Ogłoszenia Zwierzęta
Aktualności: Dar Życia poleca Kalendarz ze zdjęciami oraz Foto Karty, powołując się na nasze forum otrzymają Państwo rabat w postaci darmowej wysyłki PREZENTÓW. Kod rabatowy to słowo DAR ŻYCIA a strony to Foto Karty oraz Kalendarze ze zdjęciami

Autor Wątek: Ankiety do pracy doktorskiej o autyźmie -prośba o pomoc i wypełnienie (do matek)  (Przeczytany 2031 razy)

katarina456

• Gość
Witam serdecznie,

Jestem psychologiem, pracuję z osobami chorymi na autyzm, aktualnie zbieram grupę badawczą do badań do pracy doktorskiej na temat "Poziomu stresu i wykorzystywanych stylów radzenia sobie ze stresem matek dzieci autystycznych, w porównaniu z matkami dzieci cierpiących na inne schorzenia" .W związku z tym mam prośbę do wszystkich osób (matek), które mogłyby mi pomóc i wypełnić dla mnie 3 kwestionariusze. Badania są całkowicie anonimowe, mogę je wysłać w formie elektronicznej, wystarczy zaznaczyć wybrane odpowiedzi i odesłać.
Będę bardzo wdzięczna za pomoc.
Proszę o kontakt przez forum, lub na maila katarina456@o2.pl

Pozdrawiam
Katarzyna

Pan Rajek

• to weteran
  • polecający usługi

Offline Gaga

• Administrator
  • Rozgadany Weteran
Odp: Ankiety do pracy doktorskiej o autyźmie -prośba o pomoc i wypełnienie (do matek)
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 30, 2009, 07:46:08 pm »
Witaj katarina456

Czy mogłabyś podać stronę lub pytania tu na forum?
Ułatwi to wypełnienie ankiety chętnym rodzicom.

Pozdrawiam :))
"Starsza Wiosenna Miotełka"

katarina456

• Gość
Odp: Ankiety do pracy doktorskiej o autyźmie -prośba o pomoc i wypełnienie (do matek)
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 01, 2009, 08:09:50 am »
ANKIETA

Poniższe dane są niezbędne do dokonania opisu statystycznego grup osób biorących udział w badaniu. Bardzo proszę o udzielenie odpowiedzi na każde pytanie. W poszczególnych pytaniach odpowiedni kwadrat należy zakreślać, a w miejsca kropkowane wpisać odpowiedź. Jest to badanie całkowicie anonimowe, a jego wyniki będą wykorzystane wyłącznie do opracowania naukowego. Dziękuję za poświęcony czas.

1.   Wiek:
 20-29                           30-39                        40-49                          50-59

2.   Wykształcenie:
  Podstawowe               Zawodowe                 Średnie                       Wyższe

3.   Zatrudnienie
 Pracuję                           Jestem bezrobotna            Jestem na rencie /emeryturze

4.   Miejsce zamieszkania:
 Wieś                            Miasto                        Miasto wojewódzkie

5.   Stan cywilny:
  Wolny                        Zamężna                     Rozwódka                 Wdowa 

6.   Sytuacja rodzinna:
 Jestem osobą samotnie wychowującą dziecko                    Dziecko w rodzinie pełnej

7.   Sytuacja materialna
   zdecydowanie zła         zła             dobra             zdecydowanie dobra          bardzo dobra

8.   Liczba dzieci w rodzinie, wiek:
Liczba dzieci…………………………………………………………………..
Wiek dzieci………..,……..,………, ………, ……..., …………………….

9.   Niepełnosprawność dziecka:

Autyzm                    Zespół Downa                         nie dotyczy
Które to dziecko z kolei? ……………………………………………………………………

KWESTIONARIUSZ  BECKA

W niżej podanych punktach A, B, C itd. opisane są różne kategorie odczuć i zachowań. W każdym punkcie proszę uważnie przeczytać wszystkie cztery stwierdzenia i wybrać tylko jedno, które oddaje Pani odczucia lub przekonania z okresu ostatniego miesiąca. Proszę zaznaczyć swój wybór obwodząc kółkiem odpowiednią cyfrę: 0,1,2 lub 3.

A.    0. Nie jestem smutna ani przygnębiona
        1. Odczuwam często smutek, przygnębienie
          2. Przeżywam stale smutek, przygnębienie i nie mogę się uwolnić od tych przeżyć
          3. Jestem stale tak smutna i nieszczęśliwa, że jest to nie do wytrzymania

B.     0. Nie przejmuję się zbytnio przyszłością
          1. Często martwię się o przyszłość
          2. Obawiam się, że w przyszłości nic dobrego mnie nie czeka
          3. Czuję, że przyszłość jest beznadziejna i nic tego nie zmieni

C.
          0. Sądzę, że nie popełniam większych zaniedbań
          1. Sądzę, że czynię więcej zaniedbań niż inni
          2. Kiedy spoglądam na to co robiłam, widzę mnóstwo błędów i zaniedbań
          3. Jestem zupełnie niewydolna i wszystko robię źle

