Ogłoszenia Zwierzęta
Aktualności: Jeśli uważasz że serwis Dar Życia jest potrzebnym miejscem Wesprzyj nas. Chcemy reaktywować serwis, dostosować graficznie i technicznie do aktualnych standardów, ale potrzebujemy Twojego wsparcia. Dziękujemy za wsparcie.

Autor Wątek: Toksyczne szczepionki? Szczepić czy nie szczepić?  (Przeczytany 23200 razy)

Offline sonia

 • User z prawami do pisania
 • Rozgadany Weteran
 • *******
 • Wiadomości: 25627
  • Dar Życia
Toksyczne szczepionki? Szczepić czy nie szczepić?
« dnia: Październik 30, 2008, 11:35:34 am »
Toksyczne szczepionki?

Czy szczepionki mogą powodować autyzm? Dlaczego jedni uważają, że są zupełnie nieszkodliwe, a drudzy, że ich stosowanie może przyczynić się do poważnych zaburzeń neurologicznych?


Szczepić czy nie szczepić?
- 28.10.2008 Marcin Wyrwał

Wydawałoby się, że w XXI wieku takie pytanie nie ma sensu. A jednak wielu ludzi wciąż je sobie zadaje. I często wybiera tę drugą opcję. Zobacz materiał wideo o nieoczekiwanych skutkach szczepień.

Z Agnieszką spotykam się pewnego październikowego wieczora w jej domu w Warszawie. Kiedy siedzimy przy okrągłym stole w salonie, do matki podchodzi 10-letnia dziewczynka. Na pierwszy rzut oka nie dostrzegam w niej niczego niezwykłego, może oprócz wyjątkowej otwartości: na powitanie nadstawia policzek do pocałunku. – To jest to chore dziecko – mówi Agnieszka. Jej córka Kasia jest dzieckiem autystycznym.

Roczny Antek szaleje wśród wysokich traw na jednej z podwarszawskich wsi. Jest energicznym, ciekawym świata chłopcem, właściwie zupełnie zdrowym. Może oprócz tego, że ma alergię pokarmową: – Mimo że był karmiony cycem, a ja byłam na lekkostrawnej diecie – zaznacza jego matka Małgosia.

Zarówno Agnieszka, jak i Małgosia są przekonane, że powodem przypadłości ich dzieci były  szczepionki .


Gwóźdź, który zabrał nam dziecko

Agnieszka, na co dzień tłumaczka, przyznaje, że jej młodsza córka urodziła się nieco za późno i prawdopodobnie miała problemy niedotlenienne, zaznaczając jednocześnie, że dostała po urodzeniu maksymalną notę 10 punktów w skali Apgar. – Była wrażliwa na otoczenie i może spokojniejsza od starszej córki, lecz jej rozwój absolutnie nie odbiegał od normy – twierdzi Agnieszka.

Pierwszej szczepionce Di-Per-Te [przeciwko błonicy, krztuścowi i tężcowi – przyp. MW] towarzyszył potworny wrzask dziecka. –  To był rozdzierający pisk, który jak później wyczytałam w publikacjach medycznych, nazywa się krzykiem neurologicznym – mówi Agnieszka. Dziecko samoczynnie wygięło się do tyłu, a wieczorem podczas kąpieli całe zsiniało, choć w domu było ciepło. – Później pojawiły się problemy motoryczne. – relacjonuje Agnieszka. – Była opóźniona w raczkowaniu, a potem urwało jej się guganie. Przestała wodzić za mną wzrokiem. Natychmiast zauważyłam, że coś jest nie tak.

Przeczytaj, co pisaliśmy na temat szczepień:
http://dziecko.onet.pl/11319,0,42,odszczepiency_nie_chca_szczepic_dzieci,artykul.html
http://dziecko.onet.pl/12786,0,40,szczepionka_na_konflikt_serologiczny,artykul.html
http://dziecko.onet.pl/15926,0,10,szczepic_na_grype,artykul.html

Agnieszka skonsultowała się ze specjalistami, którzy nie stwierdzili u jej córeczki żadnych problemów. – Uważali mnie za neurotyczną matkę. Było wiele komentarzy na temat: co powinnam zrobić, żeby się wyluzować, albo co mój mąż powinien zrobić, żebym przestała się przejmować – mówi z ironią Agnieszka, dodając, że i tak została potraktowana delikatnie w porównaniu z innymi przypadkami rodziców autystycznych dzieci. Bywało, że lekarze podejrzewali ich o wykorzystywanie seksualne dziecka, ponieważ „nie chciało dać się dotknąć”.

Po drugiej szczepionce Di-Per-Te dziewczynka zaczęła unikać dźwięków i ekstremalnie reagować na wszelkie bodźce sensoryczne. – Lubiła nakładać sobie na głowę wiaderko lub siedzieć w pudełku – mówi Agnieszka. – Nie odczuwała także zimna. Kilka razy wyszła niepostrzeżenie z domu w samej piżamie na śnieg, przeszła na koniec podwórka i dopiero wtedy zaczęła krzyczeć, że jest jej zimno. Chodziła na paluszkach, nie trzymała dłoni w pozycji zwisu, lecz zawsze przykurczone. Nie chciała niczego dotykać swoimi dłońmi. Wszystko ją bolało przy dotyku. Lubiła tylko twarde zimne przedmioty, jak nóż czy widelec. Nie lubiła niczego gładkiego, miękkiego, ciepłego. Wręcz schładzała sobie ręce pod kranem. Potrafiła przysunąć stołek do kranu i godzinami chłodzić ręce pod strumieniem wody.

Ale nawet wtedy lekarze nie dostrzegli problemu. – Zaczęli przebąkiwać, że trzeba jej sprawdzić uszy, bo może nie słyszy – mówi.

Latem 1999 roku 12-miesięczna Kasia otrzymała trzecią szczepionkę. – To był gwóźdź do trumny, który zabrał nam dziecko – opowiada dziś o tym Agnieszka. Słyszała już wtedy o związkach szczepionek z autyzmem, więc z ostrożności nie kupiła potrójnej szczepionki, ale pojedynczą, przeciwko odrze. Po szczepieniu dziecko dostało bardzo wysokiej gorączki, choć lekarka nie stwierdziła u niej żadnych objawów choroby. – Od dnia, kiedy ta szczepionka została wstrzyknięta w organizm mojego dziecka było tak, jakby codziennie ktoś kradł kolejno umiejętności, które ona wcześniej zdobyła – mówi Agnieszka, która w tamtym czasie wyjechała z mężem na tygodniowy urlop, zostawiając dziecko ze swoją matką. – Po naszym powrocie dziecko przestało nas poznawać. I to był w zasadzie koniec.

Agnieszka od 9 lat nie szczepi swojego dziecka.

Pneumokoki, śmierć, natychmiast, zaraz...

Małgosia, pracowniczka wysokiego szczebla w warszawskiej firmie telekomunikacyjnej, zaczęła czytać o problemie szczepień na wiele lat przed urodzeniem swojego dziecka. – Zainteresowałam się tym, kiedy po szczepionce u mojego psa przeciwko wściekliźnie zaczęły występować problemy zdrowotne – mówi, wymieniając wśród dolegliwości nieżyt jelit i liczne alergie.

Synka Małgosi zaszczepiono od razu po porodzie w szpitalu, na gruźlicę, bez jej wiedzy. – Potem jakoś intuicyjnie chciałam, aby kolejne szczepienie odbyło się jak najpóźniej – wspomina. – I znowu u pediatry zostałam storpedowana ulotkami: pneumokoki, śmierć, natychmiast, zaraz... – mówi. Małgosia zaszczepiła dziecko koło 10. tygodnia życia „standardowymi szczepieniami obowiązkowymi, oczywiście tymi z najwyższej półki, bo znowu reklama, mniej płaczu itd. Na następne szczepienie w 3. miesiącu znowu poszliśmy z opóźnieniem. Po tym drugim szczepieniu mały dostał alergii”, choć Małgosia zaznacza, że nie zmieniła swojej diety, a dziecko wciąż było karmione piersią.

Małgosia od 10 miesięcy nie szczepi swojego dziecka.

Nie szczepiłam nawet w szpitalu...

Ania jest gospodynią domową z Krakowa. Jej pierwsza córka została zaszczepiona już po urodzeniu w szpitalu, a po kilku miesiącach otrzymała pierwszą dawkę Di-Per-Te. Mniej więcej w tym okresie Ania, „po konsultacji z kilkoma lekarzami” postanowiła zrezygnować z dalszych szczepień, które jej zdaniem „mogą prowadzić do powikłań i osłabić system immunologiczny dziecka”.

Druga córka nie była już szczepiona nawet w szpitalu. – Jest zdrowym, świetnie rozwijającym się dzieckiem – mówi Ania. – Jestem bardzo zadowolona z rytmu, który prowadzę.

Ania nie szczepi swojej starszej córki od 5 lat, a młodszej o początku jej życia, czyli od 3 lat.

Myślisz, że te pięć tysięcy mnie przestraszy?

Pierwszego w historii szczepienia przeciwko ospie dokonał angielski lekarz Edward Jenner w 1796 roku. Jego odkrycie otworzyło drogę do szczepień ochronnych na wielką skalę, które stopniowo eliminowały zabójcze dla człowieka choroby. W Polsce pierwsze obowiązkowe szczepienia wykonuje się w ciągu 24 godzin po urodzeniu dziecka. W ciagu kolejnych lat Polacy szczepią się obowiązkowo na tak groźne choroby jak gruźlica, błonica, tężec, krztusiec, odra, świnka, różyczka czy zapalenie wątroby typu B.

Takich rodziców, jak Agnieszka, Małgosia i Ania jest znacznie więcej. Nikt nie zna ich dokładnej liczby, bo ci, którzy nieszczepiący dzieci rodzice nie mówią o tym w obawie przed odpowiedzialnością karną. Wystarczy jednak odwiedzić fora internetowe poświęcone dzieciom, aby zobaczyć, że jest to wielka rzesza ludzi. Na stronie www.dzieci.org.pl o szczepieniach dyskutuje się w dziale tematycznym „Autyzm”. W pierwszym z zamieszczonych postów zosia_ pisze, że dostała wezwanie na szczepienie wraz z adnotacją: „Winni niestawienia się pociągnięci zostaną do odpowiedzialności karno-administracyjnej na podst art.26 ustawy z dn. 13,11,1963r. o zwalczaniu chorób zakaźnych (Dz.U. nr. 50, poz 279)”. Sanepid może nałożyć na unikającą szczepienia osobę karę w wysokości kilku tysięcy złotych. Zosia_ boi się zaszczepić dziecko i pyta na forum, jak można tego uniknąć.

