Ogłoszenia Zwierzęta
Aktualności: Jeśli uważasz że serwis Dar Życia jest potrzebnym miejscem Wesprzyj nas. Chcemy reaktywować serwis, dostosować graficznie i technicznie do aktualnych standardów, ale potrzebujemy Twojego wsparcia. Dziękujemy za wsparcie.

Autor Wątek: Dziecka świat to przecież i całe nasze mieszkanie,  (Przeczytany 81522 razy)

Offline Anna

 • User z prawami do pisania
 • Weteran
 • ******
 • Wiadomości: 4459
Dziecka świat to przecież i całe nasze mieszkanie,
« dnia: Maj 14, 2007, 12:23:32 pm »
Ponieważ przede mną remont, uważam, że wątek  bardzo na czasie! :ok:
Najbardziej zainteresował mnie artykuł "Mierz siły na zamiary".
Chciałabym go tutaj wyeksponować, by był pomocną i przestrogą dla wszystkich, którzy muszą zaplanować taką rewolucjęw domu. :D

Mierz siły na zamiary

Zaplanujmy dokładnie wszystkie prace wykończeniowe i remontowe, przedyskutujmy z rodziną ich zakres oraz porę wykonania, a unikniemy wtedy wielu kłopotów.

Rozgrzebana tygodniami robota, bałagan w całym domu to często efekt źle zaplanowanej pracy domowego majstra. Często brakuje materiałów i narzędzi, brakuje też czasu a wreszcie umiejętności. Zaplanujmy wszystko dokładnie, przedyskutujmy z rodziną zakres prac i porę ich wykonania, a unikniemy wielu kłopotów.Zakres prac
Przed wykonaniem jakiejkolwiek pracy w domu warto zaplanować jej zakres. Twórcze pomysły, które nasuną się podczas roboty, a co gorsze po jej skończeniu, mogą niekiedy zniweczyć efekty już wykonanej pracy. Na przykład przed wymianą w kuchni nieatrakcyjnych płytek ceramicznych warto zastanowić się, czy przy okazji nie należy: przenieść w inne miejsca gniazd elektrycznych lub zainstalować dodatkowych, wymienić zużytego blatu kuchennego, zainstalować na ścianie dodatkowych półek lub uchwytów na akcesoria kuchenne czy też zamienić baterii naściennej zlewozmywaka na baterię sztorcową, itp.
Najłatwiej podjąć takie decyzje, posługując się prostymi szkicami w dwóch wersjach. Pierwszy szkic to rysunek tego, co mamy. Na nim innym kolorem pisaka lub obok należy przedstawić efekt końcowy. Zakres prac pojawi się sam. Teraz potrzebna jest...


Ocena możliwości
Przy planowaniu pracy bierzemy pod uwagę:
 - koszty materiałów,
 - dostępność narzędzi,
 - umiejętności (zdolności manualne, wiedza),
 - czas wykonania.
Jeżeli mamy środki finansowe na materiały i robociznę, a brakuje nam umiejętności lub czasu, zastanówmy się nad powierzeniem pracy fachowcowi. Zła decyzja to przeliczenie się z możliwościami finansowymi i umiejętnościami, czego konsekwencją jest bałagan w domu i gorączkowe poszukiwania fachowca.


Umiejętności
Właściwa ocena własnych umiejętności niejednego majsterkowicza uratowała przed rodzinnymi komplikacjami. Co innego źle wywiercona dziura na haczyk do ścierki w kuchni, a co innego łazienka, w której właśnie wymieniamy część instalacji wodnej, a w niedzielę wieczorem okazuje się, że nie mamy właściwej mufki, a na dodatek zabrakło taśmy teflonowej do uszczelnienia połączeń śrubowych. Dlatego tak ważna jest wiedza o własnych możliwościach. Nie nabywa się jej z książek, nawet jeśli jest się najdokładniejszym czytelnikiem, tylko zdobywa wykonując najpierw najprostsze, a potem coraz trudniejsze prace. Wykonanie i montaż prostej półki uruchamia wyobraźnię i daje nowe umiejętności. Coraz wprawniej wiercimy, szlifujemy i szpachlujemy. Błędy popełniane podczas prostych czynności, dają wiedzę o zachowaniu materiałów, narzędzi i pozwalają zyskać doświadczenie bez poważnych konsekwencji. Dobrą szkołą jest też pomaganie zaprzyjaźnionej złotej rączce lub nawet fachowcowi, który wykonuje jakieś prace w naszym domu. Ważne są zdolności manualne. Ma je każdy, lecz niektórym brak praktyki. Drobne prace pozwalają tę cechę rozwijać. Bardzo przydatna jest także wyobraźnia – pozwala przewidywać konsekwencje wykonywanych czynności.


