Ogłoszenia Zwierzęta
Aktualności: Dar Życia poleca Kalendarz ze zdjęciami oraz Foto Karty, powołując się na nasze forum otrzymają Państwo rabat w postaci darmowej wysyłki PREZENTÓW. Kod rabatowy to słowo DAR ŻYCIA a strony to Foto Karty oraz Kalendarze ze zdjęciami

Autor Wątek: Dziurka w serduszku i operacja  (Przeczytany 3883 razy)

agnes7106

• Gość
Dziurka w serduszku i operacja
« dnia: Październik 08, 2008, 11:38:07 am »
Witam miesiąc temu wykryli u mojej córci Emilki dziurkę w serduszku byłyśmy w szpitalu w Zabrzu . Emilka ma 16 miesięcy i niską wagę bo waży 9 kilo kazali nam czekać aż dojdzie do15 kilogramów .Proszę o opinie jaki jest szpital w Zabrzu ,jesteśmy pod opieką doktora Banaszaka .Jeśli ktoś też przechodził ten  koszmar to proszę opisć coś o samej operacji i czy są jakieś skutki uboczne .

Pan Rajek

• to weteran
  • polecający usługi

Offline ilonadora

• User z prawami do pisania
  • Rozgadany Weteran
    • http://wwwmojedzieciaki.blox.pl/html
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 08, 2008, 11:45:47 am »
Poszukaj- może tu coś znajdziesz http://forum.darzycia.pl/topic,4383.htm
"Być bohaterem przez minutę, godzinę, jest o wiele łatwiej niż znosić trud codzienny w cichym heroizmie."
Ilonadora i czwórka pociech

Online Gaga

• Administrator
  • Rozgadany Weteran
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 08, 2008, 07:29:22 pm »
Witaj agnes7106 z Emilką na forum bardzo serdecznie  :D
Pytasz o Zabrze,proszę zobacz też tutaj

Kliniki Kardiochirurgii Dziec.w Krakowie, Zabrzu, itp
http://forum.darzycia.pl/topic,4641.htm

Może tutaj coś znajdziesz
Patryczek
Operacja Patryczka

http://forum.darzycia.pl/topic,6916.htm

ps. Odcalilam od temtu,jak odczytasz przeniosę pózniej do działu
Serce.
http://forum.darzycia.pl/vf72.htm
Pozdrawiam :))
"Starsza Wiosenna Miotełka"

zwalcio

• Gość
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 08, 2008, 08:23:40 pm »
agnes7106, witaj, mam nadzieję, że linki podesłane przez dziewczyny pomoga Tobie :ok:

agnes7106

• Gość
Podziękowanie
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 03, 2008, 01:01:16 pm »
Cytat: "zwalcio"
agnes7106, witaj, mam nadzieję, że linki podesłane przez dziewczyny pomoga Tobie :ok:
:love1 Przepraszam że nie podziękowałam wcześniej ,ale szpital to nasz drugi dom więc po trzech tygodniach pobytu dotarłyśmy do domu ,wreszcie sobie troszkę poczytałam i jestem dużo spokojniejsza z tego wynika że szpital w  Zabrzu  nie jest zły, kamień spadł mi z serca choć wiem że najgorsze dopiero przedemną . Bardzo dziękuję za informacje pozdrawiam

asia26-80

• Gość
Witaj
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 04, 2008, 09:08:54 am »
Witaj. Moja córeczka miała operacje jak miała 6 msc jej waga wtedy była 6 kg a teraz ma 4l i ma 13 kg
miała przyszywaną łatke z osierdzia na serduszko bo miała dziurke
(ubytek miedzy przedsiakowy,miedzy komorowy i zwerzona tetnice) operacja była w Poznaniu operował ja dr.Wojtalik operacja udała sie trwała 5 h
Zato teraz mała ma problemy  z mowa, chodzeniem  i podejrzewaja porazenie dzieciece:(
Powodzenia wiem jaki koszmar teraz przezywacie ale bedzie dobrze. Asia

Mulesia

• Gość
Odp: Dziurka w serduszku i operacja
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 18, 2009, 04:32:29 pm »
14.01.2009 09:00/Polityka, Paweł Walewski
AAA

Operacja na zamkniętym sercu

Nieinwazyjne łatanie dziur w sercu

Nieczęsto się zdarza, by amerykańscy producenci sprzętu medycznego korzystali z wiedzy polskich lekarzy. Ale prof. Jacek Białkowski z Zabrza przywykł już do tego, że go pytają o zdanie. I robią, co im radzi.