Do tej pory otrzymała 1364 odpowiedzi z praktycznymi radami, jak wywinąć się od przykrego obowiązku – od przyznania się do innej religii po zwolnienie od neurologa. Nie brak tu także opisów przykrych doświadczeń ze szczepionkami, nierzadko drastycznych. W ostatnim z zamieszczonych postów internautka o nicku dawidek wkleja link do artykułu: „szczepionki produkowane w oparciu o komponenty pochodzące z ciał dzieci zabitych przed narodzeniem”.

Dwie z moich rozmówczyń wolą nie mówić, jak unikają szczepionek. – Wydarzyła się nietypowa sytuacja, która pozwoliła mi to obejść. Ja nie mam z nimi problemu, a oni ze mną – odpowiada lakonicznie Ania. Agnieszka odsyła mnie po informacje na fora internetowe. Natomiast Małgosia nie zamierza bawić się w uniki: – Myślisz, że te pięć tysięcy mnie przestraszy? – pyta.

– Nakładanie kar to nie jest najlepszy pomysł, żeby te osoby przekonać do szczepień – mówi tymczasem kierowniczka zwalczania chorób zakaźnych w warszawskim Sanepidzie dr Elżbieta Płońska. – Raczej staramy się tłumaczyć zasadność szczepień.

Deficyt informacji

Wśród zarzutów wobec szczepionek niczym bumerangi powracają te same argumenty. Koronnym jest identyfikacja szczepionki jako przyczyny autyzmu. – Związek szczepionek z autyzmem został wykluczony – informuje dr Płońska, zaznaczając, że „badania na bardzo dużych populacjach prowadzono w wielu krajach i nie były one sponsorowane przez firmy farmaceutyczne”.

Skąd zatem tak częste skojarzenia pomiędzy stosowaniem szczepionek a autyzmem? – Pierwszą szczepionkę w życiu dziecka przeciwko odrze, śwince i różyczce, którą zwykle kojarzy się z autyzmem, dziecko dostaje w 13-15 miesiącu życia – mówi dr Płońska. – A to jest właśnie ten okres, kiedy w badaniu psychologicznym można dostrzec pierwsze elementy autyzmu. Stąd te skojarzenia.

Niechętni szczepionkom rodzice zauważają także, że w szczepionkach zawarte są metale ciężkie, jak na przykład rtęć. – To prawda – potwierdza dr Płońska. – Choć w coraz mniejszej liczbie szczepionek stosuje się thiomersal [związek rtęci stosowany jako substancja konserwująca – przyp. MW] to nawet w dawnych czasach ilość substancji zawartych we wszystkich przyjmowanych przez człowieka szczepionkach nie dawała sumarycznie takiej ilości rtęci, która mogłaby zabić.

Kolejny argument przeciwników: niemowlęta przyjmują identyczne dawki szczepionki jak dorośli, mimo znacznie mniejszej masy ciała. – Tych szczepionek nie przelicza się na kilogram żywej masy ciała, tylko na układ immunologiczny, który nie ma żadnej masy – odpowiada dr Płońska. – Układy immunologiczne różnią się między sobą nie masą, a stopniem odporności na choroby.

A co z faktem, że w Polsce szczepi się dzieci już pierwszego dnia życia, podczas gdy w innych krajach w znacznie późniejszym okresie? – Pierwszego dnia życia dzieci przyjmują szczepionkę przeciwko gruźlicy oraz żółtaczce wszczepiennej typu B – potwierdza dr Płońska. – W naszym regionie geograficznym tych zachorowań wciąż jest dużo, dlatego Polska nie wycofała się ze szczepień noworodkowych. W wielu krajach, które uporały się z gruźlicą, jak na przykład w USA, od dawna nie stosuje się tej szczepionki. Ale nawet Stany Zjednoczone bronią się przed tą chorobą, robiąc na dzień dobry próbę tuberkulinową osobom, które chcą mieszkać na terenie tego kraju.

Przeciwnicy szczepionek twierdzą również, że istnieją osoby, które jednoznacznie źle reagują na szczepionki. – Faktycznie, niektórzy ludzie ciężej znoszą szczepienia – mówi dr Płońska. – Wynika to z „pewnego rodzaju wad” ich układu odpornościowego. Problem jest skomplikowany: może się zdarzyć, że zaszczepimy osobę z ukrytym defektem tego układu i w takim wypadku możemy "wywołać” u niej jakąś chorobę układu immunologicznego. Więc na przykład wcześniej ujawni się białaczka. Tyle, że ta osoba z wadą układu odpornościowego i tak by na nią zachorowała, jeśli nie po szczepieniu, to po jakiejś banalnej infekcji.


Doktor Elżbieta Płońska była jedną z kilku popierających stosowanie szczepionek lekarek i lekarzy, którzy byli gotowi udzielić mi wypowiedzi do tego artykułu. Skontaktowałem się także z lekarzami, którzy są przeciwnikami szczepionek. Jednak żaden z nich nie zgodził się porozmawiać ze mną przy włączonym dyktafonie. Jeden z nich powiedział, że boi się „odwetu ze strony środowiska”. Szkoda, bo tak moi rozmówcy jak i bywalcy forów internetowych narzekają na brak solidnej informacji dotyczącej zalet i wad szczepionek. – Jedyną informacją, jaka jest dostępna w powszechnym obiegu to: zaszczep, bo inaczej dziecko zachoruje – mówi z wściekłością Małgosia. – Niestety, ja wciąż nie wiem, jakie zagrożenia powodują szczepionki. Kiedy się dowiem, będę mogła świadomie podjąć decyzję. Póki co nie wiem, więc takiej decyzji podjąć nie mogę.

Marcin Wyrwał
Tam gdzie warto dotrzeć, nie ma dróg na skróty.
Sonia, mama Moniki z zD- 19,10l. , Domowa terapia

Pan Rajek

 • to weteran
 • polecający usługi
 • *******

Offline sonia

 • User z prawami do pisania
 • Rozgadany Weteran
 • *******
 • Wiadomości: 25627
  • Dar Życia
Odp: Toksyczne szczepionki? Szczepić czy nie szczepić?
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 06, 2009, 07:38:33 pm »
Obejrzyjcie i posłuchajcie:
Toksyczne szczepionki
Tam gdzie warto dotrzeć, nie ma dróg na skróty.
Sonia, mama Moniki z zD- 19,10l. , Domowa terapia

Offline Emilianka

 • User z prawami do pisania
 • Wyjadacz
 • *****
 • Wiadomości: 3124
Odp: Toksyczne szczepionki? Szczepić czy nie szczepić?
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 16, 2009, 03:18:15 pm »

Offline MP

 • User z prawami do pisania
 • Raczkujący Gadacz
 • ****
 • Wiadomości: 306
Odp: Toksyczne szczepionki? Szczepić czy nie szczepić?
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 16, 2009, 10:05:27 am »
Polecam artykuł pt. Śmiertelne szczepionki
http://www.usopał.com/index.php/z-kraju/48-smiertelne-szczepionki

Offline sonia

 • User z prawami do pisania
 • Rozgadany Weteran
 • *******
 • Wiadomości: 25627
  • Dar Życia
Odp: Toksyczne szczepionki? Szczepić czy nie szczepić?
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 16, 2009, 11:55:26 am »
Poprawiam link, bo wdarła się literka "ł", przez którą nie otwiera się link.
MP-dziękuję.


Śmiertelne szczepionki
- z dn. 17 sierpnia 2009r.


Tam gdzie warto dotrzeć, nie ma dróg na skróty.
Sonia, mama Moniki z zD- 19,10l. , Domowa terapia

Offline Gaga

 • Administrator
 • Rozgadany Weteran
 • *****
 • Wiadomości: 26487
Odp: Toksyczne szczepionki? Szczepić czy nie szczepić?
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 30, 2009, 09:04:13 am »
Szczepić dzieci czy nie ?
Gość Niedzielny | 29 października 2009

Na ten sezon zalecane są szczepionki przeciw dwóm grypom. Intensywnie jest też prowadzona kampania szczepień przeciw pneumokokom i meningokokom. Ale są też głosy, że w szczepionkach mogą znajdować się toksyczne substancje i że lepiej zachować ostrożność. Komu wierzyć?

Zaniedbania

Beztrosko do szczepień czasem podchodzą lekarze. Ich obowiązkiem jest zwrócenie uwagi zarówno na korzyści płynące ze szczepień, jak i na skutki uboczne. Tak postępują jednak nieliczni. Badania przed wkłuciem także nie są zbyt popularne. Przy grupowych szczepieniach, na przykład grypy w zakładach pracy, często wystarcza tylko oświadczenie pacjenta, że jest zdrowy. Niedawno świat obiegła dramatyczna historia 14-latki z Wielkiej Brytanii, która zmarła kilka dni po podaniu szczepionki. Co prawda informacje o bezpośrednim związku szczepienia ze śmiercią dziewczynki szybko zdementowano, tłumacząc, że miała ona poważną chorobę nowotworową, to jednak cień podejrzenia został. A przede wszystkim pytanie: skoro była aż tak chora, to dlaczego ją zaszczepiono?

Korzyści

– Szczepienia przedłużyły życie i zmniejszyły umieralność niemowląt. Kilkadziesiąt lat temu ludzie umierali głównie na choroby zakaźne – wylicza doc. dr hab. Urszula Demkow, immunolog z Zakładu Diagnostyki Laboratoryjnej i Immunologii Klinicznej Wieku Rozwojowego Warszawskiej Akademii Medycznej. – Trzeba jednak zachować zdrowy rozsądek i szczepić wtedy, gdy korzyści przewyższają ryzyko. Na przykład u osoby po 60. roku życia, która ma cukrzycę, chore serce, jest niewielkie ryzyko, że szczepionka spowoduje chorobę autoimmunologiczną. Ale gdy ta osoba zachoruje na grypę, powikłania mogą być bardzo groźne, dlatego po konsultacji z lekarzem powinna się zaszczepić. Natomiast zdrowy człowiek, o silnym układzie immunologicznym, grypę raczej przechoruje bez powikłań.

