Ogłoszenia Zwierzęta
Aktualności: Dar Życia poleca Kalendarz ze zdjęciami oraz Foto Karty, powołując się na nasze forum otrzymają Państwo rabat w postaci darmowej wysyłki PREZENTÓW. Kod rabatowy to słowo DAR ŻYCIA a strony to Foto Karty oraz Kalendarze ze zdjęciami

Autor Wątek: Pomoce terapeutyczne już w Polsce  (Przeczytany 5627 razy)

izabela1

• Gość
Pomoce terapeutyczne już w Polsce
« dnia: Wrzesień 29, 2008, 08:38:07 am »
Dzień dobry
Polecam gorąco przedmioty na aukcji:
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=447575625
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=447725843
oraz inne aukcje sprzedającego ;-
Wkrótce otwarcie serwisu www.neuroterapia.net z tego typu sprzętem
Pozdrawiam serdecznie
Izabela

Pan Rajek

• to weteran
  • polecający usługi

Offline sonia

• User z prawami do pisania
  • Rozgadany Weteran
    • Dar Życia
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 29, 2008, 10:56:48 am »
Mogłabyś opisać działanie? czy wydaje dźwięki, czy przyjazne  dla ust dziecka nadwrażliwego?

OKRĄGŁE KAZOO

Poziom 1 - dla początkujących

Rozwój mowy jest jednym z podstawowych zadań rozwojowych dziecka. Jednym z elementów mowy jest właściwe oddychanie i nauka dmuchania. Prezentowane gwizdki są zalecane do pracy z dziećmi zdrowymi jak i chorymi (autyzm, afazja, dysartria, zespół Downa, opóźniony rozwój mowy, alalia).

Przedmiotem aukcji jest 1 gwizdek OKRĄGŁE KAZOO. Odkąd użyjesz tego gwizdka po raz pierwszy, nie będziesz chciał się z nim rozstać!. Dmuchnij w ustnik a poczujesz wyraźne wibracje wokół ust a także wibracje policzków. Płaski ustnik nie wymaga zbyt okrągłego ułożenia warg podczas dmuchania. BARDZO MOTYWUJĄCY!.

Tam gdzie warto dotrzeć, nie ma dróg na skróty.
Sonia, mama Moniki z zD- 19,10l. , Domowa terapia

Offline Gaga

• Administrator
  • Rozgadany Weteran
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 29, 2008, 04:21:10 pm »
Witaj izabela1

Czy mogę się dowiedzieć na temat  producenta powyższych wyrobów?
Pozdrawiam :))
"Starsza Jesienna Miotełka"

Offline Anna

• Weteran
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 29, 2008, 10:19:00 pm »
Witaj,

Widzę, że oferowany przez ciebie przedmiot już został sprzedany.
Jednak sporo innych rzeczy nasz wystawionych na allegro:

http://www.allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=1278436

Chciałam spytać, czy przedmioty te mają atesty?
Wg opisu służą do terapii, są sprzetem rehabilitacyjnym dla dzieci niepełnosprawnych, często intelektualnie.
 Chciałabym mieć pewność, czy te przedmioty na pewno nie zaszkodzą  dziecku ?
Czy specjaliści wydali opinię na temat przydatności tego sprzetu do terapii?
Na przykład taki gwizdek, czy nie jest zbyt mały? Czy dziecko go nie połknie?

Z tą kulką też mogą być kłopoty, choć przyznam, że bardzo podoba mi się zabawka.
 Miałam taką, gdy byłam mała. Przypominam sobie jednak, że była bardzo nietrwała.
Kuleczka wykonana z leciutkiego, cieniutkiego plastiku zużyła się w ciagu kilku dni.
Całość wykonana z miękkiego plastiku też nie była trwała.
Dlatego cena wydaje mi się bardzo wysoka. ( 15,99 zł  z dostawą 24,49 zł )

Offline sonia

• Rozgadany Weteran
    • Dar Życia
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 29, 2008, 11:13:55 pm »
Gwizdki kupiłam kolorowe po 2 zł i służą Monice kilka lat do gwizdania.

