Ogłoszenia Zwierzęta
Aktualności: Jeśli uważasz że serwis Dar Życia jest potrzebnym miejscem Wesprzyj nas. Chcemy reaktywować serwis, dostosować graficznie i technicznie do aktualnych standardów, ale potrzebujemy Twojego wsparcia. Dziękujemy za wsparcie.

Autor Wątek: Na bezdomnych testowano szczepionkę przeciwko ptasiej grypie  (Przeczytany 3498 razy)

Offline sonia

 • User z prawami do pisania
 • Rozgadany Weteran
 • *******
 • Wiadomości: 25627
  • Dar Życia
Na bezdomnych testowano szczepionkę przeciwko ptasiej grypie
« dnia: Lipiec 02, 2008, 12:20:37 am »
Wstrząsająca praktyka w jednej z grudziądzkich przychodni.

Około 150 z nich - to bezdomni. Reszta to zwyczajni mieszkańcy, zwabieni zarobkiem.

Na nieświadomych niczego bezdomnych testowano szczepionkę przeciwko ptasiej grypie, mówiąc im, że to szczepienie przeciw "zwyczajnej" grypie.

Kilkanaście osób niedługo potem zmarło, pokrzywdzonych może być nawet 350


******

Wstrząsająca praktyka w jednej z grudziądzkich przychodni. Na nieświadomych niczego bezdomnych testowano szczepionkę przeciwko ptasiej grypie, mówiąc im, że to szczepienie przeciw "zwyczajnej" grypie. Kilkanaście osób niedługo potem zmarło, pokrzywdzonych może być nawet 350. Czy ich śmierć miała związek z testami? Do bulwersujących faktów w tej sprawie dotarł reporter "Faktów" TVN. Zachowanie lekarzy w programie "Fakty po Faktach" potępiła minister zdrowia Ewa Kopacz.

Nie wiadomo, czy testowanie szczepionki było przyczyną śmierci bezdomnych. Wielu z nich to osoby schorowane i wycieńczone trybem życia, dla których takie eksperymenty mogą być niebezpieczne.

Statystyka daje jednak wiele do myślenia. - W 2004 roku zmarło czterech bezdomnych z naszego ośrodka - przyznaje w rozmowie z "Faktami" Mieczysław Wacławski, kierownik schroniska im św. Brata Alberta w Grudziądzu. Jednak w 2005 i 2006 roku zmarło łącznie 16 osób, w 2007 roku - roku, w którym testowano szczepionkę - aż 21.

Za szczepionki bezdomni dostawali pieniądze - 5-10 zł. Niektórzy zaszczepili się po kilkanaście razy.

W całej sprawie pokrzywdzonych może być nawet 350 osób. Około 150 z nich - to bezdomni. Reszta to zwyczajni mieszkańcy, zwabieni zarobkiem.

"Dobra praktyka" na bezdomnych

Bezdomni twierdzą, że nie wiedzieli, iż szczepią ich przeciwko ptasiej grypie. W kwietniu 2007 roku grudziądzka przychodnia "Dobra Praktyka" wysłała do nich zapytanie, w którym była mowa o nieodpłatnym przekazaniu szczepionki przeciw zwykłej grypie o nazwie VAXIGRIP. Teraz bezdomni otrzymują listy od producenta leku, mówiące że otrzymali dwie dawki szczepionki FLUAD- H5N1, która była ocenianą w tym badaniu szczepionką przeciwko pandemicznemu wirusowi grypy H5N1.

Kierownictwo przychodni twierdzi, że wszyscy pacjenci podpisali zgodę na szczepienie i wiedzieli, przeciwko czemu się szczepią.

Sprawa w sądzie

We wtorek do Sądu Okręgowego w Toruniu wpłynął akt oskarżenia przeciwko trojgu lekarzom i sześciu pielęgniarkom. Jak wykazało śledztwo, oszukali oni nie tylko pacjentów, ale i firmę farmaceutyczną, która zleciła szczepienia. Prokuratura zarzuca im fałszowanie dokumentacji, nakłanianie świadków do składania fałszywych zeznań i poświadczanie nieprawdy, a także przywłaszczenia mienia. Zarzut narażenia zdrowia i życia bezdomnych jednak w akcie oskarżenia nie pada.

Minister zdrowia: dla tych lekarzy nie powinno być miejsca w zawodzie

- Lekarze, którzy prowadzili te badania, nie powinni wracać do zawodu – tak oskarżonych lekarzy oceniła w programie „Fakty po Faktach” minister zdrowia Ewa Kopacz. Jej zdaniem, robią oni wielką krzywdę grupie zawodowej, która powinna cieszyć się zaufaniem społecznym. – Dla nich nie powinno być miejsca w zawodzie – stwierdziła minister. – W interesie wszystkich lekarzy leży, by ci, którzy zawinili, ponieśli karę – dodała.

jk/pra
Tam gdzie warto dotrzeć, nie ma dróg na skróty.
Sonia, mama Moniki z zD- 19,10l. , Domowa terapia

Pan Rajek

 • to weteran
 • polecający usługi
 • *******

Offline sonia

 • User z prawami do pisania
 • Rozgadany Weteran
 • *******
 • Wiadomości: 25627
  • Dar Życia
Na bezdomnych testowano szczepionkę przeciwko ptasiej grypie
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 02, 2008, 02:34:40 pm »
Tam gdzie warto dotrzeć, nie ma dróg na skróty.
Sonia, mama Moniki z zD- 19,10l. , Domowa terapia

Mulesia

 • Gość
Na bezdomnych testowano szczepionkę przeciwko ptasiej grypie
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 11, 2008, 11:23:49 pm »
Zmarło 12 dzieci, na których testowano szczepionkę
PAP | dodane 2008-07-11 (19:25)


Przynajmniej 12 dzieci, które brały udział w testach klinicznych szczepionki przeciw pneumokokom, zmarło w ciągu ostatniego roku w Argentynie - poinformowała argentyńska prasa.

Badania były finansowane przez światowego giganta farmaceutycznego - firmę GlaxoSmithKline. Prowadzono je na dzieciach z biednych rodzin.


Od 2007 roku do badań włączono 15.000 maluchów poniżej 1 roku życia, z trzech argentyńskich prowincji - Mendozy, San Juan i Santiago del Estero.  (...)

Zmarło tylko 12 dzieci w całym kraju. Jest to bardzo mała liczba, jeśli porównać ją z liczbą zgonów z powodu infekcji oddechowej wywołanej pneumokokami - komentuje pediatra Enrique Smith, jeden z koordynatorów badań.

(...)

Według przedstawicieli FeSProSa, "za udział jednego dziecka w badaniach płacono 8 tys. dolarów, ale z pieniędzy tych nie skorzystała ani prowincja, która prowadzi placówki użyteczności publicznej, ani personel medyczny prowadzący własne badania".

Całość: http://wiadomosci.wp.pl/kat,18032,title,Zmarlo-12-dzieci-na-ktorych-testowano-szczepionke,wid,10147920,wiadomosc.html

 

(c) 2003-2020 Team Dar Życia :: nota prawna :: o plikach Cookies :: biuro@darzycia.pl
Polecamy:   Forum o zwierzętach