Ogłoszenia Zwierzęta
Aktualności: Dar Życia poleca Kalendarz ze zdjęciami oraz Foto Karty, powołując się na nasze forum otrzymają Państwo rabat w postaci darmowej wysyłki PREZENTÓW. Kod rabatowy to słowo DAR ŻYCIA a strony to Foto Karty oraz Kalendarze ze zdjęciami

Autor Wątek: Ujawnienie zaburzeń rozwojowych w wieku późniejszym,depresja  (Przeczytany 5794 razy)

krzysorek

• Gość
Ujawnienie zaburzeń rozwojowych w wieku późniejszym,depresja
« dnia: Listopad 21, 2007, 10:30:09 am »
Czy ktoś spotkał się z takim przypadkiem- mam 19 lat i od gimnazjum obserwuje u siebie dziwne zmiany. Wszystko polega na tym że mam dziwną senność. Rano gdy wstanę z łóżka aczkolwiek ciężko mi jest się zbudzić, to potem dalej chce mi się potwornie spać. Wieczorem ide spać naweto 20.00. Bardzo mi to dokucza, nie otrafie się też na niczym skupić. Mam też czasem wahania nastroju, przeważnie czujejakiś nieokreślony lęk, strach ale na szczęscie to przechodzi. Wszystko pojawiło się u mnie gdy skończyłem podstawówkę i z biegiem lat wszystko zaczęło się nasilać. Próbowałem już różnych leków ale gdy ich nie biorę to wszystko mi wraca. Brałem już tyrozynę, oraz leki na bazie dziurawca. One mi pomagały ale czasem były dni że kompletnie nic nie działało. Kawai inne używki też kompletnie nic nie działają także to odpada, nie mówiąc już o narkotykach i lekach syntetycznych. Tej silnej senności towarzyszy jakby ucisk w głowie, staje się cięzka. Prosze o porady i czy już ktoś spotkał się zm odobnymi objawami, jak było to leczone.

Pan Rajek

• to weteran
  • polecający usługi

Offline Kartezjusz

• User z prawami do pisania
  • Raczkujący Gadacz
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 21, 2007, 11:41:07 am »
A próbowałeś:
a) Przespać się dłużej
b) Sprawdzić czy masz jakieś niedobory

Offline Emilianka

• Wyjadacz
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 21, 2007, 12:26:58 pm »
Przede wszystkim pytanie - czy byłeś z tymi objawami u lekarza (np. rodzinnego)?

Kartezjusz ma rację - jeśli jeszcze tego nie robiłeś - zrób badania krwi w celu sprawdzenia ewentualnych niedoborów pierwiastków i nieprawidłowości: morfologia, cukier, żelazo, magnez, potas, itd pierwiastki (w kierunku niedoborów)

Różne objawy, m.in. zmęczenie, brak koncentracji i zmiany nastroju czasami związane z niedoborem pierwiastków w organiźmie.

Twoje objawy są zbliżone do objawów niedoczynności tarczycy (senność, wahania nastroju/depresja, lęki, ogólne osłabienie, trudności z koncentracją i skupieniem się)
- nie wiem, czy to na pewno to, ale jednak warto zrobić badania w tym kierunku
(robi się badania krwi - poziom hormonu TSH, a potem ft4 i ft3)

Do poczytania:

Badania, normy badań laboratoryjnych: http://forum.darzycia.pl/topic,4046.htm

Badania poziomu hormonów tarczycy http://forum.darzycia.pl/topic,287.htm
Tarczyca: http://forum.darzycia.pl/topic,2440.ht

Offline sonia

• Rozgadany Weteran
    • Dar Życia
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 21, 2007, 12:27:28 pm »
Najważniejsze zrobić wszechstronne badania, postawić diagnozę i zlecić skuteczne leki.
W tym, pomoże Ci wizyta u lekarza, której nei bagatelizuj.
Przyczyny mogą być różne, a zdrowie ma się jedno.
Tam gdzie warto dotrzeć, nie ma dróg na skróty.
Sonia, mama Moniki z zD- 19,10l. , Domowa terapia

krzysorek

• Gość
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 21, 2007, 01:02:16 pm »
Byłem u lekarza rodzinnego ale mnie wyśmiał, powiedział że chcę wymusić żeby przepisał mi leki psychotropowe. A jeśli chodzi o tarczycę to nie robiłem badań. Będę musiał jednak zrobić je bo dłużej już mi to wszystko za bardzo dokucza. A jeśli chodzi o przespanie się w ciągu dnia to nic nie daje mi to.

Offline Emilianka

• Wyjadacz
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 21, 2007, 01:33:11 pm »
Eh, lekarze rodzinni czasami tacy są, niestety  - zamiast skierować na kompleksowe badania, to różnie reagują :evil:

Zrób badania krwi: morfologię + pierwsiastki w organizmie (żelazo, potas, magnez, sód, wapń) + cukier

I w kier. niedoczynności : zwłaszcza TSH
(ale też sprawdza się ft4 i ft3)

PS.
Mi też lekarz rodzinna powiedziała, jak czułam się słabo, byłam senna, ciągle zmęczona, miałam obnizony nastrój i trudności z koncentracją że właściwe to normalne, bo "z przemęczenia" i "młode osoby czasem tak mają". A po badaniu krwi wyszła właśnie niedoczynność tarczycy.

Offline zija

• Raczkujący Gadacz
    • http://dzieciom.pl\4687
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 21, 2007, 04:00:44 pm »
czy byłaś u lekarza?
maże twoje problemy mają inny niż psychiczny czy depresyjny powód ,sama się zdiagnozowałaś ? takie samodzielne wydawanie diagnozy i leczenie się na własną rękę bywa bardzo niebezpieczne laki które brałaś na własną rękę mogły tak naprawdę ci zaszkodzić
twoje problemy pojawiły się jak miałaś 13 lat teraz masz 19
zaczęły się w okresie dorastania i na pewno mają z nim związek
może prowadzisz zły tryb życia ,niewłaściwie4 się odżywiasz itp.
nigdy nie diagnozuje się sama takie problemy mogą mieć wiele przyczyn
oczywiście lekarze też nie są nie omylni
ale leczenie się samemu ,może być bardzo niebezpieczne .

krzysorek ,ja mam anemie i niedoczynność tarczycy i też jestem senna  
zrobiłam morfologie i to mi pokazały wyniki  

tak naprawdę też męczyłam się dłuższy czas po prostu bagatelizawałam problem  
badania zrobiłam jak zemdlałam w wakacje

ps [wiele chorób ma podobne objawy
piszesz że lekarz cie wyśmiał cóż zdaża się ,nastempnym razem jak pójdziesz do innego lekarza nie mów że chcesz leki psycho tropowe tylko powiedz o swoich dolegliwościach i poproś a nawet nalegaj na odpowiednie badania

mówisz że[ brałaś psychotropy możę żeczywiście popadłaś w uzależnienie i do twoich poprzednich dolegliwości doszły jaszcze objawy uzależnienia
kamila 22l porażenie mózgowe  i epi wygasła

Mulesia

• Gość
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 22, 2007, 09:58:53 pm »
Na pewno warto zastosować się do wyżej wymienionych rad. Ja mam pytanie trochę dziwne: czy chrapiesz, gdy śpisz?
Jeśli tak, w grę może też wchodzić zaburzenia snu powodujące bezdech i w konsekwesncji słabe dotlenienie..

(c) 2003-2017 Team Dar Życia :: nota prawna :: o plikach Cookies :: biuro@darzycia.pl
Polecamy:   Forum o zwierzętach