A zamiast proponowanego dmuchania- kupuję jej ciągle bańki mydlane bez konieczności dotykania ustami do plastiku.
Jak to ma służyć rehabilitacji- mamy prawo domagać się atestów i producenta, by za jakiś czas nie przeczytać, że kolejny chiński wyrób jest trujący, rakotwórczy lub stwarzający niebezpieczeństwo.

Dostałam już kilka GG czy to oby nie chodzi li tylko o reklamę i biznes.  ;)

Offline Anna

• Weteran
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 29, 2008, 11:22:43 pm »
Gagunia zadała dobre pytanie - o producenta.
Jeśli te rzeczy produkuje uznana firma rehabilitacyjna - to ok.
Jeśli są to tylko zabawki ( tak jak wspomniałam - miałam takie kupione za grosze), to przypisywanie im miana sprzetu rehabilitacyjnego jest nadużyciem.

Offline Gaga

• Administrator
  • Rozgadany Weteran
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 29, 2008, 11:37:02 pm »
Cytat z jednej aukcji
Wspaniała zabawa z kredkami FINGER CRAYONS renomowanej firmy ALEX (www.alextoys.com)  

www.alextoys.com

Finger Crayons
http://images.google.pl/images?hl=pl&q=FINGER%20CRAYONS&lr=&um=1&ie=UTF-8&sa=N&tab=wi

Szukam i szukam i nie widzę wyrobów  :roll:

Ja rozumiem,że każdy chce sprzedać,tymbardziej na allegro przebić się przez masę osób.
Opisy do aukcji nie raz wzbudzają zachwyt - "reklama dżwignią handlu "  ;)
Tylko niech ta reklama nie będzie kosztem rodziców dzieci niepełnosprawnych. :(

Offline Hata

• Raczkujący Gadacz
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 30, 2008, 09:20:01 am »
Cytat: "Anna"
Jeśli są to tylko zabawki ( tak jak wspomniałam - miałam takie kupione za grosze), to przypisywanie im miana sprzetu rehabilitacyjnego jest nadużyciem.

Zgadzam się z tobą, z tym, ze pani sprytnie nie nazwała tych tandetnych gwizdków sprzętem rehabilitacyjnym, tylko określa "zabawa, logopedia/neurologia' i podaje fikcyjną domenę o interesującej nazwie 'neuroterapia', która w pierwszej chwili zainteresuje rodziców. Mnie wkurzyły te aukcje, bo to jest żerowanie na niepełnosprawności.
A dla mnie największym przegięciem jest łyżka za 25 PLN, łyżka jednorazowa z kolorową tasiemką.

Znalazłam stronę z tymi przedmiotami z aukcji izabela1. 12 szt gwizdków samolotów kosztuje 5,99 $, czyli jedna sztuka kosztuje 1,16 PLN. Nieżly interes, nic tylko brac przykład
Therapro Jet Kazoo
Rurka do dmuchania z kulka 5 szt. kosztuje 6.49$, czyli jedna sztuka 3 PLN.
Therapro Magic Ball Pipe
Czyli te zabawki, jak widać na pierwszy rzut oka są marnej jakości, dlatego są sprzedawane po kilka sztuk, bo szybko się zużywają.
Mam rację, że to żerowanie  :evil:  , bo  zarabianie 10-15 PLN na jednej sztuce, nie mówiąc o najwyższych kosztach przesyłki 8,50 PLN,  jaką widziałam na allegro za tak małe paczki. Super 'biznes' :2gunfire: Ale ludzie nie są tak naiwni, jak wydaje się sprzedawcom na allegro.

A tak na marginesie ta strona jest ciekawa, wiele rozwiązań dla niepełnosprawnych dzieci, za małe pieniądze, oczywiście dla ludzi na tzw. Zachodzie.
Therapro
Łyżka jak wyżej, jest na stronie Therapro, ale łyżka jest metalowa Therapro Pediatric Utensil Holder
.:.carpe diem.:.

