Ogłoszenia Zwierzęta
Aktualności: Jeśli uważasz że serwis Dar Życia jest potrzebnym miejscem Wesprzyj nas. Chcemy reaktywować serwis, dostosować graficznie i technicznie do aktualnych standardów, ale potrzebujemy Twojego wsparcia. Dziękujemy za wsparcie.

Autor Wątek: Proteza ucha  (Przeczytany 2916 razy)

Mulesia

  • Gość
Proteza ucha
« dnia: Marzec 20, 2009, 08:28:36 pm »
Ucho na magnesy

20-03-2009 10:53


Matthew Houdek urodził się bez małżowiny lewego ucha. Teraz 25-letni mężczyzna wygląda jak reszta jego rówieśników, ponieważ specjaliści z Wydziału Medycyny Loyola University wyposażyli go w protezę mocowaną we właściwym położeniu za pomocą magnesów.

Dr Sam Marzo, chirurg laryngolog, zamocował pod skórą z boku głowy 3 śruby magnetyczne. Przyciągają one magnesy, które dołączono do protezy. Wystarczy więc kilka sekund, by przed wyjściem z domu "włożyć" ucho. Nie odpada ono i jest ponoć wygodniejsze od protez osadzanych za pomocą kleju. Silikonowa małżowina wygląda bardzo naturalnie. Gregory Gion do tego stopnia zadbał o szczegóły, że widać na niej nawet najdrobniejsze naczynia krwionośne.(...)

Autor: Anna Błońska

Źródło: Scientific Blogging

Całość: http://kopalniawiedzy.pl/Matthew-Houdek-proteza-ucha-malzowina-mikrocja-atrezja-przewod-sluchowy-dr-Sam-Marzo-7090.html

Pan Rajek

  • to weteran
  • polecający usługi
  • *******
 

(c) 2003-2019 Team Dar Życia :: nota prawna :: o plikach Cookies :: biuro@darzycia.pl
Polecamy:   Forum o zwierzętach