Ogłoszenia Zwierzęta
Aktualności: Jeśli uważasz że serwis Dar Życia jest potrzebnym miejscem Wesprzyj nas. Chcemy reaktywować serwis, dostosować graficznie i technicznie do aktualnych standardów, ale potrzebujemy Twojego wsparcia. Dziękujemy za wsparcie.

Autor Wątek: padaczka a szczepionka  (Przeczytany 24016 razy)

agnieszka914

 • Gość
padaczka a szczepionka
« dnia: Marzec 01, 2008, 12:17:07 am »
Witam,
moja 26-letnia siostra cioteczna od 5-go miesiąca zycia choruje na padaczkę. Nikt w rodzinie (po obydwu stronach) nigdy nie chorował na tę chorobę, a więc uwarunkowań genetycznych nie ma. Ciocia przeszła ciążę bez chorób, bez stosowania leków. Poród nastąpił w warunkach szpitalnych, bez powikłań. Nie było żadnych urazów poporodowych. Siostrze w 5-tym miesiącu życia mimo małej infekcji podano obowiązkową szczepionkę. W dniu podania, wieczorem dostała bardzo dużej gorączki. Lekarz stwierdził anginę. Tego samego dnia na sygnale została zawieziona do szpitala, gdzie spędziła kilka dni. Niedługo po tym zdarzeniu wystąpił pierwszy atak. Od tamtej pory ataki nie ustępują. Padaczka ma charakter lekooporny. Ataki duże, z utratą przytomności.
Czy przyczyną epilepsji może być podanie szczepionki siostrze, mimo iż nie była wtedy zdrowa? Czy ktoś z Państwa zna specjalistów, którzy mogliby udzielić takiej odpowiedzi, podjąć się przeanalizowania przebiegu choroby?
Będę bardzo wdzięczna za pomoc.
Czy jest takich przypadków więcej??

Pan Rajek

 • to weteran
 • polecający usługi
 • *******

Offline sonia

 • User z prawami do pisania
 • Rozgadany Weteran
 • *******
 • Wiadomości: 25627
  • Dar Życia
padaczka a szczepionka
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 01, 2008, 12:20:46 pm »
Kto zgadza się na wykonanie szczepienia podczas infekcji?????  :evil:
Powikłania wszelkie są zawsze możliwe i myślę, że nikt nie odpowie Ci jednoznacznie na Twoje pytanie.
Były opisywane u nas przypadki mpd, autyzmu na wskutek szczepień, być może, że epi też stała sie tego przyczyną.
Tam gdzie warto dotrzeć, nie ma dróg na skróty.
Sonia, mama Moniki z zD- 19,10l. , Domowa terapia

mama_Paulinki

 • Gość
padaczka a szczepionka
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 01, 2008, 01:34:04 pm »
Kto zgadza się na wykonanie szczepienia podczas infekcji????? :evil:


No właśnie sama jestem ciekawa kto?W przypadku mojej Paulinki jest tak że musi być pełne 3 miesiące bez napadów żeby mogła  być szczepiona

Mulesia

 • Gość
padaczka a szczepionka
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 01, 2008, 02:27:37 pm »
Lekarz badający małą przed szczepieniem  powinien był uznać infekcję za przeciwskazanie do szczepienia. Jak rozumiem , nie zrobił tego.  
Mama dziecka - jak większość z nas - zaufała lekarzowi. I stało się.
Nie wiem , czy nie znalazłabyś odpowiedzi w książce , o której piszemy tu http://forum.darzycia.pl/vp129973.htm#129973

Mulesia

 • Gość
padaczka a szczepionka
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 01, 2008, 02:57:21 pm »
Znalazłam jeszcze coś takiego, ale jest to dostępne tylko dla lekarzy
http://www.forumneurologiczne.pl/trudne/lista,0,30

• Padaczka a szczepienia ochronne- jakie jest ryzyko wystąpienia padaczki po szczepieniach?
Odczyn alergiczny po szczepieniach ochronnych może być przyczyną encefalopatii oraz napadów padaczkowych w ostrym ...

