Ogłoszenia Zwierzęta
Aktualności: Dar Życia poleca Kalendarz ze zdjęciami oraz Foto Karty, powołując się na nasze forum otrzymają Państwo rabat w postaci darmowej wysyłki PREZENTÓW. Kod rabatowy to słowo DAR ŻYCIA a strony to Foto Karty oraz Kalendarze ze zdjęciami

Autor Wątek: problem / niedosłuch  (Przeczytany 6758 razy)

soffie

• Gość
problem / niedosłuch
« dnia: Marzec 05, 2008, 05:14:59 pm »
witam!

Przepraszam, jeśli założyłam temat, który już był!

A więc, mam problem, ostatnio zauważyłam, że moja córka słabiej słyszy, podejrzwam u niej niedosłuch - sama mówi, że nie rozumie niekótrych słów, kiedy rozmawia z koleżankami przrz telefon, albo kiedy mówią coś do niej po cichu w szkole.
Czy może to być objawem tego, że córka była przeziębiona, ale nie poszła do lekarza?
Miała wtedy 2-krotny krwotok z nosa.

Będzie konieczny aparat słuchowy?
Martwię się o nią strasznie!

Miał ktoś podobny problem ze swoim dzieckiem?
proszę! pomóżcie mi!
tak się o nią martwię!

pozdrawiam!

Pan Rajek

• to weteran
  • polecający usługi

Offline Gaga

• Administrator
  • Rozgadany Weteran
problem / niedosłuch
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 05, 2008, 05:29:31 pm »
Witaj

Myślę,że jest tu konieczna wizyta u lekarza oraz badanie słuchu i nie odwlekaj tego.
Nie zamartwiaj się na zapas.
Pozdrawiam :))
"Starsza Wiosenna Miotełka"

soffie

• Gość
problem / niedosłuch
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 05, 2008, 05:33:57 pm »
no jutro idziemy po skierowanie do laryngologa.

Dziękuję Ci za odpowiedź

Offline Mery6

• Raczkujący Gadacz
problem / niedosłuch
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 05, 2008, 05:35:03 pm »
Soffie. Spokojnie udaj się do lekarza rodzinnego po skierowanie do laryngologa. Trzeba zbadać uszy, może to byc zatkany kanalik słuchowy (ja to miałam przeszło po odetkaniu), trzeba koniecznie to zbadać i znaleźć przyczyne.

laryngolog zbada i ewentualnie wyśle na bardziej specjalistyczne badania słuchu. Spokojnie najpierw idź do lekarza
,,Uśmiech gdy w sercu ból, to najtrudniejsza z życiowych ról'' Dorosła z ADHD w końcu po diagnozi

soffie

• Gość
problem / niedosłuch
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 05, 2008, 05:57:44 pm »
dziękuję Wam dziewczyny za słowa otuchy!

Mery6 miałaśzatkane kanaliki po przeziębieniu?

pozdrawiam!

Offline Mery6

• Raczkujący Gadacz
problem / niedosłuch
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 05, 2008, 06:26:32 pm »
Tak. Z kararem dużym
,,Uśmiech gdy w sercu ból, to najtrudniejsza z życiowych ról'' Dorosła z ADHD w końcu po diagnozi

soffie

• Gość
problem / niedosłuch
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 05, 2008, 06:34:03 pm »
no to jak moja córka,
nawet jej krew z nosa leciała...

mam nadzieję, że to nie będzie nic poważnego, ona też się martwi, ale myśli, że tego nie widzę.

Mulesia

• Gość
problem / niedosłuch
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 05, 2008, 06:37:53 pm »
Soffie, mój Piotruś przy przeziębieniach ( katarze ) regularnie tracił słuch. Za pierwszym razem przeraziliśmy się, bo podchodził do głośnika i przykładał ucho , żeby słyszeć. Laryngolodzy
u których byliśmy powiedzieli, że wiele dzieci tak ma i że z tego się wyrasta. Ubytek słuchu
w czasie przeziębień określali na ok. 70% ( tj. słyszał na 30 % ) Mówili , że sprawy nie można zaniedbać, bo może to zostać nawet po zgubieniu kataru.
Zalecali mu jednak ćwiczenia oddechowe. Poza tym, Piotruś dmuchał jakieś specjalne baloniki ( kupowałam w aptece ) Miał przedmuchiwany nosek jakąś taką pompką.
Brzmi to strasznie, ale tak naprawdę, nie były to inwazyjne zabiegi.

Oczywiście , syn przeszedł też badania słuchu ( jest OK ).

