Ogłoszenia Zwierzęta
Aktualności: Jeśli uważasz że serwis Dar Życia jest potrzebnym miejscem Wesprzyj nas. Chcemy reaktywować serwis, dostosować graficznie i technicznie do aktualnych standardów, ale potrzebujemy Twojego wsparcia. Dziękujemy za wsparcie.

Autor Wątek: Poznań będzie przeszczepiał serca  (Przeczytany 3665 razy)

Offline Gaga

  • Administrator
  • Rozgadany Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 26490
Poznań będzie przeszczepiał serca
« dnia: Grudzień 25, 2007, 08:54:20 am »
Poznań będzie przeszczepiał serca

Poznań będzie kolejnym miastem, w którym lekarze będą przeszczepiać serca. Zgodziło się na to ministerstwo zdrowia. Do tej pory w północno-zachodniej Polsce nie było takiego ośrodka.


Poznański szpital kliniczny imienia Przemienia Pańskiego jest przygotowany technicznie do transplantacji. Mamy także zespół najlepszych kardiochirurgów - zapewnia naczelny lekarz szpitala Szczepan Cofta (czyt. Cofta). Przez wiele lat w ośrodku panowały trudne warunki. Jednak lekarz mówi, że od kiedy powstał nowy blok operacyjny, standard zabiegów jest bardzo wysoki.

Środowisko kardiologów i kardiochirurgów Poznania od kilku lat zabiegało o możliwość przeprowadzania przeszczepów.
Teraz narządy do transplantacji będą mogły pochodzić od dawców z Wielkopolski.

Wcześniej, by przeszczepić serce od takiej osoby, trzeba ją było od razu przewieźć samolotem do ośrodka np. w Zabrzu. Nie zawsze się to udawało. Dlatego kardiolodzy zwracają uwagę jak ważne są możliwości lokalne. Gdy dawcy pochodzą z Wielkopolski organy nie muszą być transportowane drogą lotniczą. Szpital o decyzji ministerstwa nie został jeszcze oficjalnie poinformowany. Biuro prasowe ministerstwa zdrowia potwierdziło natomiast Radiu Merkury, że resort w przyszłym roku będzie finansował przeszczepy serca także w Poznaniu. Tym samym w Polsce będzie działać pięć tego typu ośrodków.

zródło
Pozdrawiam :))
"Starsza Zimowa Miotełka"

Pan Rajek

  • to weteran
  • polecający usługi
  • *******
 

(c) 2003-2020 Team Dar Życia :: nota prawna :: o plikach Cookies :: biuro@darzycia.pl
Polecamy:   Forum o zwierzętach