Czas wykonania
Jeśli już policzymy metry bieżące, kwadratowe, otwory do wywiercenia, płytki do przyklejenia, deski do ostrugania, pomnożymy przez czas jednostkowy potrzebny do wykonania jednego elementu, a później dodamy czas potrzebny na wykończenie i pomalowanie, to do uzyskanego wyniku dodajmy jeszcze drugie tyle. To założenie jest racjonalne z kilku powodów:

 - nie wykonujemy takiej pracy na co dzień, dlatego szybko pojawi się znużenie,
 - nie mamy wszystkich profesjonalnych narzędzi, jakimi posługują się fachowcy i które znacznie ułatwiają pracę,
 - narażeni jesteśmy na częste odwiedziny domowników, którzy przyjdą zobaczyć postępy i zapytają co słychać,
 - w trakcie długotrwałej pracy pojawia się zniechęcenie spowodowane kolejnymi nieprzewidzianymi problemami lub brakiem natychmiastowego efektu,
 - przyjaciele z pewnością wpadną pogratulować pomysłu i przyniosą ze sobą piwo,
 - mimo precyzyjnych obliczeń zabraknie nam specjalnych śrubek, pianki lub sztamajzy, po którą trzeba będzie natychmiast pojechać do sklepu,

Jeśli uznamy, że samodzielne wykonanie jakiejś pracy może na czas dłuższy skomplikować życie rodziny albo co gorsza odbić się na karierze zawodowej – zatrudnijmy fachowca.
Jeżeli umawiamy się z fachowcem na wykonanie konkretnego zadania, określmy sumę końcową z wyszczególnieniem wszystkich prac wykończeniowych. W przeciwnym razie okaże się, że założone koszty obliczone na podstawie oferty „z metra” to tylko 50% ceny.
Na przykład układanie płytek ceramicznych to nie tylko płaskie powierzchnie. Zazwyczaj do dodatkowych kosztów należy zaliczyć także równanie ścian i podłogi, wykonanie półek, obróbkę ościeży, montaż listew wykończeniowych, wykucie i obróbkę wnęk, przyklejenie płytek cokołowych, założenie listew uszczelniających do wanny lub brodzika, montaż drzwiczek rewizyjnych itp. Do tego dojdą jeszcze koszty materiałów użytych do wykończenia a więc wylewek, kleju i innych potrzebnych akcesoriów. Dopiero zestawienie wszystkich tych kosztów dodatkowych pozwoli na określenie końcowej wartości wykonanego dzieła.


Efekt
Porównanie efektu końcowego z zaplanowanym może czasami przynieść zaskakujące rezultaty. Z reguły przy zachowaniu pewnej staranności, nawet u osób początkujących, wyniki są poprawne a satysfakcja ogromna. Podziw rodziny i znajomych oraz rozpierająca nas duma powoduje, że chętnie podejmujemy nowe, trudniejsze wyzwania.

No to pora, bym z ołówkiem w ręku przystapiła do wstępnych ustalień.
Kiedy zacznę wyszukiwać pomysły, oczywiście wrzucę je tu z przyjemnością. :D
A na początek pytanie, czy ktoś może pochwalić się łazienką dostosowaną do osoby na wózku?

Pan Rajek

 • to weteran
 • polecający usługi
 • *******

Offline Gaga

 • Administrator
 • Rozgadany Weteran
 • *****
 • Wiadomości: 26484
Dziecka świat to przecież i całe nasze mieszkanie,
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 14, 2007, 04:21:34 pm »
Aniu temat na czasie  :D  :ok:

Z wątku Odabiamy dziecięce pokoje dodam tu link
Dom przyjazny dla dziecka
Cytuj
Dziecko z zasady nie ogranicza miejsca zabawy do własnego pokoju. Bawi się wszędzie. Wnętrza powinny więc być odpowiednio urządzone. Należy zapewnić dziecku swobodę poruszania się, bo to angażuje go w życie całej rodziny.

i odzew w dyskusji

Kasiape
Cytuj
ja przymierzam się w wakacje do malowania - myślałam o żółtym i tych szablonach, ale teraz to zgłupiałam!! pomarańcz?? nawet o takim nie pomyślałam nigdy ... dobrze, że do wakacji jeszcze czas...

Sonia
Cytuj
U mnie przewagę stanowi kolor żółty, a dodatki mamy pomarańczowe typu : świecznik ze swiecami naprzemian żółte i pomarańczowe, kwiaty w tych samych delikatnych odcieniach, podusie także no i dywan. Nasza pomarańcz nie jest rażąca.
Nigdy nie lubiłam koloru pomarańczy a w ubiegłym roku podczas remontu był to nieodparty pomysł do zrealizowania.
Czujemy się tam świetnie i wymyślamy co by jeszcze dołożyć

Kasiape
Cytuj
no ja pomyślałam nad tym pomarańczem i wymyśliłam, że ściana na przeciw okna (z drzwiami) może być pomarańczowa, bo światło ładnie kolor wyciągnie!
a druga ściana w żółtym! (trzecia to szafa, a czwarta okno)
czytając powyższe - dobrze wymyśliłam  
czyli plan już mam  pokój na żółto - pomarańczowo!

