Ogłoszenia Zwierzęta
Aktualności: Jeśli uważasz że serwis Dar Życia jest potrzebnym miejscem Wesprzyj nas. Chcemy reaktywować serwis, dostosować graficznie i technicznie do aktualnych standardów, ale potrzebujemy Twojego wsparcia. Dziękujemy za wsparcie.

Autor Wątek: Rewolucja w polskim internecie od Nowego Roku  (Przeczytany 2744 razy)

Offline Gaga

 • Administrator
 • Rozgadany Weteran
 • *****
 • Wiadomości: 26484
Rewolucja w polskim internecie od Nowego Roku
« dnia: Grudzień 25, 2007, 08:59:09 am »
Rewolucja w polskim internecie od Nowego Roku

Z początkiem roku ruszy w Polsce usługa umożliwiająca stały dostęp do Internetu w domu lub w biurze. W ramach zryczałtowanego abonamentu użytkownik będzie mógł także korzystać z sieciowej telefonii VoIP oraz filmów i programów telewizyjnych.

Usługa o nazwie AstraConnect2 składa się ze stałego, dwukierunkowego szerokopasmowego łącza satelitarnego i stanowi uzupełnienie istniejących szerokopasmowych usług naziemnych, zwłaszcza w trudniej dostępnych regionach wiejskich, gdzie inne rodzaje dostępu (DSL, sieci kablowe) są niemożliwe do realizacji.

Jak mówi, powołując się na dane Urzędu Kontroli Telekomunikacji, Krzysztof Surgowt, prezes zarządu spółki Astra Polska, w naszym kraju dwa miliony gospodarstw będzie zawsze pozbawionych dostępu do sieci (głównie z rejonów górzystych, położonych z dala od miast i wsi, o małej gęstości zaludnienia). Ten stan rzeczy jest w stanie zmienić w Polsce i w każdym innym kraju zastosowanie łącza satelitarnego, dzięki któremu dostęp do Internetu uzyskuje każdy, kto tylko się na nie zdecyduje.

Usługa będzie realizowana w trzech pakietach, do wyboru, z parametrami przesyłu sygnału 256/64 kbit/s, 512/96 kbit/s i 1024/128 kbit/s. Pobierane dane nie będą ograniczone limitem. Użytkownik będzie musiał zakupić jednorazowo sprzęt do dwukierunkowego odbioru sygnałów (antena, konwerter, modem). Jego cena nie jest jeszcze znana, ale jak informuje dr Peter Schüler, wiceprezes Astry SES, właściciela platformy realizującej usługę, powinna być zbliżona do tej, jaka jest w Niemczech, gdzie AstraConnect2 działa już od kwietnia tego roku. Niemieccy abonenci płacą jednorazowo za sprzęt niewiele ponad 300 euro, a najniższy abonament z darmową telefonią VoiP to koszt rzędu 25 euro miesięcznie.

Usługa Connect2 jest obecnie wprowadzana także w Austrii, Szwajcarii i Irlandii. Docelowo satelitarny internet szerokopasmowy dla użytkowników indywidualnych, niezależnie od tego, na jakich terenach zamieszkują, będzie oferowany wszystkim mieszkańcom Europy. W Polsce obecnie - dane GUS - do Internetu ma dostęp 41 proc. gospodarstw domowych, z czego tylko 1/3 to dostęp szerokopasmowy, co sytuuje nas w tej dziedzinie na ostatnich miejscach pośród krajów Unii Europejskiej.

- Proponujemy odbiorcom indywidualnym pionierskie rozwiązanie w dziedzinie telekomunikacji, dające wysoką jakość sygnału, dwukierunkową łączność wraz z bezpłatną telefonią i możliwością włączenia do niej odbioru programów telewizyjnych. Obecnie w satelity Astra wycelowanych jest w Polsce 1,5 mln domowych anten telewizyjnych, które mogą ściągać ok. 400 niekodowanych programów - mówi Krzysztof Surgowt.

zródło
Pozdrawiam :))
"Starsza Wiosenna Miotełka"

Pan Rajek

 • to weteran
 • polecający usługi
 • *******

Offline sonia

 • User z prawami do pisania
 • Rozgadany Weteran
 • *******
 • Wiadomości: 25627
  • Dar Życia
Rewolucja w polskim internecie od Nowego Roku
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 25, 2007, 11:20:48 am »
Osoba, które chce skorzystać z ulgi internetowej, musi mieć faktury dokumentujące opłaty za dostęp do sieci. Firma telekomunikacyjna powinna więc wyraźnie wyodrębnić je na fakturze. Inaczej klientowi trudno będzie udowodnić, jaka część płatności może zostać odliczona od dochodu w zeznaniu rocznym. Dlatego interpretacja Urzędu Skarbowego Poznań-Nowe Miasto nie jest pozbawiona podstaw. Rozwiązaniem dla podatników mających tylko ogólne faktury może być przedstawienie innych dowodów, z których będzie wynikał podział wnoszonych opłat na poszczególne usługi, np. umowy z firmą telekomunikacyjną. Być może władze skarbowe zaakceptowałyby odliczenie na podstawie oficjalnego cennika opublikowanego na jej stronie internetowej. Nie zmienia to jednak faktu, że w trosce o swoich klientów firma świadcząca usługi dostępu do sieci w pakiecie powinna zadbać o ich wyodrębnienie na fakturze.
Źródło : Rzeczpospolita
Łukasz Strzelec - doradca podatkowy w kancelarii TPA Horwath