Dziś widzę, że rzeczywiście wyrasta z tej przypadłości. Teraz w czasie przeziębienia słyszy troszkę słabiej ( ale tylko troszkę ) . Jest coraz lepiej.
Na pewno sprawy nie można zlekceważyć, ale nie denerwuj się tak bardzo.  :kw: Być może to ta sama przypadłość.

Z tym , że u mojego synka było podejrzenie, że na słuch ma też wpływ naczyniak. Na szczęście na razie się nie potwierdza i w badaniach słuch jest w porządku.

soffie

• Gość
problem / niedosłuch
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 05, 2008, 06:41:04 pm »
Moja córka ma 16 lat i nigdy takiego czegoś nie miała, teraz jest już po tym nieszczęsnym przeziębieniu, ale nie słyszy tak dobrze, i to mnie najbardziej martwi, bo jest młoda i ma całe życie przed sobą.

Jutro idziemy po skierowanie do laryngologa, mam nadzieję, że się wszystko wyjaśni!
dziękuje!

Offline filipek

• Raczkujący bywalec
  • **
problem / niedosłuch
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 05, 2008, 06:50:21 pm »
Witaj! dziwie sie ze tak dlugo odkladaliscie wizyte u laryngologa.
katar zeczywiscie powoduje zatkanie kanalikow usznych a czesto dochodzi do
powiklan cisnienie w uszach zmienia sie pod wplywem kataru czy wydziekiny z nosa ale
rowniez przy anginie.Przecierz gardlo,uszy,nos sa w pewien sposob powiazane ze soba.
Moj maly wlasnie przez czeste anginy(powiekszone migdaly)ZBIERA MU SIE PLYN W UCHU
bedzie drenazowany.Dlatego wlasnie wychodzi mu w badaniach niedosluch.
Popros rowniez laryngologa o wymazy z gardla.
Zycze zdrowka dla corki.
Pozdrawiam. :ok:
mama 11 m-c Filipka zD i 15-letniej Marty

zwalcio

• Gość
problem / niedosłuch
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 05, 2008, 06:52:14 pm »
Soffie głowa do góry, najpierw laryngolog i diagnoza a potem ewentualnie będziecie się martwić, a póki co głowa do góry i myślcie pozytywnie, być może to będzie taki niedosłuch o jakim wspominały dziewczyny. Trzymajcie się i koniecznie dajcie znać jak już będziecie po wizycie u laryngologa. Pozdrawiam

soffie

• Gość
problem / niedosłuch
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 05, 2008, 07:56:48 pm »
Dziękuję Wam Dziewczyny za wsparcie i za ciepłe słowa otuchy!
Będę informować na bieżąco.

filipek, nie odkładaliśmy wizyty, tylko niedawno mi córka powiedziała, że ma takie problemy.

pozdrawiam!

Offline Gaga

• Administrator
  • Rozgadany Weteran
problem / niedosłuch
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 05, 2008, 08:18:53 pm »
soffie

Nie zapomnij wspomnieć o tych krawieniach z nosa.
Przyczyny mogą być też różne.
Może wynikać z osłabienia organizmu po chorobie,ale poczytaj tu:

http://www.grabieniec.pl/pokaz_artykul.php?id_artykulu=356
Krwawienia z nosa

więcej
http://www.google.pl/search?as_q=krawienia+z+nosa&hl=pl&num=10&btnG=Szukaj+w+Google&as_epq=&as_oq=&as_eq=&lr=&cr=&as_ft=i&as_filetype=&as_qdr=all&as_occt=any&as_dt=i&as_sitesearch=&as_rights=

Woskowina w uszach też powoduje niedosłuch (usunięcie za pomocą ssania lub płukania )
http://www.zdrowie.com.pl/uroda/higiena/_20041124490/

Tu tak jaśniej napisane
http://www.info-med.pl/katalog/choroby/indeks/sluch_utrata.html

Daj znać po wizycie co powiedział lekarz i jak zwalcio napisała:
Cytat: "zwalcio"
najpierw laryngolog i diagnoza a potem ewentualnie będziecie się martwić, a póki co głowa do góry i myślcie pozytywnie,

Tylko spokojnie  :kw:

soffie

• Gość
problem / niedosłuch
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 05, 2008, 08:40:25 pm »
dziękuję za materiały, przeczytałam je,

mam nadzieję, że jak najszybciej będziemy miały to wszystko za sobą!

krwawienia z nosa miała w trakcie przeziębienia ale były dosyć dlugie ok. 10 minut.

pozdrawiam!

