Ogłoszenia Zwierzęta
Aktualności: Jeśli uważasz że serwis Dar Życia jest potrzebnym miejscem Wesprzyj nas. Chcemy reaktywować serwis, dostosować graficznie i technicznie do aktualnych standardów, ale potrzebujemy Twojego wsparcia. Dziękujemy za wsparcie.

Autor Wątek: Szczepienie - 18 Lat  (Przeczytany 14552 razy)

Bartek18

• Gość
Szczepienie - 18 Lat
« dnia: Październik 16, 2008, 02:39:27 pm »
Mam dziwaczny problem ze soba a mam 18 lat .tznza pare miesiecy bede mial.
Tak panicznie boje sie igiel itp ze poprostu mdleje na szczepieniach itp
Teraz dostalem wezwanie do poradni by sie zaszczepic mialem termin na wczoraj ale nie poszedleM, a jest napisane ze groza mi sankcje karne! GDYZ JEST TO OSTATNIA Z OBOWIAZKOWYCH SZCZEPIONEK PRZECIW BŁONICY I TEZCOWI
Ale chyba najpierw dadza kolejne wezwania , a nastepnie policja i sad itp.??

Otoz moje pytanie brzmi

CZY DA SIE W JAKI kolwiek SPOSOB UNIKNAC TEJ SZCZEPIONKI??
I jaka bedzie formula tego iz na 1 wezwanie sie nie stawilem
PROSZE O POMOC

Pan Rajek

• to weteran
  • polecający usługi

kasiape

• Gość
Szczepienie - 18 Lat
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 16, 2008, 02:49:22 pm »
Bartek18, rzeczywiście masz dziwaczny problem - jak Cię będą kłuć to nie patrz!
to nic nie boli! jesteś dorosłym facetem i nie takie wyzwania postawi przed Tobą życie!
nie przesadzaj!

jak się nie zaszczepisz to do więzienia nie pójdziesz, ale musisz wiedzieć, że zarazki błonicy i tężca są obecne i np. skaleczenie takie zwykłe np w lesie patykiem podnosi ryzyko zakażenia i zachorowania.
tu info o tężcu http://pl.wikipedia.org/wiki/T%C4%99%C5%BCec
błonica: http://pl.wikipedia.org/wiki/B%C5%82onica

Bartek18

• Gość
Szczepienie - 18 Lat
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 16, 2008, 02:54:00 pm »
kasiape, problem nie do rozwiazania ( nie patrzenie i tak nic nie daje zawsze mdleje )
Ale mi chodzi oto iz jest na wezwaniu  GROZI ODP KARNO-ADMINISTRACYJNĄ
I na 1 wezwanie nie poszedlem , i gdzies czytalem ,ze kary pieniezne i sila doprowadzaja na szczepienie ,

kasiape

• Gość
Szczepienie - 18 Lat
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 16, 2008, 03:00:22 pm »
teoretycznie możesz zapłacić grzywnę - chyba do 5 tys., ale w praktyce wydaje mi się to mało prawdopodobne! po prostu nie pójdziesz i tyle!
Bartek18, aczkolwiek jest to dla mnie naprawdę śmieszne, że dorosły facet boi się igły! jest tyle bardziej stresujących sytuacji!!
zastrzyk trwa 10 sekund!! jak się można tak nakręcić czymś co nie boli i jest jak ukłucie komara?? ugryzł Cię kiedyś?
mały byłeś to Cię szczepili, a dorosły jesteś i się boisz??  :non:  :non:

Bartek18

• Gość
Szczepienie - 18 Lat
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 16, 2008, 03:03:53 pm »
kasiape, no wlasnie 5 tys.... ale teraz pewnie wezwa mnie 2 raz??

Jak bylem maly podobno krzyczalem i 3 osoby musialy mnie trzymac .
W te bajeczki ze nie boli nigdy nie wierzylem. Widocznie mam jakis lek na ym punkcie jak inni np na punkcie myszy ,szczurow itp
Jak widze igle robie sie bialy a jak patrze w telewizji np to odchodze iz czuje ze za chile moge fajtnac;/

Mulesia

• Gość
Szczepienie - 18 Lat
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 16, 2008, 10:26:28 pm »
Bartek18, zobacz w kodeks wykroczeń . Jest tu: http://isip.sejm.gov.pl/servlet/Search?todo=file&id=WDU19710120114&type=3&name=D19710114Lj.pdf

Art. 115.
§ 1. Kto, pomimo zastosowania środków egzekucji administracyjnej, nie poddaje
się obowiązkowemu szczepieniu ochronnemu przeciwko gruźlicy lub innej
chorobie zakaźnej albo obowiązkowemu badaniu stanu zdrowia, mającemu
na celu wykrycie lub leczenie gruźlicy, choroby wenerycznej lub innej choroby
zakaźnej,
podlega karze grzywny do 1 500 złotych albo karze nagany.
§ 2. Tej samej karze podlega, kto, sprawując pieczę nad osobą małoletnią lub bezradną,
pomimo zastosowania środków egzekucji administracyjnej, nie poddaje
jej określonemu w § 1 szczepieniu ochronnemu lub badaniu.