D.
          0. To co robię sprawia mi przyjemność
          1. Nie cieszy mnie to co robię
          2. Nic mi teraz nie daje pełnego zadowolenia
          3. Nie potrafię przeżywać zadowolenia i przyjemności i wszystko mnie nuży

E.
          0. Nie czuję się winna ani wobec siebie, ani wobec innych
          1. Dość często miewam wyrzuty sumienia
          2. Często czuję, że zawiniłam
          3. Stale czuję się winna

F.
          0. Sądzę, że nie zasługuję na karę
          1. Sądzę, że zasługuję na karę
          2. Spodziewam się ukarania
          3. Wiem, że jestem karana (ukarana)

G.
         0. Jestem z siebie zadowolona
         1. Nie jestem z siebie zadowolona
         2. Czuję do siebie niechęć
         3. Nienawidzę siebie

H.
         0. Nie czuję się gorsza od innych
         1. Zarzucam sobie, że jestem nieudolna i popełniam błędy
         2. Stale potępiam siebie za popełnione błędy
         3. Winię siebie za wszystko zło, które istnieje

I.
         0. Nie myślę o odebraniu sobie życia
         1. Myślę o samobójstwie - ale nie mogłabym tego dokonać
         2. Pragnę odebrać sobie życie
         3. Popełnię samobójstwo, jak będzie odpowiednia sposobność

J.
         0. Nie płaczę częściej niż zwykle
         1. Płaczę częściej niż dawniej
         2. Ciągle chce mi się płakać
         3. Chciałabym płakać, lecz nie jestem w stanie

K.
         0. Nie jestem bardziej podenerwowana niż dawniej
         1. Jestem bardziej nerwowa i przykra niż dawniej
         2. Jestem stale zdenerwowana i rozdrażniona
         3. Wszystko co dawniej mnie drażniło, stało się obojętne

L.
         0. Ludzie interesują mnie jak dawniej
         1. Interesuję się ludźmi mniej niż dawniej
         2. Utraciłam większość zainteresowań innymi ludźmi
         3. Utraciłam wszelkie zainteresowania innymi ludźmi

M.
         0. Decyzję podejmuję łatwo, tak jak dawniej
         1. Częściej niż kiedykolwiek odwlekam podjęcie decyzji
         2. Mam dużo trudności z podjęciem decyzji
         3. Nie jestem w stanie podjąć żadnej decyzji

N.
         0. Sądzę, że wyglądam nie gorzej niż dawniej
         1. Martwię się tym, że wyglądam staro i nieatrakcyjnie
         2. Czuję, że wyglądam coraz gorzej
         3. Jestem przekonana, że wyglądam okropnie i odpychająco

O.
          0. Mogę pracować jak dawniej
          1. Z trudem rozpoczynam każdą czynność
          2. Z wielkim wysiłkiem zmuszam się do zrobienia czegokolwiek
          3. Nie jestem w stanie nic zrobić

P.
          0. Sypiam dobrze, jak zwykle
          1. Sypiam gorzej niż dawniej
          2. Rano budzę się 1-2 godzin za wcześnie i trudno jest mi ponownie usnąć
          3. Budzę się kilka godzin za wcześnie i nie mogę usnąć

Q.
          0. Nie męczę się bardziej niż dawniej
          1. Męczę się znacznie łatwiej niż poprzednio
          2. Męczę się wszystkim co robię
          3. Jestem zbyt zmęczona, aby cokolwiek robić

R.
          0. Apetyt mam nie gorszy niż dawniej
          1. Mam trochę gorszy apetyt
          2. Apetyt mam wyraźnie gorszy
          3. Nie mam w ogóle apetytu

S.
          0. Nie tracę na wadze ciała (w okresie ostatniego miesiąca)
          1. Straciłam na wadze więcej niż 2 kg
          2. Straciłam na wadze więcej niż 4 kg
          3. Straciłam na wadze więcej niż 6 kg
Jadam specjalnie mniej, aby stracić na wadze: 1. Tak, 2. Nie

T.
          0. Nie martwię się o swoje zdrowie bardziej niż zawsze
          1. Martwię się swoimi dolegliwościami, mam rozstrój żołądka, zaparcie, bóle
          2. Stan mego zdrowia bardzo mnie martwi, często o tym myślę
          3. Tak bardzo się martwię o swoje zdrowie, że nie mogę o niczym innym myśleć

U.
         0. Moje zainteresowania seksualne nie uległy zmianom
         1. Jestem mniej zainteresowana sprawami płci (seksu)
         2. Problemy płciowe wyraźnie mniej mnie interesują
         3. Utraciłam wszelkie zainteresowania sprawami seksu

KWESTIONARIUSZ CISS
Norman S.Endler & James D.A.Parker

pseudonim :
Data badania:

INSTRUKCJA:

Poniższe zdania opisują różne reakcje ludzi na trudne, przykre,stresujące sytuacje. Zakreśl jedną z cyfr od 1 do 5 przy każdym stwierdzeniu. Określ w ten sposób, jak bardzo angażujesz się w te czynności, gdy znajdziesz się w trudnej, przykrej, stresującej sytuacji.

