Ogłoszenia Zwierzęta
Aktualności: Dar Życia poleca Kalendarz ze zdjęciami oraz Foto Karty, powołując się na nasze forum otrzymają Państwo rabat w postaci darmowej wysyłki PREZENTÓW. Kod rabatowy to słowo DAR ŻYCIA a strony to Foto Karty oraz Kalendarze ze zdjęciami

Autor Wątek: Ssanie kciuka  (Przeczytany 2677 razy)

Online Gaga

• Administrator
  • Rozgadany Weteran
Ssanie kciuka
« dnia: Listopad 25, 2008, 08:17:39 am »
Umieszczam art. ,temat "na czasie"  ;)
Być może,że jest coś w temacie.
Poszukam....

Synek wciąż ssie kciuk

Jak oduczyć 15-miesięcznego chłopca usypiania z kciukiem? Taka sytuacja trwa od ponad roku, synek od początku nie akceptował smoka, dławił się nim, jak chciałam go przestawić z kciuka na smoka. Od początku mnie to niepokoiło, jednak mąż usypiał moją czujność, że widocznie nasze dziecko tego potrzebuje i to daje mu poczucie bezpieczeństwa. Zgoda, tylko co teraz, nie chcę aby jako 3 latek też usypiał z kciukiem. A poza tym chodzi o zgryz i język, nie chcę aby miał problemy logopedyczne, chociaż i tak bardzo mało mówi i nie wiem czy to jest związane z jego nawykiem kciukowym. Bardzo proszę o pomoc, ja już nie chcę tego kciuka u niego widzieć, oczywiście ju widać ślady wyssania, więc wydaje mi się, że najwyższy czas interweniować.

http://kobieta.wp.pl/kat,56594,wid,10599715,title,Synek-wciaz-ssie-kciuk,wiadomosc.html
Pozdrawiam :))
"Starsza Wiosenna Miotełka"

Pan Rajek

• to weteran
  • polecający usługi

_basia_

• Gość
Ssanie kciuka
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 25, 2008, 09:16:55 am »
Bardzo czasowy temat dla nas  :D
Walczymy z kciukiem i walczymy.Ala też ssie palec.Nawet jak ma założone rękawiczki to i tak paluszek wędruje do buzi.Brak mi już pomysłów.

Offline ilonadora

• User z prawami do pisania
  • Rozgadany Weteran
    • http://wwwmojedzieciaki.blox.pl/html
Ssanie kciuka
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 26, 2008, 11:41:14 am »
Moja Justysia ma 6 lat i dalej walczę :silly:  :silly:  :silly:
"Być bohaterem przez minutę, godzinę, jest o wiele łatwiej niż znosić trud codzienny w cichym heroizmie."
Ilonadora i czwórka pociech

_basia_

• Gość
Odp: Ssanie kciuka
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 18, 2009, 09:48:26 pm »
to jak widzę Mulesiu jestem na początku trudnej drogi  :)
Ala już ssała palec bedąc jeszcze w brzuchu.Mam to uwidocznione na zdjeciu usg.i co ciekawe ten sam kciuk co ssie do tej pory.

Offline Kartezjusz

• User z prawami do pisania
  • Raczkujący Gadacz
Odp: Ssanie kciuka
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 23, 2009, 01:43:22 pm »
Za wszystko odpowiada odruch pierwotny ssania,który nakazuje pić mleko z piersi.Nie musi się tego uczyć.Kciuk swoim kształtem przypomina brodawkę.Temu dziecko go chętnie ssie. Rozwiązaniem powimmo być wiązanie rękawów.Albo w supeł między sobą albo igłą i nitką (grubą).
Te metody były u mnie stosowane.

(c) 2003-2017 Team Dar Życia :: nota prawna :: o plikach Cookies :: biuro@darzycia.pl
Polecamy:   Forum o zwierzętach