Ogłoszenia Zwierzęta
Aktualności: Jeśli uważasz że serwis Dar Życia jest potrzebnym miejscem Wesprzyj nas. Chcemy reaktywować serwis, dostosować graficznie i technicznie do aktualnych standardów, ale potrzebujemy Twojego wsparcia. Dziękujemy za wsparcie.

Autor Wątek: Rehabilitacja potrzebna czy nie????  (Przeczytany 3028 razy)

Agnieszka2613

• Gość
Rehabilitacja potrzebna czy nie????
« dnia: Sierpień 25, 2008, 05:59:06 pm »
Witajcie jestem pierwszy raz na forum i mam pytanie do rodziców którzy maja lub mieli podobny problem do mojego.Może zacznę od tego że mam 9,5miesięczną córeczkę(obecnie ma 62cm i 6100g) która ma bardzo złożoną wadę serca(HRHS) jeszcze nie miała żadnej interwencji kardiochirurgicznej-czekany na wezwanie na operacje) oprócz tego ma obustronny niedosłuch(UL-80db i UP-70db) oraz oczopląs(nosi okularki do korekty wzroku).Mimo tych wszystkich wad i ubytków jest radosnym i spokojnym dzieckiem!!Mój problem polega na tym że jest opóźniona psycho-ruchowo tzn mimo swojego wieku nie siedzi a co za tym idzie nie raczkuje.Ze względu na jej wadę(serce-nie może się wysilać!!!) nie kładłam jej na brzuszku by mogła ćwiczyć sobie główkę i rączki.Moim marzeniem jest zobaczyć ją jak bez wysiłku leży i podpiera się na rączkach a także to że  przewraca się na plecki i z powrotem!!!!!Martwię się tym i sama nie wiem co robić!!!Każdy mówi mi że wszystko nadchodzi w swoim czasie i nadrobi ten czas!!!Ale czy tak naprawdę będzie mimo tego że nie będę jej rehabilitować???Czy rehabilitacja jest konieczna i bez tego nie zrobi żadnych postępów?!Jeżeli są tu rodzice którzy mogą mi coś poradzić to będę bardzo wdzięczna!!!!!!

Pan Rajek

• to weteran
  • polecający usługi

kasiape

• Gość
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 25, 2008, 06:21:57 pm »
Agnieszka2613, witaj!  :kw:
kwestię rehabilitować czy nie i w jaki sposób możesz sama stymulować dziecko powinnaś omówić z prowadzącym kardiologiem! a potem rehabilitację skonsultować z neurologiem.

Cytat: "Agnieszka2613"
nie kładłam jej na brzuszku by mogła ćwiczyć sobie główkę
miałaś takie zalecenie lekarskie?

yogisia

• Gość
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 26, 2008, 02:14:29 pm »
Agnieszko,
tak jak napisała kasiape kwestię rehabilitacji musisz skonsultować z kardiologiem, neurologiem a na koniec lekarzem rehabilitacji, który zleci już konkretne ćwiczenia. Różne są wady serca i różne stopnie ich zaawansowania, dlatego zacznij od kardiologa.
Wiele dzieci ze złożonymi wadami serca jest rehabilitowanych, moja córka ma DORV/VSD/PS (też jest jeszcze przed zabiegiem) i rehabilitację zlecił nam w 3 miesiącu jej życia właśnie kardiolog - ćwiczymy już ponad 2 lata. Jeśli dostaniesz zalecenie rehabilitant dopasuje córce odpowiednie ćwiczenia, które nie spowodują przeciążenia układu krążenia.

Popytaj jeszcze na Forum Serce Dziecka, tam są wyłącznie rodzice dzieci z wadami serca, może znajdziesz kogoś w takiej samej sytuacji.

Natomiast na pytanie jak się córka będzie rozwijać bez rehabilitacji i z nią nie umiem odpowiedzieć - moja (rehabilitowana) siadła sama jak miała rok, raczkować zaczęła w wieku 1,5, teraz ma 2,5 i mam nadzieję, że niedługo już puści się ręki dorosłego i sama pomaszeruje w świat. Ale ona ma i inne wady (neurolog, genet). Natomiast co by było, gdyby nie była rehabilitowana nie mam pojęcia :)

Koniec końców: ja bym poszła popytać lekarzy. Jeśli nie ma przeciwwskazań kardiologicznych rehabilitacja raczej nie zaszkodzi.

A może umówisz się na wizytę w poradni zaburzeń rozwoju na kompleksową ocenę?

No i ....... raczej nie słuchaj tekstów "nic się nie martw, wszystko samo się unormuje". Bo może tak (i oby tak było!), ale co jeśli istotnie potrzebuje fachowego wspomagania a Ty - wsłuchana w powyższe - go jej nie zapewnisz?

Trzymaj się, buziaki!

zwalcio

• Gość
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 26, 2008, 03:13:19 pm »
Witaj Agnieszko razem z córeczką i posłuchaj rad dziewczyn, moim zdaniem powinnaś rehabilitować córeczkę po uzgodnieniu z kardiologiem i rehabilitantem.
Życzę dużo zdrowia i wytrwałości :D

Offline Mery6

• Raczkujący Gadacz
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 28, 2008, 08:59:23 am »
na pewno zabierz się za rechabilitacje słuchową jesli jeszcze tego nie zrobiłas bo to czeba jak najwczesniej zgłos sie do poradni dla dzieci z zaburzeniami sluch, czy mała jest aparatowana bo jesli ma wade kwalifikująca do aparatowania a aparatów słuchowych nie ma to trzeba to zrobic jak najszybciej, nie daj sobie kitu wciskac z e jeszcze za mała jesli chcesz zeby dobrze się rozwijała psychicznie i społecznie musi byc nie tylko rechabilitacja ruchowa ale takż słuch to ważne i nie zaniedbaj
,,Uśmiech gdy w sercu ból, to najtrudniejsza z życiowych ról'' Dorosła z ADHD w końcu po diagnozi

(c) 2003-2019 Team Dar Życia :: nota prawna :: o plikach Cookies :: biuro@darzycia.pl
Polecamy:   Forum o zwierzętach