.pl/


2
Choroby uwarunkowane genetycznie, odkrycia, informacje / Odp: Zespół Pallistera-Killiana
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Gaga dnia Maj 08, 2017, 02:09:27 pm »
Witam serdecznie na forum. :)

Na PW wysłałam Ci adres email kodzi1.
Czy jest aktualny, trudno powiedzieć, ponieważ nie zagląda już od dawna tu kodzia1.

Tu był Jej wątek
http://forum.darzycia.pl/topic,9279.htm
3
Choroby uwarunkowane genetycznie, odkrycia, informacje / Odp: Zespół Pallistera-Killiana
« Ostatnia wiadomość wysłana przez MŁM dnia Maj 08, 2017, 11:53:22 am »
Kodzia 1 tu http://forum.darzycia.pl/vp141023.htm#141023  napisała:

Choroba Ani jest bardzo rzadkim schorzeniem chromosomowym.osoby z zespołem pks posiadają w niektórych komórkach jeden chromosomdodatkowego materiału dwunastej pary chromosomów,oznacza to że zamiast 47chromosomówwystępuje tylko 46.dodatkowy chromosom zawiera dwa krótkie ramiona chromosomu określane jako 12p.Dodatkowy chromosom nie jest obecny w każdej komórcetylko w ich części podczas gdy reszta komorek zachowuje poprawną ilość chromosomów.Nigdy nie dowiemy się w jaki sposob rozłożyło się to w Ani organiżmie.
Chorobę zdiagnozowano po dwoch latach,pobierając wycinek skóry,ponieważ zdiagnozowanie utrudnial fakt że chomosom nie występuje w komórkach krwi.
Ania we wrześniu kończy trzy latka-ma slabe napięcie mięśniowe,ale powolutku walczymy z tym,samodzielnie siedzi,powolnymi kroczkami zaczyna chodzić-na razie nie samodzielnie,ale jesteśmy pelni nadziei(wiemy że w Anglii są dzieci z podoba chorobą,mamy z nimi kontakt i w niektórych przypadkach są tam dzieci chodzące).Ania nie mówi i na pewno w przyszlości będzie miała z tym problemy.Dochodzi do tego uposledzenie psychoruchowe.Problemem dla nas jest to że nie chce niczego brać do rączek-chociaż posiada w nich ogromną siłę.Omineły nas na szczęście problemy z serduszkiem(dzieci z pks mogą mieć poważne wady serca),nerkami,zaburzenia trawienia(chociaż po urodzeniu Ania musiała przejść operację przesunięcia odbytu ponieważ w właściwym miejscu znajdowala się przetoka),anomalie narządów płciowych. u osób z pks moga następować napady-jak na razie u Ani tego nie ma raz na rok wykonujemy badanie EEG żeby w razie jakichkolwiek zmian szybciej móc zareagować.
Nie wiemy w jakim kierunku będzie się rozwijała choroba-mamy duże nadzieje i dużo siły walki.Jeszcze dwa lata temu Ania byla dzieckie bez kontaktu-leżącym.Dzisiaj jet wesołą dziewczynką ( co nas cieszy podoba jej sie pozycja stojąca),posiada całkiem niezły "charakterek"tzn.jak coś mi się nie podoba albo nie chcę czegoś zrobić-to nie i koniec.Zaczęła się wszystkim dookoła interesować.
Staramy się robic wszystko żeby polepszyć jej stan-Ania jest pod stala opieką neurologiczną(podawany jest jej Nootropil na który jej mózg rewelacyjnie reaguje).sześć razy w tygodniu jest rechabilitowana ruchowo i logopedycznie, raz w tygodniu hipoterapia i dogoterapia.Zastanawiamy się czy nie włączyć juz zajęć z psychologiem.
Niestety brakuje nam wiadomości od innych dzieci z tym zespołem, a wiem że najlepsza jest wymiana doświadczeń, i to nie ważne że każe dziecko "inaczej choruje". Nie wiem po prostu jak to będzie dalej. Ale mamy dużo nadziei i siły i wiem że zrobimy wszystko co tylko będziemy w stanie i ponad to.

pozdrawiam serdecznie. Magda, mama Ani z zespołem pks.

Witajcie,

Czy ktoś może nas skontaktować z autorką tej wypowiedzi (Panią Magdą, mama Ani) albo przekierować nas do aktywnego wątku na temat PKS?
4
Prośby o zmianę praw ;) / Odp: Prośba o możliwośćpisania na forum
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Gaga dnia Maj 08, 2017, 11:36:24 am »
Witaj MŁM ;D

Profil użytkownika MŁM został pomyślnie zaktualizowany

Zapraszam  :)
5
Prośby o zmianę praw ;) / Prośba o możliwośćpisania na forum
« Ostatnia wiadomość wysłana przez MŁM dnia Maj 08, 2017, 07:52:31 am »
Witajcie!

Prosimy o możliwość pisania na forum.

Nasza córka ma zespół Pallister-Kilian.