Szczepienia popiera też dr Ewa Maria Duszczyk z Kliniki Chorób Zakaźnych Wieku Dziecięcego Warszawskiej Akademii Medycznej. Na co dzień ma do czynienia z dziećmi, które z różnych względów nie zostały zaszczepione, zachorowały i doszło do powikłań.

– Niedawno leczyłam chłopca z zapaleniem jąder, powikłaniem świnki. Inne dziecko miało zapalenie mózgu po niezaszczepionej odrze – wylicza. – Ospa wietrzna, uważana za błahą chorobę, może powodować zapalenie stawów, mózgu, móżdżku. Nic tak nie przekonuje o konieczności szczepień, jak widok dzieci, które cierpią z powodu powikłań.

Niebezpieczeństwa

Czy szczepionki mogą szkodzić? W ostatnim czasie pojawia się coraz więcej takich informacji i w prasie i w Internecie. Dużo razy na ten temat wypowiadała się prof. Maria Majewska z Instytutu Psychiatrii i Neurologii, twierdząc, że w wielu stosowanych w Polsce preparatach są zawarte szkodliwe substancje (głównie jako konserwanty). Najwięcej mówi się na temat tiomersalu – jednego ze związków rtęci, którego obecność w szczepionkach ma przyczyniać się do pojawienia się u dziecka autyzmu oraz ADHD.

Czy szczepionki dostępne w Polsce są bezpieczne?

– Zdecydowanie tak – stwierdza dr Paweł Grzesiowski, pediatra z Narodowego Instytutu Leków. – Są to te same preparaty, których używa się na całym świecie. Rzeczywiście jeszcze 40 lat temu tiomersal był używany w sporej ilości szczepionek jako konserwant, obecnie jednak w większości preparatów producenci z niego zrezygnowali, zgodnie z zaleceniami WHO. Jedyną szczepionką, która zawiera tiomersal, jest produkowany w Polsce przez firmę Biomed preparat DTP (błonica, tężec, krztusiec), który dzieci dostają w ramach obowiązkowego kalendarza szczepień. Szczepionka jest zarejestrowana, dopuszczona na rynek i uznana za bezpieczną, a ilość tiomersalu w niej zawartego jest niewielka – aby miała szkodliwy wpływ na mózg, trzeba przyjąć naraz kilkadziesiąt dawek. Ale w krajach zachodnich dzieci już od dawna są szczepione preparatem nowszej generacji, bez tiomersalu. W Polsce rodzice zdrowych dzieci muszą za taką nowoczesną szczepionkę zapłacić (pod warunkiem, że zostaną poinformowani przez lekarza o takiej możliwości!). Dlaczego więc polskie Ministerstwo Zdrowia wybiera szczepionkę starszą? To proste – bo jest znacznie tańsza.

– Trudno doszukiwać się związków tiomersalu zawartego w szczepionkach z przypadkami autyzmu – uspokaja Paweł Grzesiowski. – W krajach, które od dawna nie używają szczepionek zawierających ten konserwant, przypadków autyzmu u dzieci nie jest wcale mniej niż w Polsce. Ponadto istnieje wiele innych źródeł rtęci w środowisku. Niedawno we Włoszech zakończono badania na ponad 3 tys. 10-latków, które we wczesnym dzieciństwie otrzymały trzy szczepionki z tiomersalem. Oceniano wyniki testów pamięci i zdolności uczenia się, koncentracji uwagi oraz autyzmu i nie stwierdzono związku między dawką tiomersalu a występowaniem autyzmu, tików i innych zaburzeń rozwoju neuropsychologicznego. Brak związku między tiomersalem a autyzmem wykazano po zbadaniu ponad pół miliona dzieci w Danii. Nie ma także wiarygodnych badań, które potwierdzają, że szczepienia nadmiernie obciążają układ odpornościowy, a w konsekwencji zwiększają prawdopodobieństwo występowania alergii i chorób autoimmunologicznych. A to kolejny argument przeciwników szczepień. Epidemia chorób alergicznych jest faktem, jednak to wynik zanieczyszczenia środowiska czy wysokoprzetworzonej żywności.

Skutki uboczne

A objawy niepożądane? – Lek to substancja chemiczna, która oddziałuje na cały organizm. Nawet powszechnie dostępna aspiryna może spowodować krwawienie z żołądka lub zespół Reya, a po podaniu ibuprofenu, popularnego leku przeciwbólowego, dostępnego bez recepty, możliwe są także krwawienia z przewodu pokarmowego. Szczepionka natomiast jest substancją pochodzenia biologicznego, fragmentem wirusa czy bakterii. Po podaniu preparatu na grypę człowiek może mieć objawy grypopodobne, ale nie zadziała ona na serce i nie spowoduje krwawienia z przewodu pokarmowego – przekonuje dr Grzesiowski. Skutki uboczne pojawiają się nawet u 10–15 proc. zaszczepionych osób. To dużo, jednak zwykle są to tylko odczyny miejscowe: zaczerwienienie, obrzęk, ból w miejscu wkłucia, rzadziej ogólne jak gorączka. Poważne odczyny zdarzają się bardzo rzadko – szacuje się, że raz na kilkaset tysięcy–milion dawek. To oznacza, że szczepionka wywołuje specyficzną reakcję uboczną u osoby o prawdopodobnie odmiennym układzie odpornościowym, czego nie daje się wcześniej wykryć. – Powodem może być też błąd w samej procedurze wstrzyknięcia: gdy na przykład szczepionka zostanie podana do naczynia krwionośnego, a nie podskórnie czy domięśniowo – wyjaśnia dr Grzesiowski.

Częściej dochodzi do odczynów po preparatach, które zawierają żywe drobnoustroje, np. przeciw ospie, odrze, śwince i różyczce. Odczyny poszczepienne zdarzają się też po szczepionce przeciw gruźlicy, ale najczęściej u dzieci z obniżoną odpornością. Szczepionka zawiera prątki bydlęce, które u człowieka o prawidłowej odporności nie są w stanie wywołać choroby.

Szczepienia przyczyniły się do wyeliminowania wielu chorób. Jest też prawdą, że bardzo rzadko, ale jednak mogą się po nich zdarzać groźne powikłania. Właśnie dlatego ważne jest, żeby lekarz przed szczepieniem dokładnie nas zbadał, a także przekazał pełną informację na temat jego korzyści, ale i możliwych skutków ubocznych. Tylko wtedy szczepienia nie będą traktowane jak akcje marketingowe firm, które chcą zarobić na naszym zdrowiu.

I będzie to naprawdę nasz wybór: zaszczepić się czy nie


Katarzyna Pinkosz
Pozdrawiam :))
"Starsza Jesienna Miotełka"

Offline sonia

 • User z prawami do pisania
 • Rozgadany Weteran
 • *******
 • Wiadomości: 25627
  • Dar Życia
Odp: Toksyczne szczepionki? Szczepić czy nie szczepić?
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 04, 2009, 12:06:09 pm »
Zaczęto dodawać do tych szczepionek przeciwko wirusowi H1N1 skwalen

- mówi profesor. Jej zdaniem związek ten powoduje powstawanie przeciwciał, które prowadzą do powstawania ciężkich chorób. Skwalen był przed laty podejrzewany o doprowadzenie do wielosystemowych schorzeń amerykańskich żołnierzy, którzy walczyli w Zatoce Perskiej. - Wszystkie organy w ich organizmach równocześnie zaczynają się wyłączać, zaczynają źle funkcjonować - opisuje przebieg schorzeń wywołanych przez skwalen profesor Majewska......

źródło komentarza
04.11.2009 11:48~mo~ 
Cytuj
Jestem Farmaceutą i jak słucham, ze jakieś firmy farmaceutyczne w tak ekspresowym tempie opracowały szczepionkę na nową chorobę to aż mi się włos na głowie jeż. Szkoda, że w innych przypadkach tak nie pracują. Szczepionka na świńska grupę będzie chyba testowaniem na ludziach bo na testy kliniczne mieli trochę mało czasu!
jeżeli ktoś się szczepi to tylko na własną odpowiedzialność. I powinno dać do myślenia że firmy nie chcą ponosić odpowiedzialności za wystąpienie powikłań oraz to, że nie dopuszczają jej do sprzedaży    w aptekach( przecież taka sprzedaż to dla nich zysk!).
Tam gdzie warto dotrzeć, nie ma dróg na skróty.
Sonia, mama Moniki z zD- 19,10l. , Domowa terapia

Offline sonia

 • User z prawami do pisania
 • Rozgadany Weteran
 • *******
 • Wiadomości: 25627
  • Dar Życia
Odp: Toksyczne szczepionki? Szczepić czy nie szczepić?
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 05, 2009, 05:32:40 pm »
Zabija szczepionka, czy grypa?

PAP, d2009-11-05

Cztery osoby zmarły w Unii Europejskiej po podaniu szczepionki na grypę AH1N1m, a w innym państwie UE aż 190 pielęgniarek miało niepożądane objawy po szczepieniu nową szczepionką - mówił wiceminister zdrowia w Sejmie broniąc stanowiska swojego resortu by na razie nie kupować szczepionek, bo nie ma pewności co do skutków ubocznych......

Wiceminister Adam Fronczak, który jest szefem komitetu pandemicznego, przytoczył te dane, broniąc stanowiska resortu zdrowia w związku z pandemią świńskiej grypy.

Ministerstwo jeszcze nie kupiło szczepionek przeciw wirusowi A/H1N1. Tłumaczy, że nowe szczepionki nie są do końca przebadane, nie są znane ich skutki uboczne, i że jest jeszcze czas, bo szczyt epidemii świńskiej grypy jest oczekiwany w Polsce dopiero w okresie styczeń - marzec.

Oświadczenie wiceministra Fronczaka zaskoczyło ekspertów. Minister nie podał źródła swoich danych. Nie ma ich na oficjalnych stronach ani Światowej Organizacji Zdrowia ani innych międzynarodowych organizacji zajmujących się szczepionkami. Dopóki ministerstwo nie poda źródła tych danych, trudno o przyjęcie ich na wiarę.

Cała debata w Sejmie, która odbyła się na wniosek PO, miała na celu obronę minister Ewy Kopacz.