Moja latorośl wczoraj wieczorkiem poddała pomysł na swój pokoik.
Dwa kolory,jeden przecina ścianę na wskos a drugi to pas pionowy na przeciwległej
ścianie,na nim kwiat -oczywiście wycięty z folii :) ;)
 Nie miałam do niego przekonania a szczególnie do zaproponowanej kolorystyki,ale od czego są kompromisy  :)
Nocka mineła i stwierdziłam,że może to dobry pomysł ?
"Tematycznie" przeniosłam na przedpokój i drugi mały pokoik,a w sumie to dzięki Soni i Kasi (cytaty wyżej).
Nie bać się dać kolor,eksperymentować - co robię od lat,ale dwa kolory w pokoju ?  :puppydogeyes:
Tego jeszcze nie przerabiałam  :D  :ok:
Przepraszam odważyłam się pomalować sufit w kuchni,na taki jak jest kolor ścian,ale to nie dwa odcienie,czy kontrastowe kolory :D

Narazie to zanurkowałam w necik w poszukiwaniu zestawień kolorystycznych.
I tak sobie myślę nad takim rozwiązaniem,kolory wiosna - lato ? :)

Co piszą na temat kolorów ;)

Świat zmysłów
Kolory we wnętrzu
Zaproś wiosnę
Miejsce z klimatem
Łazienka,sypialnia,kolory,drobiazgi tworzą wnętrze
Kolory....
Kolory silnie działają na człowieka. W jaki sposób, oraz jak je łączyć, aby uzyskać harmonijne kolorystycznie,
piękne i odpowiednio oddziaływujące wnętrze?
Kolory we wnętrzu - Barwy pór roku (cz.II)
Cytuj
Wiosna - najradośniejsza pora roku, po okresie zimowego uśpienia, przyroda budzi się do życia i zaczyna cieszyć nas kolorami, ale robi to bardzo stopniowo, aby nie porazić nas jaskrawością barw i żeby wreszcie wybuchnąć fajerwerkiem intensywnych kolorów. Soczysta zieleń młodej trawy i liści na drzewach, intensywny brąz pąków na drzewach, czerwień i żółć tulipanów, cała gama fioletów - od pierwszych ciemno fioletowych krokusów do ostatnich jasno liliowych bzów.
Intensywna czerwień maków i nasycony do doskonałości kolor chabrów. Nie zapominajmy o promiennym błękicie nieba oraz żółtawym beżu pisku nadmorskiego.- ciepła kolorystyka.

Lato – barwy, szczególnie w stosunku do wiosennych, nieco przytłumione parną atmosferą lejącego się z nieba żaru. Kolory są nieco wyblakłe od słońca – beże i brązy, trawa nieco żółtawa, zimna orzeźwiająca woda staje się natomiast intensywnie turkusowa, granatowa. Delikatny fiolet pól lawendowych, szarość polnych kamieni czy spękanej wysuszonej ziemi, ale także czerwień pierwszych owoców, płomienny róż dzikiego groszku czy różne odcienie płatków róż. – zimna kolorystyka.

Paleta barw

Google  ;)
Pozdrawiam :))
"Starsza Wiosenna Miotełka"

kasiape

 • Gość
Dziecka świat to przecież i całe nasze mieszkanie,
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 14, 2007, 11:27:35 pm »
powiem szczerze, że naszukałam się tego tematu :D
chciałam napisać, że np w kuchni plan ścian już mam - kuchnię mam dużą aczkolwiek dosyć ciemną, jest jasna podłoga i szafki, narazie kuchnia jest na żółto, ale już mnie trochę zmęczyła. Nowe kolory to główny - wanilia, dwie malutkie ścianki na szer. 80 cm będą koloru karmelowego (pomiędzy nimi wanilia) i jedna ściana będzie w lekkim (leciusienieńkim) fiolecie (pomiędzy wanilią) i na tym fiolecie mam zamiar machnąć karmelowy szablon 1 tylko!
Chłopaków pokój już mam zaplanowany  :D
teraz mi został "duży pokój" - tu mi nic nie pasuje :( 6 lat białe ściany :( ciągle szukam, narazie króluje tu góra zabawek - dosłownie! ;)

