Ogłoszenia Zwierzęta
Aktualności: Jeśli uważasz że serwis Dar Życia jest potrzebnym miejscem Wesprzyj nas. Chcemy reaktywować serwis, dostosować graficznie i technicznie do aktualnych standardów, ale potrzebujemy Twojego wsparcia. Dziękujemy za wsparcie.

Autor Wątek: dla niepełnosprawnych kobiet  (Przeczytany 3360 razy)

berto45

 • Gość
dla niepełnosprawnych kobiet
« dnia: Sierpień 13, 2008, 01:50:38 pm »
Co niepełnosprawna kobieta wiedzieć powinna...o seksie i kuchni
Wpisał Barbara
Środa, 13. Sierpień 2008 10:35
Jak się ubrać, zrobić makijaż czy kochać się z partnerem - na te pytania odpowie niepełnosprawnym kobietom pierwszy w Polsce portal przeznaczony właśnie dla nich. - Chcemy, by ta strona internetowa stała się impulsem do wyjścia z "czterech ścian" - mówi portalowi tvn24.pl koordynatorka projektu Emilia Malinowska, sama również niepełnosprawna.

- Z moich doświadczeń wynika, że osoby niepełnosprawne, nawet w małych mieścinach, najczęściej komunikują się przez internet. Więc tak najłatwiej do nich dotrzeć – mówi Malinowska. Witryna domotwarty.org.pl działa od tygodnia i już cieszy się dużym zainteresowaniem.

Dodaje, że na pomysł stworzenia portalu wpadła wraz z grupą koleżanek, które razem działają w stowarzyszeniu one.pl: – Jesteśmy znacznie niepełnosprawne. Chcemy się podzielić własnymi doświadczeniami z kobietami, od których dostajemy mnóstwo listów z prośbą o poradę – mówi Malinowska.


Ludzie często nie są w stanie sobie wyobrazić, że niepełnosprawne kobiety także się kochają, malują czy ładnie ubierają. A jeśli tego nie robią, to chcemy je zachęcić, by zaczęły o siebie dbać - Emilia Malinowska, koordynatorka projektu domotwarty.org.pl
Dla zachęty

Kobieta, która się zarejestruje na portalu, będzie mogła poprosić o poradę. Nie tylko z zakresu prawa czy psychologii, ale także gotowania, urody i seksu. – Ludzie często nie są w stanie sobie wyobrazić, że niepełnosprawne kobiety także się kochają, malują czy ładnie ubierają. A jeśli tego nie robią, to chcemy je zachęcić, by zaczęły o siebie dbać – podkreśla koordynatorka projektu. Porad będą udzielali specjaliści, m.in. prawnik i psycholog.

Także dla partnerów

Portal kierowany jest nie tylko kobiet, ale także do ich partnerów, rodziców czy znajomych. Inicjatorki projektu podkreślają, że najważniejszym zadaniem portalu jest zmierzenie się z negatywnymi konsekwencjami, jakie niesie za sobą podwójna dyskryminacja: ze względu na płeć i niepełnosprawność.

Według danych GUS z 2004 r. w Polsce żyje ponad 3 mln niepełnosprawnych kobiet.

Strona Projektu www.domotwarty.org.pl

Źródło: tvn24.pl PANIĄ MALINOWSKĄ ZNAM.

Pan Rajek

 • to weteran
 • polecający usługi
 • *******

Offline sonia

 • User z prawami do pisania
 • Rozgadany Weteran
 • *******
 • Wiadomości: 25627
  • Dar Życia
dla niepełnosprawnych kobiet
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 13, 2008, 04:18:06 pm »
Tam gdzie warto dotrzeć, nie ma dróg na skróty.
Sonia, mama Moniki z zD- 19,10l. , Domowa terapia

berto45

 • Gość
dla niepełnosprawnych kobiet
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 13, 2008, 05:24:36 pm »
:lzy: będę płakał,ale to nie sposób obczytać całe forum,przeoczyłem,proszę nie strzelać do mnie za mą niewinność oraz dobre chęci,i zyczliwość do Kobitek. :ok:  ::pif33 zdrowie pięknych Pań.

 

(c) 2003-2019 Team Dar Życia :: nota prawna :: o plikach Cookies :: biuro@darzycia.pl
Polecamy:   Forum o zwierzętach