Offline Gaga

• Administrator
  • Rozgadany Weteran
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 30, 2008, 05:25:02 pm »
Dzięki Hata,tego szukałam  :D

Hata,długo się też zastanawiałam,co to za rewelacyjna łyżka i jeszcze do licytacji towar  :puppydogeyes:  :turn-l:

Dziewczyny mój angielski na poziomie miotełki, :P ale chyba nic nie pisze w opisie że jest to pomoc terapeutyczna?

Poczekamy na komentarz izabela1,która być może nie odezwie się,jak to bywało już nieraz.
Mogę się mylić i oby tak było.

Offline sonia

• Rozgadany Weteran
    • Dar Życia
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 30, 2008, 06:17:31 pm »
Hata - jesteś rewelacyjna!!!!  :ok:

A wiecie co- myślę, że warto na Allegro dać link do tej dyskusji, niech kupujący wiedzą co i za ile kupują.  :D

Offline Ulka

• Rozgadany Weteran
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 30, 2008, 09:47:52 pm »
Rozwój mowy jest jednym z podstawowych zadań rozwojowych dziecka. Jednym z elementów mowy jest właściwe oddychanie i nauka dmuchania. Prezentowane gwizdki są zalecane do pracy z dziećmi zdrowymi jak i chorymi (autyzm, afazja, dysartria, zespół Downa, opóźniony rozwój mowy, alalia).

cytat z jednej z aukcji  pod tytułem 'Zabawa, neurologia,gwizdek-magiczny balon"

dawno się tak nie ubawiłam, takie " pomoce terapeutyczne" :turn-l:  to na każdym bazarku po 2 zł za sztukę  :D
Ulka-Darek30mpdz & Magda31 &   wspomnienia

izabela1

• Gość
Dobry Wieczór Państwu,
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 30, 2008, 10:15:01 pm »
Dobry wieczór Państwu,
Tytułem wyjaśnienia.
Korzystając z Państwa serwisu, chciałam poinformować, że mam do zaoferowania produkty, których w Polsce nie widziałam. Dysponuję tymi, bo sama je wybrałam z myślą o pacjentach, z którymi na co dzień pracuję.
Wszystkie zamówiłam w USA w firmach zajmujących się sprzedażą sprzętu rehabilitacyjnego, bądź pomocy do terapii.

Co do cen. Cóż, co ja mogę Państwu odpowiedzieć? Sprowadzenie towaru  wartego 379$ + kosztowało dodatkowe $239.00 za przesyłkę  UPS. Do tego proszę doliczyć  22% VAT (co wyniosło 275PLN) oraz tzw. prowizja za wykonanie zabezpieczenia Agencji Celnej plus dodatkowo opłata za przelew 105 zł (tyle pobiera PKOBP za przelew dewizowy).
Tak wygląda legalna droga sprowadzania towaru do kraju.

A swoją drogą, proszę zajrzeć na stronę http://www.logopedia.pl/index.php?page=shop.product_details&flypage=shop.flypage&product_id=1632&category_id=22&option=com_virtuemart&Itemid=51 albo odszukać w tym serwisie HORN 11 i porównać cenę.

Dobrej nocy.

Offline Gaga

• Administrator
  • Rozgadany Weteran
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 01, 2008, 08:26:37 am »
izabela1 miło,że się odezwałaś. :D
Nie dziw się naszej podejżliwości,ale już nie jedna dyskusja była,gdzieś ktoś proponował "rewelacje",które miały uzdrowić dziecko czy pomóc w rehabilitacji.

