Ogłoszenia Zwierzęta
Aktualności: Usługi detektywistyczne tylko  ze sprawdzonym biurem Detektyw Warszawa polecamy tego detektywa.

Autor Wątek: Goal-Ball-piłka dla niewidomych  (Przeczytany 8364 razy)

Offline elzbieta71

• Podglądacz
  • *
Goal-Ball-piłka dla niewidomych
« dnia: Maj 24, 2007, 12:34:35 am »
Chciałabym podzielić się z Wami nowinką. W Szczecinie mamy zamiar utwożyć drużynę do gry w Goal-Ball. Jest to gra w piłkę dla niewidomych. Ja jestem zachwycona. Nareszcie nasze dzieci też mogą pokazać że mogą dużo. Już kilka meczy rozegraliśmy...  W zeszłym roku byliśmy na turnusie rehabilitacyjnym i tam nasza przemiła pani Ania wciągneła nas w tą grę. Były obdarte łolkcie, poobijane kolana, rozdarte spodnie..... i zabawa świetna. Zachęcam wszystkie dzieci niewidome i słabowidzące do naszej zabawy. Dzieci niewidome mają tak mało ruchu, a niejednokrotnie nie uczestniczą w zajęciach na lekcji w-f. W sobotę mamy trening... już razem z córką, która jest niewidoma, nie możemy się doczekać. Zapraszam wszystkich chętnych do wspólnej zabawy.

Pan Rajek

• to weteran
  • polecający usługi

Offline elzbieta71

• Podglądacz
  • *
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 24, 2007, 12:37:44 am »
ale byka zrobiłam... "utwożyć"- ale mi wstyd

Online Gaga

• Administrator
  • Rozgadany Weteran
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 24, 2007, 12:55:56 am »
elzbieta71

Dziękuję,że podzieliłaś się tak interesującą informacją. :ok:
Aż zerknełam w niezawodne
>>>google  :D

http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/2338;jsessionid=7B59A216E4C94503BAC7A7F526E44411.tomcat
Goal-Ball

http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/3663;jsessionid=E34607F3745790D2497387015CFF33D7.tomcat
Gol po omacku (piłka dźwiękowa dla osób niewidzących)

Pierwszymi osobami grającymi w "piłkę dźwiękową" byli weterani II wojny światowej. Goal-Ball to jedyna olimpijska zespołowa dyscyplina sportowa dla osób niewidomych i słabowidzących.

W czasie gry na widowni musi panować zupełna cisza, ponieważ zawodnicy rozpoznają położenie piłki tylko na podstawie dźwięków, jakie wydają umieszczone w niej 3 dzwoneczki. Dla lepszego słyszenia, w piłce wywierconych jest 8 małych otworów. Zawodnicy mają oczy zasłonięte specjalnymi plastrami i noszą zaklejone "narciarskie" okulary. W orientacji na boisku pomagają im przylepione do parkietu taśmy, pod którymi umieszczono cienką linkę. Dłonie graczy niemal cały czas dotykają parkietu, by rozpoznać własne położenie oraz linie boiska.

Córci życzę sukcesów,a przedewszystkim radosnej zabawy  :kw:
I napisz koniecznie jakie wrażenia macie obie po sobotnim treningu  :ok:

ps.
Jak zrobisz błąd,to po prawej stronie jest opcja "edytuj"

Możesz poprawić literówkę,potem zrób podgląd i wyślij jeszcze raz na forum post.  ;)

I pewnie do działu Sport przeniesiemy ten temat za parę dni. ;)
http://forum.darzycia.pl/vf31.htm?sid=ef005f7ea20eeac83caee237a6774224
Pozdrawiam :))
"Starsza Jesienna Miotełka"

Offline Anna

• User z prawami do pisania
  • Weteran
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 24, 2007, 08:00:08 am »
Elu, gra, o której piszesz jest swietna!
Widziałam taki mecz. Robi niesamowite wrażenie!
Zresztą można było podziwiać niewidome dzieci grające  w Goal-Ball w reklamie Polsatu.
Mam nadzieję, ze wszyscy to pamiętamy.
Coś niesamowitego. :ok:
Pozdrawiam i liczę na relację z sobotniego treningu! :D

Piłka

Gra

Offline Kartezjusz

• Raczkujący Gadacz
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 24, 2007, 08:39:19 am »
Gdyby porządnie zasłonić oczy ludziom widomym,to mogliby w to grać.Integracja do kwadratu.