I to:

Z ulotki informacyjne dot szczepionki Meningitec ( w PDF )
http://wyeth.pl/Portals/0/downloads/pol_ulotki/pol_meningitec_ulotka_dla_pacjenta.pdf

Bardzo rzadko obserwowano napady padaczkowe po podaniu szczepionki Meningitec, także u osób, u których drgawki występowały wcześniej. W niektórych przypadkach u dorosłych i młodzieży drgawkom towarzyszyła utrata przytomności. Napady padaczkowe u niemowląt i małych dzieci były zwykle związane ze współistniejącą gorączką i podobne do drgawek gorączkowych. U większości pacjentów drgawki zwykle szybko ustępowały.
Jeśli nasili się którykolwiek z objawów niepożądanych lub wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane niewymienione w ulotce, należy powiadomić lekarza lub farmaceutę.


Znalazłam też coś takiego .

http://www.unipharm.pl/artykuly/wzmocnienie_odpornosci/EL_szczepienia_cz_1.pdf

Autorka omawia przeciwskazania do szczepień  i stwierdza , że jest nim wystąpienie:

dla DPT (szczepionka przeciw błonicy, tężcowi i krztuścowi komórkowa i bezkomórkowa):gorączka powyżej 40,5 oC w ciągu 48 godzin po poprzednim szczepieniu
wystąpienie drgawek w czasie do 72 godzin po poprzednim szczepieniu„krzyk mózgowy”, który pojawił się między 3. a 48. godziną po poprzednim szczepieniu
zespół hipotoniczno - hiporeaktywny po poprzednim szczepieniu
encefalopatia
, która pojawiła się w ciągu 7 dni po poprzednim szczepieniu
postępujące choroby układu nerwowego i mięśniowego
wrodzone choroby metaboliczne przebiegające z uszkodzeniem układu nerwowego

Jeszcze to:

HEXAVAC Adsorbowana szczepionka przeciw błonicy, tężcowi, krztuścowi, poliomyelitis, wirusowemu zapaleniu wątroby typu B i Haemophilus influenzae typu b.
http://www.naszaapteka.com.pl/index.php?page=katalog_lekow&show=84&id=Hexavac

Niepożądane efekty:
Często: obrzęk, ból, zaczerwienie i/lub stwardnienie w miejscu podania, gorączka ≥ 38°C, rozdrażnienie, brak apetytu, senność, bezsenność, biegunka, wymioty, świąd, pokrzywka. Rzadziej: gorączka ≥ 40°C, tkliwość w miejscu podania, przedłużony, niedający się uspokoić płacz, zaczerwienie i/lub stwardnienie o średnicy większej niż 7 cm w miejscu wstrzyknięcia lub obrzęk całej kończyny. Rzadko: drgawki gorączkowe, płacz o wysokim tonie. Bardzo rzadko: reakcje nadwrażliwości, obrzęk naczynioruchowy, rumień, dreszcze, zmęczenie, złe samopoczucie, bladość, epizod hipotoniczno-hiporeaktywny, przejściowy obrzęk miejscowych węzłów, drgawki z gorączką lub bez, zapalenie mózgu, encefalopatia z ostrym obrzękiem mózgu[/b], wywracanie gałek ocznych, zespół Guillain-Barre, hipotonia, zapalenie nerwów, ból brzucha, wzdęcie, nudności, wybroczny, plamica, małopłytkowość, pobudzenie, duszność, świst krtaniowy wdechowy, zaczerwienienie twarzy. W pojedynczych przypadkach: obustronny obrzęk kończyn dolnych.


