Ogłoszenia Zwierzęta
Aktualności: Jeśli uważasz że serwis Dar Życia jest potrzebnym miejscem Wesprzyj nas. Chcemy reaktywować serwis, dostosować graficznie i technicznie do aktualnych standardów, ale potrzebujemy Twojego wsparcia. Dziękujemy za wsparcie.

Autor Wątek: Niepełn. modelki budzą podziw  (Przeczytany 2261 razy)

Offline Gaga

  • Administrator
  • Rozgadany Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 26482
Niepełn. modelki budzą podziw
« dnia: Luty 04, 2009, 08:05:47 am »
Niepełnosprawne modelki budzą podziw
Michał Janczura, TOK FM2009-02-03,

Na pierwszy rzut oka - zwykłe zdjęcia. Atrakcyjne kobiety z dobrym makijażem, piękne stroje. Nikt nawet nie przypuszcza, że jedna z modelek jeździ na wózku, a druga nawet dobrze nie obejrzy swoich zdjęć, bo prawie nie widzi, trzecia z pań zaś nie słyszy. Niepełnosprawne kobiety wzięły udział w specjalnej sesji fotograficznej. Wystawę ich zdjęć można oglądać w jednym z lubelskich centrów handlowych.


- Na wystawie można oglądać około 30 zdjęć. Są na nich trzy kobiety. Po co to wszystko zrobiliśmy? Po to żeby niepełnosprawni uwierzyli w siebie - mówi Hubert Gorczyca z fundacji Fuga Mundi, pomysłodawca wystawy.

Agnieszka, jedna z modelek jeździ na wózku. Przyznaje że udział w takim przedsięwzięciu rzeczywiście pozwala uwierzyć w siebie. - Na początku miałyśmy mieszane uczucia. Społeczeństwo przyzwyczaiło nas do tego, że pokazuje to, co jest piękne i to, co się sprzedaje. Na niepełnosprawność patrzy przez pryzmat współczucia i lęku. Ale wszystkie opory minęły - zaznacza Agnieszka - gdy zobaczyłyśmy, że efekty sesji będą zdobić, a nie szpecić

Trudne, pierwsze kroki

Pierwsze kroki w pozowaniu nie były dla dziewczyn łatwe. Przyznają, że miały opory, czy nie pokazały zbyt dużo nogi albo czy dekolt nie jest odsłonięty za bardzo. Ale zapewniają, że zaufały fotografowi i nie żałują niczego.

- Naszym celem było udowodnić innym niepełnosprawnym, że niepełnosprawność była, jest i będzie. I doświadczając jej nie trzeba zamykać się w domu - mówi z dumą Agnieszka i dodaje, że właśnie takie akcje pomagają osiągnąć ten cel. Na pytanie czy nie przeszkadza jej, gdy mężczyźni oglądając wystawę zachwycają się jej urodą, odpowiada: - jest mi tylko bardzo miło.

Jakie ładne dziewczyny

Ludzie którzy przechodzą obok wystawy nie kryją, że jest na co popatrzeć. Mężczyznę koło czterdziestki zapytaliśmy czy widzi coś szczególnego w na zdjęciach? - Nie, no normalne ładne dziewczyny całkiem ładne suknie, jest OK. Organizatorzy i modelki nie kryją: o to właśnie chodziło.

Hubert Gorczyca zapewnia, że wystawa w centrum handlowym to nie koniec. - Planujemy przenieść wystawę do urzędu wojewódzkiego w Lublinie, a później - jeśli się uda - chcemy ją pokazać za granicą.

Do 10 lutego wystawę można jeszcze oglądać w centrum handlowym "Plaza" w Lublinie. Zdjęcia niepełnosprawnych modelek znalazły się też w wydanym w nakładzie kilkuset sztuk kalendarzu.

Galeria zdjęć
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/51,80708,6233004.html?i=2

Pozdrawiam :))
"Starsza Zimowa Miotełka"

Pan Rajek

  • to weteran
  • polecający usługi
  • *******
 

(c) 2003-2019 Team Dar Życia :: nota prawna :: o plikach Cookies :: biuro@darzycia.pl
Polecamy:   Forum o zwierzętach