Ogłoszenia Zwierzęta
Aktualności: Jeśli uważasz że serwis Dar Życia jest potrzebnym miejscem Wesprzyj nas. Chcemy reaktywować serwis, dostosować graficznie i technicznie do aktualnych standardów, ale potrzebujemy Twojego wsparcia. Dziękujemy za wsparcie.

Autor Wątek: Komórka cię zabije  (Przeczytany 2562 razy)

Offline Gaga

  • Administrator
  • Rozgadany Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 26484
Komórka cię zabije
« dnia: Kwiecień 01, 2008, 05:57:39 pm »
Komórka cię zabije
Światowej sławy neurochirurg dr Vini Khurana ostrzega
 


 

Korzystasz z telefonu komórkowego? To lepiej uważaj! Telefon komórkowy to cichy, powolny zabójca - do takich sensacyjnych wniosków doszedł światowej sławy neurochirurg dr Vini Khurana z Instytutu Neurochirurgicznego z Phoenix w USA. Odkrył, że codzienne używanie komórki przez wiele lat znacznie zwiększa ryzyko zachorowania na raka mózgu. A to wszystko za sprawą szkodliwych fal elektromagnetycznych, jakie wytwarza taki telefon.


Fale te - rozchodząc się we wszystkie strony - przenikają też do naszego ciała. Podczas rozmowy szczególnie narażony na ich szkodliwy wpływ jest nasz mózg. Tworzące go komórki, neurony, mogą pod ich wpływem nagrzać się nawet do temperatury 60 stopni Celsjusza! To sprawia, że wytrącają z nich białko. Żeby je zregenerować, komórka zaczyna się dzielić.

Ten proces jest niezwykle ryzykowny, bo w jego trakcie coś może pójść nie tak i komórka zostanie uszkodzona. A taka uszkodzona komórka łatwo może przekształcić się w komórkę rakową.

Krótka rozmowa przez telefon jest niegroźna. Ale im częściej i dłużej rozmawiamy, tym większe jest ryzyko uszkodzenia któregoś z neuronów, a tym samym zachorowania na raka.

- Są już na to wystarczające dowody. Rządy i producenci komórek powinni podjąć natychmiastowe kroki w kierunku redukcji narażenia konsumentów na szkodliwe promieniowanie elektromagnetyczne. Należy też uświadomić im zagrożenie i poinformować, jak korzystać z technologii GSM rozsądnie i bezpiecznie - ostrzega dr Khurana.

Rządy Francji i Niemiec już wydały apele do swoich obywateli, przestrzegając ich przed zbyt częstym korzystaniem z telefonów.

Co można robić, żeby zabezpieczyć się przed promieniowaniem wytwarzanym przez komórkę? Po pierwsze korzystać z aparatu głośnomówiącego albo słuchawek - wtedy rozmowa nie będzie tak groźna, bo im dalej od telefonu, tym bezpieczniej.

A idealnie byłoby odstawić telefon, bo i tak najlepsze jest bezpośrednie spotkanie i osobista rozmowa.

autor: Kamil Metlerski
Pozdrawiam :))
"Starsza Wiosenna Miotełka"

Pan Rajek

  • to weteran
  • polecający usługi
  • *******

Mulesia

  • Gość
Odp: Komórka cię zabije
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 10, 2009, 02:46:30 pm »
2009-03-09 00:32
Telefony komórkowe źródłem infekcji w szpitalach

Telefony komórkowe pracowników są źródłem infekcji w szpitalach - wykazało badanie, którego wyniki opublikowano w najnowszym piśmie "Annals of Clinical Microbiology and Anbtimicrobials".

Naukowcy z Wydziału Medycyny Uniwersytetu Ondokuz Mayis (Turcja) zbadali telefony komórkowe lekarzy i pielęgniarek pracujących w salach operacyjnych i oddziałach intensywnej terapii i odkryli, że blisko 95 proc. aparatów było zanieczyszczonych różnymi szczepami bakterii, w tym mogących powodować choroby śmiertelne, np. gronkowca złocistego.

(...)

PAP - Nauka w Polsce

agt


Całość: http://www.naukawpolsce.pap.pl/palio/html.run?_Instance=cms_naukapl.pap.pl&_PageID=1&s=szablon.depesza&dz=ciekawostki&dep=359630&data=&lang=PL&_CheckSum=1033185416

 

(c) 2003-2019 Team Dar Życia :: nota prawna :: o plikach Cookies :: biuro@darzycia.pl
Polecamy:   Forum o zwierzętach