Offline elzbieta71

• Podglądacz
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 31, 2007, 12:39:11 pm »
Obiecałam, że opowiem jak było na treningu..... Ciężko :)... Skończyło się rozbitym nosem i podbitym okiem. Ale to  mało ważne. Klaudia była szczęśliwa, że jest kontuzjowana. Poczuła się tak samo jak dzieci zdrowe, które biegają po murkach i skaczą po płotach i wracają do domu poobijane. Uśmiech na jej twarzy mówił o wszystkim!!! My rodzice również gramy razem z naszymi dziećmi i świetnie się bawimy.
5 czerwca gramy mecz z POGOŃ- Szczecin. Radosław Majdan będzie uczestniczył w tych rozgrywkach. Ciekawe czy obroni bramkę gdy do gry ruszą dzieci niewidome :)
Prawdopodobnie będzie telewizja, więc może będzie to emitowane w telewizji ogólnopolskiej. Podzielę się z Wami naszymi wrażeniami.

Offline elzbieta71

• Podglądacz
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 07, 2007, 01:05:55 am »
Wczoraj odbył się mecz pomiędzy podopiecznymi Polskiego Związku Niewidomych a zawodnikami Pogoni -Szczecin. W drużynie PZN uczestniczyło 3 chłopców i 3 dziewczynki. Nasi chłopcy przegrali jednym punktem z zawodnikami Pogoni, natomiast dziewczynki zremisowały. Myślę, że dla zawodników Pogoni było to niesamowite doświadczenie. Zresztą, sami o tym mówili po meczu. Byli pod wrażeniem. Nigdy jeszcze nie mieli doczynienia z tego rodzaju grą. Tomasz Judkowiak- zawodnik Pogoni skomentował:" To bardzo fajna sprawa, podziwiam ludzi, którzy grają w goal-baala. Mając zasłonięte oczy zupełnie traci się orientację. Bawiłem się jednak bardzo dobrze, pierwszy raz zetknąłem się z tą dyscypliną na żywo. Kto wie, czy to nie byłby dobry trening dla koncentracji".
"Głos Szczeciński" opisał ten mecz. Napisano tam, że: "Przeciwnik (czyli PZN ) był trudny o tyle , że już ograny". Nieprawda!!! Nie mamy jeszcze doświadczenia. To był nasz pierwszy mecz, a przed meczem mieliśmy 2 treningi. To są nasze początki. Bawiliśmy się świetnie, jesteśmy ogromnie zadowoleni. Dla nas nie jest ważne kto wygrał a kto przegrał. Liczyła sie zabawa. Ja osobiście jestem baaardzo zadowolona. W meczu brała udział moja córka i jestem z niej ( i nie tylko z niej- z wszystkich naszych zawodników amatorów) ogromnie dumna. 16 czerwca mamy kolejny trening a 25 czerwca wyjeżdżamy na turnus rehabilitacyjny do Ustronia Morskiego. Tam również  mamy zamiar( i tak będzie) ćwiczyć i się doskonalić. Będą przyjemności ale i też ciężka praca. Turnusy są po to aby odpoczywać, ale też po to aby zdobywać nowe doświadczenia. Pozdrawiam Was wszystkich!!!

Online Gaga

• Administrator
  • Rozgadany Weteran
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 07, 2007, 01:16:57 am »
Cytat: "elzbieta71"
Uśmiech na jej twarzy mówił o wszystkim!!! My rodzice również gramy razem z naszymi dziećmi i świetnie się bawimy.
Cytat: "elzbieta71"
Ja osobiście jestem baaardzo zadowolona. W meczu brała udział moja córka i jestem z niej ( i nie tylko z niej- z wszystkich naszych zawodników amatorów) ogromnie dumna.

I chyba o to chodzi, o dobrą zabawę,a nieważne kto wygrał :D  :ok:
Życzę Elu sukcesów córce i dobrej zabawy Wam Wszystkim i oczywiście dobrego wypoczynku.
A po powrocie,po wznowieniu trenigów będziemy czekać na kolejne relacje  :kw:

Offline elzbieta71

• Podglądacz
  • *
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 07, 2007, 01:29:13 am »
No to jak  mogę się jeszcze pochwalić,  to moje dziecko zdobyło jedno z pierwszych miejsc w wojewódzkim konkursie plastycznym organizowanym przez Zakłady Chemiczne Police. Tematem pracy było "Ptaki zamieszkujące tereny Zakładów Chemicznych na terenie Polic". Klaudia strasznie nie lubi jak ja się nią chwalę i jest na mnie zła, ale jak tu się nie cieczyć. Przecież to sama radość, a mnie duma rozpiera. Zresztą, o sukcesach naszych dzieci można pisać i pisać.... A serce matki rośnie.... I łza szczęścia się w oku kręci.....