I jeszcze fragment opisu strony w google ( link wiedzie do części artykułu - niestety całość dostępna dla lekarzy ) http://termedia.pl/magazine.php?magazine_id=16&article_id=1939&magazine_subpage=ABSTRACT

"W pierwszym przypadku zespół wystąpił po pierwszej dawce szczepionki, co spowodowało ... a u 2 pacjentów w późniejszym okresie rozpoznano padaczkę. ..."

Offline ilonadora

 • User z prawami do pisania
 • Rozgadany Weteran
 • *******
 • Wiadomości: 8423
  • http://wwwmojedzieciaki.blox.pl/html
padaczka a szczepionka
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 01, 2008, 03:13:19 pm »
ja jeszcze dodam

PRZYCZYNY PADACZKI


Zasób informacji o przyczynach padaczki bywa często niedostateczny i zaledwie 1/3 respondentów wydaje się dysponować wiedza o tym zagadnieniu.
Mimo szybkiego rozwoju wiedzy medycznej i metod diagnostycznych u większości chorych nie potrafimy określić czynnika, który doprowadził do pojawienia się padaczki. Przypadki takie, stanowiące około 80% ogółu chorych, zalicza się do grupy padaczki o nie ustalonym pochodzeniu , tj. skryto pochodnej, zwanej dawniej niewłaściwie samoistną.
Jeśli powtarzające się napady są następstwem określonej choroby, lub uszkodzenia mózgu, używa się terminu padaczka objawowa.
Czynniki prowadzące do zmian mózgowych, będących źródłem wyładowań padaczkowych, są nader liczne, choć odmienne w różnych okresach życia.
Jeszcze przed urodzeniem mózg płodu może ulec uszkodzeniu w następstwie niektórych chorób matki (np. różyczka), zadziałania pewnych substancji chemicznych (w tym także i leków), oraz wszelkich innych urazów lub stanów prowadzących do niedotlenienia płodu.
Działanie różnych czynników szkodliwych jest szczególnie groźne w czasie pierwszych miesięcy ciąży i dlatego to zaleca się kobietom ciężarnym ogromną ostrożność w używaniu leków, oraz unikanie urazów lub zatruć. Do padaczko rodnego uszkodzenia mózgu może dojść w okresie porodu, zwłaszcza przedwczesnego lub powikłanego. Bezpośrednim powodem tego uszkodzenia może być niedotlenienie mózgu związane z tzw. zamartwica lub krwawieniem wewnątrzczaszkowym noworodka. Padaczka w następstwie urazu okołoporodowego ujawnia się zwykle w ciągu pierwszych pięciu lat życia, lub też - znacznie rzadziej - w okresie pokwitania.
Urazowi okołoporodowemu można zapobiec, otaczając przyszła matkę systematyczną opieką lekarską w czasie całej ciąży, oraz przyjęcie porodu w warunkach szpitalnych.
Wśród czynników padaczko rodnych działających w ciągu życia osobniczego do najczęściej spotykanych należą: ciężkie urazy głowy, szczególnie połączone z bezpośrednim obrażeniem tkanki mózgowej (rany postrzałowe, stłuczenie mózgu), rzadziej przebiegające wyłącznie z objawami wstrząśnienia mózgu.
Urazy lekkie, bez utraty świadomości i innych objawów wstrząśnienia mózgu, nie powodują w zasadzie pojawienia się padaczki i ich rola jest często przeceniana. Dzieje się tak, ponieważ padaczkę nabytą (np. pourazową) uważa się za mniej wstydliwą , niż tę o nie znanym pochodzeniu, o której można mniemać, że jest wrodzona.
Zdarza się także, ze chory doznaje urazu głowy w następstwie pierwszego w życiu napadu padaczkowego.
Jeśli związek przyczynowy miedzy padaczką i urazem jest niewątpliwy, mówi się o padaczce pourazowej. Pojawia się ona zwykle przed upływem 2-5 lat od chwili doznania obrażeń mózgu. Wszelkie działanie mające na celu zmniejszenie ryzyka wypadku i urazu zapobiega jednocześnie padaczce pourazowej. Do takich posunięć zaliczyć można np. ograniczenie szybkości pojazdów mechanicznych i używanie pasów bezpieczeństwa, stosowanie kasków ochronnych, budowanie bezkolizyjnych przejść przez jezdnie, ograniczanie zabaw dzieci na utwardzonych (asfaltowych lub betonowych) placach itp. Jeśli doszło do urazu, szybka i fachowa pomoc lekarska oraz dłuższe systematyczne leczenie chorych obarczonych wysokim ryzykiem pojawienia się padaczki przyczyniają się do skutecznego zapobiegania padaczce pourazowej.
Rozmaite choroby zapalne opon mózgowych i mózgu są kolejna przyczyna padaczki. Po przebyciu takiej choroby (podobnie jak po ciężkim urazie) może dojść do powstania blizny w tkance mózgowej; otaczające ja nadmiernie pobudliwe neurony mogą utworzyć ognisko padaczkowe. Spadek częstości bakteryjnych zapaleń opon mózgowych i mózgu, szybkie ich wykrywanie i leczenie są elementami zapobiegającymi późniejszemu pojawianiu się padaczki. Znaczenie profilaktyczne maja także szczepienia ochronne przeciwko niektórym chorobom wirusowym (Odra), powodującym niekiedy zapalenie mózgu.
Napady padaczkowe pojawiające się po raz pierwszy w wieku dojrzałym mogą być objawem chorób naczyń krwionośnych lub guza mózgu (nowotwór, ropień, cysta pasożytnicza). Padaczka występująca w takich przypadkach jest padaczką typowo objawową, tj. stanowi tylko jeden z objawów podstawowej choroby mózgu. Szybkie wykrycie rzeczywistej przyczyny pojawienia się napadów pozwala najczęściej na podjecie skutecznej interwencji leczniczej. Dlatego tez chorzy z padaczką późną (tj. pojawiająca się po 20 roku życia) muszą być poddani szczególnie dokładnemu badaniu lekarskiemu.
Wśród chorób, w których napady padaczkowe są tylko jednym z objawów (zwykle wcale nie najważniejszym), wymienić trzeba:
- zespoły będące następstwem ciężkiego uszkodzenia mózgu w życiu płodowym, w okresie porodu lub wczesnego życia osobniczego, należy do nich m.in. dziecięce porażenie mózgowe (dawniej zwane choroba Little'a), w którym dominują niedowłady i porażenia kończyn, upośledzenie umysłowe, ruchy mimowolne itp.;
- choroby, których przyczyną są wrodzone specyficzne zaburzenia przemiany ustrojowej lub wady chromosomów; występują w nich także rozmaite objawy neurologiczne (porażenia, zaburzenia widzenia), opóźnienie rozwoju umysłowego lub postępujące otępienie; - inne choroby, przebiegające z zanikiem mózgu, występujące zwykle po 40-60 roku życia.
   


