Ogłoszenia Zwierzęta
Aktualności: Jeśli uważasz że serwis Dar Życia jest potrzebnym miejscem Wesprzyj nas. Chcemy reaktywować serwis, dostosować graficznie i technicznie do aktualnych standardów, ale potrzebujemy Twojego wsparcia. Dziękujemy za wsparcie.

Autor Wątek: *Trombofilia  (Przeczytany 6134 razy)

Offline kinga34

• User z prawami do pisania
  • Raczkujący Gadacz
*Trombofilia
« dnia: Kwiecień 22, 2008, 07:57:04 am »
Witam! Dawno mnie tutaj nie było....
Pomóżcie...poszukuję wiadomości na temat wrodzonej trombofilii...a dokładniej, gdzie zwrócić się o badania dziecka dwuletniego w kierunku tej choroby( nadmienię, że jego matka i ciotka chorują na wrodzoną trombofilię) niestety nie wykonano dziecku po urodzeniu badań, gdyż matka jeszcze nic o swojej chorobie nie wiedziała..dziecko w 6 dobie życia przechodziło operację ze względu na zdwojenie jelita cienkiego, obecnie ma dwa latka, ale niepokojące jest okresowo pojawiająca się krew w stolcu.
Szukamy informacji..może ktoś wie co dalej z tym począć!!!???
Dzięki i pozdrawiam wszystkich forumowiczów!
Kinga-Aga l.19, Daria l.16(Epi!) i Fifi l.8 (wspomnienia

Pan Rajek

• to weteran
  • polecający usługi

Offline sonia

• Rozgadany Weteran
    • Dar Życia
*Trombofilia
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 22, 2008, 10:47:46 am »
Jeśli u nas nie zgłoszą się osoby w temacie- może w Stowarzyszeniu znajdziesz  odpowiedż na ten temat.

http://www.trombofilia-inr.pl/inr.html

Trombofilia
od łac. thrombus czyli skrzeplina) to zespół chorobowy krwi charakteryzujący się zwiększoną skłonnością do tworzenia się zakrzepów żylnych i tętniczych. Oznacza to, że w wyniku jednego z poniższych lub występujących razem czynników takich jak:

niedobór antytrombiny III
niedobór białka S
niedobór białka C
czynnik V Leiden
zespół antyfosfolipidowy (APS, zespół Hughesa, zespół antykardiolipinowy)

jest zachwiana równowaga pomiędzy aktywatorami a inhibitorami układu krzepnięcia krwi. Ze względu na to, że osoby z trombofilią należą do grupy podwyższonego ryzyka zakrzepicy żył i tętnic, zaleca się przyjmowanie antykoagulantów tzn. leków działających przeciw nadmiernej aktywacji układu krzepnięcia. Rodzaj leku oraz jego dawka przepisywany przez lekarza (zazwyczaj hematologa) zawsze dopasowywane są indywidualnie. Jest to spowodowane tym, że każdy organizm inaczej reaguje na antykoagulanty. Mówi się wówczas o tzw. nasyceniu organizmu. O pożądanym stopniu nasycenia oraz wysokości kolejnych dawek (zmniejszenie lub zwiększenie) decyduje lekarz na podstawie badań morfologii w zakresie współczynnika INR.
Tam gdzie warto dotrzeć, nie ma dróg na skróty.
Sonia, mama Moniki z zD- 19,10l. , Domowa terapia

Offline kinga34

• Raczkujący Gadacz
*Trombofilia
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 22, 2008, 11:27:23 am »
Dziękuję Soniu serdecznie, może coś wyszperamy, chociaż  na temat drogi do badań genetycznych ciężko będzie.
Pozdrawiam!

Offline sonia

• Rozgadany Weteran
    • Dar Życia
*Trombofilia
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 22, 2008, 11:48:13 am »
A czy badanie  morfologii  w  zakresie  współczynnika  INR jest wykonane?
Czy ta diagnoza jest pewna?
http://www.interhemostaza.pl/files/Cwiczenie1_fizkin07_2503.doc

Myślę, że lekarz, ktory postawił diagnozę powinien dać skeirowanie na badania genetyczne.
Tam gdzie warto dotrzeć, nie ma dróg na skróty.
Sonia, mama Moniki z zD- 19,10l. , Domowa terapia