Offline Gaga

 • Administrator
 • Rozgadany Weteran
 • *****
 • Wiadomości: 26484
Dziecka świat to przecież i całe nasze mieszkanie,
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 15, 2007, 12:53:05 am »
Kasiu no pięknie zaplanowałaś już kolorystykę :ok:  :D
Coraz bardziej się przekonuję do propozycji mojej córki,aczkolwiek
kolory zaproponowane to zieleń obecna i ciemny fiolet.
Ciemnych nie dam kolorów(a może dam  ;;  :::: ),za malutki pokoik i tak tą zieleń jeszcze chciałabym rozjaśnić.
To są te eksperymenty  ;)   :turn-l:
Pierwszy kilka lat temu zieleń wyszła za ciemna,pokój był ponury,
przemalowałam na żółto.
I kilka lat też żółty królował,kolejne malowanie koloru"zieleń" i ta wyszła tak jak chciałam,taka jaka miała być w pierwszej wersji  :ok:
Czy zostanie zieleń z fioletem,jeszcze nie wiem,ale napewno odważę się na łączenie kolorów . :)
Malutki plan jest, nawet na firankę :)
 Tylko dobrać kolory do całości ;)
Podpowiedzcie coś,jakie kolory można połączyć,bo już nie mogę patrzeć na "wizytówkę mieszkania"  :roll:paleta barw
http://www.pigment.inet.pl/?op=10&prod=18#tab-kol
http://www.artmozaika.pl/wp-content/uploads/vetricolor.jpg
http://www.artmozaika.pl/wp-content/uploads/opus.jpg
Pozdrawiam :))
"Starsza Wiosenna Miotełka"

Offline Gaga

 • Administrator
 • Rozgadany Weteran
 • *****
 • Wiadomości: 26484
Dziecka świat to przecież i całe nasze mieszkanie,
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 15, 2007, 03:06:22 am »
Wzieło mnie  :puppydogeyes:  :turn-l:
Za to na dwa ciekawe linki trafiłam i na farbę  :ok: i całą resztę  :D
No jak z tego już nie dopasuję kolorów "profesjonalnie"  ;) a nie z przypadku to będę ciapa  :lol:

Zostań dekoratorem i przemaluj wirtualny pokój na swój sposób   :ok:  :ok:
Wybierz kolory swoich  marzeń  :ok:
Teraz możesz wypróbować różne zestawienia kolorystyczne. Kliknij po prostu na kolor, który Ci się podoba!
sypialnia,kuchnia,łazienka,przedpokój,salon

Kolory i inspiracje
Cytuj
Kolory żółte i ich odcienie to paleta SŁONECZNE POLA
Kolory czerwone i ich odcienie to paleta OWOCOWY SAD
Kolory zielone i ich odcienie to paleta ZELONE OGRODY
Kolory niebieskie i ich odcienie to paleta KROPLE DESZCZU
Kolory brązowe, beżowe i ich odcienie to paleta BLASK ZIEMI

Dulux
Dulux -magazyn inspiracje  
Pomaluj z nami dom
Zobacz wnętrza w Twoich kolorach
wybierz kolor do twojego wnetrza


 :ok: Na stronie znalazłam farbę akrylową o której ktoś mi wspominał,że są takie.
Zastosowana na świeżo pomalowaną ślicznie ścianę uchroni przed plamami,
można myć powierzchnię ściany - podobno droga ;; ,
ale byłaby praktyczna,nie tylko przed dziecięcymi rączkami   ;)  


Cytuj

RENOSTYL
farba akrylowa do renowacji wnętrz, izolująca plamy


Dostępne pojemności:
0.5 L, 1 L, 10 L Przeznaczenie

Farba RENOSTYL przeznaczona jest do malowania i renowacji ścian i sufitów wykonanych z różnego rodzaju podłoży mineralnych tj.: tynk, gips, beton, płyty kartonowo-gipsowe.

Farba może być bezpośrednio nanoszona na ściany pomalowane farbami klejowymi i olejnymi.


RENOSTYL ma jednocześnie charakter farby podkładowej izolującej i wzmacniającej podłoże, jak również farby nawierzchniowej do ochronno-dekoracyjnego malowania wnętrz takich jak: kościoły, sale teatralne i koncertowe, muzea, restauracje.

Nadaje się również do malowania pomieszczeń szczególnie narażonych na działanie wilgoci tj.: łazienek, kuchni, pływalni, browarów, pralni.

Doskonale izoluje różnego typu zabrudzenia (np. po zaciekach wodnych, sadzy, nikotynie, oleju itp.); doskonała przyczepność do słabych podłoży; duża odporność na podłoża alkaliczne; zabezpiecza przed grzybem i pleśnią; posiada niezwykle dużą siłę krycia; pozwala na oddychanie pomalowanych ścian; nie zawiera substancji toksycznych dla zdrowia i środowiska. . Doskonała przyczepność. Duża siła krycia. Przeciw grzybom i pleśni. (...)

 
Metoda malowania RENOSTYL można stosować za pomocą pędzla, wałka lub natrysku pneumatycznego i hydrodynamicznego.

Sposób stosowania
Podłoże niemalowane Nowe tynki, gips, płyty gipsowo-kartonowe, tapety, drewno i materiały drewnopochodne nie wymagają żadnych zabiegów przygotowawczych.

 Podłoże malowane
Przy renowacji starych tynków powierzchnia przeznaczona do malowania powinna być czysta, niekrusząca się, niepyląca, bez rys i spękań.
Ewentualne ubytki i spękania uzupełnić odpowiednią zaprawą. Plamy po zaciekach wodnych pozostawić do wyschnięcia: po tłuszczach malować bezpośrednio, po nikotynie malować bezpośrednio, po sadzy usunąć cząstki sadzy niezwiązane z podłożem. Tynki zagrzybione należy oczyścić przy użyciu środka do dezynfekcji (np. Ceretek CT-99 firmy Henkel, a następnie dokładnie wysuszyć.

