Ogłoszenia Zwierzęta
Aktualności: Usługi detektywistyczne tylko  ze sprawdzonym biurem Detektyw Warszawa polecamy tego detektywa.

Autor Wątek: Soczewki Kontaktowe  (Przeczytany 3072 razy)

soleQ

• Gość
Soczewki Kontaktowe
« dnia: Sierpień 02, 2008, 10:37:33 pm »
Witam!
Niestety życie obdarzyło mnie złym wzrokiem .....
Moja Wada to +5 , +6 Lekarka mówi ze mi sie to powinno dużo zmniejszyć.....
Mam zeza operowanego już mało widocznego(Najbardziej przy pierwszym sciagnieciu okularow go widac potem juz mniej) czy w takiej sytuacji na dzień dzisiejszy moge nosić soczewki ?Jeśli tak to jakie naprawde okulary nosze od dziecka i zaczynaja mi we wszystkim przeszkadzac nie moge normalnie grac w noge na meczach ligowych zawsze je musze scaigac co powoduje u mnie kompletne zalamanie koordynacji ruchowej ......
Pozdrawiam

Pan Rajek

• to weteran
  • polecający usługi

Online Gaga

• Administrator
  • Rozgadany Weteran
Soczewki Kontaktowe
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 02, 2008, 10:43:34 pm »
Witaj soleQ

Tego nikt Ci tu nie napisze na 100% ,czy możesz nosić soczewki.
Nie jesteśmy lekarzami  :D
Sądze,że z lekarką powinnaś porozmawiać,jeśli nie widzi przeciwskazań,to chyba nie problemu?

Poczytaj tutaj:
Soczewki kontaktowe
twarde,miękkie

http://forum.darzycia.pl/topic,2959.htm

gdzie scalę Twoje pytanie

oraz
ZEZ
http://forum.darzycia.pl/topic,1946.htm
Pozdrawiam :))
"Starsza Zimowa Miotełka"

MarekLeszek

• Gość
Soczewki Kontaktowe
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 16, 2008, 10:30:04 pm »
Istotnie bywaja przeciwwskazania do noszenia soczewek kontaktowych, ale wynikaja one z rozmaitych schorzeń oczu, np. upośledzenia wydzielania łez, rozmaitych zapaleń spojówki, rogówki, uszkodzeń rogówki itp., ale nie są to częste przypadki. Sprawdza sie to podczas wizyty u okulisty lub optometrysty, który dobiera soczewki kontaktowe. Dobrać trzeba nie tylko moc ("ilośc dioptrii") ale i pozostałe parametry takich soczewek, które decydują o tym jak te soczewki "siedzą" na oku. Rodzajów soczewek kontaktowych jest obecnie tak wiele, że zwykle nie ma problemu z ich dobraniem.
Proszę tylko pamiętać o tym, że dopasowanie soczewek MUSI byc przeprowadzone przez dobrego specjalistę i nie może odbywać sie "po łebkach". Musi być obserwacja oka z soczewką przez biomikroskop z lampą szczelinową. Musi być wizyta kontrolna.
A potem trzeba zachowywać zasady pielegnacji soczewek: odpowiednio je czyścić i przechowywać, nie przedłużać noszenie poza czas przewidzainy dla danej soczewki itp.
Coraz więcej ludzi nosi soczewki kontaktowe i są one coraz lepsze.
Niestety są zwykle droższe od okularów (bo czas ich używania jest ograniczony)

(c) 2003-2018 Team Dar Życia :: nota prawna :: o plikach Cookies :: biuro@darzycia.pl
Polecamy:   Forum o zwierzętach