Kopacz: jestem wyjątkowo ostrożna

Sama Kopacz przekonywała posłów, że jej wątpliwości co do zakupu szczepionki nie biorą się z uporu, a z troski o bezpieczeństwo Polaków.

- Proszę Wysoką Izbę o wsparcie dla ministra, który chce być wyjątkowo odpowiedzialny i ostrożny, jeśli chodzi o życie polskich pacjentów - powiedziała Kopacz.

- Mamy wiedzę, jakie są klauzule w umowach, jakie podpisywały inne państwa, jakie są klauzule w zaproponowanej nam umowie. Departament prawny znalazł tam ponad 20 punktów spornych. Jak zadaję pytanie: czy rząd ma zawierać umowy korzystne dla obywateli czy dla interesów firm farmaceutycznych? - dodała.

Przypomniała, że przeciwko świńskiej grypie są trzy szczepionki, różnych firm, każda ma inną substancję czynną, ale wszystkie traktowane są tak samo, co jej zdaniem, powinno być zastanawiające.

W przypadku żadnej z nich nie są podane informacje o skutkach ubocznych. - Skoro to ma być taki cudowny i bezpieczny lek, bez żadnych skutków ubocznych, dlaczego firma nie chce go wprowadzić na rynek, nie chce wziąć za niego odpowiedzialności? - pytała Kopacz.

Chodzi o to, że firmy farmaceutyczne chcą sprzedać szczepionki rządowi i to rząd ma je rozprowadzać i ma wziąć na siebie pełną odpowiedzialność - prawną i finansową - za skutki uboczne. Nigdy wcześniej tego nie było. Firmy zawsze brały pełną odpowiedzialność za skutki uboczne sprzedawanych szczepionek.

Kopacz przekonywała, że jej nie wystarczają dotychczas przeprowadzone badania kliniczne leku. - Chcę mieć wiedzę, która pozwoli mi zarekomendować tę szczepionkę przed ukończeniem negocjacji - powiedziała.

Faktem jest, że szczepionki przygotowano w ekspresowym tempie, zaczęto nimi szczepić od początku października i nie ma jeszcze żadnych danych o skutkach ubocznych.

- Jeśli na całym świecie ponad miliard ludzi choruje na grypę sezonową, a około milion umiera, to czy ktoś z tego powodu ogłaszał pandemię? Choć te wirusy są bardziej zjadliwie, powodują ciężkie powikłania. Dlaczego akurat przy tym wirusie jest taka histeria? Dlaczego ci, którzy dziś mnie namawiają do zakupu tej szczepionki, zlekceważyli wirusa grypy w latach ubiegłych? - pytała minister zdrowia.

- To wy byście zarzucali mi niestaranność, brak wyobraźni, gdyby coś poszło nie tak - podkreśliła minister zdrowia, zwracając się do posłów.

Eksperci zwracają uwagę na interes firm farmaceutycznych by jak najszybciej sprzedać szczepionki na A/H1N1, bo po wygaśnięciu tej epidemii, będą nadawały się tylko do kosza. W następnym sezonie grypowym będziemy mieli innego wirusa, na którego nie będą działać.

Fronczak: sytuacja w Polsce nie odbiega od normy

- Jeśli chodzi o liczbę zachorowań na grypę sezonową, sytuacja w Polsce nie odbiega od tej z lat ubiegłych; w niektórych regionach liczba zachorowań jest nawet mniejsza niż w analogicznym okresie zeszłego roku - uspokajał wiceminister Fronczak.

Do 31 października, odnotowano ponad 41 tys. przypadków zachorowań na grypę sezonową. W sezonie 2006/2007 było ich 349 tys., w sezonie 2007/2008 - 235 tys., a w sezonie 2008/2009 - 543 tys.

Zachorowań na grypę A/H1N1 było 193. - Od kwietnia przebadano ponad tysiąc próbek; pacjentów, u których potwierdzono obecność wirusa, na początku hospitalizowano, potem okazało się, że przebieg choroby jest tak łagodny, że pacjentów odsyłano do domu, hospitalizowano jedynie pojedyncze przypadki" - mówił Fronczak.

Przypadków grypy powodowanej wirusem A/H1N1 odnotowano na całym świecie ok. 431 tys. - Przypadków grypy A/H1N1 jest znacznie mniej i śmiertelność jest niższa. To grypa sezonowa jest poważnym problemem, z którym zmagamy się od wielu lat - podkreślił wiceminister.

Fronczak dodał, że w opinii komitetu szczepionka na grypę A/H1N1 powinna być wprowadzona na rynek otwarty: do hurtowni i aptek, ale dopiero po uzyskaniu pewności co do jej bezpieczeństwa i skutków ubocznych. Poinformował, że z inicjatywy minister Ewy Kopacz kwestia postępowania koncernów farmaceutycznych produkujących szczepionkę - które nie chcą jej sprzedawać na otwartym rynku, jedynie bezpośrednio rządom poszczególnych państw - zostanie poruszona na forum Unii Europejskiej.

Źródło: Gazeta Wyborcza

Tam gdzie warto dotrzeć, nie ma dróg na skróty.
Sonia, mama Moniki z zD- 19,10l. , Domowa terapia

Offline renata

 • User z prawami do pisania
 • Raczkujący bywalec
 • **
 • Wiadomości: 87
Odp: Toksyczne szczepionki? Szczepić czy nie szczepić?
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 06, 2009, 07:23:13 pm »
nie wiem moze wam sie na cos przyda  po wielu za i przeciw we wtorek zaszczepilam louise  dzis w nocy zaczela miec problem z oddychaniem o 10 juz bylismy na pogotowiu  teraz jestesmy w domu Louise ma temperature  kaszle i oddychanie tez zaburzone prawdopodobnie na noc pojedziemy do szpitala nie wiem czy to  po szczepionce stwierdzam

Offline sonia

 • User z prawami do pisania
 • Rozgadany Weteran
 • *******
 • Wiadomości: 25627
  • Dar Życia
Odp: Toksyczne szczepionki? Szczepić czy nie szczepić?
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 06, 2009, 10:25:29 pm »
Renata - bądź dobrej myśli, że miną komplikacje i będzie O.K.

Ale jak czytam to aż mi się coś robi  :o

Są przypadki ciężkich powikłań po szczepieniu.
SZWECJA: CZTERY OSOBY DOZNAŁY WSTRZĄSU

W Szwecji trwa akcja masowych szczepień przeciwko wirusowi grypy. Nie każdy dobrze reaguje jednak na lek. Jak dowiedziała się TVN24 w sztokholskim Zarządzie Głównym ds. Zdrowia i Opieki Społecznej, w całym kraju wystąpiło wiele powikłań po przyjęciu szczepionki, w tym cztery wstrząsy.

Cztery osoby po zaszczepieniu przeżyły wstrząs. Znalazły się w bardzo ciężkim stanie, ale udało się uratować ich życie. Jak donoszą dziennikarze TVN24, z wywiadów lekarskich wynika, że osoby te miały alergie, ale mimo to, przyjęły szczepionkę.

To nie jedyne powikłania po przyjęciu leku. Dane zebrane przez szwedzki urząd mówią o 20 ciężkich przypadkach po zaszczepieniu. Aż około 700 miało powikłania poważne.

Szczepienia dla najmłodszych

To jednak tylko niewielki odsetek wszystkich zaszczepionych. Szwedzki rząd zdecydował się przeprowadzić masową akcję szczepienia obywateli. Do tej pory zaszczepiono około 2 mln osób. Teraz jednak władze zdecydowały, że uodparniane będą także dzieci poniżej 3. roku życia. Do tej pory, właśnie z uwagi na powikłania, tak małe dzieci szczepione nie były.

Do tej pory w Szwecji na wirusa A/H1N1 zmarły trzy osoby.

ŁUD /ola


a w Polsce -debatują i nic z tego nie wynika
Finisz negocjacji ws. szczepionek
CZY KONCERNY WEZMĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ?
Tam gdzie warto dotrzeć, nie ma dróg na skróty.
Sonia, mama Moniki z zD- 19,10l. , Domowa terapia

Offline renata

 • User z prawami do pisania
 • Raczkujący bywalec
 • **
 • Wiadomości: 87
Odp: Toksyczne szczepionki? Szczepić czy nie szczepić?
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 07, 2009, 11:02:34 am »
Louise dalej ma 40 stopni problem z oddychanie i kaszel zobaczymy co dalej Ze szczepieniem w szwecji nie jest tak jak pisza bardzo malo sie zaszczepilo i duzo nie zamierza sie szczepic w tej chwili byli szczepienione osoby z problemami zdrowotynymi narazie zaszczepil sie chyba co 7 czy 8 mieszkaniec stockholmu Duzo ludzi nie bedzie sie szczepic najpierw mialy byc dwa szczepienia teraz jedno  dzieci mieli nie szczepic teraz chyba beda szczepic  duzo ale?????????????????

Offline sonia

 • User z prawami do pisania
 • Rozgadany Weteran
 • *******
 • Wiadomości: 25627
  • Dar Życia
Odp: Toksyczne szczepionki? Szczepić czy nie szczepić?
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 10, 2009, 06:49:02 pm »
Kolejna dawka informacji a wybór zawsze należy do Was.

10 listopada 2009
ZABÓJCZE SZCZEPIONKI? DOWODY NAUKOWE, NIE DO OBALENIA!

Szczepionki na świńską grypę mogą spowodować twoje trwałe kalectwo lub śmierć! I dziś przedstawię wam na to twarde dowody naukowe, nie podlegające żadnej dyskusji. Udowodnię też swoje racje, wklejając w tym tekście linki do stron organizacji zajmującej się monitorowaniem działań niepożądanych szczepionek. Jest to mój ostatni tekst o potencjalnie zabójczych szczepionkach, ale za to uderzę bardzo mocno. Zapnijcie pasy.

