Ogłoszenia Zwierzęta
Aktualności: Jeśli uważasz że serwis Dar Życia jest potrzebnym miejscem Wesprzyj nas. Chcemy reaktywować serwis, dostosować graficznie i technicznie do aktualnych standardów, ale potrzebujemy Twojego wsparcia. Dziękujemy za wsparcie.

Autor Wątek: Szczepili małe dzieci na nową grypę środkiem, który nie działa?  (Przeczytany 2147 razy)

Offline Gaga

  • Administrator
  • Rozgadany Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 26484
Szczepili małe dzieci na nową grypę środkiem, który nie działa?
« dnia: Grudzień 15, 2009, 08:28:56 pm »
Szczepili małe dzieci na nową grypę środkiem, który nie działa?

W Stanach Zjednoczonych szczepiono na A/H1N1 małe dzieci w wieku od sześciu miesięcy do trzech lat za pomocą farmaceutyku, który stracił siłę działałania - czytamy na Fox News.
Najnowsze badania miały wykazać, że szczepionka straciła swoje właściwości. Z obrotu wycofywanych jest 800 tys. dawek szczepionki przeznaczonej dla dzieci. Potwierdziła to już amerykańska agenda ds. zdrowia
W .

Jednak jak podaje Fox News, zastrzyki wykonano już na setkach tysięcy osób. Farmaceutyk został wyprodukowany przez francuski koncern Sanofi Pasteur. Lek trafił w USA do obiegu w minionym miesiącu i w dużej mierze został już wykorzystany.

Dr Anne Schuchat, ekspert z amerykańskiego Centers for Disease Control and Prevention, stwierdziła, że rodzice zaszczepionych dzieci nie muszą się bać, gdyż szczepionka choć straciła siłę przeciwdziałania A/H1N1, to jednak nie niesie żadnych innych skutków dla zdrowia. Problemem jest zatem jedynie skuteczność szczepionki.

Rodzice nie muszą się obawiać

- Rodzice dzieci nie muszą podejmować żadnych działań - uspokaja Tom Skinner, rzecznik CDC, zwrócił jednak uwagę, że dzieci powinny otrzymać także i druga dawkę szczepionki.

Początkowe testy szczepionki wykonane przed wprowadzeniem medykamentu na rynek potwierdzały jego skuteczność, jednak już badania sporządzone kilka tygodni później wskazały, że siła dawki jest niewystarczająca. Nie jest do końca jasne, dlaczego spadła aktywność medykamentu.

Dzieci powinny otrzymać dwie dawki szczepionki w odstępie ok. miesiąca. Schuchat uspokaja jednak, że, mimo iż dziecko otrzymało zastrzyk z feralnej partii, to nie musi powtarzać szczepienia.

95 mln szczepionek w USA. Wirus w odwrocie

W USA rozprowadzono ok. 95 milionów porcji szczepionki.

Tymczasem grypa A/H1N1 jest w odwrocie w Europie Zachodniej, jednak "z wyjątkiem Francji, gdzie liczba zachorowań stale rośnie" - poinformowała Światowa Organizacja Zdrowia (WHO).

Wirus pandemiczny zabił "co najmniej 9 596 osób na całym świecie; w ubiegłym tygodniu zanotowano 828 nowych zgonów" - głosi raport WHO.

Najbardziej dotknięty jest kontynent amerykański - 6 131 zgonów. W Europie zanotowano 1 242 przypadki śmiertelne nowej grypy, w tym 324 w ubiegłym tygodniu.
Pozdrawiam :))
"Starsza Wiosenna Miotełka"

Pan Rajek

  • to weteran
  • polecający usługi
  • *******
 

(c) 2003-2019 Team Dar Życia :: nota prawna :: o plikach Cookies :: biuro@darzycia.pl
Polecamy:   Forum o zwierzętach