Podałaś koszt sprowadzenia ale przy jakiej ilości?
Kwoty za towar,jakie proponujesz na nasze polskie realia są poprostu duże.
Dużo rzeczy można "załatwić" mniejszym kosztem i podobną spełnią rolę.
Powiedzmy gwidzek za parę groszy kupiony na pobliskim bazarku,czy balonik za parę groszy.
Bywa że dla wielu rodziców każda złotówka się liczy.
I w taki sposób,gdzie zabawki rehabilitacyjne są dość drogie,dzielą się rodzice własnymi pomysłami.
Zrób to sam
http://forum.darzycia.pl/vf81.htm
np: taki temat
Pomysłowe pomoce edukacyjne :-)
http://forum.darzycia.pl/topic,6211.htm

Piszesz
Wszystkie zamówiłam w USA w firmach zajmujących się sprzedażą sprzętu rehabilitacyjnego, bądź pomocy do terapii.

To,że towar pochodzi z USA,to wcale nie znaczy że został tam wyprodukowany a sama piszesz że kupiłaś w firmach zajmujących się
sprzedażą sprzętu rehabilitacyjnego.

Polecam również wątek
Uwaga na niebezpieczne zabawki
http://forum.darzycia.pl/topic,4606.htm

Nadmieniasz,że pracujesz z małymi pacjentami.My tego nie doczytalismy powyżej.
Czy możesz coś bliżej na ten temat napisać?

izabela1

• Gość
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 01, 2008, 08:38:25 am »
Dzień dobry,
jeszcze parę słów.
Cytat: Ulka

dawno się tak nie ubawiłam, takie " pomoce terapeutyczne" :turn-l:  to na każdym bazarku po 2 zł za sztukę  :D

Ulko, Gwizdek balon jest trochę inny niż ten o którym wspominałaś. A to "inny" czyni różnicę. Ma on wbudowana turbinkę, która przy wypuszczaniu powietrza z balonu daje dźwięk. Im więcej powietrza wpompujesz, tym głośniejszy dźwięk.  To taki wzmacniający  feedback dla ćwiczącej osoby. Niestety, zakupy przez internet nie pozwalają dotknąć przedmiotu ;-(.
Po Państwa postach jasne dla mnie jest, że towar ten powszechnie powinien być dostępny u logopedów, terapeutów zajęciowych. W gabinetach tych króluje jednak stara wata, albo piórka, na które dzieci bywają uczulone. Oczywiście, ja przerysowuję opis, ale często tak to jeszcze wygląda. Praca z dziećmi musi być dla Niech! a dzieci lubią urozmaicenia, króliki wyskakujące z kapelusza ;-).  
(ciut abstrahując) Innym pomysłem w terapii jest przekładanie kontaktu z terapeutą na wyłączną pracę z grami komputerowymi. Dla dzieci z zaburzona mową, jest to błędne założenie u samych  podstaw, bo głównie powinniśmy pracować nad komunikacją, a komputer tej  nie nauczy.

Mogę rzec, że "wyśmiały" Panie sposób opisu aukcji.  To tłumaczenie, (choć nie wprost by nie być posądzoną o plagiat) amerykańskich opisów przedmiotów.
Będę stała przy swoim. Prezentowane przedmioty służą do rehabilitacji funkcji mowy, praksji. Tu odsyłam do materiałów firmy TalkTools :  "HORNS/STRAWS/BUBBLES
AS THERAPY TOOLS DVD
WITH CORRESPONDING KITS, PART 1,2,3 DVDS WITH KITS $212.00

Jeszcze raz pozdrawiam
Izabela

ps. co do ceny przesyłki. Faktycznie, nie najniższa, ale muszę zapakować gwizdki, tak by trafiły do klienta nienaruszone. Gdyby coś im się stało, Panie by mnie już powiesiły na szubienicy;-). Zresztą, kupując więcej niż 1, cena zaczyna maleć.
Dziękuję za cenne dla mnie komentarze i uwagi.

Offline sonia

• Rozgadany Weteran
    • Dar Życia
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 01, 2008, 12:12:32 pm »
P.Izabelo- dziękuję za wszelkie informacje.

Do Rodziców będzie należała decyzja co i gdzie kupią.