Farbę RENOSTYL należy nanosić na właściwie przygotowane podłoże:
jednowarstwowo, w przypadku nanoszenia jej jako farby podkładowej w celu izolowania plam; jako farby nawierzchniowe zaleca się nanoszenie takich farb jak: CIESZYNKA, POLINAK, AKRYLIT W, AKROTIX, MALEINAK PLUS; dwuwarstwowo w przypadku malowania podkładowo-nawierzchniowego całej powierzchni farbą RENOSTYL. Malowanie należy przeprowadzać w temperaturze od +5° do 30°C. Farbę należy przed malowaniem dokładnie wymieszać, a w razie potrzeby rozcieńczyć rozcieńczalnikiem EK01 produkcji Polifarb Cieszyn-Wrocław SA.

Czy ktoś już malował taką farbą?
Pozdrawiam :))
"Starsza Wiosenna Miotełka"

Offline Anna

 • User z prawami do pisania
 • Weteran
 • ******
 • Wiadomości: 4459
Dziecka świat to przecież i całe nasze mieszkanie,
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 15, 2007, 08:12:36 am »
Gaguniu, ależ nam tu piękne rzeczy wyszukałaś! :D  :ok:
Jeśli nie mogę (póki co) zabrać się za remont, to chociaż wirtualnie sobie przemaluję mieszkanko! :D
Farby świetne!

Kasia, pięknie to wszystko zaplanowalaś  :ok: (według zasady Twojego mężą "najważniejszy plan"). Też muszę nad tym pomyśleć. :D

kasiape

 • Gość
Dziecka świat to przecież i całe nasze mieszkanie,
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 15, 2007, 12:29:44 pm »
:turn-l: myślę, że zieleń z fioletem to dobry pomysł - tylko dobrać odcienie :D
linki - super :multi:  :multi: idę szperać :D
dzięki Gaga :love1:
p.s. jak sobie czytam kolor "jesienne wrzosowisko" to od razu mam ochotę lecieć i kupić i zacząć, zacząć...
ale najpierw zacznę od folii i wałka  :flasingsmile:
p.s. jak się nie mylę to moja koleżanka  w pokoju dla dzieci miała malowane ta farbą - osobiście dla mnie wyglądała jak olejna (wiecie jak lamperia ;) )

Offline Gaga

 • Administrator
 • Rozgadany Weteran
 • *****
 • Wiadomości: 26484
Dziecka świat to przecież i całe nasze mieszkanie,
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 16, 2007, 09:11:28 am »
Cytuj
Jeśli nie mogę (póki co) zabrać się za remont

Ja też Aniu  :(
Chociaż jak czytam Kasię
Cytuj
"jesienne wrzosowisko" to od razu mam ochotę lecieć i kupić i zacząć, zacząć...

Mam to samo  :ok:  :D
 
Kasiape
Cytuj
jak się nie mylę to moja koleżanka w pokoju dla dzieci miała malowane ta farbą - osobiście dla mnie wyglądała jak olejna (wiecie jak lamperia  ;)  )

Kasiu mnie tłumaczono,że podobny efekt jest do politury,ma błysk nie mat,czyli
zbliżone do lamperii  ;)  :turn-l:
Musiałabym u kogoś widzieć efekt po malowaniu.
Za duża pojemność,aby kupić i machnąć pędzlem dwa paski za szafą  ;)  :roll:  :D
Pozdrawiam :))
"Starsza Wiosenna Miotełka"

Offline Anna

 • User z prawami do pisania
 • Weteran
 • ******
 • Wiadomości: 4459
Dziecka świat to przecież i całe nasze mieszkanie,
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 16, 2007, 10:59:48 am »
Chciałabym rozpocząć remont mieszkania od łazienki. Jest to chyba najbardziej "strategiczne" miejsce w całym mieszkaniu i od jego funkcjonalności zależy, jak sprawnie i bezproblemowo będzie toczyło się w nim nasze życie. :D

Ponieważ moi domownicy są w różnym wieku (od 8 do 75 lat) i róznią się bardzo pod wzgledem sprawności, chciałabym, by łazienka dostosowana była dla potrzeb wszystkich.Wszyscy muszą nie tylko się myć czy korzystać z WC, ale także prać, suszyć, przechowywać środki czystości oraz kosmetyki. Jednak osoby w pełni sprawne i niepełnosprawne wykonują te czynności w różny sposób. Niepełnosprawność, bowiem „wymaga” nie tylko większej przestrzeni, ale także indywidualnego przystosowania każdego elementu wyposażenia.