http://www.neuronet.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=54&Itemid=42
"Być bohaterem przez minutę, godzinę, jest o wiele łatwiej niż znosić trud codzienny w cichym heroizmie."
Ilonadora i czwórka pociech

agnieszka914

 • Gość
padaczka a szczepionka
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 01, 2008, 03:24:03 pm »
Myślę, że w kwestii szczepienia ćwierć wieku temu matki nie były tak uświadomione jak te dziesiejsze. Nie było internetu, nie było innych nośników informacji. Były zdane na lekarza.
W przypadku mojej siostry- tamtego dnia "marudziła" co świadczyć mogło np. o zaczynającej się drobnej infekcji. Tak też ciocia powiedziała lekarzowi, który zbadał i stwierdził, że jest całkowicie zdrowa i nie widzi przeciwskazań do szczepienia. Ciocia zaufała. Podano szczepionkę. Wieczorem mała się rozchorowała. Przed podaniem szczepionki nie miała żadnych drgawek, rozwijała się normalnie.
Dzisiejsze matki są bardziej świadome i bardziej odważne, by przeciwstawić się lekarzowi. Proszę więc nie oceniać tak ostro czegoś co działo się 26 lat temu, kiedy lekarzom sie ufało. Lekarz nie widział przeciwskazań do szczepienia! Pomylił się a moja siostra musi cierpieć!!!