Otóż istnieje Europejski System Monitorowania Działań Niepożądanych. Strona tej instytucji to:  http://www.emea.europa.eu  Instytucja ta zajmuje się klasyfikowaniem działań niepożądanych przede wszystkim po zastosowaniu szczepionek. Działania te przyprawiają o zawrót głowy, ale trzeba zastrzec, że nie występują u wszystkich ludzi. Szczepionki na świńską grypę mają jednak potencjał szkodzenia ludzkiemu organizmowi. Przytoczę wam teraz oficjalne dane zgromadzone przez producentów szczepionek jak i organizację EMEA po wprowadzeniu szczepionek do obrotu. To są powszechnie dostępne informacje, coraz częściej podawane przez media, w tym polskie media. Oto one:

stosując szczepionki na świńską grypę grozi ci:

1. zapalenie naczyń krwionośnych z przejściowym zajęciem nerek

2. zapalenie mózgu i rdzenia kręgowego

3. zapalenie nerwu i syndrom Guillain Barre

4. objawy grypopodobne, grypa

5. reakcje alergiczne czasami prowadzące do wstrząsu anafilaktycznego i zgonu

6. nerwobóle, perestezje, drgawki (padaczka)


aby udowodnić, że to, co mówię jest prawdą, faktem, wkleję wam linki do stron organizacji EMEA.

Po kliknięciu na link proszę przewinąć stronę na dół, aż do zakładki: 'Monitorowanie bezpieczeństwa po wprowadzeniu do obrotu'. Tam ukażą się wam informacje, które wam podałem powyżej. Linki zostały skrócone w serwisie tnij.org. Oto one:

http://tnij.org/et90

http://tnij.org/et92

http://tnij.org/et93

Wszystkie wymienione powyżej działania niepożądane mogą potencjalnie spowodować zgon, oprócz perestezji i nerwobólów. Nie każda osoba umiera po wystąpieniu podanych działań niepożądanych, ale często kończą się one trwałym kalectwem bądź uszkodzeniem części organizmu. Powszechnie wiadomo, że szczepionki na świńską grypę zawierają skwalen. To substancja tłuszczowa, oficjalnie dodawana do wzmocnienia odporności, jej pobudzenia. Według badań naukowych to właśnie skwalen jest odpowiedzialny za tzw 'syndrom wojny w zatoce', na który chorowali żołnierze amerykańscy walczący w rejonie Zatoki Perskiej, szczepieni szczepionkami zawierającymi skwalen. Warto przypomnieć, że dziś, w szczepionkach na świńską grypę stężenie skwalenu jest aż 60000 razy większe niż w szczepionkach z Zatoki Perskiej. Tak, na pewno nie pomyliłem się wpisując tą astronimiczną liczbę: 60000.

jarek_kefirek (17:38)

wczytałamn sie w podane tu info i ?:

1. NAZWA PRODUKTU LECZNICZEGO
Pandemrix, zawiesina i emulsja do sporządzania emulsji do wstrzykiwań
Pandemiczna szczepionka przeciw grypie (H1N1)v (rozszczepiony wirion) inaktywowana, z adiuwantem

2. SKŁAD JAKOŚCIOWY I ILOŚCIOWY
Po zmieszaniu, 1 dawka (0,5 ml) zawiera:
Rozszczepiony, inaktywowany wirus grypy zawierający antygen*, co odpowiada:
A/California/7/2009 (H1N1) wariant wirusa (X-179A) 3,75 mikrograma**
* namnażany w zarodkach kurzych
** hemaglutynina
Szczepionka odpowiada zaleceniom WHO i decyzji UE dotyczącym pandemii.
Adiuwant AS03 zawierający skwalen (10,69 miligrama), DL-α-tokoferol (11,86 miligrama) i
polisorbat 80 (4,86 miligrama).
Po zmieszaniu zawiesiny z emulsją w fiolce powstaje wielodawkowe opakowanie szczepionki. Liczba dawek w fiolce patrz punkt 6.5.
Substancje pomocnicze: szczepionka zawiera 5 mikrogramów tiomersalu.
Pełny wykaz substancji pomocniczych, patrz punkt 6.1.

3. POSTAĆ FARMACEUTYCZNA
Zawiesina i emulsja do sporządzania emulsji do wstrzykiwań.
Zawiesina jest bezbarwnym, lekko opalizującym płynem.
Emulsja jest białawym, jednorodnym płynem.

4. SZCZEGÓŁOWE DANE KLINICZNE

4.4 Specjalne ostrzeżenia i środki ostrożności dotyczące stosowania
Należy zachować ostrożność podczas podawania szczepionki osobom ze znaną nadwrażliwością (inną, niż reakcja anafilaktyczna) na substancję czynną, którąkolwiek z substancji pomocniczych, tiomersal lub zanieczyszczenia (białko jaj, białko kurze, albumina jaja kurzego, formaldehyd, siarczan gentamycyny, dezoksycholan sodu)

Podobnie jak w przypadku wszystkich szczepionek podawanych w formie iniekcji należy zapewnić możliwość natychmiastowego leczenia i nadzoru medycznego w razie rzadko występującej reakcji anafilaktycznej po podaniu szczepionki.
U pacjentów z ciężką chorobą przebiegającą z gorączką lub ostrą infekcją szczepienie należy przełożyć, jeśli pozwala na to sytuacja w czasie pandemii.
Szczepionki Pandemrix nie wolno w żadnym wypadku podawać donaczyniowo.
Brak danych dotyczących podawania szczepionki Pandemrix podskórnie. Dlatego pracownicy ochrony zdrowia powinni ocenić korzyści i potencjalne ryzyko wynikające z podawania szczepionki osobom ze stwierdzoną trombocytopenią lub innymi zaburzeniami krwi, które mogłyby stanowić przeciwwskazanie do podania domięśniowego, o ile potencjalna korzyść przeważa nad ryzykiem wystąpienia krwawienia.
Nie ma danych dotyczących stosowania szczepionek z adiuwantem AS03 przed lub po innych typach szczepionek przeciw grypie przeznaczonych do stosowania prepandemicznego lub w czasie pandemii.
Odpowiedź poszczepienna u pacjentów z endogenną lub jatrogenną immunosupresją może być osłabiona.
Ochronna odpowiedź immunologiczna może nie wystąpić u wszystkich aszczepionych

źródło:
http://www.emea.europa.eu/humandocs/PDFs/EPAR/pandemrix/D-H1N1%20single%20PDFs/SPC/emea-spc-h832pu17pl.pdf
Tam gdzie warto dotrzeć, nie ma dróg na skróty.
Sonia, mama Moniki z zD- 19,10l. , Domowa terapia

Offline renata

 • User z prawami do pisania
 • Raczkujący bywalec
 • **
 • Wiadomości: 87
Odp: Toksyczne szczepionki? Szczepić czy nie szczepić?
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 11, 2009, 05:27:21 pm »
nadzistylko

Wpisów: 4
Od: 2009-10-09
  2009-11-09 22:54
--------------------------------------------------------------------------------
pamietam jak zaczynala sie ta wielka epidemia w Meksyku. codziennie kilkadziesiat ofiar wiecej i co portal, co stacja telewizyjna to inna liczba ofiar, po tygodniu najlepsi doszli do ponad dwustu jak pamietam. a zmarlo do tamtego czasu 8 osob co latwo mozna bylo sprawdzic na stronach meksykanskiego ministerstwa zdrowia. z tej medialnej banki z ktorej wszyscy rakiem sie wycofali  to skopiowalam z forum

Offline renata

 • User z prawami do pisania
 • Raczkujący bywalec
 • **
 • Wiadomości: 87
Odp: Toksyczne szczepionki? Szczepić czy nie szczepić?
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 11, 2009, 05:29:24 pm »

Offline sonia

 • User z prawami do pisania
 • Rozgadany Weteran
 • *******
 • Wiadomości: 25627
  • Dar Życia
Odp: Toksyczne szczepionki? Szczepić czy nie szczepić?
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 11, 2009, 08:49:37 pm »
renata- ale dałaś konkrtetny link- aż dreszcze idą gdy się czyta.
Może faktycznie będą czipować przy szczepienaich  :o może to sposób iluminatów???? :o
Tam gdzie warto dotrzeć, nie ma dróg na skróty.
Sonia, mama Moniki z zD- 19,10l. , Domowa terapia

Offline renata

 • User z prawami do pisania
 • Raczkujący bywalec
 • **
 • Wiadomości: 87
Odp: Toksyczne szczepionki? Szczepić czy nie szczepić?
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 12, 2009, 08:12:33 pm »
--------------------------------------------------------------------------------
Coś tu jest nie tak - i to bardzo..

58% dzieci zachorowało po otrzymaniu w poniedziałek szczepionki na "świńską grypę" w szkole w Karlshamn.
http://www.aftonbladet.se/ nyheter/svininfluensan/article6108431.ab

Tymczasem jej producent, GSK, żąda zwolnienia z odpowiedzialności za efekty uboczne! I np. w Danii takie zwolnienie otrzymali. W Szwecji również go zażądali, ale Wielki Brat UTAJNIŁ umowę z producentem!

http://www.expressen.se/Ny heter/1.1772759/tillverkarna-slipper-ansv ar-for-vaccinet

Więc chcesz to się szczep, ale bądź bardziej niż pewien groźnych efektów ubocznych, od których wszyscy- z Socialstyrelsen na czele- umyją ręce

Mojemu koledze z pracy ciężko zachorowało małe dziecko po tej szczepionce. Skończyło się pogotowiem i kilkudniowym pobytem w szpitalu!

Offline renata

 • User z prawami do pisania
 • Raczkujący bywalec
 • **
 • Wiadomości: 87
Odp: Toksyczne szczepionki? Szczepić czy nie szczepić?
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 12, 2009, 08:13:13 pm »
sorry dziewczyne ze zasmiecam kopiuje z forum

Offline renata

 • User z prawami do pisania
 • Raczkujący bywalec
 • **
 • Wiadomości: 87

Offline sonia

 • User z prawami do pisania
 • Rozgadany Weteran
 • *******
 • Wiadomości: 25627
  • Dar Życia
Odp: Toksyczne szczepionki? Szczepić czy nie szczepić?
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 12, 2009, 09:27:55 pm »
renata- wcale nie zaśmiecasz- temat jest bardzo poważny i podajesz źródła.
Czytam wszystko, bo wolę być uświadomiona przed podjęciem decyzji.
Ale ręki nie przyłożę do ewentualnych powikłań.  :(
Tam gdzie warto dotrzeć, nie ma dróg na skróty.
Sonia, mama Moniki z zD- 19,10l. , Domowa terapia

Offline sonia

 • User z prawami do pisania
 • Rozgadany Weteran
 • *******
 • Wiadomości: 25627
  • Dar Życia
Odp: Toksyczne szczepionki? Szczepić czy nie szczepić?
« Odpowiedź #19 dnia: Listopad 13, 2009, 09:46:18 pm »
c.d.  za i przeciw szczepieniom:

"Minister naraża Polaków na niebezpieczeństwo"

tylko czy napewno?

