Ogłoszenia Zwierzęta
Aktualności: Jeśli uważasz że serwis Dar Życia jest potrzebnym miejscem Wesprzyj nas. Chcemy reaktywować serwis, dostosować graficznie i technicznie do aktualnych standardów, ale potrzebujemy Twojego wsparcia. Dziękujemy za wsparcie.

Autor Wątek: Anophthalmos-Wrodzony brak gałki lub obydwu gałek ocznych.  (Przeczytany 4612 razy)

Offline Gaga

 • Administrator
 • Rozgadany Weteran
 • *****
 • Wiadomości: 26490
Anophthalmos-Wrodzony brak gałki lub obydwu gałek ocznych.
« dnia: Październik 24, 2009, 10:30:25 pm »
Anophthalmos to bardzo rzadka wada, która występuje w 1-10 przypadkach na 100000 urodzeń dzieci.

Wrodzony brak gałki lub obydwu gałek ocznych prowadzi do poważnych deformacji twarzoczaszki. Ponieważ dotyczy dzieci, nie jest również obojętny dla rozwoju psychiki dziecka. Właściwe postępowanie we wrodzonej Anophthalmos to przede wszystkim wypełnienie przestrzeni oczodołowej. Implant zapewnia możliwość wytworzenia tzw. ciśnienia oczodołowego niezbędnego do stymulacji rozwoju kości twarzoczaszki w obrębie oczodołu oraz stymuluje tkanki miękkie zapewniając możliwość ukształtowania załamków powiekowych koniecznych do aplikacji cienkiej epiprotezy

Więcej na temat na stronie Kubusia
http://www.kubusnowak.com/

http://alinfinance.nazwa.pl/kubusnowak_pl/index.php?option=com_content&view=article&id=1&Itemid=2
nasza historia
 Lekarze tłumaczyli, że to nie nasza wina, to nie wina genów, toksyn ,ani żadnych leków, po prostu jedna maleńka komórka nie podzieliła się. Czysta natura. Może to spotkać każdego, wyjaśniali.


http://alinfinance.nazwa.pl/kubusnowak_pl/index.php?option=com_content&view=article&id=1&Itemid=2
Anophthalmos


Pomoc dla Kubusia
http://forum.darzycia.pl/index.php?topic=5332.new#new
Pozdrawiam :))
"Starsza Zimowa Miotełka"

Pan Rajek

 • to weteran
 • polecający usługi
 • *******

Offline Gaga

 • Administrator
 • Rozgadany Weteran
 • *****
 • Wiadomości: 26490
Odp: Anophthalmos-Wrodzony brak gałki lub obydwu gałek ocznych.
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 22, 2010, 08:50:52 am »
Kubuś nie ma oczek
eFakt.pl | Czwartek, 21 stycznia 2010

Wioletta (29 l.) i Mariusz (29 l.) z Ludźmierza (woj. małopolskie) odliczali dni do narodzin upragnionego maleństwa. Niestety zamiast radości były płacz i łzy. Bo malutki Kubuś (5 m-cy) urodził się bez oczu. Chłopczyk do końca życia pozostanie niewidomy. Jego rodzice walczą teraz o wszczepieniu synkowi sztucznych gałek ocznych, które mogą zapobiec deformacji jego czaszki

– Nic nie wskazywało na to, że nasze maleństwo będzie chore. Tajemniczej choroby nie wykryły nawet badania USG – opowiadają nam rodzice Kubusia, którzy mają już jedno dziecko, zdrową córeczkę Paulę (5 l.) – Tak o siebie dbałam w ciąży. Nie miałam żadnych problemów – ociera łzy pani Wioletta.

Zaraz po urodzeniu okazało się, że Kubuś cierpi na anoftalmię. Na całym świecie jest tylko kilka podobnych przypadków. Dzieci dotknięte tą tajemniczą chorobą rodzą się bez oczu. Aby zapobiec następstwom braku oczu, np. deformacji czaszki, konieczne jest wszczepienie specjalnych protez imitujących gałki oczne. To bardzo skomplikowany i kosztowny zabieg. Niestety w Polsce nie ma żadnej placówki, w której dokonuje się takich operacji.

– Znajomi wyszperali w internecie, że jakaś klinika w Niemczech, w Rostoku, pomaga dzieciom z taką przypadłością. Postanowiliśmy spróbować. Zebraliśmy pieniądze w całej rodzinie i pojechaliśmy. Kubusiowi wszczepiono specjalne ekspandery, które poszerzają oczodoły – opowiada nam Wioletta Nowak, mama Kubusia.

Operację wszczepiania specjalnych ekspanderów trzeba powtarzać kilkakrotnie. W kwietniu Kubuś znowu poleci do Niemiec. Tym razem ekspandery będą włożone głębiej. Dopiero po tym maluch będzie mógł dostać sztuczne gałki oczne, które będą wyglądać jak te prawdziwe.

Niestety takie operacje są bardzo drogie. Samo wszczepienie ekspanderów kosztuje 5 tys. euro.
– Mimo cierpienia Kubuś jest bardzo pogodny. Gdy biorę go na rączki, uśmiecha się – opowiada nam wzruszona Wioletta Nowak – Wiemy, że nigdy nie będzie taki, jak inne dzieci i że nie będzie widzieć. Ale może zostanie na przykład słynnym pianistą – zamyśla się kobieta.

Jeśli ktoś chce pomóc Kubusiowi, może wpłacać pieniądze na specjalne konto, koniecznie z dopiskiem "Pomoc dla Kubusia": BNP PARIBAS FORTIS nr konta: 73160013580002030732416011


źródło
Pozdrawiam :))
"Starsza Zimowa Miotełka"

 

(c) 2003-2020 Team Dar Życia :: nota prawna :: o plikach Cookies :: biuro@darzycia.pl
Polecamy:   Forum o zwierzętach