Bartek18

• Gość
Szczepienie - 18 Lat
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 16, 2008, 10:51:34 pm »
Mulesia, oki ale ja dostalem dopiero 1 wezwanie wiec teraz cyba beda ponawiac?

zwalcio

• Gość
Szczepienie - 18 Lat
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 17, 2008, 01:05:34 am »
Bartek18, kurcze co Ci szkodzi zemdleć ostatni raz i mieć to już za sobą, bez żadnych nerwów o grożące sankcje i bez chorób w przyszłości. Weź najlepszego kumpla, albo kumpele, siostre, brata, czy kogo tam sobie chcesz i wal na to ostatnie szczepienie i nie nakręcaj się, bo ta trauma która w Tobie siedzi w znacznym stopniu jest od tego, że sobie wmówiłeś że się boisz, że to boli itd itd (ja się tak negatywnie nakręcam przed wizytą u dentysty, ale biore się w garść i w końcu ląduje na fotelu z rozdziabioną paszczą... :silly: ). Bierz się w garść i wal na to OSTATNIE szczepienie!!!!

Pozdrawiam :silly:

kasiape

• Gość
Szczepienie - 18 Lat
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 17, 2008, 09:59:02 am »
:oops: przesadziłam z tą wysokością grzywny!

Zwalcio o to samo miałam pytać - do dentysty Bartek nie chodzisz??
poza tym pisanie na naszym forum o tym, że dorosły chłop boi się szczepienia jest lekkim nietaktem - biorąc pod uwagę fakt ile przechodzą nasze dzieciaki!

Offline aga.rk

• User z prawami do pisania
  • Raczkujący bywalec
  • **
Szczepienie - 18 Lat
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 17, 2008, 10:00:43 am »
Bartek, w aptekach można kupić krem znieczulający Emla, kosztuje chyba ok 20 zł, trzeba mieć na niego receptę, ale to chyba nie problem. Ja wiem, że strach przed igłami to nie tylko strach przed bólem, ale może jeśli zastosujesz ten krem to będziesz szedł z zupełnie innym nastawieniem i jakoś dasz radę? Szkoda ryzykować zdrowiem i kasą! A nawet, jeśli zemdlejesz, to przecież nie Ty pierwszy ani nie ostatni!
"To, co możesz uczynić, jest tylko maleńką kroplą w ogromie oceanu, ale jest właśnie tym, co nadaje sens Twojemu życiu..." (A. Schweitzer).

Offline Emilianka

• Wyjadacz
Szczepienie - 18 Lat
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 17, 2008, 10:17:25 am »
Zdaję sobie sprawę, że to nie jest łatwe, ale spróbuj przezwyciężyć ten lęk przed szczepieniem. To tylko raz, będzie trwało chwilkę.
Ja to rozumiem, sama miałam problemy i nie chodziło o ból (bo tak naprawdę to prawie nie boli..), ale o psychiczne nastawienie. Też robiło mi się słabo na widok igły, nie pomagało odwracanie głowy w trakcie pobierania krwi. Właściwie, to źle mi się robiło jak tylko znalazłam się w tym pomieszczeniu, raz mało co nie zemdlałam.

No cóż, życie to zweryfikowało, choruję na niedoczynność tarczycy i co kilka miesięcy muszę mieć tą wątpliwą przyjemność pobierania krwi. Po którymś razie, z konieczności, własciwie nic nie czuję.
To tylko kilka sekund.

Powodzenia i mam nadzieję, że przebrniesz przez to szczepienie - już ostatnie chyba? Nie warto ryzykowac, naprawdę.

Bartek18

• Gość
Szczepienie - 18 Lat
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 17, 2008, 11:43:30 am »
No to czekam na drugie wezwanie ....( bo chyba tak odrazu nie bedzie kar? )
U dentysty nie bylem dawno , musze sie wybrac ale wlasnie ta igla w dziasle mnie przeraza ..

