Ogłoszenia Zwierzęta
Aktualności: Dar Życia poleca Kalendarz ze zdjęciami oraz Foto Karty, powołując się na nasze forum otrzymają Państwo rabat w postaci darmowej wysyłki PREZENTÓW. Kod rabatowy to słowo DAR ŻYCIA a strony to Foto Karty oraz Kalendarze ze zdjęciami

Autor Wątek: "Mały" udar mózgu  (Przeczytany 7916 razy)

Offline lalka

• Podglądacz
  • *
"Mały" udar mózgu
« dnia: Maj 20, 2008, 03:31:00 pm »
Chciałabym się dowiedzieć czy ktoś się orientuje czy leczy się "mały"udar mózgu?Syn miał 5 maja coś takiego:
drżała(trzęsła się jak przy zaawansowanym parkinsonie) mu prawa ręka i była niewładna,miał kłopoty z mówieniem,w momęcie rozbolała go głowa(ciśnienie w/g ciśnieniomierza nadgarstkowego  190/143 puls 129)
Lekarka dała mu skierowanie na oddział neurologiczny ale niestety lekarka na neurologii oświadczyła,że objawy i skierowanie to niewszystko bo oddział 1-en na województwo śląskie i obowiązują zapisy :puppydogeyes: .Po kilku godzinach objawy minęły ale na następny dzień ręka bolała go tak,że nie poruszył nią.Z tego do tego okazało się,że może na tle naczyniowym ale naczyniowiec uznał,że duża możliwość jest,że jest to od naczyniaka,od mózgu(ogólnie naczyniak mały ale jest)taki "mały" udar.Teraz ma lekarstwa po których troche rusza ręką ale ona nie jest już taka jak dawniej.Mam iść do neurochirurga bo naczyniaka się leczy małoinwazyjną metodą.Czy wskazane objawy mogą świadczyć o udarze czy to się "wyleczy" tą ręke?

Pan Rajek

• to weteran
  • polecający usługi

zwalcio

• Gość
"Mały" udar mózgu
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 20, 2008, 03:47:07 pm »
Cytat: "lalka"
ale niestety lekarka na neurologii oświadczyła,że objawy i skierowanie to niewszystko bo oddział 1-en na województwo śląskie i obowiązują zapisy

NIe rozumiem jakie zapisy, to co człowiek - w tym przypadku dziecko - ma się najpierw wykończyć, żeby go przyjęto na oddział. Moim zdaniem to było bezprawne co powiedziała ta lekarka, ja na Twoim miejscu poprosiłabym żeby ta lekarka dała mi na piśmie że nie przyjmie dziecka na oddział i poszła z tym do NFZtu. A wogóle zapisałaś syna na ten oddział??
A czy w tym szpitalu ludzie z zawałem też czekają na zapisy, szok co się teraz dzieje.
Niestety nie znam się na tym czy to mógł być udar, ale z tego co wiem po udarze można dojść do całkowitej sprawności fizycznej, ale potrzebna jest rehabilitacja. Pozdrawiam

Offline lalka

• Podglądacz
  • *
"Mały" udar mózgu
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 20, 2008, 04:03:54 pm »
Niestety nie zapisałam na oddział bo na następny dzień to już"było po wszystkim".Ale co śmieszne w tym samym dniu dzwoniłam do neurologa dzicięcego czy najwyży prywatnie by go zobaczył ale ponieważ to był poniedziałek to on zobaczy prywatnie owszem ale dopiero w środe :puppydogeyes: Niestety gdyby był dorosły miałby b.duże szanse na cokolwiek zaraz obejżała by go neurolog w ośrodku,gdyby trafił do szpitala zaraz byłby NMR lub TK i za kilka godz. byłoby wiadomo co do czego ale jeśli chodzi o dzieci(ma 15 lat)to mamy "dno" w takich przypadkach.

