Ogłoszenia Zwierzęta
Aktualności: Jeśli uważasz że serwis Dar Życia jest potrzebnym miejscem Wesprzyj nas. Chcemy reaktywować serwis, dostosować graficznie i technicznie do aktualnych standardów, ale potrzebujemy Twojego wsparcia. Dziękujemy za wsparcie.

Autor Wątek: parlament europejski staż dla ON  (Przeczytany 1508 razy)

Offline Mery6

  • Raczkujący Gadacz
  • ****
  • Wiadomości: 282
parlament europejski staż dla ON
« dnia: Sierpień 07, 2008, 07:01:32 pm »
może kogos zainteresuje mój narzeczony składa aplikacje o ten staż

Program staży dla osób niepełnosprawnych
Parlament Europejski promuje równość szans i wspiera zgłoszenia niepełnosprawnych kobiet i mężczyzn do udziału w organizowanych programach staży. W 2006 r. Parlament Europejski wprowadził, jako instrument pozytywnego działania, specjalny program stażu dla osób niepełnosprawnych.

Płatne staże dla osób niepełnosprawnych
Parlament Europejski oferuje płatne staże dla osób niepełnosprawnych, które jako instrument pozytywnego działania mają na celu ułatwienie integracji osób niepełnosprawnych w miejscu pracy.

Staże te są przeznaczone zarówno dla absolwentów uniwersytetów lub innych instytucji szkolnictwa wyższego, jak również dla osób o kwalifikacjach niższych niż uniwersyteckie (art. 18 przepisów wewnętrznych dotyczących staży i wizyt naukowych w Sekretariacie Parlamentu Europejskiego określający kwalifikacje akademickie niezbędne do ubiegania się o płatny staż nie ma w związku z tym zastosowania do tego programu).

Głównym celem programu jest umożliwienie pewnej liczbie osób niepełnosprawnych zdobycia istotnego i cennego doświadczenia zawodowego oraz zapoznania się z pracą Parlamentu Europejskiego.

Płatne staże są przyznawane na okres pięciu miesięcy, który nie podlega przedłużeniu. Zwracamy uwagę, że odbycie stażu nie daje stażystom prawa do zatrudnienia w przyszłości w Parlamencie Europejskim - rekrutacja urzędników przeprowadzana jest w ramach konkursów organizowanych przez EPSO; personel kontraktowy zatrudniany jest na podstawie zaproszenia do wyrażenia zainteresowania publikowanego przez EPSO.

 

Terminy rozpoczęcia staży i składania zgłoszeń
Rozpoczęcie stażu Okres składania zgłoszeń
1 marca 15 sierpnia – 15 października (do północy)
1 października 15 marca – 15 maja (do północy)
 

 

Radzimy nie zwlekać ze złożeniem podania do ostatniego dnia, aby zapobiec zawieszaniu się systemu przeciążonego dużą liczbą zgłoszeń.

Osoby ubiegające się o udział w tym programie muszą:

być obywatelami państwa członkowskiego UE lub kraju kandydującego;
mieć ukończone 18 lat w dniu rozpoczęcia stażu;
posiadać dogłębną znajomość jednego z języków urzędowych UE oraz dobrą znajomość drugiego języka;
nie mieć przyznanego innego płatnego stażu lub odpłatnego zatrudnienia przez okres dłuższy niż cztery kolejne tygodnie w instytucji unijnej, przez posła lub grupę polityczną w Parlamencie Europejskim;
być w stanie przedstawić zaświadczenie o niepełnosprawności/-ach (zaświadczenie lekarskie lub orzeczenie/karta niepełnosprawności wydana przez władze krajowe).
Od wybranych kandydatów wymagane będą następujące dokumenty:

należycie podpisany formularz zgłoszeniowy (prosimy o wydrukowanie formularza po jego zatwierdzeniu);
kopia paszportu lub dokumentu tożsamości;
kopia ostatniego otrzymanego świadectwa nauki lub dyplomu (-ów) uniwersyteckiego (-ckich), w odpowiednim przypadku;
podpisane referencje pisemne wystawione przez wykładowcę na uniwersytecie lub innej uczelni, bądź list polecający od osoby prowadzącej działalność zawodową, mogącej obiektywnie ocenić kompetencje kandydata;
dokument zaświadczający niepełnosprawność/-ci, uznawany w państwie członkowskim Unii Europejskiej lub w kraju kandydującym.
Na etapie zgłoszenia wysyłanie wyżej wymienionych dokumentów nie jest konieczne. Dokumenty te będą wymagane z chwilą przyznania stażu. W przypadku zakwalifikowania na staż warunkiem przyjęcia jest dostarczenie kompletnej dokumentacji, o której mowa powyżej.