1 – nigdy
2 – bardzo rzadko
3 – czasami
4 – często
5 – bardzo często

1.Lepiej planuję swój czas ...................................................................1  2  3  4  5 
2.Koncentruję się na problemie i zastanawiam się, jak mogę go rozwiązać .....1  2  3  4  5 
3.   Myślę o czasach gdy było mi lepiej..............................................1  2  3  4  5 
4.   Staram się przebywać z innymi ludźmi..........................................1  2  3  4  5 
5.   Oskarżam się o zwlekanie..........................................................1  2  3  4  5 
6.   Robię to, co uważam za najlepsze...............................................1  2  3  4  5 
7.   Jestem skupiona na swoich dolegliwościach fizycznych....................1  2  3  4  5 
8.   Winię siebie, że wpadłam w taką systuację...................................1  2  3  4  5 
9.   Włóczę się po sklepach.............................................................1  2  3  4  5 
10.   Ustalam, co w danej sytuacji jest najważniejsze............................1  2  3  4  5 
11.   Staram się zasnąć...................................................................1  2  3  4  5 
12.   Objadam się ulubioną potrawą...................................................1  2  3  4  5 
13.   Niepokoję się, że sobie nie poradzę.............................................1  2  3  4  5 
14.   Staję się bardzo napięta...........................................................1  2  3  4  5 
15.   Myślę o tym, jak rozwiązywałam podobne problemy w przeszłości.....1  2  3  4  5 
16.   Wmawiam sobie, że to w rzeczywistości nie dzieje się ze mną..........1  2  3  4  5 
17.   Winię siebie, że zbyt się tym przejmuję........................................1  2  3  4  5 
18.   Idę coś zjeść na mieście...........................................................1  2  3  4  5 
19.   Staję się bardzo przygnębiona....................................................1  2  3  4  5 
20.   Kupuję sobie coś......................................................................1  2  3  4  5 
21.   Wyznaczam sobie kierunek działania i postępuje zgodnie z nim...........1  2  3  4  5 
22.   Obwiniam siebie za to, że nie wiem co zrobić..................................1  2  3  4  5 
23.   Idę się zabawić.........................................................................1  2  3  4  5 
24.   Staram się zrozumieć sytuację.....................................................1  2  3  4  5 
25.   „Zastygam w bezruchu” i nie wiem co zrobić...................................1  2  3  4  5 
26.   Podejmuję natychmiast właściwe działanie......................................1  2  3  4  5 
27.   Analizuję sytuację i uczę się na własnych błędach............................1  2  3  4  5 
28.   Żałuję, że nie mogę zmienić tego co się stało, lub tego co odczuwałam w związku z tym............1  2  3  4  5 
29.   Odwiedzam przyjaciela.................................................................1  2  3  4  5 
30.   Martwię się jak sobie z tym poradzę................................................1  2  3  4  5 
31.   Spędzam czas z bliską osobą..........................................................1  2  3  4  5 
32.   Wychodzę na spacer.....................................................................1  2  3  4  5 
33.   Wmawiam sobie, że to się nigdy więcej nie powtórzy...........................1  2  3  4  5 
34.   Skupiam się na swoich ogólnych brakach..........................................1  2  3  4  5 
35.   Rozmawiam z kimś, kogo rady sobie cenię.........................................1  2  3  4  5 
36.   Analizuję problem zanim zacznę działać............................................1  2  3  4  5 
37.   Dzwonię do kolegi lub koleżanki......................................................1  2  3  4  5 
38.   Wpadam w złość.........................................................................1  2  3  4  5 
39.   Zmieniam kolejność spraw do załatwienia.........................................1  2  3  4  5 
40.   Oglądam film...............................................................................1  2  3  4  5 
41.   Dążę do kontrolowania sytuacji......................................................1  2  3  4  5 
42.   Podejmuję dodatkowy wysiłek, aby załatwić sprawę...........................1  2  3  4  5 
43.   Podchodzę do problemu z różnych stron...........................................1  2  3  4  5 
44.   „Robię sobie wolne”, by uciec od problemu........................................1  2  3  4  5 
45.   Wyładowuję się na innych..............................................................1  2  3  4  5 
46.   Wykorzystuję sytuację, aby udowodnić, że potrafię tego dokonać.........1  2  3  4  5 
47.   Staram się tak zorganizować sprawy, aby zapanować nad sytuacją.......1  2  3  4  5 
48.   Oglądam telewizję........................................................................1  2  3  4  5 

SPRAWDŹ CZY USTOSUNKOWAŁAŚ SIĘ DO WSZYSTKICH STWIERDZEŃ !

DZIĘKUJĘ BARDZO ;-))

(c) 2003-2017 Team Dar Życia :: nota prawna :: o plikach Cookies :: biuro@darzycia.pl
Polecamy:   Forum o zwierzętach