Ogłoszenia Zwierzęta
Aktualności: Jeśli uważasz że serwis Dar Życia jest potrzebnym miejscem Wesprzyj nas. Chcemy reaktywować serwis, dostosować graficznie i technicznie do aktualnych standardów, ale potrzebujemy Twojego wsparcia. Dziękujemy za wsparcie.

Autor Wątek: Szczepienia przeciw różyczce chronią wzrok  (Przeczytany 6175 razy)

Offline Gaga

  • Administrator
  • Rozgadany Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 26490
Szczepienia przeciw różyczce chronią wzrok
« dnia: Wrzesień 24, 2007, 09:39:52 am »
Szczepienia przeciw różyczce chronią wzrok

Szczepienia dzieci przeciw wirusowi różyczki mogły niemal całkowicie wyeliminować wśród Amerykanów specyficzną postać zapalenia oczu - informuje "American Journal of Ophtalmology".
Heterochromiczne zapalenie błony naczyniowej Fuchsa (FHI) to przewlekła choroba zapalna oka, która prowadzi do zaćmy i jaskry, a w rezultacie - do utraty wzroku. Przyczyna FHI nie jest znana, a leczenie - nieskuteczne.

Szczepienia przeciw różyczce wprowadzono w USA w roku 1969. Obecnie dzieci dostają dwie dawki, zanim ukończą szósty rok życia. Zespół prof. Debry Goldstein z University of Illinois w Chicago zaobserwował, że z biegiem lat FHI coraz rzadziej występowało wśród rodowitych Amerykanów, a w dodatku dotykało osoby coraz starsze.

Już wcześniej pojawiały się doniesienia, że w oczach pacjentów z tą chorobą można znaleźć przeciwciała przeciw wirusowi różyczki.

Analizy potwierdziły, że spadek zachorowań na zapalenie Fuchsa może mieć związek ze szczepieniami przeciwko różyczce. Wydaje się to potwierdzać fakt, że coraz większy odsetek amerykańskich pacjentów z FHI pochodzi z krajów, gdzie szczepienie przeciw różyczce nie jest obowiązkowe.
Pozdrawiam :))
"Starsza Zimowa Miotełka"

Pan Rajek

  • to weteran
  • polecający usługi
  • *******
 

(c) 2003-2020 Team Dar Życia :: nota prawna :: o plikach Cookies :: biuro@darzycia.pl
Polecamy:   Forum o zwierzętach