Implant w postaci dwóch połączonych ze sobą niklowo-tytanowych krążków za chwilę zatka dziurę w sercu pięcioletniego Michała. Lekarze przy stole operacyjnym, choć pochyleni nad chłopcem, wpatrują się w monitor, bo tam wyraźnie widzą przegrodę dzielącą przedsionki serca i w niej kilkunastomilimetrowy otwór, w którym próbują umieścić trzon implantu. Michałowi nie rozcięto klatki piersiowej, nie będzie więc miał po zabiegu blizny. Nie było też potrzeby zastosowania aparatury do krążenia pozaustrojowego. Chłopiec śpi w bardzo lekkiej narkozie.

Mija 20. minuta zabiegu. – Już kończymy – odpręża się prof. Jacek Białkowski, szef Kliniki Wrodzonych Wad Serca i Kardiologii Dziecięcej w Śląskim Centrum Chorób Serca w Zabrzu. Wszystko poszło zgodnie z planem: dziecku nakłuto skórę w prawej pachwinie, by do przebiegającej tam żyły udowej wprowadzić cewnik, który następnie niesiony prądem krwi trafił do prawego przedsionka. Za jego pomocą umieszczono w okolicy przegrody implant – jeden krążek w lewym, a drugi w prawym przedsionku. – Inne implanty, w kształcie podwójnych parasolek czy okrężnej wstęgi, mogą nieszczelnie zamykać większe otwory – mówi profesor. – Tu takiego ryzyka nie ma, udaje się więc skutecznie zatkać nawet duże dziury.

Z takimi wadami, zwanymi fachowo ubytkiem w przegrodzie międzyprzedsionkowej lub międzykomorowej, rodzi się w Polsce kilka tysięcy dzieci rocznie. To niemal połowa wrodzonych wad serca. Co dziesiątą jest natomiast otwarty przewód tętniczy Botalla, który w życiu płodowym łączy tętnicę płucną z aortą, by przepływająca z łożyska krew nie zalała płuc dziecka. Po urodzeniu ten prześwit nie jest już potrzebny i powinien samoistnie się zamknąć. Niestety, nie zawsze się tak dzieje i wtedy naturę musi wyręczyć (u najmniejszych niemowląt) kardiochirurg, a u starszych dzieci i dorosłych kardiolog interwencyjny, który – w odróżnieniu od kardiochirurga – potrafi się obyć bez skalpela i rozcinania mostka.

– Są sytuacje, kiedy przegroda międzykomorowa pęka po zawale serca i wtedy także robi się w niej niepotrzebna dziura zagrażająca życiu – dodaje prof. Białkowski. – Chirurdzy nie lubią operować takich chorych, bo są w kiepskiej kondycji, ich serce słabiej pracuje. Wtedy możemy wykorzystać nasz implant. Gdy po raz pierwszy w 1997 r. zamykaliśmy nim ubytek w przegrodzie międzyprzedsionkowej u 16-letniej pacjentki, nie przypuszczałem, w ilu innych wadach serca będzie się sprawdzał.

(...)

Źródło: Polityka
Całość: http://wiadomosci.onet.pl/1526802,242,1,operacja_na_zamknietym_sercu,kioskart.html

(c) 2003-2017 Team Dar Życia :: nota prawna :: o plikach Cookies :: biuro@darzycia.pl
Polecamy:   Forum o zwierzętach