Offline Ulka

• User z prawami do pisania
  • Rozgadany Weteran
"Mały" udar mózgu
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 20, 2008, 06:16:41 pm »
Teraz to juz tylko dobry lekarz, badania i ewentualnie rehabilitacja
a na przyszłość w takich przypadkach chyba trzeba się trochę "postawić"
i odmówić wyjścia z dzieckiem ze szpitala
do czasu, aż nie zbada go odpowiedni lekarz,a w przypadku odmowy
zarządać tego  na piśmie
czasami minuty lub sekundy decydują o późniejszym zdrowiu pacjenta
ogólna znieczulica służby zdrowia jest przerażająca
Ulka-Darek30mpdz & Magda31 &   wspomnienia

Offline lalka

• Podglądacz
  • *
Nowe zmiany po udarze mózgu.
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 03, 2009, 02:26:38 pm »
Mam pytanie może ktoś z państwa będzie sie orientował.Syn(15) rok temu w maju miał udar mózgu niedokrwienny potem w czerwcu ustalono,że ma niedowład prawej strony(lekki).teraz po roku wyszło na jaw,że zwiększył się niedosłuch z 40DB na 80DB w prawym uchu, prawym okiem nie widzi z dołu i od góry(po udarze),a na dodatek teraz zaczyna szwankować mu lewa strona zaczyna mieć mniejsze czucie w ręce i wszystko mu wylatuje z ręki.Czy to mogą być skutki udaru które teraz pokazały się"skutki lewej strony?",bo prawej to oczywiste. :(

Offline Gaga

• Administrator
  • Rozgadany Weteran
Odp:zmiany po udarze mózgu
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 03, 2009, 03:34:51 pm »
lalka a co z ciśnieniem syna?
Czy miał zakładany holter teraz w celu pomiaru dobowego?
Piszesz tu o ciśnieniu i pomiarze nagdarstkowym (który nie jest zbyt dokładny)
a jak piszesz wyżej,to już wtedy miał duże ciśnienie..

Pozdrawiam :))
"Starsza Wiosenna Miotełka"

Offline lalka

• Podglądacz
  • *
Odp: "Mały" udar mózgu
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 03, 2009, 05:16:24 pm »
Holtera miał w styczniu tego roku był taki,różny.Ale bierze lekarstwa na ciśnienie(atram,captopril,spironol i polocart 150).Zdarza się,że nieraz w domu spadnie mu do 90/50 a i 130/90 też miał.Co gorsza ma kardiomiopatie gąbczastą(podobno ona była przyczyną udaru) i przewężoną tętnice w lewym oku (w/g dopllera).Pod względem zachowania zmienił się całkowicie momentami ma depresje,albo ma napady złości jest "zgrzędny,zmierzły"(tak jak nieraz określa się starsze osoby).

Offline Gaga

• Administrator
  • Rozgadany Weteran
Odp: "Mały" udar mózgu
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 03, 2009, 09:40:19 pm »

Pytałam o ciśnienie,bo opisane objawy
"mniejsze czucie w ręce i wszystko mu wylatuje z ręki"
brzmią mi znajomo.

Lalka oczywiście że nie musi mieć to związku z ciśnieniem,sugeruję tylko,
zwłaszcza że syn ma jeszcze inne problemy.

Ale jak wiemy każdy pacjent jest inny i wymaga innego leczenia.

Lalka może  poproś lekarza o założenie holtera ponownie.
Czy jego ciśnienie dobowe nie skacze,cisnieniomierz nadgarstkowy nie zmierzy tak jak holter
I do tego aktualne  badania w tym na magnez i potas.

Co z jego serduszkiem?
http://forum.darzycia.pl/index.php?topic=8218.0
Gdzie go leczysz?
A przez ten rok jak się czuł syn?

Wiadomo,że nikt Ci nie odpowie na 100% ale skutki udaru mogą być różne

http://forum.darzycia.pl/index.php?topic=4913.0
> Udar Mózgu

Jedynie konsultacja z lekarzem może coś rozjaśnić.
Właśnie powiedz mu o wszystkich niepokojących  objawach.

Pozdrawiam :))
"Starsza Wiosenna Miotełka"

(c) 2003-2017 Team Dar Życia :: nota prawna :: o plikach Cookies :: biuro@darzycia.pl
Polecamy:   Forum o zwierzętach