Ogłoszenia Zwierzęta
Aktualności: Usługi detektywistyczne tylko  ze sprawdzonym biurem Detektyw Warszawa polecamy tego detektywa.

Autor Wątek: Czy da się wykryć tę chorobę przez EEG  (Przeczytany 9951 razy)

malineczka

• Gość
Czy da się wykryć tę chorobę przez EEG
« dnia: Czerwiec 17, 2007, 01:35:59 pm »
Witam mam schizofrenie paranoidalna czy da sie ja wykryc przez badanie EEG mózgu.

Pan Rajek

• to weteran
  • polecający usługi

kasiape

• Gość
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 17, 2007, 02:02:56 pm »
nie rozumiem - czy masz postawioną diagnozę czy masz podejrzenia?
badaniem EEG schizofrenii ani nie wykryjesz ani nie potwierdzisz, to badanie fal mózgowych i ich zaburzeń jak przy epilepsji np.

malineczka

• Gość
napewno nie?
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 17, 2007, 02:29:36 pm »
Bo ja czytalam gdzies ze sa zmiany w mozgu jak sie ma schizofrenie i ze mozna to zbadac przez EEG moze sobie zrobie takie badanie zeby miec pewnosc.

Offline Karina137

• Raczkujący Gadacz
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 17, 2007, 02:35:08 pm »
Może i są zmiany w mózgu, ale nie jest to objaw schizofrenii. Wydaje mi się, że diagnozuje się to na podstawie wywiadu i badania psychiatrycznego, oraz czy pacjent reaguje na podane leki. Jakie leki przepisał Ci Twój psychiatra?
Pozdrawiam
Karina

kasiape

• Gość
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 17, 2007, 08:45:20 pm »
Malineczka - o badaniu EEG:
CZEMU SŁUŻY BADANIE?
Badanie EEG ułatwia różnicowanie schorzeń czynnościowych i organicznych mózgu. W wielu schorzeniach mózgu badanie pozwala umiejscowić proces chorobowy w określonej okolicy.
Szczególnie istotne znaczenie ma badanie EEG u pacjentów z napadami padaczkowymi, w przebiegu zapalenia mózgu, po urazie czaszkowym oraz dla różnicowania śpiączek. Badanie to jest metodą pomocniczą w ocenie stanu pacjentów z guzami mózgu i naczyniopochodnym uszkodzeniem mózgu (po udarach mózgowych).
W niektórych przypadkach ta metoda badania służy do monitorowania pracy mózgu np. pacjentów z licznymi napadami padaczkowymi, w trakcie operacji na tętnicy szyjnej lub sercu, a także dla oceny zaburzeń snu.

WSKAZANIA DO WYKONANIA BADANIA
Różnicowanie czynnościowych i organicznych schorzeń mózgu.
Napady padaczkowe.
Urazy czaszkowo-mózgowe.
Niedorozwój umysłowy.
Monitorowanie czynności mózgu podczas operacji (tętnicy szyjnej i serca).
Śpiączki.
Zaburzenia snu.

- chyba możesz sobie odpuścić EEG

Online Gaga

• Administrator
  • Rozgadany Weteran
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 17, 2007, 08:48:55 pm »
Malineczka

Proszę poczytaj też tutaj:
http://forum.darzycia.pl/topic,869.htm
'Schizofrenia
Pozdrawiam :))
"Starsza Jesienna Miotełka"

Offline ilonadora

• User z prawami do pisania
  • Rozgadany Weteran
    • http://wwwmojedzieciaki.blox.pl/html
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 17, 2007, 08:56:06 pm »
Malineczko na schizofrenię paranoidalną choruje mój brat od 1994 r. diagnozę postawili mu poprzez obserwację jego zachowań trudno było ich nie zauważyć i niestety nie pomylili się :cry: Mam nadzieję,że Ciebie tym nie urażę nie mam najmniejszego zamiaru ,ale jednym z typowych objawów choroby jest też nie możność się pogodzenia z faktem zachorowania na tę chorobę gdyż ta choroba nie boli nie dokucza w żaden sposób ,charakteryzuje się złożonym systemem urojeń najczęściej prześladowczych, wielkościowych urojeń oddziaływania zewnętrznego, urojeń nasyłania i wykradania myśli, czasem także urojeń zdrady oraz halucynacjami najczęściej słuchowymi, praktycznie nigdy wzrokowymi.Pamiętaj,że schizofrenia jest chorobą  mózgu, która w znacznym stopniu wpływa na procesy myślenia, emocje i zachowanie, bardzo dużo chorych osób przez to,że nie wierzy w swoją chorobę,lub nie mogą się z nią pogodzić odstawia leki lub bierze je nie regularnie,lub tylko wtedy gdy mają koszmary zarówno w śnie jak i na jawie i dochodzi wtedy do nawrotów choroby,jak i również tragedii.Niestety tak też było w przypadku mojego brata,i wieloma osobami z którymi spotkałam się dzięki kilkunastoletnią walką o jego zdrowie.Co prawda nauczyłam się zauważać pierwsze symptomy nasilenia choroby zanim ktokolwiek inny zauważał,szybko interweniowałam więc udało mi się tragedii zapobiegać nie raz zresztą.Choroba schizofrenii ma też do siebie ,że nasila się cyklicznie w szczególności przy nasileniach jesienno zimowych oraz wiosenno letnich.Z moich informacji wynika zdobytych przez te lata,że badania EEG mogą wskazać pewne zaburzenia fal mózgowych które można połączyć z chorobą schizofrenii ,ale nie całkowicie ją potwierdzić.
"Być bohaterem przez minutę, godzinę, jest o wiele łatwiej niż znosić trud codzienny w cichym heroizmie."
Ilonadora i czwórka pociech

(c) 2003-2017 Team Dar Życia :: nota prawna :: o plikach Cookies :: biuro@darzycia.pl
Polecamy:   Forum o zwierzętach