Wiceminister zdrowia Jakub Szulc stwierdził, że zgodnie z kk, minister zdrowia podlegałaby odpowiedzialności karnej, gdyby nie sprawdziła jakości, skuteczności i bezpieczeństwa szczepionki. Jak mówił, obecnie prowadzone są takie działania. Resort zakupi szczepionkę, kiedy będzie miał gwarancję, że jest ona bezpieczna - dodał.
Tam gdzie warto dotrzeć, nie ma dróg na skróty.
Sonia, mama Moniki z zD- 19,10l. , Domowa terapia

Offline sonia

 • User z prawami do pisania
 • Rozgadany Weteran
 • *******
 • Wiadomości: 25627
  • Dar Życia
Odp: Toksyczne szczepionki? Szczepić czy nie szczepić?
« Odpowiedź #20 dnia: Listopad 25, 2009, 12:17:11 pm »
Producent: trzeba wycofać 172 tysiące szczepionek. POWODUJĄ SILNE ALERGIE

GlaxoSmithKline, jeden z producentów szczepionek na grypę A/H1N1, potwierdził doniesienia Światowej Organizacji Zdrowia - produkowana przez firmę szczepionka powoduje alergię. GlaxoSmithKline zaleca wycofanie wadliwej partii specyfiku, podaje Fox News.
Sprawa dotyczy 172 tys. szczepionek w Kanadzie. GlaxoSmithKline - jak twierdzi - już 18 listopada zaleciła lekarzom, by nie używali tej partii do dalszych szczepień..........
Tam gdzie warto dotrzeć, nie ma dróg na skróty.
Sonia, mama Moniki z zD- 19,10l. , Domowa terapia

anik

 • Gość
Odp: Toksyczne szczepionki? Szczepić czy nie szczepić?
« Odpowiedź #21 dnia: Listopad 25, 2009, 09:43:51 pm »
Witam.... choc rzadko pisze to zagladam do was czasami. Jak wiecie mieszkam w Irlandii i tu sa szczepienia przeciwko wirusowi AH1N1. Mateusz jako dziecko z grupy ryzyka zostal wezwany na to szczepienia. Nie wyrazilam na nie zgody z bardzo wielu przyczyn.
Szkola sugeruje ze powinnismy go zaszczepic, lekarze mowia to samo.... jednak nikt mnie do niczego nie zmusza- twierdza ze to moj wybor.
Bije sie z myslami juz dwa tygodnie bo Mateusz nie jest szczepiony praktycznie na nic bo neurolog nie zezwal.
Czytam wszystkie dostepne artykuly i coraz bardziej jestem przeciwna.
Jednak mysli typu ze jak go nie zaszczepie a on zachoruje to bedzie moja wina lub jesli o zaszczepie i to mu zaszkodzi a zachorowac nie musi przeciez wogole nie daja mi spokoju.....

Offline renata

 • User z prawami do pisania
 • Raczkujący bywalec
 • **
 • Wiadomości: 87
Odp: Toksyczne szczepionki? Szczepić czy nie szczepić?
« Odpowiedź #22 dnia: Listopad 30, 2009, 08:27:17 pm »
To ja tak w skrocie facetowi odrzucilo nerke po szczepione i zaczyna sie afera ci z WHO brali pieniadze z firm farmaceutycznych dzis pisali  w gazecie zobaczymy co dalej  >:(

Offline Gaga

 • Administrator
 • Rozgadany Weteran
 • *****
 • Wiadomości: 26487
Odp: Toksyczne szczepionki? Szczepić czy nie szczepić?
« Odpowiedź #23 dnia: Luty 27, 2010, 11:59:44 am »
Antyszczepionkowcy
Piotr Płatek2009-12-10,
 .
Nie eksperymentuję na swoich dzieciach, bo sprawdziłam na sobie, że bez szczepienia można dobrze żyć

http://www.wysokieobcasy.pl/wysokie-obcasy/1,100961,7328404,Antyszczepionkowcy.html
Pozdrawiam :))
"Starsza Jesienna Miotełka"

Offline sonia

 • User z prawami do pisania
 • Rozgadany Weteran
 • *******
 • Wiadomości: 25627
  • Dar Życia
Odp: Toksyczne szczepionki? Szczepić czy nie szczepić?
« Odpowiedź #24 dnia: Marzec 06, 2010, 11:16:10 pm »
Precedens? "Oddajcie pieniądze za bezsensowne szczepienia przeciw świńskiej grypie"

Sobota, 6 marca (16:28)

Zbuntowany mer Villeurbanne żąda od francuskiego resortu zdrowia zwrotu blisko 100 tysięcy euro, które musiał wydać z miejskiej kasy na bezsensowną - jego zdaniem - akcję szczepienia mieszkańców przeciwko świńskiej grypie.

Wyjaśnia, że kazano mu pospiesznie stworzyć ośrodek masowych szczepień, który później świecił pustkami, bo epidemia okazała się dużo mniej groźna, niż zapowiadało to ministerstwo.
o ostatnie musi się teraz z tego rozliczyć. Nie ja o tym decydowałem. Wystawiam więc teraz rachunek za wykonanie rządowego polecenia. Sądzę, że to normalne - tłumaczy wściekły mer Villeurbanne, Jean-Paul Bret, który grozi ministerstwu zdrowia procesem, jeżeli nie otrzyma zwrotu kosztów.

Francuski rząd wydał już na zwalczanie świńskiej grypy aż półtora miliarda euro. Według wielu prawników, suma ta może jeszcze znacznie wzrosnąć, jeżeli w ślady mera Villeurbanne pójdą władze innych miast.

Tam gdzie warto dotrzeć, nie ma dróg na skróty.
Sonia, mama Moniki z zD- 19,10l. , Domowa terapia

Offline Gaga

 • Administrator
 • Rozgadany Weteran
 • *****
 • Wiadomości: 26487
Odp: Toksyczne szczepionki? Szczepić czy nie szczepić?
« Odpowiedź #25 dnia: Maj 20, 2010, 07:38:49 am »
Dzieci szczepione przeciwko zapaleniu opon mózgowy-rdzeniowych tracą odporność

Większość dzieci szczepionych przeciwko zapaleniu opon mózgowy-rdzeniowych typu C traci odporność wchodząc w wiek nastoletni.
Najnowsze badania dowodzą, że po 7 latach od przeprowadzenia szczepienia, wystarczająco wysoki poziom przeciwciał zapewniający ochronę przed zarażeniem utrzymywał się tylko u 25% dzieci. W badaniach wzięło udział 250 dzieci w wieku 6-12 lat.
źródło
Pozdrawiam :))
"Starsza Jesienna Miotełka"

Offline sonia

 • User z prawami do pisania
 • Rozgadany Weteran
 • *******
 • Wiadomości: 25627
  • Dar Życia
Odp: Toksyczne szczepionki? Szczepić czy nie szczepić?
« Odpowiedź #26 dnia: Marzec 02, 2011, 10:13:24 am »
Tam gdzie warto dotrzeć, nie ma dróg na skróty.
Sonia, mama Moniki z zD- 19,10l. , Domowa terapia

Offline Gaga

 • Administrator
 • Rozgadany Weteran
 • *****
 • Wiadomości: 26487
Odp: Toksyczne szczepionki? Szczepić czy nie szczepić?
« Odpowiedź #27 dnia: Marzec 22, 2011, 08:45:01 am »
Rodzice nie szczepią dzieci - będzie epidemia?

W Lublinie aż czterokrotnie wzrosła w 2010 r. liczba dzieci, których rodzice nie zgłosili na obowiązkowe szczepienia. W całym kraju nie odnotowano tak dużego wzrostu uchylania się od szczepień, ale takich przypadków jest coraz więcej - informują specjaliści.

Alarm podniosła Agnieszka Sobstyl z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lublinie. W wypowiedzi dla polskiego wydania "Medical Tribune" poinformowała, że w 2010 r. odnotowano w tej Stacji ponad 200 przypadków niezgłoszenia się na obowiązkowe szczepienia. Jej zdaniem, to gigantyczny wzrost, bo poprzednio jedynie 50 dzieci w tym regionie nie zostało zgłoszonych na szczepienie (podobnie było w latach poprzednich).

- W całym kraju nie odnotowaliśmy aż tak dużego wzrostu uchylania się od szczepień, ale co roku takich przypadków jest coraz więcej - poinformował PAP dr Paweł Grzesiowski, członek Zarządu Polskiego Towarzystwa Wakcynologii. Liczba dzieci niezgłoszonych na obowiązkowe szczepienie na razie nie przekracza 1,5 tys. To nadal niewiele, bo w Polsce co roku przychodzi na świat ponad 400 tys. dzieci. - Z niepokojem jednak odnotowujemy, że coraz więcej jest takich sytuacji - mówi dr Grzesiowski. Tak jest szczególnie w tych regionach kraju, gdzie od lat częściej zdarzały się przypadki uchylania się od szczepień, czyli na południu i wschodzie Polski.


„Bo szczepienie wywołuje autyzm”

Rodzice najczęściej nie chcą przyprowadzać dzieci na szczepienia przeciwko: odrze, błonicy, krztuścowi, śwince, różyczce i gruźlicy. Jako powód podają jakąś infekcję u dziecka, choćby zwykłe przeziębienie. W takiej sytuacji faktycznie nie można szczepić. Podanie preparatu trzeba odłożyć. Ale później ci sami rodzice też nie zgłaszają swych dzieci na szczepienie. Dopiero po kolejnym wezwaniu jako główny powód uchylania się od szczepienia niektórzy z nich podają groźne powikłania, jakie mogą wywoływać szczepienia. Najczęściej wymieniane są powodujące autyzm uszkodzenia mózgu.