Dziękuję za rekcję i podane linki!! :-)

Myślę, że jest wiele matek i dzieci cierpiących w wyniku podanych szczepionek. Co Państwo myślą o tym, by zacząć z tym walczyć? Mam na myśli dzieci, które już ucierpiały, o ich przyszłość. Są szanse na to, by razem wytoczyć proces i spróbować dochodzić roszczeń??

Mulesia

 • Gość
padaczka a szczepionka
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 01, 2008, 03:44:19 pm »
Niepożądane odczyny poszczepienne  
Z Wikipedii   http://pl.wikipedia.org/wiki/Niepo%C5%BC%C4%85dane_odczyny_poszczepienne

Niepożądane odczyny poszczepienne (NOP) - każde zaburzenie stanu zdrowia, jakie występują po szczepieniu. Mogą one być wynikiem indywidualnej reakcji organizmu człowieka szczepionego na podanie szczepionki, błędu podania szczepionki, złej jej jakości bądź zjawisk od szczepienia niezależnych, a tylko przypadkowo pojawiających się po szczepieniu.

Można rozróżnić trzy rodzaje NOP:

1. odczyny miejscowe np.:

obrzęk, zaczerwienienie i bolesność
sącząca się przetoka nad węzłem chłonnym
ropień bakteryjny bądź jałowy
powiększenie węzłów chłonnych

2. odczyny ze strony ośrodkowego układu nerwowego np.:

encefalopatia
drgawki
poliomyelitis poszczepienne wywołane wirusem szczepionkowym (porażenie lub niedowład wiotki z objawami utrzymującymi się 60 lub więcej dni)
zapalenie mózgu
zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych
zespół Guillain-Barre (symetryczny niedowład o ostrym początku, gwałtownie postępujący z zaburzeniami czucia)

3. inne niepożądane odczyny poszczepienne np.:

bóle stawowe
wstrząs anafilaktyczny - natychmiast po podaniu szczepionki
gorączka powyżej 39°C
epizod hipotensyjno-hiporeaktywny (jest to charakterystyczny stan po szczepieniu DTP, w którym niemowlę przez pewien okres czasu (10 minut do 36 godzin) ma obniżone ciśnienie tętnicze (stany hipotonii do zapaści naczyniowej włącznie), obniżone napięcie mięśniowe, nie przyjmuje posiłków i nie nawiązuje kontaktów z otoczeniem);
nieutulony ciągły płacz tzw. krzyk mózgowy (utrzymujący się powyżej 3 godzin płacz lub krzyk o znacznym nasileniu i wysokim tonie, pojawiający się przeważnie 6-18 godzin po szczepieniu),
uogólnione zakażenie prątkiem BCG
małopłytkowość,
posocznica, w tym wstrząs septyczny,
zapalenie jąder
zapalenie ślinianek

W Polsce lekarz ma obowiązek zgłosić niepożądane odczyny poszczepienne.

Offline sonia

 • User z prawami do pisania
 • Rozgadany Weteran
 • *******
 • Wiadomości: 25627
  • Dar Życia
padaczka a szczepionka
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 01, 2008, 04:06:06 pm »
Żeby żądać odszkodowania-trzeba lekarzom udowodnić winę uszczerbku na zdrowiu-jak to zrobisz?
Chyba, że przyjęto zgłoszenie o reakcji po podaniu szczepionki. (mnie odmówiono)

źródło
Cytuj
Lekarzom sie ufa zanim cos sie zlego nie stanie. Nie ma gwarancji na nic w zyciu. Liczymy na to co najlepsze.