Offline aga.rk

• Raczkujący bywalec
  • **
Szczepienie - 18 Lat
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 17, 2008, 11:45:37 am »
A nie możesz się zgłosić bez wezwania? Tzn iść w miejsce wskazane na pierwszym wezwaniu, przecież szczepienie trwa krótko, może załatwią to od razu albo wskażą jakiś niedaleki termin - chodzi o to, że im bardziej będziesz to odwlekał, tym bardziej się nakręcisz i tym trudniej będzie później!
Trzymaj się :)
"To, co możesz uczynić, jest tylko maleńką kroplą w ogromie oceanu, ale jest właśnie tym, co nadaje sens Twojemu życiu..." (A. Schweitzer).

Offline ilonadora

• Rozgadany Weteran
    • http://wwwmojedzieciaki.blox.pl/html
Szczepienie - 18 Lat
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 17, 2008, 12:02:32 pm »
Bartek opowiem Ci swoją historię -zawsze panicznie bałam się stomatologa - na sam zapach gabinetu mdlałam któregoś dnia rozbolał mnie ząb ja oczywiście panikara inaczej nie dam sobie nic zrobić jak tylko pod narkozą - w czasie zabiegu wybudziłam się z narkozy i nagle doszło do mnie ,że to wszystko wcale nie jest takie straszne jak sobie wyobrażałam jak się tego bałam,zaczęłam się zastanawiać na co ja wybuliłam tyle kasy na narkozę skoro to nie jest takie straszne.Nie pozwoliłam sobie podać drugiej dawki narkozy od tamtej pory zmieniłam swoje nastawienie i bez strachu chodzę do stomatologów - już nie mdleję,nie panikuję - bo wiesz co wszystko zależy od nastawienia - jeżeli cały czas będziesz chodził z myślą o tych igłach i bólu to Twój strach będzie się tylko potęgował -jeżeli wbijesz sobie do głowy ,że to nic lekkie ukłucie i po bólu kilka sekund i po strachu ,że to tak na prawdę nic strasznego zobaczysz sam,że po czasie sam z siebie ze swojego strachu będziesz się śmiał.Tak na prawdę dlatego się boisz bo cały czas myślisz o tym,że te paskudne igły ,że ból itp - zmień nastawienie zacznij myśleć ,że to pestka ciach i po wszystkim .I co najważniejsze dzięki temu unikniesz stresu związanego z karami ,wezwaniami itp.
"Być bohaterem przez minutę, godzinę, jest o wiele łatwiej niż znosić trud codzienny w cichym heroizmie."
Ilonadora i czwórka pociech

Bartek18

• Gość
Szczepienie - 18 Lat
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 17, 2008, 12:56:45 pm »
ilonadora, Ale o jakiej narkozie mowisz??, z tym stomatologiem .

I ktos mi odp na pytanie , ile teraz bede czekal na to 2 wezwanie??  czy odrazu beda kary?

kasiape

• Gość
Szczepienie - 18 Lat
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 17, 2008, 06:23:32 pm »
Bartek18, zadzwoń do przychodni i zapytaj!
poza tym przeczytaj jeszcze raz wszystko dokładnie i skorzystaj z dobrych rad!
bo jak narazie to jak grochem o ścianę!  :puppydogeyes:

Mulesia

• Gość
Szczepienie - 18 Lat
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 17, 2008, 11:45:32 pm »
Cytat: "Bartek18"
I ktos mi odp na pytanie , ile teraz bede czekal na to 2 wezwanie?? czy odrazu beda kary?

Nikt Ci nie odpowie na pytanie ile czasu poczekasz na następne wezwanie, bo nawet jeśli tę kwestię regulują przepisy, to życie ( czytaj : pani pielęgniarka ) je weryfikuje.

Czytaj uważnie przepis , który zacytowałam:  zanim dojdzie do sprawy o wykroczenie musi być egzekucja obowiązku.
W praktyce mogłoby to się sprowadzać do grzywien w celu przymuszenia.

Zwykle przepisy te nie są w ogóle egzekwowane, ale nie wykluczone trafisz na "służbistów"

Bartek18

• Gość
Szczepienie - 18 Lat
« Odpowiedź #17 dnia: Październik 18, 2008, 11:54:50 am »
Dobra ,podobno ok 2 tyg sie czeka na nastepne wiec postaram sie przelamac...

(c) 2003-2019 Team Dar Życia :: nota prawna :: o plikach Cookies :: biuro@darzycia.pl
Polecamy:   Forum o zwierzętach