Ogłoszenia Zwierzęta
Aktualności: Jeśli uważasz że serwis Dar Życia jest potrzebnym miejscem Wesprzyj nas. Chcemy reaktywować serwis, dostosować graficznie i technicznie do aktualnych standardów, ale potrzebujemy Twojego wsparcia. Dziękujemy za wsparcie.

Autor Wątek: Utwór muzyczny niewidomego chłopca w konkursie "Moja ma  (Przeczytany 3622 razy)

berto45

  • Gość
Utwór muzyczny niewidomego chłopca w konkursie "Moja ma
« dnia: Sierpień 20, 2008, 02:12:42 pm »
::skrzypi Utwór muzyczny niewidomego chłopca w konkursie "Moja mała Solidarność"
Źródło: PAP

Dzieło muzyczne skomponowane przez niewidomego pianistę Maksymiliana Chlewińskiego wpłynęło we wtorek na konkurs plastyczny "Moja mała Solidarność", organizowany przez Europejskie Centrum Solidarności w Gdańsku.

- Chcielibyśmy, aby utwór Maksymiliana został publicznie wykonany podczas rozstrzygnięcia konkursu 24 sierpnia w Gdańsku - poinformowała rzecznik prasowy ECS, Katarzyna Kaczmarek.

W ramach konkursu "Moja mała Solidarność" dzieci wieku od 3 do 13 lat piszą i rysują listy do swoich rówieśników z różnych krajów świata. Termin składania prac upływa w czwartek.

Maksymilian Chlewiński uczęszcza do szkoły Towarzystwa Opieki nad Ociemniałymi w podwarszawskich Laskach.

Chłopiec występował już podczas wielu koncertów i festiwali w Polsce i na świecie. Jako jedyny niewidomy pianista z Polski wystąpił w 2005 r. w Japonii na międzynarodowym festiwalu "Piano Paraolympic in Japan", gdzie został wyróżniony nagrodą "Artistic Prize" i zdobył uznanie jury oraz publiczności.

W grudniu 2007 r. młody artysta został też zaproszony przez ONZ do wzięcia udziału w koncertach "Unheard Notes" z okazji obchodzonego w USA Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych. Maksymilian koncertował także w słynnej Carnegie Hall w Nowym Jorku wraz z niepełnosprawnymi pianistami z całego świata.

"Moja mała Solidarność" to jedna z wielu imprez trwającego od czwartku w Gdańsku "Festiwalu Solidarności", związanego z obchodami 28. rocznicy strajków i podpisania Porozumień Sierpniowych. Festiwal zakończy się 31 sierpnia.
 ::skrzypi

Pan Rajek

  • to weteran
  • polecający usługi
  • *******
 

(c) 2003-2019 Team Dar Życia :: nota prawna :: o plikach Cookies :: biuro@darzycia.pl
Polecamy:   Forum o zwierzętach