Wg. literatury Amerykanskiej na temat szczepien, nie jest to kwestia zywych lub martwych komorek, jest to kwestia konserwantow, typu, formalina, thimerosal, aceton i inne szkodliwe skladniki, ktore tak naprawde to potrafia odbic sie na zdrowiu kilkadziesiat lat pozniej.
Z zanieczyszczeniem poszczepiennym wiaza sie alergie, astma, alzheimer, parkinson, bialaczka i reszte chorob, ktorych nie mozna wykluczyc ze wspolengo mianownika zanieczyszczen ktorych powodem jest wiele chorob. Uklad immunologiczny jest uzalezniony od czystosci organizmu a szczepienia maja wiele czystych toksyn. Tak jest to temat kontrowersyjny


Dla tych, ktorzy moga poczytac po Angielsku.
http://www.909shot.com
To jest strona, ponownie, niestety po anglieslku, ktora zacheca do naturalnej opieki nad naszymi maluchami.
http://www.hpakids.org

Opublikowano: Maj 28 2006,10:22
tabozena
Tam gdzie warto dotrzeć, nie ma dróg na skróty.
Sonia, mama Moniki z zD- 19,10l. , Domowa terapia

gosiawisz

 • Gość
padaczka a szczepionka
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 26, 2008, 10:47:52 pm »
Moja córeczka ma padaczkę po szczepieniu.

gosiawisz

 • Gość
padaczka a szczepionka
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 26, 2008, 11:27:56 pm »
Moja córeczka ma padaczkę po szczepieniu.

Znalazłam też coś takiego bardzo podobnego do przypadku mojej córci. Podaję z linkiem

http://www.polskatimes.pl....html#narzedzia

Neurolodzy dziecięcy z gdańskiej Akademii Medycznej nie wykluczają, że przyczyną ciężkiej choroby ośmiomiesięcznego Michała z Miastka mogło być szczepienie. Chłopiec w poważnym stanie trafił do gdańskiej kliniki przed dwoma tygodniami.
- Michaś został zaszczepiony w sierpniu przeciw wirusowemu zapaleniu wątroby, błonicy, tężcowi i krztuśćcowi oraz zakażeniom Haemophilus influenzae - mówi Bożena Przywitowska, mama chłopca. - Potem pojawiły się napady, wyglądało to, jakby dostawał skurczy. Synek przestał siadać, często płakał lub też nie reagował na naszą obecność. Byłam z nim dwa razy u pediatry - powiedziała, że to nic poważnego, a płacz jest skutkiem wyrzynania ząbków.

Podczas wieczornej kąpieli Michał stracił przytomność. Przestał oddychać.
- Uratowało go natychmiastowe wezwanie karetki - wspomina chwile grozy mama Michała. - Przewieziono go najpierw do szpitala w Miastku, a stamtąd wysłano do Akademii Medycznej w Gdańsku.

- Niecały miesiąc po obowiązkowym szczepieniu cofnął się w rozwoju - mówi dr Ewa Pilarska, kierująca Kliniką Neurologii Rozwojowej AMG, gdzie od 14 dni przebywa Michał z mamą. - Na szczęście udało się odwrócić dramatyczny przebieg choroby. Mamy podstawy, by podejrzewać, że była ona autoimmunologiczną reakcją organizmu. Taka reakcja nie jest zbyt częsta, ale może do niej dojść. Dlatego też radzimy ostrożnie podchodzić do reklam - zdrowe dziecko nie wymaga, by poddawano je nieobowiązkowym szczepieniom przeciw grypie, rotawirusom, pneumokokom, chorobom wywoływanym przez kleszcze.

 

(c) 2003-2020 Team Dar Życia :: nota prawna :: o plikach Cookies :: biuro@darzycia.pl
Polecamy:   Forum o zwierzętach