Osoby zainteresowane płatnym stażem w ramach tej opcji proszone są o zapoznanie się z Opisem programu staży dla osób niepełnosprawnych, Przepisami wewnętrznymi dotyczącymi staży i wizyt naukowych w Sekretariacie Parlamentu Europejskiego oraz Informacjami praktycznymi - Bruksela/ Luksemburg. Pragniemy zwrócić uwagę, że staże odbywają się przede wszystkim w Brukseli i Luksemburgu, gdyż niektóre z Biur Informacyjnych w państwach członkowskich nie są w stanie zapewnić odpowiednich dostosowań umożliwiających dostęp.

Kandydaci spełniający warunki przyjęcia proszeni są o wypełnienie formularza zgłoszeniowego w formie elektronicznej (on-line), który można przygotować na podstawie wzoru formularza, który zawiera jednak tylko najważniejsze pola z formularza zgłoszeniowego. Zwracamy uwagę kandydatów na fakt, że dane wpisane do formularza zgłoszeniowego w formie elektronicznej pozostawionego w stanie nieaktywnym przez 30 minut, zostaną utracone. Wypełnianie i składanie zgłoszenia odbywa się jednoetapowo i późniejsze wprowadzanie zmian do zgłoszenia nie jest możliwe. Po zatwierdzeniu składanego formularza należy go koniecznie wydrukować ponieważ, wybrani kandydaci proszeni są o złożenie podpisanej papierowej wersji formularza zgłoszeniowego, wraz z odpowiednimi dokumentami.

Po potwierdzeniu formularza w formie elektronicznej kandydat otrzymuje numer. Prosimy o podawanie otrzymanego numeru we wszelkiej korespondencji dotyczącej stażu.

Jeżeli istnieje potrzeba uzyskania formularza zgłoszeniowego w innej formie, prosimy o kontakt mailowy z Biurem ds. Staży (ang. Traineeship Office) i określenie swoich potrzeb (np. informacje podane dużym drukiem lub brajlem).

Traineeships Office
stages@europarl.europa.eu

Uwaga. Wszelkie informacje na temat niepełnosprawności wykorzystywane będą wyłącznie do wewnętrznych celów Parlamentu Europejskiego i zapewnienia odpowiednich dostosowań w miejscu pracy oraz do wsparcia przy poszukiwaniu dostępnego mieszkania, transportu oraz do udzielenia pomocy.

Dalsze informacje:
Program staży w Sekretariacie Generalnym Parlamentu Europejskiego dla osób niepełnosprawnych
Przepisy wewnętrzne dotyczące staży i wizyt naukowych w Sekretariacie Generalnym Parlamentu Europejskiego  pdf  rtf  
Kodeks dobrej praktyki w zakresie zatrudniania osób niepełnosprawnych  pdf  rtf  
Informacje praktyczne - Bruksela  pdf     rtf    
Informacje praktyczne - Luksemburg  pdf     rtf    
 Wzór formularza zgłoszeniowego (PDF)    
Formularz zgłoszeniowy w formie elektronicznej (on-line)    


Źródło
http://www.europarl.europa.eu/parliament/public/staticDisplay.do?id=147&pageRank=4&language=PL
,,Uśmiech gdy w sercu ból, to najtrudniejsza z życiowych ról'' Dorosła z ADHD w końcu po diagnozi

Pan Rajek

  • to weteran
  • polecający usługi
  • *******
 

(c) 2003-2019 Team Dar Życia :: nota prawna :: o plikach Cookies :: biuro@darzycia.pl
Polecamy:   Forum o zwierzętach