Ogłoszenia Zwierzęta
Aktualności: Jeśli uważasz że serwis Dar Życia jest potrzebnym miejscem Wesprzyj nas. Chcemy reaktywować serwis, dostosować graficznie i technicznie do aktualnych standardów, ale potrzebujemy Twojego wsparcia. Dziękujemy za wsparcie.

Autor Wątek: Sprawdzian szóstoklasisty  (Przeczytany 4005 razy)

Offline Gaga

 • Administrator
 • Rozgadany Weteran
 • *****
 • Wiadomości: 26490
Sprawdzian szóstoklasisty
« dnia: Luty 20, 2008, 02:47:31 pm »
Sprawdzian szóstoklasisty
http://serwisy.gazeta.pl/edukacja/1,52309,1781109.html
pcg2003-11-18

Uwaga szóstoklasiści, uwaga rodzice! Oto przykładowy sprawdzian na koniec podstawówki. Poniżej przedstawiamy test z odpowiedziami i kryteriami oceniania. Przypominamy, że sprawdzian trzeba napisać w 60 minut. Maksymalnie można zdobyć 40 punktów.Pytania otwarte od 21 do 24 znajdują się w dołączonym artykule
Pozdrawiam :))
"Starsza Zimowa Miotełka"

Pan Rajek

 • to weteran
 • polecający usługi
 • *******

Offline Gaga

 • Administrator
 • Rozgadany Weteran
 • *****
 • Wiadomości: 26490
Sprawdzian szóstoklasisty
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 07, 2008, 10:55:38 am »
Testy szóstoklasisty
http://serwisy.gazeta.pl/edukacja/0,87186.html

Szóstoklasisto! Sprawdź, czy zdasz
Sprawdzian już za półtora miesiąca. Rozwiąż nowy test przygotowany przez naszych ekspertów i sprawdź, czy zdasz.
 • Tego nie będzie na sprawdzianie!
 • Sprawdzian - co trzeba wiedzieć
 • Standardy wymagań
Pozdrawiam :))
"Starsza Zimowa Miotełka"

Offline Gaga

 • Administrator
 • Rozgadany Weteran
 • *****
 • Wiadomości: 26490
Sprawdzian szóstoklasisty
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 08, 2008, 08:45:39 am »
08.04.2008 /PAP
Szóstoklasiści - czas start!
DZISIAJ EGZAMIN KOŃCOWY SZKÓŁ PODSTAWOWYCH


Około 450 tysięcy szóstoklasistów w 13 tys. szkół podstawowych w całej Polsce będzie dzisiaj pisać sprawdzian. Uczestnictwo w sprawdzianie jest jednym z warunków ukończenia szkoły podstawowej.
Sprawdzian rozpocznie się o godz. 9.00 i potrwa 60 minut. Dla uczniów z dysfunkcjami (np. dysleksją) czas trwania sprawdzianu może być przedłużony o 30 minut.


Wszyscy uczniowie w Polsce będą pisać taki sam test. Zakodowane prace będą sprawdzane przez egzaminatorów z okręgowych komisji egzaminacyjnych (OKE).

Wszechstronna ocena ucznia

Sprawdzian, zwany kompetencyjnym lub ponadprzedmiotowym, ma kontrolować nie tylko wiedzę ucznia, ale i jego umiejętności. Sprawdzi, w jakim stopniu opanował czytanie, pisanie, rozumowanie, korzystanie z informacji i wykorzystywanie wiedzy w praktyce.

Przystąpienie do sprawdzianu jest warunkiem ukończenia szkoły podstawowej. Jeśli uczeń z powodu choroby lub ważnych wypadków losowych nie może przystąpić do sprawdzianu w czwartek, będzie go pisać w drugim terminie - w czerwcu. Uczeń przyłapany na ściąganiu podczas sprawdzianu musi przystąpić do niego jeszcze raz.

Uczniowie, którzy w ogóle nie przystąpią do sprawdzianu, będą zmuszeni powtórzyć ostatnią klasę szkoły podstawowej i zgłosić się na egzamin za rok.

Wynik ważny nie dla każdego

Wynik egzaminu może zadecydować o przyjęciu ucznia do gimnazjum spoza rejonu lub szkół prywatnych i społecznych. Do gimnazjum rejonowego jednak przyjęty zostanie każdy zgłoszony kandydat, niezależnie od wyniku egzaminu.


Informacje o wynikach tegorocznego sprawdzianu uczniowie otrzymają pod koniec maja. Umieszczone będą one także na specjalnych zaświadczeniach wydawanych przez Centralną Komisję Egzaminacyjną, które szóstoklasiści otrzymają na koniec roku szkolnego wraz ze świadectwami.

ŁUD/sk
Pozdrawiam :))
"Starsza Zimowa Miotełka"

Offline sonia

 • User z prawami do pisania
 • Rozgadany Weteran
 • *******
 • Wiadomości: 25627
  • Dar Życia
Test 6-klasistów- "Jasne jak słońce"
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 08, 2008, 12:17:36 pm »
Zestaw zadań rozwiązywanych podczas sprawdzianu przez szóstoklasistów

eb 08-04-2008

"Jasne jak słońce" - taki tytuł nosi zestaw zadań rozwiązywanych podczas sprawdzianu przez uczniów szóstych klas szkół podstawowych w całej Polsce.