Mulesia

• Gość
problem / niedosłuch
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 05, 2008, 09:01:29 pm »
Cytat: "Gaga"
Woskowina w uszach też powoduje niedosłuch (usunięcie za pomocą ssania lub płukania )

Coś na ten temat wiem. :D   Niektórym , mimo przestrzegania wszelkich zasad higieny woskowina odkłada się " zatykając uszy" .
Są specjalne kropelki , którymi można rozmiękczyć czop, a później laryngolog przepłukuje uszy.
Nie jest to miłe, ale tak bardzo nie boli.

Offline Gaga

• Administrator
  • Rozgadany Weteran
problem / niedosłuch
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 07, 2008, 11:00:18 am »
soffie
I jak po badaniach córki?

Czy twoje dziecko dobrze słyszy?
http://www.edziecko.pl/zdrowie_dziecka/1,79375,4984188.html

soffie

• Gość
problem / niedosłuch
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 07, 2008, 08:45:03 pm »
jedziemy w poniedziałek na badania,
dzisiaj córka miała zawody.

Dlatego jeszcze nie pisałam

soffie

• Gość
problem / niedosłuch
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 10, 2008, 06:11:49 pm »
byłam z córką u lekarza,
lekarka powiedziała, że cóka ma chyba zatkane trąbki słuchowe i zaleciła jej ćwiczenia, przepisała tabletki, za tydzień, jeśli dalej będzie źle słyszała, znow do lekarza.

Offline Gaga

• Administrator
  • Rozgadany Weteran
problem / niedosłuch
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 10, 2008, 06:53:50 pm »
Pewnie po przeziębieniu.

Wysiękowe zapalenie uszu  
 http://www.ichs.pl/9137.dhtml
Skąd się bierze wysięk za błoną bębenkową?

Podczas infekcji górnych dróg oddechowych w krótkim czasie stan zapalny z nosogardła przenosi się na trąbki słuchowe, a następnie do ucha środkowego. Podobnie jak wysięk w nosie (katar), wyściółka jamy bębenkowej będąca w stanie zapalnym produkuje wydzielinę, która zalewa ucho środkowe, powodując mniej lub bardziej zauważalny niedosłuch. Po infekcji wydzielina ta powinna zostać usunięta poprzez trąbkę słuchową oraz procesy wchłaniania.
U niektórych ludzi (głównie dzieci) mechanizmy ewakuacji płynu wysiękowego są na tyle nieskuteczne, że pozostaje on w uszach pomimo ustąpienia infekcji. W przypadku występowania nawracających zmian wysiękowych u dorosłych zalecana jest dokładna ocena nosogardła, gdyż mogą tam rozwijać się groźne zmiany patologiczne, których pierwszym objawem jest długotrwały wysięk w uchu

Mulesia

• Gość
problem / niedosłuch
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 10, 2008, 07:01:00 pm »
Soffie. Ciekawa jestem , jakie ćwiczenia zaleciła lekarka.
Piotruś miał głównie oddechowe. Uczyliśmy się "wypuszczać powietrze uszami ". Dmuchał też
w specjalny balonik.

Jako pierwszą pomoc ( skuteczną ) laryngolog zafundował mu przedmuchanie "gruszką" nosa.
Powiedział ( o ile czegoś nie pomyliłam ) , że niektóre dzieci mają wąskie trąbki słuchowe i stąd problemy ze słuchem w czasie przeziębień. Pamiętam też , że mówił o problemach z ciśnieniem w czasie , gdy uszy są zatkane.
Piotrusiowi pomagał eurespal w syropie oraz leki przeciwalergiczne ( które przy okazji zmniejszały obrzęk w uszkach ).
Cieszę się , że Piotruś wyrósł z tych powikłań przeziębieniowych, bo kosztowały mnie one sporo nerwów.

Mam nadzieję, że u Twojej córci wszystkie dolegliwości miną bez śladu. Najważniejsze , że się tym zajęłyście stosunkowo szybko.

soffie

• Gość
problem / niedosłuch
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 12, 2008, 07:30:14 pm »
przepraszam, że nie pisałam wcześniej.

dokładnie Mulesio, to co Twojemu synowi - wypuszczanie powietrza uszami, ale powiem Wam, że efekt jest jako taki, lekarka zaleciła też córce Alertec. Najprawdopodobniej pójdziemy jeszcze raz do lekarza w poniedziałek i dowiemy się co dalej, bo efekt jak już wyżej pisałam nie jest najlepszy, najprawdopodobniej będzie banaie słuchu.

Dziękuję Ci za miłe słowa ;)
dziękuję Wam wszystkim za zaainteresowanie!

pozdrawiam!

(c) 2003-2017 Team Dar Życia :: nota prawna :: o plikach Cookies :: biuro@darzycia.pl
Polecamy:   Forum o zwierzętach