Łazienka dla niepełnosprawnych
http://www.budujemydom.pl/cozaile/lazienka/lazienka_dla_niepelnosprawnych/
 
Sposób oraz zakres przystosowań łazienki zależą w głównym stopniu od rodzaju niepełnosprawności. Osoby poruszające się o kulach mają nieco inne potrzeby niż te poruszające się na wózkach. Jeszcze inne są wymagania osób starszych. Pamiętajmy, że właściwie dostosowana łazienka, pozwoli osobie niepełnosprawnej uniezależnić się od innych lub ograniczyć ich pomoc w wykonywaniu najbardziej intymnych czynności.

Muszla klozetowa
W przypadku osoby poruszającej się na wózku, na usytuowanie sedesu wpływa przede wszystkim sposób przesiadania się: przodem, bokiem, po skosie oraz wielkość wózka. Aby łatwiej było podjechać wózkiem, najlepiej zastosować muszlę wiszącą. Wysokość zamontowania muszli, powinna odpowiadać wysokości siedziska wózka. W przypadku osób poruszających się o kulach i przy balkonikach tę wysokość również dostosowujemy indywidualnie, tyle że do wzrostu danej osoby. Odległość muszli od ściany powinna zależeć od sposobu przesiadania się. Również osobie poruszającej się o kulach lub przy balkoniku musimy zapewnić odpowiednie miejsce na podejście do ustępu. Ostatnią ważną sprawą są poręcze. Ich liczbę (jedna czy dwie) i rodzaj (stałe lub składane) znowu zależą od sposobu przesiadania się. Oczywiście, jeśli znajdą się tu poręcze składane (tzw. uchylne), nic nie stoi na przeszkodzie, aby zawsze były dwie. Poręcze montujemy do ściany albo do posadzki.


Kompakt WC-bidet z otworem w przedniej części

Umywalka
Dla osób niepełnosprawnych powinniśmy zamontować specjalną umywalkę. Jest ona bardziej płaska i nieco szersza od tradycyjnych. Ma też wyprofilowane miejsca na łokcie, co jest szczególnie ważne dla osoby stojącej i opierającej się o nią. Dla osób na wózku ważne jest, że taka umywalka nie ma postumentu, pozwala zatem wjechać pod nią. Szczególnym rozwiązaniem, jeszcze bardziej ułatwiającym korzystanie z umywalki, jest kupienie urządzenia w wersji uchylnej. Miskę umywalki można pochylić do dołu w zakresie 11 cm. Rodzaj baterii zależy przede wszystkim od sprawności rąk. Warto, aby bateria była wyposażona w wyciąganą głowicę. W przypadku osób poruszających się na wózkach poręcze przy umywalce nie są konieczne. Są one natomiast przydatne dla osób poruszających się o kulach i przy balkonikach.


Umywalka z baterią z przedłużonym mieszaczem i miejscem na łokcie


Wyciągana głowica baterii


Najprostszym rozwiązaniem do zastosowania w łazience dopasowywanej do potrzeb osoby niepełnosprawnej jest instalacja baterii bezdotykowych. Zamontowany w nich sensor powoduje, że woda zaczyna płynąć z wylewki w momencie, gdy w zasięgu działania sensora pojawi się obiekt.

Prysznic
Osoby niepełnosprawne muszą zrezygnować z tradycyjnych kabin i brodzików z progami. Niezbędne jest zatem wykonanie brodzika w posadzce. Najwygodniej jest wyłożyć to miejsce płytkami ceramicznymi. Przy czym muszą one mieć powierzchnię antypoślizgową. Można też kupić gotowy, bardzo płytki brodzik ze stali nierdzewnej lub akrylu. Osoby, które nie mogą się kąpać na stojąco, muszą mieć zamontowane krzesełko z oparciem. Wysokość siedziska powinna być identyczna z wysokością siedziska wózka. Najlepiej, gdy będzie ono składane. Bateria powinna być podobnego typu jak przy umywalce (termostat, mieszacz). Umieszczamy ją tak, aby była łatwo obsługiwana z siedziska. Natrysk powinien mieć poręcze – najlepiej w poziomie i pionie.

Prysznic. W małej łazience zamiast wanny lepiej zainstalować prysznic - będzie więcej miejsca. Najwygodniejsze są natryski, pod które można wjechać wózkiem.
Trzeba zamontować specjalny płytki brodzik (w sprzedaży są brodziki głębokości 2 cm), albo tylko wyprofilować podłogę (wystarczy spadek 0,5 stopnia) i zrobić w niej odpływ; warto ją wyłożyć płytkami antypoślizgowymi.


