Ogłoszenia Zwierzęta
Aktualności: Jeśli uważasz że serwis Dar Życia jest potrzebnym miejscem Wesprzyj nas. Chcemy reaktywować serwis, dostosować graficznie i technicznie do aktualnych standardów, ale potrzebujemy Twojego wsparcia. Dziękujemy za wsparcie.

Ostatnie wiadomości

Strony: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10
51
Choroby uwarunkowane genetycznie, odkrycia, informacje / Odp: Zespół Pallistera-Killiana
« Ostatnia wiadomość wysłana przez MŁM dnia Maj 08, 2017, 11:53:22 am »
Kodzia 1 tu http://forum.darzycia.pl/vp141023.htm#141023  napisała:

Choroba Ani jest bardzo rzadkim schorzeniem chromosomowym.osoby z zespołem pks posiadają w niektórych komórkach jeden chromosomdodatkowego materiału dwunastej pary chromosomów,oznacza to że zamiast 47chromosomówwystępuje tylko 46.dodatkowy chromosom zawiera dwa krótkie ramiona chromosomu określane jako 12p.Dodatkowy chromosom nie jest obecny w każdej komórcetylko w ich części podczas gdy reszta komorek zachowuje poprawną ilość chromosomów.Nigdy nie dowiemy się w jaki sposob rozłożyło się to w Ani organiżmie.
Chorobę zdiagnozowano po dwoch latach,pobierając wycinek skóry,ponieważ zdiagnozowanie utrudnial fakt że chomosom nie występuje w komórkach krwi.
Ania we wrześniu kończy trzy latka-ma slabe napięcie mięśniowe,ale powolutku walczymy z tym,samodzielnie siedzi,powolnymi kroczkami zaczyna chodzić-na razie nie samodzielnie,ale jesteśmy pelni nadziei(wiemy że w Anglii są dzieci z podoba chorobą,mamy z nimi kontakt i w niektórych przypadkach są tam dzieci chodzące).Ania nie mówi i na pewno w przyszlości będzie miała z tym problemy.Dochodzi do tego uposledzenie psychoruchowe.Problemem dla nas jest to że nie chce niczego brać do rączek-chociaż posiada w nich ogromną siłę.Omineły nas na szczęście problemy z serduszkiem(dzieci z pks mogą mieć poważne wady serca),nerkami,zaburzenia trawienia(chociaż po urodzeniu Ania musiała przejść operację przesunięcia odbytu ponieważ w właściwym miejscu znajdowala się przetoka),anomalie narządów płciowych. u osób z pks moga następować napady-jak na razie u Ani tego nie ma raz na rok wykonujemy badanie EEG żeby w razie jakichkolwiek zmian szybciej móc zareagować.
Nie wiemy w jakim kierunku będzie się rozwijała choroba-mamy duże nadzieje i dużo siły walki.Jeszcze dwa lata temu Ania byla dzieckie bez kontaktu-leżącym.Dzisiaj jet wesołą dziewczynką ( co nas cieszy podoba jej sie pozycja stojąca),posiada całkiem niezły "charakterek"tzn.jak coś mi się nie podoba albo nie chcę czegoś zrobić-to nie i koniec.Zaczęła się wszystkim dookoła interesować.
Staramy się robic wszystko żeby polepszyć jej stan-Ania jest pod stala opieką neurologiczną(podawany jest jej Nootropil na który jej mózg rewelacyjnie reaguje).sześć razy w tygodniu jest rechabilitowana ruchowo i logopedycznie, raz w tygodniu hipoterapia i dogoterapia.Zastanawiamy się czy nie włączyć juz zajęć z psychologiem.
Niestety brakuje nam wiadomości od innych dzieci z tym zespołem, a wiem że najlepsza jest wymiana doświadczeń, i to nie ważne że każe dziecko "inaczej choruje". Nie wiem po prostu jak to będzie dalej. Ale mamy dużo nadziei i siły i wiem że zrobimy wszystko co tylko będziemy w stanie i ponad to.

pozdrawiam serdecznie. Magda, mama Ani z zespołem pks.

