Ogłoszenia Zwierzęta
Aktualności: Usługi detektywistyczne tylko  ze sprawdzonym biurem Detektyw Warszawa polecamy tego detektywa.

Autor Wątek: Mówienie do siebie pomaga dzieciom  (Przeczytany 2600 razy)

Online Gaga

  • Administrator
  • Rozgadany Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 26385
Mówienie do siebie pomaga dzieciom
« dnia: Kwiecień 05, 2008, 03:41:35 pm »
Mówienie do siebie pomaga dzieciom

Rodziców nie powinno przerażać, że ich dzieci mówią same do siebie. Naukowcy przekonują, że pięciolatki, które to robią, lepiej radzą sobie ze stawianymi przed nimi zadaniami.


Badanie na ten temat przeprowadził prof. psychologii Adam Winsler z George Mason University w stanie Wirginia.

"Dzieci często mówią do siebie wykonując codzienne obowiązki, a rodzice i nauczyciele nie powinni myśleć, że to dziwne czy niewłaściwe. Powinni słuchać dzieci, bo to wspaniałe okno do ich umysłów" - powiedział Winsler, dodając, że dzieci powinno się do głośnego mówienia wręcz zachęcać.

Okazuje się, że 78 proc. dzieci miało lepsze wyniki w wykonywaniu zadań, kiedy do siebie mówiło, niż kiedy pracowało w ciszy. Ponadto Winsler stwierdził, że dzieci z problemami behawioralnymi, np. ADHD, częściej mówią do siebie niż ich rówieśnicy. Profesor uznał, że pozwalanie takim dzieciom na mówienie do siebie w klasie może pomóc im w rozwoju.

Winsler twierdzi, że rozmawianie ze sobą jest powszechne u dzieci w wieku 2-5 lat i zupełnie normalne. Kiedy dziecko przejawia takie zachowania, poprawia się jego komunikacja ze światem zewnętrznym. Podobny eksperyment przeprowadzony przez Winslera wykazał, że równie korzystne jest mówienie do siebie w przypadku dzieci autystycznych.
Pozdrawiam :))
"Starsza Zimowa Miotełka"

Pan Rajek

  • to weteran
  • polecający usługi
  • *******
 

(c) 2003-2018 Team Dar Życia :: nota prawna :: o plikach Cookies :: biuro@darzycia.pl
Polecamy:   Forum o zwierzętach