        Zamiast standardowej kabiny montuje się składane lub rozsuwane ścianki albo zawiesza zasłonkę z tworzywa sztucznego lub impregnowanej tkaniny. Zrobienie takiego natrysku jest możliwe tylko tam, gdzie odpływ z syfonem zmieści się pod powierzchnią posadzki. Pod prysznicem na wysokości mniej więcej 50 cm mocuje się do ściany specjalny stołeczek, na który osoba niepełnosprawna przesiada się z wózka. Stołeczek może być stały lub składany; najczęściej jest wykonany z tworzywa sztucznego.
http://images.google.pl/imgres?imgurl=http://www.amdecora.republika.pl/prysznic-N.jpg&imgrefurl=http://www.amdecora.republika.pl/porady%25203.html&h=250&w=200&sz=8&hl=pl&start=4&tbnid=5SRvTrAWJnYfCM:&tbnh=111&tbnw=89&prev=/images%3Fq%3Dprysznic%2Bdla%2Bosoby%2Bniepe%25C5%2582nosprawnej%26gbv%3D2%26svnum%3D10%26hl%3Dpl


Wanna
Kąpiel w wannie jest sprawą bardzo trudną, choć w przypadku pobierania kąpieli leczniczych czy np. hydromasażu konieczną. Osoby na wózkach muszą mieć w jej sąsiedztwie zapewnioną wolną przestrzeń – zależną od wymiarów wózka i sposobu wchodzenia. Inaczej postąpimy w przypadku, gdy korzystamy z podnośnika. Indywidualny sposób jego pracy wymusi bowiem zapewnienie określonej przestrzeni. Jeszcze inaczej jest, gdy wchodzimy do wanny po schodkach. Wtedy musimy zapewnić wolne miejsce, aby osoba poruszająca się o kulach lub balkoniku swobodnie mogła do nich podejść
 


 

W łazience tej zastosowano ceramikę z serii NOVA TOP Bez Barier, łatwe w obsłudze uchylne lustro oraz prostokątną wannę Nova Top BB z ryflowanym dnem i nieregularnie rozszerzającą się krawędzią bardzo przydatną zarówno w momencie wejścia do wanny jak i w trakcie mycia osoby niepełnosprawnej przez drugą osobę.Sprzęty w pomieszczeniu są rozplanowane w sposób, który tworzy na środku koło o średnicy 150 centymetrów, pozwalając na swobodne poruszanie się na wózku.

Jednocześnie całe wnętrze jest harmonijnie wykończone, a połączenie płytek i drewna na podłodze i ścianach podnosi jego elegancję.

http://inwestycje.kolo.com.pl/prywatna-lazienka-bez-barier-wizualizacje.php

kasiape

 • Gość
Dziecka świat to przecież i całe nasze mieszkanie,
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 16, 2007, 11:47:06 am »
:D  - Gaga kolor w pokoju dzieci miały niebieski - mnie się nie podobało, ściana była zimna po prostu i odpychająca. Raz że kolor a dwa że wygląd tej farby - nieciekawy! :(

 :D Anno - wszystko pięknie, jak dobrze, że można przystosować mieszkanie do niepełnosprawnej osoby, ale ceny pewnie z kosmosu! tak już jest ze wszystkim co ułatwia życie czy ma służyć niepełnosprawnym  :(

Offline sonia

 • User z prawami do pisania
 • Rozgadany Weteran
 • *******
 • Wiadomości: 25627
  • Dar Życia
Dziecka świat to przecież i całe nasze mieszkanie,
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 16, 2007, 12:24:10 pm »
Temat dla nas przed likwidacją barier architektonicznych.  :ok:
likwidujemy wannę, wsatwiamy kabinę własnych wymiarów, uchwyty, ruchome krzesełko do ćwiczeń nóżek w wodzie.
Myślę nad bidetem dla niej- chyba doprowadzę oddzielną baterię z umywalki i wykorzystamy sedes do tego.
Macie inne pomysły?
Tam gdzie warto dotrzeć, nie ma dróg na skróty.
Sonia, mama Moniki z zD- 19,10l. , Domowa terapia

Offline Anna

 • User z prawami do pisania
 • Weteran
 • ******
 • Wiadomości: 4459
Dziecka świat to przecież i całe nasze mieszkanie,
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 16, 2007, 01:39:37 pm »
Cytuj
Myślę nad bidetem dla niej- chyba doprowadzę oddzielną baterię z umywalki i wykorzystamy sedes do tego.
Macie inne pomysły?


Jeśli umywalka będzie w pobliżu muszli klozetowej, można zainstalować baterię z wyciąganą głowicą:Na rynku są też deski sedesowe z funkcją bidetu, ale ceny zwalają z nóg:

Balena - urządzenie doskonałe dla osób, dla których papier toaletowy jest środkiem niewystarczającym dla zachowania poczucia czystości. Balena to deski sedesowe z funkcją mycia oraz opcjonalnie suszenia i wyciągu zanieczyszczonego powietrza. Mogą one być zamontowane do większości rodzajów misek ustępowych, a wymiary mieszczą się w ramach powszechnych standardów.  Urządzenia te podłącza się do instalacji wodociągowej oraz elektrycznej. Należy więc pamiętać o doprowadzeniu prądu i założeniu gniazda do ubikacji, a przyłącze wodne można wykonać instalując trójnik na rurce zasilającej  zbiornik spłuczki lub bezpośrednio z sieci (szczególnie w nowych budynkach). Gniazdo powinno być umieszczone w miejscu nie narażonym na zalanie wodą, (należy pamiętać, iż kabel ma 1,2m długości).

