Ogłoszenia Zwierzęta
Aktualności: Jeśli uważasz że serwis Dar Życia jest potrzebnym miejscem Wesprzyj nas. Chcemy reaktywować serwis, dostosować graficznie i technicznie do aktualnych standardów, ale potrzebujemy Twojego wsparcia. Dziękujemy za wsparcie.

Autor Wątek: powikłania po Infanrix IPV + HIB  (Przeczytany 12891 razy)

kask_a

• Gość
powikłania po Infanrix IPV + HIB
« dnia: Czerwiec 01, 2008, 03:25:39 pm »
poszukuję prawnika, który pomoże mi w korespondencji z producentem szczepionki.
Mój syn ( 14 m-cy) po zaszczepieniu 5.05.2008 r III dawką Infanrixu miał poważne zaburzenia równowagi  - ostra ataksja móżdzkowa. Sprawnie chodzące dziecko drugiego dnia po szczepieniu zupełnie przestało chodzić.
Tydzień przed szczepieniem - kontrola neurologiczna, wszystko ok.  
Na moje stanowcze polecenie powikłanie to zostało oficjalnie zgłoszone przez lekarza do PZH. Uważam, że moim moralnym obowiązkiem jest poinformowanie o takim fakcie producenta szcepionki, który zachęca do zakupu: 5 w jednym...a potem 50, 100 wkłuc przy leczeniu powikłań :(
Jeśli ktoś zna prawnika, który ma doświadczenie w podobnych sprawach, bardzo proszę i onfo. Pozdr!

Pan Rajek

• to weteran
  • polecający usługi

Offline sonia

• User z prawami do pisania
  • Rozgadany Weteran
    • Dar Życia
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 01, 2008, 07:33:14 pm »
Moja córka miała powikłania po Infanrix DTPa. ( w 72 godz. po szczepieniu)
Szpital na Oddziale Neuroinfekcji nawet nie przyjechał po nią.

Nie jestem przekonana, że jakikowiek obrońca podejmie się prowadzenia sprawy.
Ręka rekę myje jeśli chodzi o "współpracę"  pomiędzy koncernami farmaceutycznymi a wieloma lekarzami zlecającymi szczepienia.
Tam gdzie warto dotrzeć, nie ma dróg na skróty.
Sonia, mama Moniki z zD- 19,10l. , Domowa terapia

Offline angel

• Raczkujący bywalec
  • **
    • http://www.wolf.banda.pl
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 01, 2008, 08:47:45 pm »
Kasia, obawiam się ,że ciężko będzie znaleźć kogoś kto zdecyduje się reprezentować Ciebie w tej sprawie :(
A po nocy przychodzi dzień a po burzy spokój

kasiape

• Gość
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 02, 2008, 10:38:03 am »
Cytat: "kask_a"
Tydzień przed szczepieniem - kontrola neurologiczna, wszystko ok

ja mam pytanie z innej beczki: dlaczego zdrowe dziecko miało kontrolę neurologiczną?

kask_a

• Gość
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 02, 2008, 11:06:30 am »
Kuba od 3 m-ca życia do 7 m-ca ( do czasu kiedy zaczął prawidłowo raczkować) był rehabilitowany Bobathem z powodu dyskretnej asymetrii ułożeniowej i dominującego ułożenia odgięciowego. Po kontroli neurologicznej w 6 m-cu życia - wszystko ok. Lekarz zlecił kolejną kontrolę kiedy zacznie chodzic i przed szcepieniem własnie takową odbyliśmy

Offline sonia

• Rozgadany Weteran
    • Dar Życia
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 02, 2008, 11:34:53 am »
kasiape - neurolog bada zdrowe dzieci przed szczepieniem, bo zachodzi ryzyko powikłań neurologicznych. Monika też była badana przez neurologa.
Tylko neurolog ma prawo odroczyć szczepienia.
Monice mojej najpierw odroczyła szczepienia genetyk - z Instytutu Pediatrii.
Dopiero wówczas zaczęłam myśleć- dlaczego? zaczęłam dociekać o ewentualnych powikłniach poszczepiennych no i doszukałam się aż za wiele.

kasiape

• Gość
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 02, 2008, 01:40:02 pm »
Cytat: "sonia"
kasiape - neurolog bada zdrowe dzieci przed szczepieniem

zdrowe dzieci przed szczepieniem bada pediatra :D
że powikłania są - to nawet z tym nie dyskutuję; chodzi mi tylko o to, że ryzyko się zwiększa w "neurologicznym" przypadku - tak myślę po tych wszystkich postach.

kask_a, a w jakim stanie jest Synek?  :kw:

Offline sonia

• Rozgadany Weteran
    • Dar Życia
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 02, 2008, 06:40:28 pm »
nie tylko pediatra kasiape- piszę co przeszłam z doświadczenia.
Mądry pediatra kieruje dziecko do neurologa.
Może nie wszędzie i nie wszystkich.
Neurolog u nas daje zgodę pisemną na szczepienia, a pediatra bada w dniu szczepienia Pediatra w Punkcie szczepeiń robi obszerny wywiad czy oby w domu ktoś nie ma nawet kataru-to ma wpływ czy szczepić dziekco czy nie.
Monice dodatkowo neurolog zalecił podanie Clemastinu 3 dni przed terminem szczepień.
Tam, gdzie panuje spychotechnika to pewnie nawet pediatra nie bada dziecka.

kasiape

• Gość
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 02, 2008, 07:31:00 pm »
wierzę, że Monika miała zgodę od neurologa na szczepienie - ale ona nie jest zdrowym dzieckiem.
Julik ma 3 lata - i nawet obciążony wywiadem rodzinnym nigdy nie był skierowany do neurologa.
Pozostaje też kwestia doświadczonego pediatry i tego na jaką szczepionkę wystawi receptę.
Julik był szczepiony Pentaxinem - nigdy nie było nawet śladu po szczepieniu,
a Jędrek był szczepiony "tradycyjnie" i zawsze miał temperaturę - stąd mój wniosek że w przypadku dziecka "neurologicznego" zwiększa się ryzyko powikłań poszczepiennych.

Offline ilonadora

• Rozgadany Weteran
    • http://wwwmojedzieciaki.blox.pl/html
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 03, 2008, 12:43:09 pm »
Dużo zależy od organizmu dziecka -moja Marta przeszła wszystkie szczepienia kalendarzowo i po żadnym nawet przez 5 minut nie marudziła to mój Krystian brat bliźniak zdrowy bardziej był marudny czy nawet czasem łapał po szczepieniu stany podgorączkowe.
"Być bohaterem przez minutę, godzinę, jest o wiele łatwiej niż znosić trud codzienny w cichym heroizmie."
Ilonadora i czwórka pociech

Irka

• Gość
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 05, 2008, 01:30:57 pm »
W Polsce temat skarżenia firm produkujących szczepionki wydaje się być niepopularny, można spóbować rzucić temat na jakimś forum prawników. Słyszałam, że za granicą takie sprawy się odbywają i firmy wypałacają ogromne odszkodowania. Uważam, że winni powinni ponosić karę.

(c) 2003-2019 Team Dar Życia :: nota prawna :: o plikach Cookies :: biuro@darzycia.pl
Polecamy:   Forum o zwierzętach