Ogłoszenia Zwierzęta
Aktualności: Dar Życia poleca Kalendarz ze zdjęciami oraz Foto Karty, powołując się na nasze forum otrzymają Państwo rabat w postaci darmowej wysyłki PREZENTÓW. Kod rabatowy to słowo DAR ŻYCIA a strony to Foto Karty oraz Kalendarze ze zdjęciami

Autor Wątek: TYMPANOSKLEROZA  (Przeczytany 3744 razy)

kasia_01

• Gość
TYMPANOSKLEROZA
« dnia: Grudzień 04, 2008, 09:11:59 am »
Witam wszystkich!                                                                                                         Nie znalazłam podobnego tematu,więc pozwolę sobie opisać nasz przypadek.Może ktoś pomoże nam swoim doświadczeniem,jakąś radą...                                                           Kilka lat temu moja 8 letnia  wówczas córka zaczęła skarżyć się na głuchość w lewym uchu. Badanie audiologiczne wykazało niemal całkowitą głuchotę!Nie bardzo wierzyliśmy w taki wynik,więc zaczęliśmy szukać pomocy w specjalistycznej klinice we Wrocławiu. Przeprowadzone tam badania wykazały 95% głuchoty.Nie będę opisywać naszego szoku i bólu,pytań dlaczego,skąd? Wszyscy,którzy tu są przeżyli podobne dramaty...                     Teraz wiedzieliśmy,że musimy pilnować drugiego ucha.Przez dwa lata nic złego się nie działo.W 2006 przyplątał się jakiś paskudny katar a w uszach zebrał się płyn.Prowadząca Pani Profesor zdecydowała o usunięciu trzeciego migdała i założenie drenów.Po zabiegu głuche ucho szybko się zagoiło,natomiast w zdrowym zaczęły się komplikacje.Otworek po drenie nie chciał się zrosnąć,nastąpiło zwapnienie błony bębenkowej,a od dwóch miesięcy nzwraca zapalenie przewodu słuchowego.                                                                        Jeszcze raz proszę o podzielenie się swoimi doświadczeniami.Może powinniśmy skonsultować się z innymi specjalistami,może ktoś ma kontakty z lekarzami specjalizującymi się w takich przypadkach?

Pan Rajek

• to weteran
  • polecający usługi

Mulesia

• Gość
TYMPANOSKLEROZA
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 04, 2008, 11:23:41 am »
kasia_01, witam serdecznie  :kw:

Przejrzyj cały wątek dot. słuchu , być może znajdziesz namiary na specjalistów.

Zapewne już przejrzałaś necik w poszukiwaniu wiadomości na temat schorzenia Twojej córci.

Wrzucam to, co wyskoczyło po wpisaniu hasła w google, być może ktoś jeszcze bedzie zainteresowany tematem:
http://www.google.pl/search?hl=pl&q=tympanoskleroza&lr=

Mulesia

• Gość
TYMPANOSKLEROZA
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 04, 2008, 11:31:50 am »
Tu o operacjach tympanoplastycznych ( w PDF ) http://www.mediton.pl/library/orl_volume-1_issue-2_article-23.pdf

Offline sonia

• User z prawami do pisania
  • Rozgadany Weteran
    • Dar Życia
TYMPANOSKLEROZA
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 04, 2008, 01:38:14 pm »
Kasia_01  witaj w naszym gronie.

Czy byłas już z dzieckiem u specjalistów poza Wrocławiem?

Ten Ośrodek warty polecenia:

Międzynarodowe Centrum Słuchu i Mowy
ul. Mokra 17, Kajetany k. Warszawy
05-830 Nadarzyn
http://www.ifps.org.pl/wwwifps/siedziba.php?oid=2
Tam gdzie warto dotrzeć, nie ma dróg na skróty.
Sonia, mama Moniki z zD- 19,10l. , Domowa terapia

kasia_01

• Gość
TYMPANOSKLEROZA
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 05, 2008, 08:51:38 am »
Dziękuję za szybki odzew..Rzeczywiście,w necie przekopałam już sporo informacji.Zauważyłam,że często pojawia się temat operacji...
Od początku leczymy się  we Wrocławiu,p.Profesor jest specjalistą na wysokim poziomie.Jednak kiedy ważą się losy jedynego słyszącego ucha,po prostu muszę być pewna czy wszystko co zrobiliśmy do tej pory było właściwe i co jeszcze można zrobić.
Proszę mi powiedzieć czy w Nadarzynie jest jakis konkretny lekarz godny polecenia ? A czy słyszeliscie jakies opinie o Poznaniu?Pozdrawiam!

zwalcio

• Gość
TYMPANOSKLEROZA
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 05, 2008, 09:40:13 am »
kasia_01, witaj wśród nas :kw:  :kw:

kasiape

• Gość
TYMPANOSKLEROZA
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 05, 2008, 12:33:18 pm »
Cytat: "kasia_01"
Proszę mi powiedzieć czy w Nadarzynie jest jakis konkretny lekarz godny polecenia

tam godny polecenia jest profesor H. Skarżyński!
tu jeden - z całego mnóstwa - art. o nim http://www.ichs.pl/16390.dhtml

Poza tym możesz zadać pytanie on-line z tego co widzę na stronie!

(c) 2003-2017 Team Dar Życia :: nota prawna :: o plikach Cookies :: biuro@darzycia.pl
Polecamy:   Forum o zwierzętach