Ogłoszenia Zwierzęta
Aktualności: Dar Życia poleca Kalendarz ze zdjęciami oraz Foto Karty, powołując się na nasze forum otrzymają Państwo rabat w postaci darmowej wysyłki PREZENTÓW. Kod rabatowy to słowo DAR ŻYCIA a strony to Foto Karty oraz Kalendarze ze zdjęciami

Autor Wątek: Włoski na nogach.  (Przeczytany 4144 razy)

Offline MAGDA BUDEK

• User z prawami do pisania
  • Raczkujący bywalec
  • **
Włoski na nogach.
« dnia: Lipiec 19, 2007, 11:05:23 pm »
Poradźcie drogie forumowiczki. Może któraś z Was zetknęłą się z takim problemem a może ja coś wyolbrzymiam?
Otóż na nóżkach, rączkach i plecach (najbardziej) pojawiły się dość gęsto włoski i są jak dla mnie za liczne i długie jak na 4,5 letnie dziecko.Jak do tej pory zarówno pediatra i neurolog nie kazali się przejmować bo pewnie taki ''jej urok''.Mnie jednak to nadmierne owłosienie niepokoi. Dodam że córka wcześniej brała Kreatynę ale nie wiem czy to może mieć coś z tym wspólnego.
Aldona 18lat(mpdz, epi ),Mateusz 15 lat,Marta 8 lata (całościowe zaburzenia ze spektrum autyzmu, epi ''uśpiona'')

Pan Rajek

• to weteran
  • polecający usługi

Offline gosiak29

• Raczkujący Gadacz
Włoski na nogach.
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 20, 2007, 10:42:46 am »
Witaj
Moja Zosia ma też włoski na nózkach i raczkach oraz karku, niska linia włosków na karku jest podobno związana z zespołem który u niej podejrzewają, natomiast włoski na nózkach i raczkach są bardzo jasniutkie, więc zupełnie nie widoczne. Pediatra to oglądał i nie stwierdził konieczności dalszych badań w tym hormonalnych. Mam nadzieje ze u Was to również nic poważnego.
Gosia, mama Zosi 6 lat RTS

Offline amara

• Aktywny Gadacz
Włoski na nogach.
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 20, 2007, 10:48:56 am »
Witaj Magdo  :D
Może warto zrobić badania hormonalne ? Możliwe,że są jakieś zaburzenia i stąd ten nadmiar włosów.
Moim zdaniem nic nie wyolbrzymiasz  :madry: Matka najlepiej zna swoje dziecko i wie kiedy coś się dzieje niepokojącego.
Idz do lekarza rodzinnego i poproś o skierowanie.
Pozdrawiam  :kw:
"Człowieka poznaje się po tym co nosi w sercu"
terapeuta zajęciowy, mama Mateusza 11l z zD

Offline Marta6

• Raczkujący bywalec
  • **
Włoski na nogach.
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 30, 2007, 09:27:30 pm »
Na pewno warto zrobić badania hormonalne moja córeczka ma również podobne problemy ale u niej to wynika z okołoporodowego uszkodzenia mózgu i też robiłam jej badania hormonalne w poradni endokrynologicznej zawsze lepiej sprawdzić niż martwić się na zapas pozdrawiam :turn-l:

Offline MAGDA BUDEK

• Raczkujący bywalec
  • **
Włoski na nogach.
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 01, 2007, 12:02:49 am »
Kurcze u nas strajk. Dopiero we wrześniu mam się dowiadywać. No cóż znów trzeba iść prywatnie..
Aldona 18lat(mpdz, epi ),Mateusz 15 lat,Marta 8 lata (całościowe zaburzenia ze spektrum autyzmu, epi ''uśpiona'')

Gemini16

• Gość
Odp: Włoski na nogach.
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 03, 2009, 10:59:50 pm »
Marta6 a moglabys mi napisac dlaczego owlosienie na konczynach mialoby byc związane z uszkodzeniem okoloporodowym?
nasza neurolog powiedziala ze to bardzo często objaw choroby metabolicznej jesli do tego podwyzszony jest kw. mlekowy. a my wlasnie tak mamy ( na razie sie diagnozujemy) mysle ze to nie jest urok dziecka. moja corka juz od 1 roku zycia ma długie włoski na konczynach i nie sądze zeby u dziecka w tym wieku było to normalne.
pozdrawiam

Offline Marta6

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 06, 2009, 03:49:33 pm »
Pewnie ci nawet do głowy nie przyszło że może być to objaw przedwczesnego dojrzewania płciowego, u nas tak jest a wiąże się to z uszkodzeniem mózgu podczas porodu. Zmiany są tak duże że doszło do problemów z przysadką mózgową. Ona z koleii nie produkuje odpowiednich hormonów lub produkuje ich aż za dużo.

Offline renata

• Raczkujący bywalec
  • **

Offline MAGDA BUDEK

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 09, 2009, 07:31:01 pm »
U mojej Marty z badań wyszła niedoczynność tarczycy. Dostaliśmy dietę i jod.  A nadmierne owłosienie? Pani doktor stwierdziła że to może być skłonność dziedziczna i na tym się skończyło. Poczułam się jak natręt. A moja Marta ma już prawie 7 lat i sama zauważa problem. U nas jest tylko 1 endokrynolog dziecięcy .
Marta6 Twój link był ciekawy ale wątpię żeby p. doktor zleciła nam badanie poziomu hormonów męskich.

Gemini16

• Gość
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 10, 2010, 03:55:07 pm »
Marta6 nie przyszlo mi to do glowy-- dzieki za wyjasnienie.
Ale dlaczego uwazacie ze głownym powodem sa zaburzenia hormonalne? Nadmierne owlosienie wystepuje takze w zaburzeniach metabolicznych i genetycznych.

(c) 2003-2017 Team Dar Życia :: nota prawna :: o plikach Cookies :: biuro@darzycia.pl
Polecamy:   Forum o zwierzętach