Ogłoszenia Zwierzęta
Aktualności: Jeśli uważasz że serwis Dar Życia jest potrzebnym miejscem Wesprzyj nas. Chcemy reaktywować serwis, dostosować graficznie i technicznie do aktualnych standardów, ale potrzebujemy Twojego wsparcia. Dziękujemy za wsparcie.

Autor Wątek: Zapraszamy na Tratwę  (Przeczytany 4357 razy)

MarekP

 • Gość
Zapraszamy na Tratwę
« dnia: Luty 09, 2008, 11:49:49 pm »
Jedenaście lat temu urodziła nam się córeczka Ola z otwartym rozszczepem kręgosłupa i wodogłowiem. Los również i nam postawił nie lada wyzwanie. Przeżyliśmy z Olą osiem operacji, nadal jest pod opieką 5 lekarzy specjalistów i jest intensywnie rehabilitowana. Jak większość dzieci z jej chorobą wymaga cewnikowania pęcherza moczowego (8 razy na dobę) i mimo tego ma problemy z nerkami. Poza tym jest pogodną dziewczynką, samodzielnie chodzi, choć zapewniano nas że chodzić nie będzie, sama potrafi się cewnikować. Wiele udało się osiągnąć, ale wiele jeszcze przed nami. W ubiegłym roku założyliśmy własny Ośrodek Rehabilitacji Dzieci i Młodzieży, który nazwaliśmy Tratwa.Serdecznie do nas zapraszamy. Ideą ośrodka jest profesjonalna rehabilitacja dopasowana do indywidualnych potrzeb każdego dziecka prowadzona w kameralnych warunkach i domowej atmosferze. W ramach rehabilitacji proponujemy: masaż, hydromasaż, kinezyterapię (w tym elementy metod Domana, NDT-Bobath, PNF, SI, PETO), spider net (pająk), Terapi Master, UGUL, kinesiotaping. Od turnusów letnich oferujemy także zajęcia z hipoterapii. Zajecia z pedagogiem odbywają się codziennie i obejmują: zajęcia edukacyjne stosowne do etapu rozwojowego dziecka, terapię ręki oraz muzykoterapię. Są równiez zajęcia z logopedą. Turnus obejmuje 4 – 4 ½ godz. zegarowych zajęć rehabilitacyjnych (tj. 7 – 8 zabiegów dziennie). W zależności od schorzenia dziecka akcent stawiany jest bądź na rehabilitację ruchową, bądź na pracę pedagogiczną. Ośrodek przystosowany jest do pobytu z małymi dziećmi – nieograniczony dostęp do kuchni, lodówki, pralki, oddzielny mały pokój do ćwiczeń z maluchami. Najmłodszym proponujemy bezpłatne konsultacje, świeże powietrze i dużo zieleni wokół a także kontakt z naszymi zwierzątkami (pies, koza, króliki, koty). Dla starszych mamy oprócz tego inne nieodpłatne atrakcje, jak: wspólne śpiewanie przy gitarze, biesiadowanie przy ognisku, hamaczek w sadzie, zajęcia sportowe, wycieczki po okolicy, nocowanie w namiocie. Spokojnie można do nas przyjechać całą rodzinką lub ze zdrowym rodzeństwem – nikt nie będzie się nudził.
Więcej informacji możecie znaleźć na www
Pozdrawiamy serdecznie i zapraszamy raz jeszcze.
Życzymy dużo sił i szczęścia na co dzień.
Marek tata Oli

Pan Rajek

 • to weteran
 • polecający usługi
 • *******

Offline Witek

 • Podglądacz
 • *
 • Wiadomości: 30
  • http://superagata.republika.pl
Zapraszamy na Tratwę
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 08, 2008, 10:22:54 pm »
Byliśmy na Tratwie. Pojechaliśmy na długi weekend majowy w ramach agroturystyki, którą Tratwa również oferuje. Bardzo nam się spodobał Ośrodek i Gospodarze, gdy byliśmy u nich przez dwie godziny jadąc w lutym do Jadownik. Wystarczyło, żeby poczuć atmosferę. Podczas weekendu mieliśmy zorganizowanych mnóstwo zabaw dla całych rodzin, były ogniska, śpiewy, kontakt z zwierzętami, z przyrodą. Mają bardzo duży ogrodzony plac, na którym można grać w siatkówkę, koszykówkę, jeździć na rowerze, biegać. Jest górka do zjazdów w zimie sankami w lecie samochodem na gumowych kołach. Jest piaskownica. Gdy pada można skorzystać z dużego korytarza - Agata jeździła na nim swoim rowerem, a żona Olga uczyła się jeździć na rolkach (które dali gospodarze). Jest też sala do zabawy dla dzieci, gdzie są materace, drabinki do wspinania, zabawki. Gospodarze to przemili ludzie, angażują się całym sercem. Gotował nam sam gospodarz i muszę przyznać, że robił to rewelacyjnie.
Poprosiliśmy o spotkanie z panią pedagog i rehabilitantką - chcieliśmy sprawdzić, jak Agatka będzie z nimi współpracować i co potrafią zaoferować nam podczas turnusu. Agatka z panią pedagog spędziła 1,5 godziny i mogłaby jeszcze. Pani pedagog stosowała metodę Dobrego Startu i Gruszczyk-Kolczyńskiej. Na koniec pracowała z Agatką przy komputerze. Rehabilitantkę oceniamy również bardzo wysoko.
Dużym plusem Tratwy jest to, że jest to mały ośrodek. Dzięki temu mogą ofertę dostosować indywidualnie do dziecka. Tratwa oferuje dużo zajęć w ciągu dnia dla dziecka.
Oceniamy bardzo wysoko ośrodek (biorąc pod uwagę Gospodarzy, kadrę terapeutów, ilość zajęć w ciągu dnia dla dziecka, jedzenie, bazę noclegową, możliwości spędzenia wolnego czasu).
Zapisaliśmy się na turnus w lipcu. Jadą z nami nasi znajomi.
tata Agatki z zD 4,5 roku i Janka 14 mies.

