Ogłoszenia Zwierzęta
Aktualności: Dar Życia poleca Kalendarz ze zdjęciami oraz Foto Karty, powołując się na nasze forum otrzymają Państwo rabat w postaci darmowej wysyłki PREZENTÓW. Kod rabatowy to słowo DAR ŻYCIA a strony to Foto Karty oraz Kalendarze ze zdjęciami

Autor Wątek: Pilnie poszukiwani rodzice dzieci z zaburzeniami mowy  (Przeczytany 4283 razy)

k_j

• Gość
Pilnie poszukiwani rodzice dzieci z zaburzeniami mowy
« dnia: Czerwiec 09, 2008, 09:47:10 am »
Prosze o pilny kontakt wszystkich rodziców dzieci afatycznych i dysfatycznych .
MEN powinien zainteresowac się problemem jaki maja Nasze dzieci.
Chcą aby 6- latki szły do pierwszej klasy , ale nikt nie zastanowi sie jak poradzi sobie afatyczny 6 latek w masowej klasie bez orzeczenia!!
Obecnie naszą sprawą zajmuje sie Rzecznik Praw Dziecka więc jest okazja żeby nie tylko mój Kacper otrzymał pomoc ale także wszytkie dzieci z takimi problemami.
Piszcie !!!
Zapraszam wszystkich na forum dla takich własnie dzieci.

Aga

Pan Rajek

• to weteran
  • polecający usługi

Offline matkakarolina

• User z prawami do pisania
  • Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 09, 2008, 04:23:40 pm »
Ponieważ jestem niezalogowana na forum tik-tak odpoiwm na tym forum.Mój syn jest niemówiącym 7 latkiem.Mói pojedyncze słowa, bujduje proste zdania.I ma  orzeczenie o niepełnosprawności.Bo trudno uznać, że jest pełnosprawny i zupełnie normalny.NIE WYOBRAŻAM SOBIE BY DZIECKO AFATYCZNE LUB DYSFATYCZNE NIE MIAŁO ORZECZENIA.Prawdę mówiąc nie wyobrażam sobie takiego dziecka nawet 7 lub 8 letniego w masowej klasie, w masowej szkole.Tu pozostaje jedynie klasa integracyjna. 6 latki pójdą do szkół.I darcie szat niewiele tu zmieni.Mam nadzieję, że ministerstow się obudzi i pani Hall zobaczy jakie te 6 latki bedą miały warunki...W Uniii i młodsze dzieci chodzą do szkoły.Dla wielu maluchów szkoła to szansa na logopedę, na jakieś zajęcia rewalidacyjne.Bo szkoła w przeciwieństwie do przedszkola (szczególnie prywatnego)MUSI.
\Mnie martwi coś innego- mój syn bedzie odroczony w zerówce.I boję się tego, że pójdzie do pierwszej klasy z dziećmi młodszymi od siebie o 2 lata.Boję się, że w 1 klasie znowu będzie się po raz 3 uczył literek.

k_j

• Gość
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 09, 2008, 05:44:23 pm »
Hej.
A ma orzeczenie o potrzebie k.specjanego? Bo o takie orzeczenie mi chodzi.Takie dzieki ktoremu może pojsc do klasy integracyjnej.Orzeczenie o niepelnosprawnosci nic niestety nam nie daje:(Musi to by orzeczenie wydane przez Poradnie Psychologiczno Pedagogiczną.Specjalisci z Poradni wogule nie maja pojecia jak zając sie dzieckiem afatycznym. Odezwij sie do mnie na priv.Jak pracujecie z synem?Czekam na wiadomosc!!!Pozdrawiam cieplo Aga

Offline sonia

• User z prawami do pisania
  • Rozgadany Weteran
    • Dar Życia
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 09, 2008, 10:55:24 pm »
Reklamowanie kolejneggo forum nie jest O.K. -to wbrew Regulaminowi.
Jeśli jest prężne Forum- to czy nie lepiej otwarcie dyskutować na nim? dzielić się problemami i własnymi doświadczeniami?

W ten sposób skorzysta znacznie więcej osób, wówczas wspólnie możecie podjąć kroki do zmiany na lepsze dla Waszych dzieci.
Tam gdzie warto dotrzeć, nie ma dróg na skróty.
Sonia, mama Moniki z zD- 19,10l. , Domowa terapia

Online Gaga

• Administrator
  • Rozgadany Weteran
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 15, 2008, 09:01:20 pm »
Cytat: "k_j"
Prosze o pilny kontakt wszystkich rodziców dzieci afatycznych i dysfatycznych

Ponieważ dyskusja wybiegła nieco poza temat i prośbę k_j
została rozcalona

Do kontynuacji tematu zapraszam do nowego wątku

http://forum.darzycia.pl/vp137468.htm#137468
Obowiązkowy j.obcy a problemy z mową
(odcalona dyskusja)
Pozdrawiam :))
"Starsza Wiosenna Miotełka"

kasiape

• Gość
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 15, 2008, 10:35:58 pm »
k_j, od orzeczenia PPP możesz się odwołać!
może również szkoła wystąpić o badanie Twojego dziecka

k_j

• Gość
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 22, 2008, 06:48:23 pm »
Wiem że od orzeczenia mozna sie odwołac. I to już zrobiłam dawno.
Ale nie o to chodzi.:)
Nam zalezy na tym żeby dzieci z zaburzeniami mowy i języka o typie afazji dostawały orzeczenia o potrzebie krztałcenia specjalnego. To samo powinno dotyczyc dzieci z zaburzeniami słuchu pochodzenia centralnego. Na dzień dzisiejszy pomoc otrzymuja tylko dzieci z uszkodzenym obwodowym słuchem.
Trzeba zmienic rozporzadzenie. I jest na to szansa.
I dlatego własnie szukam takich rodziców.
Pozdrawiam Aga

ewa25

• Gość
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 08, 2008, 11:32:46 am »
witam moj synek rowniez ma zaburzenia i opoznienie mowy jetesmy po rozczepie podniebienia zszytym w grudniu 2006. opoznienie mowy lekarze caly czs zwalali na nieweilki niedosluch ale po kolejnych badaniach okazalo sie ze nasz synek nie ma juz nie dosluchu ma w granicy30decybeli a ze wzgledu na kretosc przewdow sluchowych niedosluch jest na graniocy10decybeli czyli wcale juz go nie ma jestesmy z mezem wniebowzieci ze synek pozbyl sie raz na zawsze kolejnej wady sluch sprawdzac bedziemy co pol roku i przeczyszczac specjalna aparatura tylko woskowine ktora mu sie gromadzi ze wzgledu na ta kretosc i niedi=orozwoj przewodow sluchowych. wracaajc do mowy szymi powoli zaczyna mowic chodzimy do logopedy ale roznie wychodzi to na spotkaniu szymi jak na zlisc nie che ani slowa powiedziec nie wspolpracuje z lekarka a to juz nasza 3 logopeda aa wdomu gada jak najety po swojemu i z takimi urywanymi koncowkami znaczy nie mowi zdan wyrazow do konca my go doskonale rozumiemy lekarze mowia ze bedzie dobrze potrzeba czasu nic nam nie pozostalo jak uzbroic sie w ciepliwosc i tak wlasnie zrobilismy  :kw:

(c) 2003-2017 Team Dar Życia :: nota prawna :: o plikach Cookies :: biuro@darzycia.pl
Polecamy:   Forum o zwierzętach