http://www.rp.pl/artykul/78257.html
Klienci Telekomunikacji Polskiej, którzy zdecydowali się na szeroko reklamowany multipakiet, będą mieć kłopoty z odliczeniem od dochodu opłat za dostęp do sieci To nowa oferta, w której skład wchodzi m.in. dostęp do Internetu oraz możliwość odbioru kilkudziesięciu programów telewizyjnych.Problem polega na tym, że klienci płacą jedną zryczałtowaną opłatę. Z faktury nie dowiedzą się więc, jaka część pieniędzy dotyczy dostępu do Internetu, a jaka pozostałych usług. To najprawdopodobniej spowoduje, że urzędy skarbowe będą odmawiać im prawa do ulgi internetowej.
Urząd odmawia prawa do odliczenia

Pierwsza interpretacja w tej sprawie już się pojawiła i odpowiedź jest niekorzystna dla podatników. Wydał ją Urząd Skarbowy Poznań-Nowe Miasto (pismo z 5 września 2007 r. ZF/415-29/07). W uzasadnieniu wskazał, że oferta, z której skorzystał podatnik, obejmuje m.in. możliwość korzystania z wypożyczalni filmów i drugiej niezależnej linii telefonicznej. Jest to więc w istocie pakiet usług, za który pobierana jest zryczałtowana opłata (odrębnie wykazywane są tylko opłaty za wykonane rozmowy). Zakres umowy i uiszczane przez abonentów płatności przekraczają więc zwykłe użytkowanie Internetu. W takiej sytuacji, bez wyraźnego wyszczególnienia opłaty za bezpośredni dostęp do sieci, ulga internetowa nie będzie więc przysługiwała. Urząd podkreślił, że wszelkie ulgi, zwolnienia czy wyjątki od przyjętych reguł stanowią wyłom w ogólnej zasadzie powszechności opodatkowania. Muszą więc być interpretowane literalnie, a wykładnia rozszerzająca jest niedopuszczalna.

Ulga to znacznie mniejszy podatek
Ulga internetowa pozwala odliczyć od dochodu nawet 760 zł rocznie. Osoby opłacające podatek według 19-proc. stawki zyskują na pełnym jej wykorzystaniu prawie 150 zł, mający najwyższe dochody – ponad 300 zł. Limit odliczenia dotyczy jednego podatnika. Oznacza to, że małżonkowie mogą odliczyć dwukrotnie wyższą kwotę – wystarczy, że na fakturze będą dane męża i żony. Dzięki tej uldze można więc sporo zyskać. Podatnicy, którzy w momencie wezwania do urzędu skarbowego w celu weryfikacji zeznania rocznego dowiedzą się, że odliczenie im nie przysługiwało ze względu na zbyt ogólną fakturę, będą więc bardzo zawiedzeni. Szczególnie jeśli sprawdzenie zeznania nastąpi po pewnym czasie i konieczna będzie zapłata odsetek za zwłokę.

Co na to TP SA

Z prośbą o wyjaśnienie tej sprawy zwróciliśmy się do Telekomunikacji Polskiej. Zapytaliśmy, czy przewiduje zmianę zasad wystawiania faktur – aby jasno z nich wynikało, jaka część opłaty należy się za Internet. A także czy klienci, którzy już dostali faktury bez wyszczególnionej kwoty za dostęp do sieci, mogą liczyć na fakturę korygującą. Niestety nie uzyskaliśmy odpowiedzi.To nie pierwsze problemy z odliczeniem opłat za dostęp do sieci, które mają internauci korzystający z tego rodzaju usług Telekomunikacji Polskiej. Wcześniej przez pewien czas firma ta nie chciała wystawiać faktur z danymi obojga małżonków, przez co nie mogli oni w pełni wykorzystać przysługujących im limitów.
Tam gdzie warto dotrzeć, nie ma dróg na skróty.
Sonia, mama Moniki z zD- 19,10l. , Domowa terapia

 

(c) 2003-2019 Team Dar Życia :: nota prawna :: o plikach Cookies :: biuro@darzycia.pl
Polecamy:   Forum o zwierzętach