Offline Witek

 • Podglądacz
 • *
 • Wiadomości: 30
  • http://superagata.republika.pl
Zapraszamy na Tratwę
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 01, 2008, 09:24:31 pm »
Właśnie wróciliśmy z turnusu na Tratwie. I tak jak się spodziewałam nasze oczekiwania co do turnusu się zrealizowały. Faktycznie jest indywidualne podejście do dziecka. Chcieliśmy więcej zajęć z pedagogiem niż ćwiczeń rehabilitacyjnych i tak też było. W poniedziałki, środy i piątki Agatka miała 2,5 godziny z pedagogiem (1,5h z panią Sylwią i 1h z panią Martą) pół godziny na koniu, pół godziny muzykoterapii, pół godziny z terapii ręki i godzinę ćwiczeń na sali. We wtorek i czwartek zajęcia z pedagogiem trwały godzinę i do tego dochodziły zajęcia z logopedą (pół godziny). W sobotę zajęcia z pedagogiem trwały 1,5 godziny. Pozostałe zajęcia były stałe. Dzieci z potrzebami rehabilitacji ruchowej, miały więcej zajęć im potrzebnych niż pedagoga. Było 11 dni zabiegowych. Kadrę oceniam bardzo wysoko. Do tego dochodzi bardzo miła atmosfera, super jedzenie. Dzieci przygotowały przedstawienie i ostatniego dnia je przedstawiły rodzicom. Do tego można pojechać z swoim zwierzakiem. Na Tratwie ich nie brakuje, więc jedno więcej nie stanowi problemu. My byliśmy z naszym 3,5 miesięcznym psem Zulusem, który się tam świetnie czuł. Na podwórku są atrakcje jak duży dmuchany basen z wodą, namiot, w którym można spać, piaskownica. Trochę za późno odkryliśmy, że jedna z rehabilitantek prowadziła kiedyś aerobik i poprosiliśmy o zajęcia dla nas, czyli rodziców. W przyszłym roku zaczniemy ćwiczyć od początku. Za rok jedziemy ponownie na Tratwę.
tata Agatki z zD 4,5 roku i Janka 14 mies.

kasiape

 • Gość
Zapraszamy na Tratwę
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 01, 2008, 09:29:51 pm »
Witek, miło czytać!  :D
i dobrze wiedzieć!  :ok:

Offline matkakarolina

 • User z prawami do pisania
 • Raczkujący bywalec
 • **
 • Wiadomości: 146
Odp: Zapraszamy na Tratwę
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 27, 2009, 09:50:00 pm »
Proszę o bliższe namiary i takie rzeczy jak cena i ewentualne dofinansowanie z PCPRu.

Offline Gaga

 • Administrator
 • Rozgadany Weteran
 • *****
 • Wiadomości: 26484
Odp: Zapraszamy na Tratwę
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 27, 2009, 10:54:42 pm »
 matkakarolina oto namiary

http://www.tratwa.sos.pl/
Pozdrawiam :))
"Starsza Wiosenna Miotełka"

Offline matkakarolina

 • User z prawami do pisania
 • Raczkujący bywalec
 • **
 • Wiadomości: 146
Odp: Zapraszamy na Tratwę
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 28, 2009, 11:44:55 am »
Dziękuję Gago serdecznie

Offline Gaga

 • Administrator
 • Rozgadany Weteran
 • *****
 • Wiadomości: 26484
Odp: Zapraszamy na Tratwę
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 28, 2009, 06:59:51 pm »
Nie ma za co matkakarolina  :D
Namiary podał w pierszym poście MarekP - właściciel ośrodka.
Pozdrawiam :))
"Starsza Wiosenna Miotełka"

kasiape

 • Gość
Odp: Zapraszamy na Tratwę
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 28, 2009, 08:05:27 pm »
gosiak29 była tam jesienią na turnusie -
napisz do niej maila to będziesz mieć na świeżo info!

cwitomek

 • Gość
Odp: Zapraszamy na Tratwę
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 30, 2009, 01:10:24 pm »
Mysmy wrócili 2 tygodnie temu z turnusu w Tratwie. jestesmy bardzo zadowoleni-na pewno pojedziemy tam ponownie. Ale na razie nie mozna otrzymać dofinansowania z PCPR na turnus w Tratwie.

 

(c) 2003-2019 Team Dar Życia :: nota prawna :: o plikach Cookies :: biuro@darzycia.pl
Polecamy:   Forum o zwierzętach