W zestawie było 25 zadań. 20 z nich to zadania zamknięte - należało wskazać prawidłową odpowiedź spośród kilku podanych. Zadania odnosiły się m.in. do cytowanych tekstów: popularnonaukowego i wiersza Joanny Kulmowej "Słońce i sosny".

Piszący sprawdzian musieli się wykazać także np. umiejętnościami odczytywania danych z tabeli, porównywania liczb, obliczania wielokrotności liczb i dokonywania działań na ułamkach.

W zestawie były również zadania otwarte - uczeń musiał sam napisać odpowiedź na zadane pytanie, np. obliczyć długość rzucanego cienia. Szóstoklasiści musieli też
napisać dwa teksy własne: na podstawie mapy pogody napisać notatkę o przewidywalnej pogodzie oraz wypracowanie o miejscu, które uważają za wyjątkowe.

Arkusz testu rozwiązywanego przez szóstoklasistów wraz z odpowiedziami jest dostępny na stronie internetowej Centralnej Komisji Egzaminacyjnej ( www.cke.edu.pl ).

Źródło : PAP

Publikujemy arkusze sprawdzianu przeprowadzonego w dniu 8 kwietnia 2008 roku wraz z omówieniem zadań

arkusze sprawdzianu w formacie .pdf

Zakończył się ogólnopolski sprawdzian dla szóstoklasistów


Zakończył się ogólnopolski sprawdzian dla uczniów VI klas szkoły podstawowej. Uczestnictwo w sprawdzianie jest jednym z warunków ukończenia szkoły podstawowej. Według Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, w związku z awarią sieci energetycznej w niektórych szkołach w Szczecinie i okolicach miasta sprawdzianu nie przeprowadzono.

- W tych szkołach, gdzie w sprawdzian nie odbył się uczniowie pisać będą go w innym terminie - awaryjnym. Termin ten zostanie ustalony jeszcze w tym tygodniu.

Liczba szkół, w których nie udało się przeprowadzić sprawdzianu będzie znana po południu - powiedział dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej Marek Legutko,.

Według Legutki, w pozostałej części kraju przeprowadzenie sprawdzianu nie było zagrożone.

Jak powiedziała Zofia Hryhorowicz, dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Poznaniu (obok woj. wielkopolskiego podlegają jej także lubuskie i zachodniopomorskie), decyzje o rezygnacji z przeprowadzenia sprawdzianów podejmowali sami dyrektorzy szkół w zależności od sytuacji.

Zaznaczyła, że według OKE sprawdzian mógł być przeprowadzony mimo problemów z prądem. - Można je przeprowadzić przy dziennym świetle. Testy trafiły do szkół już wczoraj - powiedziała Hryhorowicz.

Z powodu silnych opadów śniegu z deszczem od kilkunastu godzin Szczecin jest pozbawiony prądu. Podobna sytuacja jest w kilku mniejszych miastach w pobliżu Szczecina, m.in. w Policach i Stargardzie Szczecińskim.

Sprawdzian rozpoczął się po godz. 9.00 i trwał 60 minut. Dla uczniów np. dysleksją czas trwania sprawdzianu był przedłużony o 30 minut.

Arkusze testu rozwiązywanego przez szóstoklasistów jeszcze we wtorek przed południem CKE ma opublikować na swojej stronie internetowej.

Sprawdzian, zwany kompetencyjnym lub ponadprzedmiotowym, ma kontrolować nie tylko wiedzę ucznia, ale i jego umiejętności. Ma ocenić, w jakim stopniu opanował on czytanie, pisanie, rozumowanie, korzystanie z informacji i wykorzystywanie wiedzy w praktyce, w tym liczenie.

Informacje o wynikach tegorocznego sprawdzianu uczniowie otrzymają pod koniec maja. Umieszczone będą one także na specjalnych zaświadczeniach wydawanych przez CKE, które szóstoklasiści otrzymają na koniec roku szkolnego wraz ze świadectwami.

Do pisemnego sprawdzianu przystąpiło we wtorek około 450 tys. szóstoklasistów w 13 tys. szkół podstawowych w całej Polsce. Uczestnictwo w sprawdzianie jest jednym z warunków ukończenia szkoły podstawowej. Jeśli uczeń z powodu choroby lub ważnych wypadków losowych nie mógł przystąpić do sprawdzianu we wtorek, będzie go pisać w drugim terminie - w czerwcu.

Źródło : PAP
Tam gdzie warto dotrzeć, nie ma dróg na skróty.
Sonia, mama Moniki z zD- 19,10l. , Domowa terapia

 

(c) 2003-2020 Team Dar Życia :: nota prawna :: o plikach Cookies :: biuro@darzycia.pl
Polecamy:   Forum o zwierzętach