Ogłoszenia Zwierzęta
Aktualności: Dar Życia poleca Kalendarz ze zdjęciami oraz Foto Karty, powołując się na nasze forum otrzymają Państwo rabat w postaci darmowej wysyłki PREZENTÓW. Kod rabatowy to słowo DAR ŻYCIA a strony to Foto Karty oraz Kalendarze ze zdjęciami

Autor Wątek: "działania uboczne"wady serca?(pilne)  (Przeczytany 6108 razy)

Offline lalka

• Podglądacz
  • *
"działania uboczne"wady serca?(pilne)
« dnia: Sierpień 28, 2007, 05:34:58 pm »
Proszę o "oświecenie" mnie.Syn ma zastawkowe zwężenie zastawki aortalnej i jej niedomykalność ostatnio miał badanie tętnic szyjnych i okazało się,że ma przepływy hiperkinetyczne zależne od pracy serca(a ponieważ ma naczyniaka żylnego w mózgu) więc wychodzi niedotlenienie mimo,że nie ma zwęzenia tętnic szyjnych.Wszystko w tym momęcie zależy od serca (z tym,że po 1-ej stronie ma Vmax 40cm./s a po 2-giej ma oocm/s)Kardiolog określiła że pomimo że zależy od serca to jest to sprawa neurologa( bo jest to krążenie obwodowe).Na czym to polega???Kto zna się na tym lepiej neurolog czy kardiolog?

Pan Rajek

• to weteran
  • polecający usługi

Offline Karina137

• Raczkujący Gadacz
"działania uboczne"wady serca?(pilne)
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 28, 2007, 10:45:30 pm »
Neurolog powinien współpracować z kardiologiem. Najlepiej byś to obu chodziła w tym samym szpitalu/przychodni. Jednak sądzę, że to bardziej działaka neurologów. Twój syn miał roboną angiografię naczyń mózgowych, MRA itp.? To chyba od nich wiele zależy, ale o tym rozmawiaj ze swoim lekarzem.
Pozdrawiam
Karina

Offline lalka

• Podglądacz
  • *
lekarz naczyniowiec
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 04, 2008, 06:42:27 pm »
Pilnie poszukuję lekarza naczyniowca(woj.śląskie) który mógłby przyjąć 14-letnie dziecko.Ponieważ już straciłam nadzieję gdzie go szukać bo jak jest to dla dorosłych albo niepodejmie się przyjąć syna.

kasiape

• Gość
lekarz naczyniowiec
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 04, 2008, 09:14:10 pm »
Lalka napisz do mnie na GG - może mogę Ci pomóc, ale zanim zapytam dr-a to chciałabym wiedzieć o co mam pytać? nie wystarczy sama info, że syn ma 14 lat!
znam lekarza w Będzinie.
Nr GG znajdziesz w moim profilu

Offline lalka

• Podglądacz
  • *
kto leczy??
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 03, 2008, 06:22:02 pm »
Proszę o podpowiedź syn miał mały udar ażeby nie powtórzył się ma brać leki p/zakrzepowe(mało tego ma hiperlipidemie) i teraz jest kołowrotek kto takie leki przepisuje?Każdy zgania na innego lekarza neurolog na kardiologa,kardiolog na neurologa,gastrolog na "metabolicznego" i tak w kółko.Wiem,że dla dorosłych przepisuje kardiolog ale u dzieci to ??? :roll: bliżej nieokreślone.Proszę o porade gdzie lepsi specjaliści w Zabrzu czy w Ligocie?(konkretnie dr. Michalak lub dr.Rydzaj)Czy ktoś z państwa miał do czynienia z lekiem p/zakrzepowym clexsan?Jak on działa?Hepatolog proponowała ten lek  ale ja nie mam pojęcia.
p.s.
dzisiaj to lepiej wiedzieć to i owo bo jak się idzie "zielonym"do lekarza to można samemu dostać pomieszania

kasiape

• Gość
kto leczy??
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 03, 2008, 08:56:13 pm »
mój syn po zabiegu kardiologicznym w CZD w W-wie brał przez wiele miesięcy metocard i acessan.
recepty wypisywał lekarz rodzinny w Rzeszowie - wg karty informacyjnej ze szpitala!

berto45

• Gość
kto leczy??
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 04, 2008, 05:57:05 am »
lekarz rodzinny lub pediatra.ja ponieważ nie jestem dzieckiem chodzę do rodzinnego,rodzinny to lekarz leczący dzieci,ale od 4.roku życia plus dorosli. :ok:

Offline lalka

• Podglądacz
  • *
echosonda wewnątrzsercowa
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 09, 2008, 04:51:37 pm »
Proszę o wyjaśnienie na czym polega(a dkładniej jak się ją zakłada)echosąda wewnątrzsercowa.Syn ma mieć w przyszłości takie badanie(za kilka msc.)po NMR serca.Czy to jest coś w rodzaju cewnikowania?

