Ogłoszenia Zwierzęta
Aktualności: Usługi detektywistyczne tylko  ze sprawdzonym biurem Detektyw Warszawa polecamy tego detektywa.

Autor Wątek: Badanie kwasu 2-ketoglutarowego  (Przeczytany 5269 razy)

jane-eyre

• Gość
Badanie kwasu 2-ketoglutarowego
« dnia: Marzec 12, 2008, 04:38:22 pm »
Czy ktoś może wykonał tego typu badanie i potrafi powiedzieć czemu ono służy? Wiem, że poziom kwasu ocenia się metodą GC/MS i jego podwyższony sygnał może świadczyć o zaburzeniach energetycznych.

Pan Rajek

• to weteran
  • polecający usługi

Offline ilonadora

• User z prawami do pisania
  • Rozgadany Weteran
    • http://wwwmojedzieciaki.blox.pl/html
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 12, 2008, 05:25:28 pm »
W organizmie człowieka kwas 2-ketoglutarowy powstaje w komórkach wątroby, w wyniku dezaminacji oksydacyjnej, katalizowanej przez dehydrogenazę glutaminianową. Wytworzenie kwasu 2-ketoglutarowego z kwasu szczawiobursztynowego jest jednym z etapów tzw. cyklu Krebsa, stanowiącego źródło energii w procesach życiowych. Związek znany jest pod nazwami: kwas 2-oksoglutarowy, kwas alfa-ketoglutarowy .Mówiąc po ludzku jak dobrze zrozumiałam z tych materiałów co wyczytałam te badanie wykorzystuje się w zaburzeniach pracy wątroby spowodowanych np przez toksyny-,ale mogę się mylić.
"Być bohaterem przez minutę, godzinę, jest o wiele łatwiej niż znosić trud codzienny w cichym heroizmie."
Ilonadora i czwórka pociech

Offline Karina137

• Raczkujący Gadacz
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 13, 2008, 02:34:34 pm »
to badanie wykonuje się również przy podejrzeniu niektórych wrodzonych błędów metabolizmu, m.in. na poziomie cyklu Krebsa.
Pozdrawiam
Karina

jane-eyre

• Gość
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 13, 2008, 03:13:01 pm »
U na sto badanie było robione jednocześnie z poziomem kwasu mlekowego, ten wyszedł ok, więc wykluczono zaburzenia metaboliczne. Ale za wysoki poziom kwasu ketoglutarowego może wskazywać na zaburzenia energetyczne. Lekarz prowadzący nic na ten temat nie wspomniał, mnie to jednak zastanawia...

Offline Karina137

• Raczkujący Gadacz
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 14, 2008, 03:48:10 pm »
"zaburzenia energetyczne" to niepoprawna nazwa grupy chorób metabolicznych. Prawidłowy kwas mlekowy nie wyklucza choroby metabolicznej i vice versa.
Gdzie robiliście badanie?
Pozdrawiam
Karina

jane-eyre

• Gość
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 14, 2008, 04:27:00 pm »
CZD

Offline Karina137

• Raczkujący Gadacz
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 14, 2008, 09:08:54 pm »
CZD ma jedną z najlepszych klinik metabolicznych w PL. Przy następnej wizycie dokładnie zapytaj o wszystko lekarza prowadzącego: on zna przypadek i mędzie mógł powiedzieć więcej i bardziej szczegółowo.
Pozdrawiam
Karina

jane-eyre

• Gość
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 15, 2008, 09:45:43 am »
Nasz lekarz prowadzący z CZD niestety nie z tych co "mówi dużo i szczegółowo" :-( Zaczynam się bać, że coś zostało przeoczone...Z drugiej strony, gdyby wynik badań wzbudzał jakiekolwiek wątpliwości to zostałyby chyba zlecone badania dodatkowe lub kontrolne? Dziękuję za pomoc, oczywiście zwrócę uwagę lekarzy na to badanie.

(c) 2003-2017 Team Dar Życia :: nota prawna :: o plikach Cookies :: biuro@darzycia.pl
Polecamy:   Forum o zwierzętach