Witajcie,

Czy ktoś może nas skontaktować z autorką tej wypowiedzi (Panią Magdą, mama Ani) albo przekierować nas do aktywnego wątku na temat PKS?
52
Prośby o zmianę praw ;) / Odp: Prośba o możliwośćpisania na forum
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Gaga dnia Maj 08, 2017, 11:36:24 am »
Witaj MŁM ;D

Profil użytkownika MŁM został pomyślnie zaktualizowany

Zapraszam  :)
53
Prośby o zmianę praw ;) / Prośba o możliwośćpisania na forum
« Ostatnia wiadomość wysłana przez MŁM dnia Maj 08, 2017, 07:52:31 am »
Witajcie!

Prosimy o możliwość pisania na forum.

Nasza córka ma zespół Pallister-Kilian.

Pozdrawiamy
54
Mózg / Odp: Udar Mózgu
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Gaga dnia Kwiecień 25, 2017, 09:40:45 am »
Kwas omega 3 chroni komórki nerwowe po udarze

24.04.2017
Autor:  PAP, fot. sxc.hu

Neuroprotektyna D1 (NPD1), pochodna kwasu dokozaheksaenowego (DHA) pomaga chronić komórki nerwowe oraz komórki siatkówki po udarze niedokrwiennym mózgu – wynika z badań opublikowanych w piśmie „Cell Death and Differentiation”.

więcej:
http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/536532
55
Prawo (w tym oświatowe) / Odp: Orzekanie o niepełnosprawności
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Gaga dnia Kwiecień 25, 2017, 09:37:21 am »

Uzyskanie orzeczenia o stopniu niepełnosprawności

18.04.2017
Autor:  Marcin

Witam. Czy mógłbym prosić o informację, jak wygląda procedura ubiegania się o orzeczenie o stopniu niepełnosprawności i skąd można pobrać wzór wniosku? Pozdrawiam

więcej:
http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/534307
56
Wydarzenia, Konferencje, Imprezy, Wystawy, Targi , Wielcy Nieobecni... / Odp: Ku Pamięci Tych, którzy odeszli (*)
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Gaga dnia Kwiecień 22, 2017, 08:56:55 pm »
Witold Pyrkosz nie żyje. Serialowy dziadek Lucjan miał 90 lat

lulu, PAP
22.04.2017

Aktor od wielu lat grał w "M jak miłość" rolę Lucjana Mostowiaka. "Odszedł cudowny Człowiek, nasz wspaniały Mistrz i wielki Przyjaciel. A wraz z nim odeszła cząstka każdego z nas... Pozostaje ogromna pustka, nieopisany smutek i żal. Dziękujemy Ci Witku za każdą piękną chwilę. Będziemy bardzo tęsknić i nigdy nie zapomnimy" - czytamy na Facebooku serialu.

Witold Pyrkosz - "król polskich seriali"

Witold Pyrkosz miał 90 lat, urodził się w Krasnymstawie 24 grudnia 1926 roku. Karierę aktorską zaczynał w latach 50. Nazywany był "królem polskich seriali" - to pamiętny Pyzdra z "Janosika", Wichura z "Czterech pancernych i psa", Balcerek z "Alternatyw 4", senior rodu Mostowiaków w "M jak miłość" i Duńczyk z filmów "Vabank" i "Vabank 2".

- To był niezwykle ciepły i pracowity człowiek - wspominała w rozmowie z TOK FM Teresa Lipowska, jego serialowa małżonka. - Przez te 17 lat nie mieliśmy nigdy żadnych konfliktów. Myślę, że byliśmy dla siebie życzliwi, ceniliśmy się nawzajem. Teraz mieliśmy przerwę w serialu, ale jeszcze przed przerwą ciężko mu się przychodziło. I nigdy w życiu słowa nie mówił, że jest mu ciężko, źle, zimno, gorąco. To był taki stuprocentowy profesjonalista - dodała Lipowska.

- Wydawało mi się, że Witek nigdy nie odejdzie, że ten wspaniały mężczyzna będzie zawsze. Będzie zawsze w swoich rolach - komentował na antenie TVP Info aktor Emilian Kamiński. - Witku, jesteś tam gdzieś i słuchasz nas. Trzeba cię pięknie pożegnać. Zostaniesz w głowie, w sercu - dodał wyraźnie wzruszony.

