Ogłoszenia Zwierzęta
Aktualności: Jeśli uważasz że serwis Dar Życia jest potrzebnym miejscem Wesprzyj nas. Chcemy reaktywować serwis, dostosować graficznie i technicznie do aktualnych standardów, ale potrzebujemy Twojego wsparcia. Dziękujemy za wsparcie.

Autor Wątek: 14-latka zmarła po podaniu szczepionki /do scal/  (Przeczytany 2554 razy)

Offline Gaga

  • Administrator
  • Rozgadany Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 26487
14-latka zmarła po podaniu szczepionki /do scal/
« dnia: Wrzesień 29, 2009, 11:20:19 pm »
14-latka zmarła po podaniu szczepionki
RUTYNOWE SZCZEPIENIA PRZECIWKO RAKOWI SZYJKI MACICY


Czternastoletnia dziewczynka zmarła po podaniu szczepionki na raka szyjki macicy w brytyjskim Coventry. Lekarze nie chcą wiązać jej śmierci bezpośrednio ze szczepionką, ale zapowiadają podjęcie natychmiastowych wyjaśnień w sprawie.

Natalie Morton zmarła w brytyjskim szpitalu w poniedziałek, po podaniu jej szczepionki Cervarix przeciwko wirusowi HPV. Wirus wywołuje raka szyjki macicy. Nastolatka została zaszczepiona w szkole w miejscowości Coventry.
 
Szczepionka dostępna też w Polsce

Według ekspertów, Cervarix został podany około milionowi czterystu tysiącom osób. Spowodował ponad 4,6 tys. negatywnych reakcji. Ale ryzyko zagrożenia życia jest w przypadku preparatu bardzo niewielkie - szansa wynosi jeden do ponad miliona.

Szczepienie przeciwko wirusowi HPV to część całego programu zdrowotnego przeprowadzanego w Wielkiej Brytanii. Wirus HPV odpowiada za większość przypadków raka szyjki macicy. Rutynowe szczepienia 12- i 13-latek rozpoczęły się we wrześniu 2008 roku. Lekarze używają szczepionki Cervarix, produkowanej przez GlaxoSmithKline. Preparat jest dostępny również w Polsce.

Chroni on przed zarażeniem się dwoma rodzajami wirusa HPV. Zapewnia 70-procentową ochronę przed rakiem szyjki macicy. Na rynku jest obecny od 2007 roku.

jk/tr
źródło
Pozdrawiam :))
"Starsza Jesienna Miotełka"

Pan Rajek

  • to weteran
  • polecający usługi
  • *******
 

(c) 2003-2019 Team Dar Życia :: nota prawna :: o plikach Cookies :: biuro@darzycia.pl
Polecamy:   Forum o zwierzętach