Z jednym nie mogę się zgodzić z Tobą, że komputer nie uczy mowy (komunikacji)-NIC bardziej błędnego nie czytałam.
Nawet PFRON od lat ma specjalny program do zakupu komputerów dla dzieci i CD edukacyjnych w ramach likwidacji barier w komunikowaniu sie!!!!.

Ja swoją córkę prowadzę 13 lat przy użyciu komputera i wszelkich multimediów.
Od lat mam zapis w orzeczeniu z PPP o konieczności stymualcji i edukacji przy użyciu multimediów.  :D
Właśnie komputer stał się dla nas najlepszym sprzętem wspomagającym jej rozwój i mowę czynną. Teraz jest w 5 klasie: mówi płynnie, pisze od lat, czyta liczy i jest nieprześcigniona we wszelkich grach komputerowych.
Właśnie tu najbardziej usprawnia sobie przede wszystkim wiotkie nadgarstki, by móc potem pięknie pisać. W kompie poznała mowę bierną (obraz połączony z dźwiękiem), tu czytała i słuchała sy-la-by, tu wraz z CD "Igraszki Smoka Szczezpana" pięknie ćwiczyła wiotką końcówkę języczka, mięsień okrężny warg, teraz uczy się j.ang w nim.

To wszystko zależy od znajomości możliwości użycia komputera przez rodziców, którzy sukcesywnie mogą wdrożyć dziecko we wszystko.

Wracajac do tematu: czekam na uruchomienie Twojej strony wraz z podaniem innych przyrządów.

Offline Gaga

• Administrator
  • Rozgadany Weteran
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 01, 2008, 07:01:03 pm »
Cytat: "izabela1"
Gwizdek balon jest trochę inny niż ten o którym wspominałaś. A to "inny" czyni różnicę. Ma on wbudowana turbinkę, która przy wypuszczaniu powietrza z balonu daje dźwięk. Im więcej powietrza wpompujesz, tym głośniejszy dźwięk. To taki wzmacniający feedback dla ćwiczącej osoby. Niestety, zakupy przez internet nie pozwalają dotknąć przedmiotu ;-(.

To prawda,że zakupy przez internet nie pozwalaja doknąć przedmiotu.
Może właśnie tego  rozbudowania  w opisie aukcji zabrakło -indywidualnie do każdego przedmiotu?
Jak i tu na forum.Nie tylko umieszczenie linków do aukcji,(bo takie uważamy za reklamę),ale również opisanie szersze kilku przykładowych przedmiotów.
Dlatego też nasze reakcje takie a nie inne.Powyżej napisałam.

Nie wyśmiałyśmy, ale  jak wspomniałaś nie można dotknąć,zobaczyć przedmiotu,a ze zdjęcia i z opisu niewiele można się dowiedzieć.
Odkąd użyjesz tego gwizdka po raz pierwszy, nie będziesz chciał się z nim rozstać!. Dmuchnij w ustnik a poczujesz wyraźne wibracje wokół ust a także wibracje policzków. Płaski ustnik nie wymaga zbyt okrągłego ułożenia warg podczas dmuchania.

Co jest w tych zabawkach takiego,że warto je kupić,a nie na bazarku na parę groszy?
Spróbuj nam to wytłumaczyć,opisać przedmioty..... ich działanie (wydawanie dżwięków)
Jeżeli Rodzice przekonają się do takich "zabaweczek",to sami będą polecać dane przedmioty.
Kupujący wystawiają kometarz i albo napiszą "wszystko ok" albo będą neutralno-negatywne  ;) (czego Ci nie życzę)
Powyżej też Anna zadała kilka pytań.
Czy mogłabyś Izabelo na ten temat więcej napisać?

Powracajac do komputera polecam temat.
Domowa rehab dziecka przy użyciu komputera i Internetu
http://forum.darzycia.pl/topic,19.htm

Offline Hata

• Raczkujący Gadacz
Re: Dobry Wieczór Państwu,
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 01, 2008, 09:04:43 pm »
Co do cen. Cóż, co ja mogę Państwu odpowiedzieć? Sprowadzenie towaru  [...]Tak wygląda legalna droga sprowadzania towaru do kraju.

