Ogłoszenia Zwierzęta
Aktualności: Jeśli uważasz że serwis Dar Życia jest potrzebnym miejscem Wesprzyj nas. Chcemy reaktywować serwis, dostosować graficznie i technicznie do aktualnych standardów, ale potrzebujemy Twojego wsparcia. Dziękujemy za wsparcie.

Ostatnie wiadomości

Strony: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10
61
Prośby o zmianę praw ;) / Odp: Prośba o możliwośćpisania na forum
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Gaga dnia Maj 08, 2017, 11:36:24 am »
Witaj MŁM ;D

Profil użytkownika MŁM został pomyślnie zaktualizowany

Zapraszam  :)
62
Prośby o zmianę praw ;) / Prośba o możliwośćpisania na forum
« Ostatnia wiadomość wysłana przez MŁM dnia Maj 08, 2017, 07:52:31 am »
Witajcie!

Prosimy o możliwość pisania na forum.

Nasza córka ma zespół Pallister-Kilian.

Pozdrawiamy
63
Mózg / Odp: Udar Mózgu
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Gaga dnia Kwiecień 25, 2017, 09:40:45 am »
Kwas omega 3 chroni komórki nerwowe po udarze

24.04.2017
Autor:  PAP, fot. sxc.hu


Neuroprotektyna D1 (NPD1), pochodna kwasu dokozaheksaenowego (DHA) pomaga chronić komórki nerwowe oraz komórki siatkówki po udarze niedokrwiennym mózgu – wynika z badań opublikowanych w piśmie „Cell Death and Differentiation”.

więcej:
http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/536532
64
Prawo (w tym oświatowe) / Odp: Orzekanie o niepełnosprawności
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Gaga dnia Kwiecień 25, 2017, 09:37:21 am »

Uzyskanie orzeczenia o stopniu niepełnosprawności

18.04.2017
Autor:  Marcin

Witam. Czy mógłbym prosić o informację, jak wygląda procedura ubiegania się o orzeczenie o stopniu niepełnosprawności i skąd można pobrać wzór wniosku? Pozdrawiam


więcej:
http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/534307
65
Wydarzenia, Konferencje, Imprezy, Wystawy, Targi , Wielcy Nieobecni... / Odp: Ku Pamięci Tych, którzy odeszli (*)
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Gaga dnia Kwiecień 22, 2017, 08:56:55 pm »
Witold Pyrkosz nie żyje. Serialowy dziadek Lucjan miał 90 lat
 
lulu, PAP
22.04.2017

Aktor od wielu lat grał w "M jak miłość" rolę Lucjana Mostowiaka. "Odszedł cudowny Człowiek, nasz wspaniały Mistrz i wielki Przyjaciel. A wraz z nim odeszła cząstka każdego z nas... Pozostaje ogromna pustka, nieopisany smutek i żal. Dziękujemy Ci Witku za każdą piękną chwilę. Będziemy bardzo tęsknić i nigdy nie zapomnimy" - czytamy na Facebooku serialu.

Witold Pyrkosz - "król polskich seriali"

Witold Pyrkosz miał 90 lat, urodził się w Krasnymstawie 24 grudnia 1926 roku. Karierę aktorską zaczynał w latach 50. Nazywany był "królem polskich seriali" - to pamiętny Pyzdra z "Janosika", Wichura z "Czterech pancernych i psa", Balcerek z "Alternatyw 4", senior rodu Mostowiaków w "M jak miłość" i Duńczyk z filmów "Vabank" i "Vabank 2".

- To był niezwykle ciepły i pracowity człowiek - wspominała w rozmowie z TOK FM Teresa Lipowska, jego serialowa małżonka. - Przez te 17 lat nie mieliśmy nigdy żadnych konfliktów. Myślę, że byliśmy dla siebie życzliwi, ceniliśmy się nawzajem. Teraz mieliśmy przerwę w serialu, ale jeszcze przed przerwą ciężko mu się przychodziło. I nigdy w życiu słowa nie mówił, że jest mu ciężko, źle, zimno, gorąco. To był taki stuprocentowy profesjonalista - dodała Lipowska.

- Wydawało mi się, że Witek nigdy nie odejdzie, że ten wspaniały mężczyzna będzie zawsze. Będzie zawsze w swoich rolach - komentował na antenie TVP Info aktor Emilian Kamiński. - Witku, jesteś tam gdzieś i słuchasz nas. Trzeba cię pięknie pożegnać. Zostaniesz w głowie, w sercu - dodał wyraźnie wzruszony.