Online Gaga

• Administrator
  • Rozgadany Weteran
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 05, 2007, 04:46:21 pm »
elzbieta71

Gratulacje dla Kludii  :kw:
Jak tam Wasze treningi dzziewczyny?  :D

Offline elzbieta71

• Podglądacz
  • *
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 07, 2007, 11:32:33 pm »
Wiajcie po dłuższej przerwie. Były wakacje więc i my kożystałyśmy z uroków wolności. W piłke dźwiękową miałyśmy możliwość grać tylko, gdy byłyśmy na turnusie rehabilitacyjnym dla dzieci niewidimych i niedowidzących w Ustroniu Morskim. Resztę wakacjii spędzałyśmy przyjemnie ale bez treningów. Mam nadzieję że teraz po rozpoczęciu roku szkolnego treningi się rozpotrzną. Trochę jest problem z doborem dziec, bo te co chcą trenować to mieszkają troszkę od Szczecina, a te co mieszkają bliżej Szczecina nie za bardzo chcą ćwiczyć. I tak to w życiu bywa ze jeszcze nie urodził się taki co by wszystkim dogodził. Pozdrawiam cieplutko i zapraszam wszystkie chętne dzieci, młodzież do wspólnego trenowania.

Online Gaga

• Administrator
  • Rozgadany Weteran
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 12, 2007, 12:05:30 am »
Witaj elzbieta71 powakacyjnie  :D

Tak to już jest,że nie wszystkim się dogodzi. :(
Wznowiłyście trenini już ? I jak się bawicie dziewczyny ? :D
Chyba jednak jeszcze za mało znany  jest ten sport ?
Albo nie tak jak piszesz,nie każdemu chce się trenować  :(

Życzę córce powodzenia,sukcesów i świetnej zabawy. :kw:  :ok:
Oczywiście Tobie Elu również  :)

lov3d

• Gość
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 05, 2007, 12:11:51 pm »
Witam! Mam ogromną  prośbę mogłby mi ktoś pomóc, bo szukam producenta piłek do Goal-Ball i niestety nigdzie nie moge znalesc:( Bardzo prosze podac jakies namiary gdzie mozna kupic takie piłeczki..Z góry dziękuje za pomoc.

Offline sonia

• Rozgadany Weteran
    • Dar Życia
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 05, 2007, 03:52:17 pm »
Goal-Ball
Skontaktuj się może z redakcją "Integracji"
skoro p.Stanisławski wydał reportaż być może zna producenta.

Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji
ul. Sapieżyńska 10a,  00-215 Warszawa
Tel.: 022 536 01 11, 022 635 13 30
Faks: 022 635 11 82
e-mail: integracja@integracja.org
Tam gdzie warto dotrzeć, nie ma dróg na skróty.
Sonia, mama Moniki z zD- 19,10l. , Domowa terapia

lov3d

• Gość
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 05, 2007, 03:58:10 pm »
Soniu bardzo dziekuje za pomoc i mam nadzieję, że w podanym przez Ciebie "miejscu" ktos mi pomoże :) Pozdrawiam!

Online Gaga

• Administrator
  • Rozgadany Weteran
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 05, 2007, 05:51:57 pm »
Witaj lov3d

Jeszcze spróbuj zapytać w PZN -Szczenin,tam jest drużyna,to  muszą się zaopatrywać w jakiejś firmie,mogą równeż sprowadzać do kraju,zwłaszcza że współpracuą z zagranica,a sam sport chyba jeszcze jest mało popoularny u nas.
http://www.pznoz.pl/
PZN

Przy okazje trafilam na refleksje z turnusu z roku 2006.

Pokochali piłkę z dzwonkiem
http://usfiles.us.szc.pl/pliki/plik_1180985445.doc
Releksje z turnusu

lov3d

• Gość
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 09, 2007, 12:29:52 pm »
Kontaktowałem sie telefonicznie ze stowarzyszeniem "Integracja" i niestety nikt nie potrafił mi pomóc. Natomiast w PZN numer tel, który jest podany na stronie www nie działa, bo ciągle miła pani mówi mi: "nie ma takiego numeru", a na odpowiedz na mojego meila czekam już kilka dni. Może ktoś ma jeszcze jakis pomysł lub wie gdzie mozna kupić piłki akustyczne! Bardzo Proszę o pomoc.

Offline Emilianka

• Wyjadacz
« Odpowiedź #17 dnia: Październik 09, 2007, 01:27:37 pm »
Może uda się jakoś skontaktować z Oddziałem w Szczecinie przez główny Polski Związek Niewidomych : http://www.pzn.org.pl/
Warto zapytać, może coś wiedzą o piłkach goal-ball.

Kontakty do biura PZN

Koła PZN
- są tam też namiary na koła w Szczecinie, może będą coś wiedzieć

Okręgi PZN

Sprawdź jeszcze raz, bo na tej stronie podany jest inny numer telefonu do Okręgu Zachodniopomorskiego :

tel. (091) 4 338 338

zamiast TEL. (091) 3 338 338

Powodzenia

(c) 2003-2017 Team Dar Życia :: nota prawna :: o plikach Cookies :: biuro@darzycia.pl
Polecamy:   Forum o zwierzętach