Ogłoszenia Zwierzęta
Aktualności: Jeśli uważasz że serwis Dar Życia jest potrzebnym miejscem Wesprzyj nas. Chcemy reaktywować serwis, dostosować graficznie i technicznie do aktualnych standardów, ale potrzebujemy Twojego wsparcia. Dziękujemy za wsparcie.

Autor Wątek: czy to może być zespół edwardsa?pomóżcie  (Przeczytany 4599 razy)

Madawo

• Gość
czy to może być zespół edwardsa?pomóżcie
« dnia: Październik 15, 2008, 07:16:40 pm »
Witam,
chciałam zapytać gdzie można wykonać badania genetyczne dziecka,czy trzeba mieć skierowanie i czy jest to płatne badanie...

Mój synek urodził się 8.09.2008,ma niedorozwój języka,żuchwy,duże ciemiączko,grube szwy czaszkowe,dużą potylicę i główkę podłużną, nadmierne napięcie mięśniowe(dźwiga i trzyma głowę,odwraca się z pleców na brzuch sam),drgawki (noga i ręce),czasem ma bezdechy...
Robiliśmy usg serca i ma przetrwały przewód tętniczy i ubytek przegrody międzykomorowej (około 3mm)..szeroko rozstawione brodawki sutkowe,jego pięty są szpiczaste,niskoosadzone i dziwnie pomarszczone uszy,nadmiar skóry na szyi...
gotyckie podniebienie,przerost dziąseł i serce jest ułożone inaczej niż u innych ludzi,bo na skos ...
bardzo się poci,obwód główki w dniu porodu był 36cm,na dzień dzisiejszy jest to 39cm...
pediatra stwierdził tyle: "dziecko ma jakiś zespół,ale trzeba zrobić badania genetyczne,ale to nie trzeba teraz" fajnie...a ja się zamartwiam,serce mi pęka...ehhh

ostatnio mały nie patrzy za ludźmi..rozgląda się tylko dookoła...ehhhh :(

Pozdrawiam,
Magda

Pan Rajek

• to weteran
  • polecający usługi

Offline gosiak29

• User z prawami do pisania
  • Raczkujący Gadacz
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 15, 2008, 07:23:38 pm »
nie wiem co to może być, nie podałaś też ska jesteś więc trudno bedzie coś doradzić, badanie jest bezpłatne, wykonasz je w każdym większym mieście, ja miałam skierowanie od pediatry, któremu cos tam wydało się podejrzane, powinnaś też równolegle postarać się o wizytę u kardiologa, neurologa i okulisty tak by uspokoić swoje obawy a w razie czego wcześnie wykryć co można zrobić by pomóc dziecku, życzę powodzenia i napisz jak poszło
Gosia, mama Zosi 6 lat RTS

Madawo

• Gość
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 15, 2008, 07:27:12 pm »
jestem spod Wrocławia,byliśmy u kardiologa na usg serduszka (mały ma przetokę czy jak to tam pomiędzy komorami,skośnie ustawione serduszko,przetrwały przewód tętniczy),do okulisty jedziemy w poniedziałek...do neurologa mam już namiar i będę jutro dzwoniła.

Mulesia

• Gość
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 15, 2008, 07:34:30 pm »
Madawo, witaj :kw:
O zepole Edwardsa możesz poczytać tu: http://forum.darzycia.pl/topic,4371.htm

zwalcio

• Gość
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 15, 2008, 08:57:14 pm »
Madawo, witaj

Engrave

• Gość
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 23, 2008, 01:49:08 am »
Witaj !
Nie wiele się orientuje , jednak przy zespole Edwarda dziecko rodzi sie raczej z otwartym szfem czaszki , a nie pogrubionym . Przy mutacjach chromosomowych w większości występują wady serca, i przy zespole cri du chat(piąty chromosom) i przy z. Wiliamsa. (7 chromosom) itd . Bardzo mi przykro, że nie mogę pomóc . Jedynie mogę doradzić by jak najszybciej udać sie do specjalisty, który wykluczy lub potwierdzi chorobę spowodowaną uszkodzeniem któregoś chromosomu.
Życze dużo szczęscia,
Pozdrawiam

Offline renata

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 23, 2008, 03:17:33 pm »
pisz jak bedziesz wiedziala co to za wada to poszukam informacji daj ogloszenie na genie

Offline renata

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 23, 2008, 03:21:33 pm »
pisz jak bedziesz wiedziala co to za wada to poszukam informacji daj ogloszenie na genie

(c) 2003-2019 Team Dar Życia :: nota prawna :: o plikach Cookies :: biuro@darzycia.pl
Polecamy:   Forum o zwierzętach