- Znałem go jeszcze od czasu, kiedy był w Teatrze Ludowym w Nowej Hucie w Krakowie, gdzie stworzył wiele wspaniałych kreacji. Pracowaliśmy razem w "Janosiku". Zawsze mnie zabierał do Krakowa, świetnie jeździł samochodem, miał olbrzymie poczucie humoru. Wytwarzał wokół siebie dobrą energię - wspominał z kolei w TVN24 aktor Jerzy Trela.

66
Zrób to sam / Odp: nasz ogród
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Gaga dnia Kwiecień 04, 2017, 09:40:36 am »
Wiosna w pełni, podrzucam stary artykuł, może komuś się przyda jeszcze  :)Pamiętajcie O OGRODACH
18.07.2005


Przyroda ma wyjątkowo korzystne działanie relaksujące, wręcz terapeutyczne, dlatego tak ważna jest powszechna dostępność terenów rekreacyjnych. Natomiast pozbawione barier ogrody przydomowe, sprzyjające także relaksacji i wypoczynkowi, zapewniają intymność i swobodę oraz dają poczucie wolności i niezależności.

więcej:

http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/13201
Hortiterapia: ogrodowa terapia

Ogród i rosnące w nim rośliny nie tylko uspokajają i pobudzają nasze zmysły, ale także korzystnie wpływają na stan emocjonalny, umysłowy i zdrowotny. Hortiterapia - ogrodowa terapia. Ogród dla niepełnosprawnych

https://www.wymarzonyogrod.pl/zakladanie-ogrodu/pomysly-na-ogrod/hortiterapia-ogrodowa-terapia,23_2272.html
67
Mózg / Odp: Udar Mózgu
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Gaga dnia Kwiecień 04, 2017, 09:37:18 am »


Szybkie wezwanie pomocy decyduje o skuteczności leczenia udarów


31.03.2017
Autor:  PAP, fot. sxc.hu

Im szybciej wezwiemy pomoc, tym większa jest szansa na uratowanie chorego z udarem mózgu i uchronienie go przed niepełnosprawnością – powiedziała na spotkaniu z dziennikarzami w Warszawie prof. Agnieszka Słowik CM UJ w Krakowie.

więcej:
http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/527739
68
Prawo (w tym oświatowe) / Odp: Osobisty Asystent ON - zbiór informacji
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Gaga dnia Kwiecień 04, 2017, 09:31:13 am »


Koniecznie przeczytaj, jeśli chcesz mieć asystenta lub nim być

29.03.2017
Autor:  oprac. Angela Greniuk, fot. Piotr Stanisławski
Źródło:  wroclaw.pl

W ramach nowego projektu pn. „SAMO-Dzielni” wrocławska Fundacja „Promyk Słońca” zatrudni 30 asystentów, którzy będą wspomagać w codziennym funkcjonowaniu osoby z niepełnosprawnością. Dodatkowo, poszukiwanych jest 55 osób z dysfunkcjami, którzy chcieliby wziąć udział w projekcie i otrzymać wsparcie asystenta – ich zgłoszenia są przyjmowane tylko do 9 kwietnia.
 
Jak wygląda praca asystenta?

więcej:
http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/524891
69
Zrób to sam / Odp: nasz ogród
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Gaga dnia Marzec 18, 2017, 11:23:55 am »
Powolutku wiosna nadchodzi, to chętniej człowiek szuka tych wiosennych oznak , póki co to w internecie  ;D

Ogródek nie musi być smutny, zaniedbany, czy wręcz przeciwnie jak z pod igły.
Dzieciakom pewnie sprawi większą radość coś oryginalniejszego w ogródku.
Przy odrobinie wyobrażni to i na malutkim balkonie można zastosować pewne rozwiązania, balkon nie musi być składzikiem.

Troszkę recyklingowych inspiracji  ;D

Podobnych rozwiązań widziałam sporo w necie.
Stare donice, farba i coś ciekawego można wyczarować  :D


to jest ciekawe rozwiązanie np.: na balkon  :)70
Wydarzenia, Konferencje, Imprezy, Wystawy, Targi , Wielcy Nieobecni... / Odp: Ku Pamięci Tych, którzy odeszli (*)
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Gaga dnia Marzec 16, 2017, 11:45:36 pm »
Wojciech Młynarski nie żyje. Był legendą polskiej piosenki i kabaretu
 
Barnaba Siegel, Milena Zawiślińska
  15.03.2017 21:09Wojciech Młynarski nie żyje - poinformowała wieczorem jego córka, Paulina Młynarska. Artysta zmarł po długiej chorobie. Miał 76 lat.

    https://www.facebook.com/plugins/post.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2Fpermalink.php%3Fstory_fbid%3D1969182226637060%26id%3D1531743353714285&width=500

- Dziś o godzinie 20.40, po bardzo długiej chorobie umarł nasz tata Wojciech Młynarski. Bardzo prosimy media o danie nam czasu na przeżycie tego w pokoju. Paulina, Agata i Jan Młynarscy - podała na Facebooku Paulina Młynarska.