Online Gaga

• Administrator
  • Rozgadany Weteran
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 09, 2008, 06:19:32 pm »
lalka
Miejmy badzieję,że odezwie się ktoś,i podpowie Ci z własnego doświadczenia.

Poczytaj tutaj,może coś Ci to wyjaśni
http://www.umed.lodz.pl/root.php?go=akt&mn=akt_tresc&txt=254

Echosonda wewnątrzsercowa AcuNav pozwala znaleźć optymalne miejsce, w którym implantujemy elektrodę. Dzięki temu zapewniamy choremu najlepszą możliwą wydolność serca"

Wykorzystując jego możliwości, 28 kwietnia w łódzkiej klinice lekarze wszczepili 44-letniemu pacjentowi z kardiomiopatią rozstrzeniową kardiowerter-defibrylator serca pod kontrolą echokardiografii wewnątrzsercowej.
Zaglądanie w serce - Dzięki temu możliwe było dokładne umieszczenie elektrody kardiowertera-defibrylatora w drodze odpływu prawej komory oraz śródoperacyjna ocena funkcji lewej komory, co ma decydujące znaczenie dla wydolności stymulowanego serca. Metoda ta, dzięki specjalnej głowicy na cienkim cewniku wprowadzanej do prawej komory serca, uwidocznia anatomię serca i pozwala ujrzeć wyodrębnione struktury oraz znaleźć odpowiednie miejsce na dokonanie implantacji elektrod"
Pozdrawiam :))
"Starsza Letnia Miotełka"

Mulesia

• Gość
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 09, 2008, 06:24:06 pm »
lalka, być może to Cię zainteresuje:
Echosonda wewnątrzsercowa AcuNav pozwala znaleźć optymalne miejsce, w którym implantujemy elektrodę. Dzięki temu zapewniamy choremu najlepszą możliwą wydolność serca" - tłumaczy dr Włodzimierz Grabowicz. W ramach programu resortu zdrowia Polkard do łódzkiej Kliniki Kardiologii Interwencyjnej i Kardiodiabetologii trafił aparat ACUSON Sequoia C512 z unikatową sondą wewnątrzsercową AcuNav. To jedyne takie urządzenie w Polsce, jedno z najnowszych stosowanych w Europie. Wykorzystując jego możliwości, 28 kwietnia w łódzkiej klinice lekarze wszczepili 44-letniemu pacjentowi z kardiomiopatią rozstrzeniową kardiowerter-defibrylator serca pod kontrolą echokardiografii wewnątrzsercowej. Zaglądanie w serce - Dzięki temu możliwe było dokładne umieszczenie elektrody kardiowertera-defibrylatora w drodze odpływu prawej komory oraz śródoperacyjna ocena funkcji lewej komory, co ma decydujące znaczenie dla wydolności stymulowanego serca. Metoda ta, dzięki specjalnej głowicy na cienkim cewniku wprowadzanej do prawej komory serca, uwidocznia anatomię serca i pozwala ujrzeć wyodrębnione struktury oraz znaleźć odpowiednie miejsce na dokonanie implantacji elektrod" - tłumaczy kierownik kliniki dr Leszek Markuszewski. Zabieg przeprowadzono pod nadzorem lekarzy z Uniwersyteckiego Ośrodka Kardiologicznego w Londynie.

http://www.umed.lodz.pl/root.php?go=akt&mn=akt_tresc&txt=254

Online Gaga

• Administrator
  • Rozgadany Weteran
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 09, 2008, 06:42:38 pm »
Mulesia  :turn-l:  :ok:
Pozdrawiam :))
"Starsza Letnia Miotełka"

berto45

• Gość
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 09, 2008, 08:03:49 pm »
super temat został tu poruszony.bardzo interesujący. :tekno:  :ok:  :ok:

(c) 2003-2017 Team Dar Życia :: nota prawna :: o plikach Cookies :: biuro@darzycia.pl
Polecamy:   Forum o zwierzętach