Ogłoszenia Zwierzęta
Aktualności: Jeśli uważasz że serwis Dar Życia jest potrzebnym miejscem Wesprzyj nas. Chcemy reaktywować serwis, dostosować graficznie i technicznie do aktualnych standardów, ale potrzebujemy Twojego wsparcia. Dziękujemy za wsparcie.

Autor Wątek: Niewidome dzieci będą miały nową szkołę  (Przeczytany 1709 razy)

Offline Gaga

  • Administrator
  • Rozgadany Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 26490
Niewidome dzieci będą miały nową szkołę
« dnia: Marzec 18, 2008, 11:27:27 pm »
18.03.2008 /TVN24
Niewidome dzieci będą miały nową szkołę

Trzy miesiące temu pożar zniszczył szkołę dla niewidomych dzieci w Laskach. Nikomu na szczęście nic się nie stało, ale budynek został doszczętnie zniszczony. Jednak dzięki pomocy różnych osób oraz dużych firm - niedługo powstanie nowy budynek szkoły, a także nowe wyposażenie - niezbędne dla nauki niewidomych.
Jak mówi dyrektor szkoły Krystyna Bronisz, pieniądze na budowę nowej szkoły napływały zarówno od instytucji tak wielkich jak Orlen, od samego premiera, ale także od dzieci w Bielsku-Bialej oraz od innych niewielkich szkół.

W pożarze dzieci straciły swoje wszystkie pomoce naukowe, m.in. modele zwierząt, wypukłe mapy i maszyny brailowskie. Bez tego trudno byłoby im przyswoić sobie wiedzę o świecie. - Wróbla to sobie jeszcze nie potrafię wyobrazić, ale wyobrażam sobie jaki jest malutki, taki o... jak piąsteczka - mówi mała Oliwia, która poznaje ptaki dzięki wypchanym eksponatom.

Jak podkreśla dziewczynka, uczennica szkoły w Laskach, najważniejsze, że w pożarze nie ucierpieli ludzie. Jak przyznaje, gdyby ogień wybuchł podczas lekcji, nie wszyscy zdążyliby uciec.

mon/iga
Pozdrawiam :))
"Starsza Zimowa Miotełka"

Pan Rajek

  • to weteran
  • polecający usługi
  • *******
 

(c) 2003-2020 Team Dar Życia :: nota prawna :: o plikach Cookies :: biuro@darzycia.pl
Polecamy:   Forum o zwierzętach