- Dorośli twierdzą, że nie chcą na przykład, by szczepić ich dzieci preparatami zawierającymi tiomersal - mówi dr Grzesiowski. Jest to substancja konserwująca preparat, w której znajduje się domieszka odrobiny związku rtęci. Wiele firm wycofało się z używania tej substancji, szczególnie tych przeznaczonych dla dzieci. Zmusiły ich do tego prężnie działające organizacje antyszczepionkowe, powołujące się na podejrzenie, że znajdujący się w szczepionkach związek rtęci może powodować autyzm.

Nigdy tego nie potwierdzono. Wręcz przeciwnie - przeprowadzono kilka badań, które temu zaprzeczają (jedno z nich opublikowano we wrześniu 2009 r. po 10 latach obserwacji zaszczepionych dzieci). Ale nadal pokutuje przekonanie, że szczepionki, szczególnie te wieloskładnikowe, przeciwko: śwince, różyczce i odrze, zwiększają ryzyko autyzmu. Opublikowany pod koniec stycznia 2011 r. sondaż The Harris Poll wykazał, że wierzy w to aż 48 proc. Amerykanów.

Może dojść do epidemii!

W Polsce na razie nikt takich badań nie przeprowadził. "Jeśli jednak niechęć do szczepień będzie narastać i dojdzie do tego, że 1-2 proc. populacji będzie się uchylać od szczepień obowiązkowych, może dojść do ograniczonych ognisk epidemicznych w środowiskach, w których dzieci nie są szczepione - mówi dr Grzesiowski. - Wtedy nikt z osób niezaszczepionych nie będzie bezpieczny, a nadrobienie zaniedbań w krótkim czasie nie będzie możliwe.

W całej Europie wzrosła już zachorowalność na odrę. W 2009 r. w Szwajcarii zmarły dwie nastolatki, których rodzice, na fali mody antyszczepionkowej w latach 90. XX w., nie zgłosili do szczepienia przeciwko temu zakażeniu. W Wielkiej Brytanii nastąpił spadek szczepień na: świnkę, różyczkę i odrę poniżej granicy bezpieczeństwa.

Tymczasem nie ma powodów, by nie szczepić nawet dzieci z grup tzw. podwyższonego ryzyka. Zaliczone są do nich maluchy cierpiące ma schorzenia kardiologiczne, choroby płuc oraz z osłabioną odpornością.

- Te dzieci powinny być bezwzględnie zaszczepione, i to zarówno preparatami z obowiązkowego programu szczepień, jak i tymi, które są jedynie zalecane, np. przeciwko grypie i pneumokokom - przekonuje dr Wojciech Feleszko, pediatra kliniki pneumonologii i alergologii wieku dziecięcego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Jedna szczepionka na kilka chorób

Można i należy szczepić dzieci cierpiące na choroby przewlekłe, takie jak astma. „Chorzy na astmę są bardziej podatni na infekcje układu oddechowego. Dlatego u nich szczególnie wskazane są szczepienia przeciwko: pneumokokom, grypie i krztuścowi. Jedynym warunkiem jest to, by u tych dzieci choroba była stabilna i nie były u nich stosowane w dużych dawkach leki obniżające odporność" - mówi dr Grzesiowski.

Jedną szczepionką można uodpornić dzieci na kilka infekcji. W Polsce najbardziej popularne tego rodzaju wieloskładnikowe preparaty wywołują reakcję immunologiczną chroniącą przed pięcioma zakażeniami, takimi jak tężec, błonica, krztusiec, polio oraz bakterią Haemophilus influenzae typu b.

Są też dostępne szczepionki sześcioskładnikowe (wywołujące dodatkowo odporność przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu B). Tego typu preparaty zmniejszają liczbę wkłuć, co jest szczególnie ważne u dzieci. Zawierają też mniej konserwantów i tzw. adjuwantów (środków wzmacniających reakcję odpornościową). Ułatwiają również terminowość szczepień, gdyż nie trzeba tak często zgłaszać się z dzieckiem na podanie szczepionki.

PAP/zbw/ krf/ako

Pozdrawiam :))
"Starsza Jesienna Miotełka"

Offline Anna

 • User z prawami do pisania
 • Weteran
 • ******
 • Wiadomości: 4459
Odp: Toksyczne szczepionki? Szczepić czy nie szczepić?
« Odpowiedź #28 dnia: Grudzień 12, 2012, 09:28:01 am »
Szczepionki! Największe oszustwo w dziejach ludzkości?
Czy szczepionki mogą bardziej szkodzić niż pomagać? Czy mogą stanowić zagrożenie dla życia i zdrowia człowieka? Wiele osób, szczególnie tych, które mają poważne wątpliwości co do szlachetności intencji koncernów farmaceutycznych, nie ma co do tego wątpliwości. Zarzuty sceptyków nierzadko traktowane są przez otoczenie jako element ich sfery domysłów. Istnieją jednak dokumenty, które nie pozostawiają wątpliwości, że zarówno giganci branży farmaceutycznej, jak i politycy uwikłani są w interesy, które zwykłych ludzi narażają na niebezpieczeństwo, a interesy poszczególnych państwa na szwank.

Z działalnością koncernów farmaceutycznych związana jest znacząca część istniejących teorii spiskowych. Wiele hipotez dotyczy realizowanych przez nie eksperymentów, sporo miejsca poświęca się też lobbystom, którzy przy wykorzystaniu rozmaitych metod perswazji potrafią przeforsować korzystne dla ich mocodawców rozwiązania. W ostatnim czasie szczególnie wiele uwagi poświęca się zaś kwestii szczepień - projektom kart szczepień "przymusowych" oraz tym, które stosowane są podczas ogłaszanych przez media pandemii.

Zgodnie z działającą w Wielkiej Brytanii Ustawą o Wolności Informacji, jeden z lekarzy złożył wniosek o udostępnienie mu dokumentów, które przez lata były nieznane opinii publicznej. Wnioski nasuwające się po lekturze akt są szokujące. Okazuje się, że koncerny farmaceutyczne przez lata - co dla wielu oczywiście żadną tajemnicą nie jest - narażały życie zwykłych ludzi na niebezpieczeństwo, kierując się wyłącznie własnym interesem i chęcią pomnażania zysków.

Na podstawie ujawnionych dokumentów można stwierdzić, że rządowi eksperci wiedzieli o znikomym efekcie działań niektórych szczepionek, a także, że niektóre z preparatów w ogóle nie działały. Pomimo tego rekomendowane było ich stosowanie. Jakby tego było mało, okazało się, że niektóre z nich wywoływały choroby, którym miały przeciwdziałać. Stosowanie wielu z nich u najmłodszych pacjentów wiązało się zaś z dużym niebezpieczeństwem, które nierzadko było całkowicie ignorowane przez kręgi decyzyjne.

Okazało się także, że niektórzy urzędnicy działali w zmowie albo odpowiedzialni byli za działania, które ograniczały możliwość przeprowadzenia rzetelnych badań - poinformował serwis USAHM.

Istnieje wiele przykładów nadużyć, które pokazują niebezpieczne mechanizmy, które stoją za działaniami wielkich korporacji oraz decyzjami polityków. Serwis USAHM powołał się na przykład żyjącego w Stanach Zjednoczonych lekarza, który na mocy podobnej ustawy o wolności informacji domagał się od CDC (działające w USA Centrum Zwalczania i Zapobiegania Chorób) ujawnienia danych o skutkach ubocznych stosowania szczepionki, która została podana jego cierpiącemu na autyzm synowi. CDC, które miało obowiązek udzielić informacji w ciągu 20 dni, zgodziło się odpowiedzieć na wątpliwości lekarza po 7 latach - dopiero po korzystnym dla niego rozstrzygnięciu sądowym.

Obserwatorzy zwracają szczególną uwagę na przyszłe niebezpieczeństwo związane z planami administracji prezydenta Obamy, która chce wprowadzić takie zmiany legislacyjne, które podmiotom takim jak CDC w pewnych sytuacjach pozwolą unikać pełnej jawności. O niebezpieczeństwie takim informował w ubiegłym roku dziennik "Denver Post".

"Wykształceni rodzice mogą uniknąć niebezpieczeństwa, jakie czai się na ich dzieci albo żyć dalej wewnątrz jednego z największych i najstraszniejszych kłamstw w historii, które sugeruje, że szczepionki, które są pełne ciężkich metali, chorób wirusowych, mykoplazmy, materiałów skażonych fekaliami czy fragmentów DNA pochodzących od innych gatunków, są cudem współczesnej medycyny" - powiedział dr Len Horowitz.

Popularne teorie spiskowe sugerują, że największym nieszczęściem dla naszej cywilizacji są właśnie szczepionki. To właśnie one - zgodnie z krążącymi hipotezami - miały stać za tragedią milionów ludzi na całym świecie, które w latach 1918-1919 zmarły z powodu grypy hiszpanki. Zdaniem zwolenników teorii spiskowych, rzeczywistą przyczyną tragicznego rozwoju ówczesnej sytuacji miały być lekarstwa podawane chorym. Propaganda związana z tamtą sławną pandemią miała zaś posłużyć koncernom do promowania kolejnych specyfików, które rzekomo chronią przed wirusami takimi jak H1N1.
Szacuje się, że zgodnie z działającym w Wielkiej Brytanii prawem, każdego roku ok. 120 tysięcy osób składa wniosek o udostępnienie informacji zgodnie z działającą Ustawą o Wolności Informacji.


http://niewiarygodne.pl/kat,1031991,page,2,title,Szczepionki-Najwieksze-oszustwo-w-dziejach-ludzkosci,wid,15170573,wiadomosc.html?_ticrsn=5&smgajticaid=6fb02

Offline sonia

 • User z prawami do pisania
 • Rozgadany Weteran
 • *******
 • Wiadomości: 25627
  • Dar Życia
Odp: Toksyczne szczepionki? Szczepić czy nie szczepić?
« Odpowiedź #29 dnia: Marzec 19, 2013, 10:56:24 pm »

http://faktydlazdrowia.pl/toksyczne-szczepienia-dr-jerzy-jaskowski
Toksyczne szczepienia – dr Jerzy Jaśkowski


Postać dr n.med. Jerzego Jaśkowksiego jest dla wielu osób mocno kontrowersyjna ze względu na poglądy, jakie dr Jaśkowski głosi. Inni z kolei cenią go za olbrzymią wiedzę, powołanie oraz odwagę publicznego poruszania kwestii, o których wiele osób w środowisku medycznym woli milczeć.
Z dr Jaśkowskim można się nie zgadzać, można zaprzeczać jego argumentom, chwalić, być wdzięcznym lub dyskutować. Jakkolwiek zostanie ten głos odebrany, proponujemy wysłuchanie, ponieważ – mimo kontrowersji – w kwestii szczepionek jest to bez wątpienia głos znaczący.