Pozdrawiamy
6
Mózg / Odp: Udar Mózgu
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Gaga dnia Kwiecień 25, 2017, 09:40:45 am »
Kwas omega 3 chroni komórki nerwowe po udarze

24.04.2017
Autor:  PAP, fot. sxc.hu


Neuroprotektyna D1 (NPD1), pochodna kwasu dokozaheksaenowego (DHA) pomaga chronić komórki nerwowe oraz komórki siatkówki po udarze niedokrwiennym mózgu – wynika z badań opublikowanych w piśmie „Cell Death and Differentiation”.

więcej:
http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/536532
7
Prawo (w tym oświatowe) / Odp: Orzekanie o niepełnosprawności
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Gaga dnia Kwiecień 25, 2017, 09:37:21 am »

Uzyskanie orzeczenia o stopniu niepełnosprawności

18.04.2017
Autor:  Marcin

Witam. Czy mógłbym prosić o informację, jak wygląda procedura ubiegania się o orzeczenie o stopniu niepełnosprawności i skąd można pobrać wzór wniosku? Pozdrawiam


więcej:
http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/534307
8
Wydarzenia, Konferencje, Imprezy, Wystawy, Targi , Wielcy Nieobecni... / Odp: Ku Pamięci Tych, którzy odeszli (*)
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Gaga dnia Kwiecień 22, 2017, 08:56:55 pm »
Witold Pyrkosz nie żyje. Serialowy dziadek Lucjan miał 90 lat
 
lulu, PAP
22.04.2017

Aktor od wielu lat grał w "M jak miłość" rolę Lucjana Mostowiaka. "Odszedł cudowny Człowiek, nasz wspaniały Mistrz i wielki Przyjaciel. A wraz z nim odeszła cząstka każdego z nas... Pozostaje ogromna pustka, nieopisany smutek i żal. Dziękujemy Ci Witku za każdą piękną chwilę. Będziemy bardzo tęsknić i nigdy nie zapomnimy" - czytamy na Facebooku serialu.

Witold Pyrkosz - "król polskich seriali"

Witold Pyrkosz miał 90 lat, urodził się w Krasnymstawie 24 grudnia 1926 roku. Karierę aktorską zaczynał w latach 50. Nazywany był "królem polskich seriali" - to pamiętny Pyzdra z "Janosika", Wichura z "Czterech pancernych i psa", Balcerek z "Alternatyw 4", senior rodu Mostowiaków w "M jak miłość" i Duńczyk z filmów "Vabank" i "Vabank 2".

- To był niezwykle ciepły i pracowity człowiek - wspominała w rozmowie z TOK FM Teresa Lipowska, jego serialowa małżonka. - Przez te 17 lat nie mieliśmy nigdy żadnych konfliktów. Myślę, że byliśmy dla siebie życzliwi, ceniliśmy się nawzajem. Teraz mieliśmy przerwę w serialu, ale jeszcze przed przerwą ciężko mu się przychodziło. I nigdy w życiu słowa nie mówił, że jest mu ciężko, źle, zimno, gorąco. To był taki stuprocentowy profesjonalista - dodała Lipowska.

- Wydawało mi się, że Witek nigdy nie odejdzie, że ten wspaniały mężczyzna będzie zawsze. Będzie zawsze w swoich rolach - komentował na antenie TVP Info aktor Emilian Kamiński. - Witku, jesteś tam gdzieś i słuchasz nas. Trzeba cię pięknie pożegnać. Zostaniesz w głowie, w sercu - dodał wyraźnie wzruszony.

- Znałem go jeszcze od czasu, kiedy był w Teatrze Ludowym w Nowej Hucie w Krakowie, gdzie stworzył wiele wspaniałych kreacji. Pracowaliśmy razem w "Janosiku". Zawsze mnie zabierał do Krakowa, świetnie jeździł samochodem, miał olbrzymie poczucie humoru. Wytwarzał wokół siebie dobrą energię - wspominał z kolei w TVN24 aktor Jerzy Trela.

9
Zrób to sam / Odp: nasz ogród
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Gaga dnia Kwiecień 04, 2017, 09:40:36 am »
Wiosna w pełni, podrzucam stary artykuł, może komuś się przyda jeszcze  :)Pamiętajcie O OGRODACH
18.07.2005


Przyroda ma wyjątkowo korzystne działanie relaksujące, wręcz terapeutyczne, dlatego tak ważna jest powszechna dostępność terenów rekreacyjnych. Natomiast pozbawione barier ogrody przydomowe, sprzyjające także relaksacji i wypoczynkowi, zapewniają intymność i swobodę oraz dają poczucie wolności i niezależności.

więcej:

http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/13201
Hortiterapia: ogrodowa terapia

Ogród i rosnące w nim rośliny nie tylko uspokajają i pobudzają nasze zmysły, ale także korzystnie wpływają na stan emocjonalny, umysłowy i zdrowotny. Hortiterapia - ogrodowa terapia. Ogród dla niepełnosprawnych

https://www.wymarzonyogrod.pl/zakladanie-ogrodu/pomysly-na-ogrod/hortiterapia-ogrodowa-terapia,23_2272.html
10
Mózg / Odp: Udar Mózgu
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Gaga dnia Kwiecień 04, 2017, 09:37:18 am »


Szybkie wezwanie pomocy decyduje o skuteczności leczenia udarów


31.03.2017
Autor:  PAP, fot. sxc.hu

Im szybciej wezwiemy pomoc, tym większa jest szansa na uratowanie chorego z udarem mózgu i uchronienie go przed niepełnosprawnością – powiedziała na spotkaniu z dziennikarzami w Warszawie prof. Agnieszka Słowik CM UJ w Krakowie.

więcej:
http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/527739
Strony: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10

(c) 2003-2017 Team Dar Życia :: nota prawna :: o plikach Cookies :: biuro@darzycia.pl
Polecamy:   Forum o zwierzętach