Offline kinga34

• Raczkujący Gadacz
*Trombofilia
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 22, 2008, 01:46:12 pm »
Soniu!
Matka małego Igorka ma stwierdzoną trombofilię i jest pod stałą opieką lekarską, otrzymuje stale leki. Maluszkowi, gdyby wcześniej wiedziała o swojej chorobie zrobiliby takie badania jak jeszcze był w klinice-lekarz mówił, że podejrzewa chorobę krwi, jednakże jak usłyszał z ust matki, że nikt w rodzinie nie miał żadnej choroby krwi-poprostu zrezygnował z wykonywania badań.Rok później los chciał, że matka dowiedziała się, że jest chora na dziedziczną trombofilię( było to po zatorze żył głębokich dolnych), po kilku miesiącach okazało się, że jej siostra również jest chora na tą samą chorobę..czasu nie da się cofnąć..więc trzeba na nowo walczyć żeby przeprowadzić badania maluszkowi. Jej trzech pozostałych synów( to już nastoletni chłopcy) wyniki mają dobre i nic nie wskazuje na chorobę. Ze względu na problemy zdrowotne Igorka , które pojawiły się już po porodzie( jak wcześniej wspominałam miał zdwojenie jelita cienkiego) , niespójność kręgów th7, th8i th9, oraz częste ślady krwi w kale, matka chce być pewna że jej maluszkowi nic więcej nie dolega. Rozumiem tę matczyną troskę i dlatego poszukuję dla nich drogi do szybkiego wykonania badań.Dodam jeszcze, że u nas niestety lekarze mają mgliste pojęcie o tej chorobie.

Offline Gaga

• Administrator
  • Rozgadany Weteran
*Trombofilia
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 27, 2008, 05:41:59 pm »
Kinga wyszperane Poznań i Warszawa,nie wiem czy to są właściwe adresy.

- badanie w kierunku wrodzonej trombofilii można wykonać w Instytucie Hematologii i Transfuzjilogii, w Pracowni Krzepnięcia Krwi i Hemostazy przy ul. Gandhi 14
centrala tel. (22) 3496100
fax (22) 3496178, 3496216
e-mail: sekihit@ihit.waw.pl
http://www.ihit.waw.pl/.

Zródło:
http://www.nasz-bocian.pl/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=48677&postdays=0&postorder=asc&&start=0

oraz
Badanie genetyczne ustaliło, że chora jestnosicielką heterozygotycznej postaci mutacji Leiden (Pra-cownia Hemostazy Kliniki Hematologii AM w Poznaniu)

Zródło
[PDF] -
www.gdziesieleczyc.pl/showpdf.php?article_id=1089&filename=Trombofilia.pdf&priority=1 -

Wersja HTML
http://64.233.183.104/search?q=cache:ENpJUbLXTfQJ:www.gdziesieleczyc.pl/showpdf.php%3Farticle_id%3D1089%26filename%3DTrombofilia.pdf%26priority%3D1+Badanie+genetyczne+trombofilii&hl=pl&ct=clnk&cd=5&gl=pl
Pozdrawiam :))
"Starsza Wiosenna Miotełka"

Offline kinga34

• Raczkujący Gadacz
*Trombofilia
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 27, 2008, 06:43:11 pm »
Gaguniu! Wielkie dzięki.
Do Kliniki Hematologii i Transfuzjologii w W-wie wysłałyśmy już maila, drugą kopię prośby o przebadanie małego Igorka wysłała jego matka listownie z dołączonymi kopiami chistorii chorobowych dziecka oraz kopiami dokumentów potwierdzających występowanie trombofilii u matki i ciotki malca. To chyba jedyna rozsądna droga, aby przebadać maluszka. Nie wiem czy zlecono jakieś wstępne badania w tym kierunku tutaj na miejscu- chyba nie. Wiem z autopsji jak trudno wydębić od lekarza skierowanie na jakieś badanie..zaraz zaczynają się teksty typu: "to ja jestem lekarzem, a nie pani!", " nie będzie mi pani mówić na jakie badania mam kierować!"...ja to przechodziłam wiele razy...trafiają się lekarze, którzy bezproblemowo wystawiają skierowania...inni unoszą się dumą...
Najciekawsze jednak boje przechodziłam zawsze z lekarzami którzy usilnie chcieli przepisać ( bezpodstawnie-przy drobnym przeziębieniu) dziecku antybiotyk..bywało ostro..hihihi...ale nie odbiegajmy od tematu.Teraz czekamy na wiadomość z Kliniki..czas się dłuży...zobaczymy.

Offline Gaga

• Administrator
  • Rozgadany Weteran
*Trombofilia
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 27, 2008, 07:03:02 pm »
Kinga odnośnie Poznania,co mi tak przychodzi na szybko do głowy jest iwpal
Może będzie mogła coś podpowiedzieć ?
To jest prawopodobnie ten szpital
http://www.sk1.am.poznan.pl/info/kliniki/hematologia/hematologia_profil.php
Pozdrawiam :))
"Starsza Wiosenna Miotełka"

Offline kinga34

• Raczkujący Gadacz
*Trombofilia
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 28, 2008, 05:30:03 am »
Dzięki serdeczne! Spróbujemy się dowiedzieć jak się tam sprawy mają z takimi badaniami.

(c) 2003-2019 Team Dar Życia :: nota prawna :: o plikach Cookies :: biuro@darzycia.pl
Polecamy:   Forum o zwierzętach