W filmie zostaje poruszonych wiele kwestii i wątków. Oto niektóre z nich.


Istnieje ponad 200 rodzajów wirusów grypy. Szczepionki przeciw grypie zawierają natomiast tylko 2-4 wirusów grypy. Jakie jest prawdopodobieństwo zaszczepienia się na wirusa grypy, który wystąpi?
Prawdopodobieństwo autyzmu jeszcze 100 lat temu wynosiło 1:10 000 , dzisiaj wynosi 1:45 (dane na podstawie statystyk USA).


Do lat 80-tych, w podręcznikach medycyny podawano jako normę, możliwość 1 szczepienia na 1,5 – 3 miesięcy. Dzisiaj obserwujemy sytuacje, kiedy jednej osobie wykonuje się nawet kilka szczepień w ciągu jednego dnia lub w bardzo niedługim okresie czasu.
Na dzień dzisiejszy, w Stanach Zjednoczonyh dziecku do 6 roku życia podaje się nawet 45 różnych szczepionek (…)
Film Wywiad z dr Jaskowskim...
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=b3Wd2_vCOKU#at=29
/Niniejszy film jest wykładem dr n. med. Jerzego Jaśkowskiego dotyczącym szczepień. W filmie poruszane są tematy toksyczności szczepień, składników dodatkowych w szczepionkach, epidemii, pandemii, świńskiej i ptasiej grypy, badań i statystyk dotyczących zachorowalności, skutków ubocznych szczepień, nowej ustawy dotyczącej szczepień, powiązaniach pomiędzy rządem a korporacjami i instytutami, korupcji urzędników i wiele innych.../

Dr Jaśkowski o zawartości szczepionek.


Dodatki do szczepionek, czyli substancje, które mają lepiej konserwować zawartość szczepionki, to m.in:
tiomersal (zawiera rtęć) – według obecnych norm, dopuszczalna przyjęta dawka rtęci, to 1 mikrogram dziennie (podany do przewodu pokarmowego); w szczepionkach poziom rtęci zaczyna się od 25 mikrogramów – co więcej, aplikowane one są bezpośrednio do krwiobiegu a więc, z pominięciem znacznej części naszego układu odpornościowego (75% przeciwciał, które wychwytują wszelkie trucizny broniąc naszego organizmu,  znajduje się w przewodzie pokarmowym)


Jak podaje dr Jaśkowski, rtęć ma związek z rozwojem autyzmu, co przyznał przedstawiciel rządu USA i z tego tytułu są już wypłacane w Stanach Zjednoczonych odszkodowania.


aluminium – jak wiemy, nie jest toksyczne jedynie w pH obojętnym, natomiast w kwaśnym lub zasadowym – a więc, również w organizmie człowieka – staje się skrajnie toksyczne


formaldehyd – substancja rakotwórcza, zakazana w USA w kosmetykach, ale podawana bezpośrednio do krwioobiegu w szczepionkach; 35%-40% roztwór formaldehydu, jakim jest formalina, jest jeszcze na tyle toksyczny (m.in wywołuje ścięcie białek) i konserwujący, że powszechnie stosowany jest jako konserwant zwłok, preparatów biologicznych itp.


polisorbat 80 – powoduje uszkodzenia aparatu rozrodczego (przede wszystkim, plemników); jak wspomina dr Jaśkowski, jeszcze w latach 60-tych XX wieku w podręcznikach medycyny podawano, że norma plemników w jednym ejakulacie to 300-350 mln, natomiast stan poniżej 50 mln plemników odnotowuje się jako bezpłodność; dzisiaj u młodych mężczyzn coraz częściej spotykanym poziomem jest 10 mln plemników i mniej, co w konsekwencji rodzi problem bezpłodności oraz potrzeby leczenia jej, chociażby poprzez metodę in vitro


antybiotyki – stosowane w szczepionkach, aby zapobiec ich zakażeniu, czy też zanieczyszczeniu;
dr Jaśkowski zauważa jednak, że dzieci do 10-12 roku życia nie powinny w ogóle przyjmować antybiotyków, ponieważ tak młodemu organizmowi grozi to zniszczeniem przewodu pokarmowego; nie mówiąc o niemowlętach i dzieciach kilkuletnich


Inne artykuły:
Szczepionki – co w nich jest? MSG, formaldehyd,…
Rtęć w szczepionkach podawanych kobietom w ciąży…
8 kroków, aby uniknąć grypy w naturalny sposób
Ponad 800 dzieci poważnie ucierpiało w wyniku podania…
Aspartam – E951 – toksyczna trucizna
Tam gdzie warto dotrzeć, nie ma dróg na skróty.
Sonia, mama Moniki z zD- 19,10l. , Domowa terapia

Offline sonia

 • User z prawami do pisania
 • Rozgadany Weteran
 • *******
 • Wiadomości: 25627
  • Dar Życia
Odp: Toksyczne szczepionki? Szczepić czy nie szczepić?
« Odpowiedź #30 dnia: Styczeń 30, 2016, 08:10:21 am »

https://prawdaxlxpl.wordpress.com/2014/07/31/neurobiolog-w-dzieci-wpompowuje-sie-skandaliczna-ilosc-szczepionek-tylko-po-to-zeby-mogly-zarabiac-koncerny-farmaceutyczne
Neurobiolog: W dzieci wpompowuje się skandaliczną ilość szczepionek tylko po to, żeby mogły zarabiać koncerny farmaceutyczne.
Polski kalendarz szczepień nie jest w żaden sposób uzasadniony, wpompowuje się w dzieci niesamowitą dawkę szczepionek, po to tylko, żeby zarabiały koncerny farmaceutyczne. Podawanie dzieciom takich ilości szczepionek to zbrodnia – mówiła w Telewizji Republika neurobiolog, prof. Maria Czajkowska-Majewska.

Prof. Czajkowska-Majewska przybliżyła zatrważające statystyki, które pokazują, że szczepienia wywołują u dzieci liczne powikłania, a nierzadko prowadzą do zgonów. Nawiązała również, do tworzącego się ruchu przeciwników szczepień małych dzieci.

– Ruch szczepionkowy jest ruchem międzynarodowym, który zrodził się z doświadczeń rodziców dzieci, które miały powikłania poszczepienne – mówiła. – Takie powikłania zdarzają się bardzo często – dodała.

Według statystyk, na które powołała się ekspertka „w ciągu 20 lat w USA, od kiedy zaczęto monitorować tego typu powikłania, było ponad 100 tys. Zgonów, ciężkie powikłania dochodzą nawet do 10 mln przypadków”.

Podkreśliła również, że propagowanie szczepień w mediach i środowiskach lekarskich jest „propagandą”.

– Szczepienia na tak wielką skalę są największą pomyłką medycyny – podkreśliła prof. Maria Czajkowska-Majewska. – Doprowadziły do kalectwa ogromną ilość dzieci – dodała.

Takim efektom szczepień winna jest między innymi rtęć, dodawana do nich w celach konserwacyjnych.

– Związek rtęci dodawany do szczepionek jest naprawdę groźny – zaznaczała ekspertka. – Bezpłatne szczepionki w Polsce zawierają rtęć – dodała.

– Podawanie niemowlakom po urodzeniu szczepionki przeciwko żółtaczce typu B to po prostu zbrodnia. Takie dzieci chorują potem na autyzm, mają powikłania neurologiczne – podkreślała.


Zdaniem prof. Marii Czajkowskiej-Majewskiej, szczepionki są również przyczyną innych dolegliwości, takich jak cukrzyca, czy alergie.

– Alergie, na które chorują teraz prawie wszystkie dzieci też są wynikiem przyjmowania szczepionek – stwierdziła.mg

telewizja republika
http://telewizjarepublika.pl
 
Tam gdzie warto dotrzeć, nie ma dróg na skróty.
Sonia, mama Moniki z zD- 19,10l. , Domowa terapia

Offline Gaga

 • Administrator
 • Rozgadany Weteran
 • *****
 • Wiadomości: 26487
Odp: Toksyczne szczepionki? Szczepić czy nie szczepić?
« Odpowiedź #31 dnia: Kwiecień 23, 2016, 10:00:32 am »

Szczepionki – odrzucany ratunek

20.04.2016
Autor:  Mateusz Różański, fot. Brian Hoskins/Freeimages.com, M. Różański

W 1955 r. na odrę zachorowało w Polsce 87 tys. dzieci. Zmarło 365 z nich. Dziś przypadków tej choroby praktycznie już nie ma; w 2015 r. zaledwie 49. Ten ogromny spadek zawdzięczamy obowiązkowym szczepieniom. Niestety, coraz częściej kwestionowanym

Więcej:
http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/320418;jsessionid=EF6A77B9B9BEDD7488E246A9BC37CFBD
Pozdrawiam :))
"Starsza Jesienna Miotełka"

Offline Gaga

 • Administrator
 • Rozgadany Weteran
 • *****
 • Wiadomości: 26487
Odp: Toksyczne szczepionki? Szczepić czy nie szczepić?
« Odpowiedź #32 dnia: Maj 24, 2016, 09:53:05 pm »


Zaszczepiony strach


23.05.2016


Autor:  Mateusz Różański, konsultacja merytoryczna: dr hab. n. med. Włodzimierz Gut, prof. NIZP-PZH, Zakład Wirusologii NIZP-PZH, dr hab. n. med. Ewa Augustynowicz, prof. NIZP-PZH, Zakład Badania Surowic i Szczepionek NIZP-PZH, fot. Freeimages.com


Odra, świnka, różyczka, ospa – w powszechnej świadomości funkcjonują jako choroby wieku dziecięcego, z którymi nasz kraj już się uporał. Od niedawna znów stały się jednak groźne. Co się stało?


więcej:
http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/325720
Pozdrawiam :))
"Starsza Jesienna Miotełka"

 

(c) 2003-2019 Team Dar Życia :: nota prawna :: o plikach Cookies :: biuro@darzycia.pl
Polecamy:   Forum o zwierzętach