- Znałem go jeszcze od czasu, kiedy był w Teatrze Ludowym w Nowej Hucie w Krakowie, gdzie stworzył wiele wspaniałych kreacji. Pracowaliśmy razem w "Janosiku". Zawsze mnie zabierał do Krakowa, świetnie jeździł samochodem, miał olbrzymie poczucie humoru. Wytwarzał wokół siebie dobrą energię - wspominał z kolei w TVN24 aktor Jerzy Trela.

57
Zrób to sam / Odp: nasz ogród
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Gaga dnia Kwiecień 04, 2017, 09:40:36 am »
Wiosna w pełni, podrzucam stary artykuł, może komuś się przyda jeszcze  :)

Pamiętajcie O OGRODACH
18.07.2005

Przyroda ma wyjątkowo korzystne działanie relaksujące, wręcz terapeutyczne, dlatego tak ważna jest powszechna dostępność terenów rekreacyjnych. Natomiast pozbawione barier ogrody przydomowe, sprzyjające także relaksacji i wypoczynkowi, zapewniają intymność i swobodę oraz dają poczucie wolności i niezależności.

więcej:

http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/13201

Hortiterapia: ogrodowa terapia

Ogród i rosnące w nim rośliny nie tylko uspokajają i pobudzają nasze zmysły, ale także korzystnie wpływają na stan emocjonalny, umysłowy i zdrowotny. Hortiterapia - ogrodowa terapia. Ogród dla niepełnosprawnych

https://www.wymarzonyogrod.pl/zakladanie-ogrodu/pomysly-na-ogrod/hortiterapia-ogrodowa-terapia,23_2272.html
58
Mózg / Odp: Udar Mózgu
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Gaga dnia Kwiecień 04, 2017, 09:37:18 am »

Szybkie wezwanie pomocy decyduje o skuteczności leczenia udarów

31.03.2017
Autor:  PAP, fot. sxc.hu

Im szybciej wezwiemy pomoc, tym większa jest szansa na uratowanie chorego z udarem mózgu i uchronienie go przed niepełnosprawnością – powiedziała na spotkaniu z dziennikarzami w Warszawie prof. Agnieszka Słowik CM UJ w Krakowie.

więcej:
http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/527739
59
Prawo (w tym oświatowe) / Odp: Osobisty Asystent ON - zbiór informacji
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Gaga dnia Kwiecień 04, 2017, 09:31:13 am »

Koniecznie przeczytaj, jeśli chcesz mieć asystenta lub nim być

29.03.2017
Autor:  oprac. Angela Greniuk, fot. Piotr Stanisławski
Źródło:  wroclaw.pl

W ramach nowego projektu pn. „SAMO-Dzielni” wrocławska Fundacja „Promyk Słońca” zatrudni 30 asystentów, którzy będą wspomagać w codziennym funkcjonowaniu osoby z niepełnosprawnością. Dodatkowo, poszukiwanych jest 55 osób z dysfunkcjami, którzy chcieliby wziąć udział w projekcie i otrzymać wsparcie asystenta – ich zgłoszenia są przyjmowane tylko do 9 kwietnia.

Jak wygląda praca asystenta?

więcej:
http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/524891
60
Zrób to sam / Odp: nasz ogród
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Gaga dnia Marzec 18, 2017, 11:23:55 am »
Powolutku wiosna nadchodzi, to chętniej człowiek szuka tych wiosennych oznak , póki co to w internecie  ;D

Ogródek nie musi być smutny, zaniedbany, czy wręcz przeciwnie jak z pod igły.
Dzieciakom pewnie sprawi większą radość coś oryginalniejszego w ogródku.
Przy odrobinie wyobrażni to i na malutkim balkonie można zastosować pewne rozwiązania, balkon nie musi być składzikiem.

Troszkę recyklingowych inspiracji  ;D

Podobnych rozwiązań widziałam sporo w necie.
Stare donice, farba i coś ciekawego można wyczarować  :D

to jest ciekawe rozwiązanie np.: na balkon  :)

Strony: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10

(c) 2003-2018 Team Dar Życia :: nota prawna :: o plikach Cookies :: biuro@darzycia.pl
Polecamy:   Forum o zwierzętach