Nawet sprowadzenie towaru legalną droga stanowi niezły interes. Ale przemawia przeze mnie zazdrość, bo ja nie mam 'żyłki handlowej'   :P

A swoją drogą, proszę zajrzeć na stronę http://www.logopedia.pl/i...emart&Itemid=51 albo odszukać w tym serwisie HORN 11 i porównać cenę.

Serwis CentrumLogopedyczne.pl ma swoją markę od lat i nie mogą sobie pozwolić na sprzedaż tandety. I chociaż te 'fajki' wyglądają podobnie, różnią się jakością wykonania. Wolałabym zapłacić 33 PLN niż 15,99 PLN...

Więcej nic nie napiszę w tym wątku oraz nie dam się nabrać na pseudologopedyczne przedmioty  :non:
.:.carpe diem.:.

Offline Ulka

• Rozgadany Weteran
« Odpowiedź #17 dnia: Październik 01, 2008, 10:23:29 pm »
Popieram to co napisała Hata, na uznaną markę trzeba sobie zapracować
nie wystarczą odnośniki do podobnych przedmiotów

tak można sprzedawać na allegro, sprowadzić towar nie jest wielką folozofią,
opis jest w miarę zrozumiały, zdjęcia czytalne
kto chce to kupi, takie prawo aukcji

jeżeli jednak zdecydowałaś się izabela1 reklamować swój towar
jako "pomoce terapeutyczbe" na forum "Daru Życia"
to w pierwszej kolejności powinniśmy przeczytać o tym że:

surowce używane do  produkcji posiadają wymagane atesty i spełniają wymogi określone przez Unię Europejską w dyrektywie EN 71-73e

więc ponowię wcześniej zadane pytanie -  czy "pomoce" mają wymagane  atesty uznawane w Polsce? jeżeli nie, to w dalszym ciągu dla mnie nie różnią się niczym od zwykłych zabawek wątpliwego pochodzenia za dość wygórowaną cenę, jakich pełno w naszych marketach
Ulka-Darek30mpdz & Magda31 &   wspomnienia

izabela1

• Gość
« Odpowiedź #18 dnia: Październik 01, 2008, 10:59:54 pm »
Dobry wieczór,

Firma Therapro, będąca głównym moim źródłem produktów, jest na rynku od 1985 roku. Obowiązujące w Stanach Zjednoczonych normy dla towarów i usług w wielu wypadkach są bardziej restrykcyjne niż w Europie. Zaznaczałam że towary sprowadziłam legalnie, choćby dlatego, że prawo Unii Europejskiej nie zezwala na sprowadzanie z USA towarów  zawierających tworzywa toksyczne: np ołów. Legalny transport nie zezwala amerykańskim firmom, pod groźbą kary, wysyłki takich produktów. Odmówiono mi przesyłkę właśnie z tego powodu jednego przyrządu do rehabilitacji ruchowej dla bliskiej mi osoby. Zakup więc oficjalny jest pierwszą ochroną przed towarami z toksycznych materiałów w rozumieniu UE.
Przeglądając dokładnie produkty i robiąc prywatne śledztwo: omawiany tu produkt (mimo, że przywędrował z USA) "Magiczna piłeczka" jest produkowany w Niemieckiej firmie DOMTOYS. NA ich stronie wyraźnie jest napisane:
Quality
The materials and paints used are non-toxic and can therefore come into contact with food.
Our toys are conform to EN 71 and free of phthalates.

Absolutnie nie twierdzę, że zakupy w USA są czymś trudnym. W dobie internetu nawet nie trzeba iść faxować zamówienia. Są jednak kosztowne, ale jak widać nie szmuglowanie towaru daje już ochronę jakości i trzeba mieć tego świadomość.

Dobrej nocy.
Izabela

(c) 2003-2017 Team Dar Życia :: nota prawna :: o plikach Cookies :: biuro@darzycia.pl
Polecamy:   Forum o zwierzętach