Wojciech Młynarski urodził się 26 marca 1941 roku w Warszawie. Przez ponad 55 lat współtworzył polską kulturą jako kabareciarz, aktor, autorskich recitali, a także tłumacz i dramaturg. Napisało około 2000 tekstów do piosenek, z których część na dobre weszła do kanonu polskiej kultury.

Legenda kabaretu

Kariera Wojciecha Młynarskiego zaczęła się już na początku lat 60., gdy dołączył do teatru działającego w warszawskim klubie Hybrydy. Jego wielki debiut nastąpił w 1963 r. na Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu roku, gdzie zaprezentowana została piosenka z jego tekstem - "Ludzie to kupią".

Przez kolejne lata współpracował z kabaretami Dudek, Dreszcowiec i Owca. To właśnie w Dudku miał nauczyć się pisania tekstów pod konkretnych wykonawców, dopasowując treść do ich ekspresji i umiejętności. W tym kabarecie powstały jego teksty do piosenek: "A wójta się nie bójta", "Ballada o dzikim zachodzie", "Bawmy się!", "Ladies and Gentelmen", "Po co babcię denerwować", "Piosenka o Maryni", "Przyjdzie walec i wyrówna", "Tupot białych mew", "W Polskę idziemy" i innych, a także skecz "Ogórki małosolne" oraz monologi "Latarnik" i "Pieprzna ballada".

W swoich tekstach łączył lekkość formy z obserwacjami rzeczywistości, satyrą, krytyką, uniwersalnymi prawdami.

Słynne piosenki

Najbardziej znana twórczość Młynarskiego, to teksty do cudzych utworów oraz autorskie piosenki. Jego fonograficzny debiut, jako autora tekstów, to płyta z utworem "Jesienny Pan" w wykonaniu Krystyny Konarskiej, wydana w 1963 roku.

Przez kolejne dekady Młynarski pisał teksty dla największych sław polskiej piosenki: Maryli Rodowicz, Czesława Niemena, Anny German, Anny Jantar, Krzysztofa Krawczyka, Zdzisławy Sośnickiej, Stana Borysa, Ewy Bem, Alicji Majewskiej, Ireny Santor, Jaremy Stępowskiego czy Jerzego Połomskiego, a także dla zespołów Alibabki, Czerwono-czarni, Skaldowie czy 2 plus 1.

Pierwsza pierwsza autorska płyta, zatytułowana "Wojciech Młynarski śpiewa swoje piosenki", ukazała się w 1966 roku. To właśnie tu umieszczone zostały kultowe przeboje "W co się bawić" oraz "Jesteśmy na wczasach".

Nagrał łącznie kilkanaście płyt o różnorodnej stylistyce - od klasycznych zespołów przez współpracę z jazzmanami po recital w samym akompaniamentem fortepianu czy muzykę filmową ("Panna Z Mokrą Głową"). Jest również twórcą formy nazwanej felietonem śpiewanym.

Nie tylko śpiewanie

Młynarski mówi sam o sobie - Nigdy nie byłem wokalistą, chociaż zdarzało mi się współpracować nawet ze świetnymi muzykami jazzowymi. Lubię śpiewać, ale trzeźwo patrzę na swoje zdolności głosowe. Dla mnie jednak bardziej liczy się to, czy mam coś do powiedzenia w swoich piosenkach.

W latach 70. Młynarski zajął się również pisaniem librett do oper i musicali ("Henryk VI na łowach", "Życie paryskie", "Awantura w Recco", "Cień") oraz przekładem tekstów piosenek musicali zagranicznych, m.in. "Jesus Christ Superstar" czy "Chicago". Realizował także autorskie programy na scenie teatru Ateneum, które poświęcił wybitnym artystom.

Wojciech Młynarski był laureatem wielu nagród i wyróżnień Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu. Otrzymał także liczne odznaczenia państwowe, w tym Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski, Złote Berło, Diamentowego Mikrofonu, Złoty Medal "Zasłużony Kulturze Gloria Artis" czy SuperWiktor ’97 za całokształt twórczości.

W styczniu 2017 roku do sklepów trafiła jego książka "Od oddechu do oddechu", będąca autorskim wyborem jego wierszy i piosenek.

 
.Książka "Od oddechu do oddechu" jest dostępna w formie ebooka w Publio.pl >>źródło
Strony: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10

(c) 2003-2019 Team Dar Życia :: nota prawna :: o plikach Cookies :: biuro@darzycia.pl
Polecamy:   Forum o zwierzętach