Balena umożliwia utrzymanie higieny i czystości osobistej nawet w najmniejszym pomieszczeniu. Obsługa urządza jest niezwykle prosta. Należy usiąść na desce i uruchomić  przyciskiem funkcję mycia. Wysunie się dysza, z której odpowiednio ukierunkowany strumień ciepłej wody umyje właściwe miejsce. Istnieje możliwość regulacji ciśnienia wody i jej temperatury. W modelach Balena 5000 istnieje dodatkowa funkcja wyciągu zanieczyszczonego powietrza, a w Balena 6000 funkcja suszenia. Najbardziej rozbudowany model Baleny ma wbudowaną dyszę myjąco – masującą, suszarkę oraz odciąg zanieczyszczonego powietrza.http://www.lazienkowy.pl/241-3-3.htm

I innehttp://www.allegro.pl/item188371818_super_nowoczesna_deska_sedesowa_z_bidetem_hit_.html

Offline Gaga

 • Administrator
 • Rozgadany Weteran
 • *****
 • Wiadomości: 26484
Dziecka świat to przecież i całe nasze mieszkanie,
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 16, 2007, 01:56:53 pm »
Aniu z ust mi wyjełaś z tą baterią z wyciąganą głowicą i deski sedesową z funkcją bidetu :D
Zle zrozumiałam Sonię i wydawało mi się,że Soniu chcesz i jedno i drugie w łazience zamotować,kosztem umywalki  :roll:  :oops:
Wróciłam, aby poczytać dokładnie,dać "dobre rady" i Ania mnie ubiegła  :D
Taka bateria powinna się sprawdzić,ceny zwalaja z nóg a jeszcze jak dostosowane do ON,to koszmar  :roll:

Kasiu,jak tak mówisz,to Ci wierzę,o to mi chodziło,aby ktoś hmmm potwierdził moje "podejrzenia"  :D
Pozdrawiam :))
"Starsza Wiosenna Miotełka"

Offline sonia

 • User z prawami do pisania
 • Rozgadany Weteran
 • *******
 • Wiadomości: 25627
  • Dar Życia
Dziecka świat to przecież i całe nasze mieszkanie,
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 16, 2007, 10:14:03 pm »
Kosztem umywalki  :D -no nieeeee.  :turn-l:  :turn-l:  :turn-l:
Od umywalki baterie do sedesu, aby korzystać z sedesu i jak z bidetu jednocześnie.
Tam gdzie warto dotrzeć, nie ma dróg na skróty.
Sonia, mama Moniki z zD- 19,10l. , Domowa terapia

Offline Gaga

 • Administrator
 • Rozgadany Weteran
 • *****
 • Wiadomości: 26484
Dziecka świat to przecież i całe nasze mieszkanie,
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 16, 2007, 11:33:05 pm »
To teraz wiem Soniu,jak poczytałam dokladnie  :D ,ale mnie zaćmiło
i pomyślałam sobie,że jeszcze bidet chcesz dołożyć.
Tylko znając Twoją łazienkę  :) zastanawiałam się,gdzie to chcesz zmieścić,to pewnie z umywalki rezygnujesz  :roll:  :turn-l:  :turn-l:  :turn-l:
Pozdrawiam :))
"Starsza Wiosenna Miotełka"

Offline Gaga

 • Administrator
 • Rozgadany Weteran
 • *****
 • Wiadomości: 26484
Dziecka świat to przecież i całe nasze mieszkanie,
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 20, 2007, 01:52:18 pm »
Tu znajdziemy rady na temat łazienki.

http://www.mojemieszkanie.kobieta.pl/mm2/index.jsp?place=Menu04&news_cat_id=38&layout=1
Łazienka i nie tylko

http://praktiker.onet.pl/6,porady.html
Cytuj
Jak urządzić funkcjonalnie małą łazienkę?
Każda, nawet najmniejsza łazienka, powinna nie tylko ładnie wyglądać, ale przede wszystkim być urządzona funkcjonalnie, w sposób odpowiadający wszystkim jej użytkownikom. Wybór wyposażenia jest tak duży, że powinniśmy znaleźć to co będzie nam pasować do urządzanej łazienki.


http://praktiker.onet.pl/6,12933,porady.html

I na temat koloru
http://praktiker.onet.pl/8,12956,porady.html
Cytuj
Ściana biała czy kolorowa?
Przeglądając czasopisma z poradami, jak urządzić mieszkanie, nie trudno zauważyć, że z prezentowanych wnętrz prawie całkowicie znikły białe ściany. Tak popularne kiedyś białe wnętrza zastąpiły ściany kolorowe - łagodne pastele lub, dla bardziej odważnych - kolory mocne i wyraziste

I ściąga  ;)
 « O kolorach « Szkoła malowania
 
Zimne kolory oddalają się,
 ciepłe sprawiają wrażenie zbliżania się.
Dzięki temu można manipulować długością, szerokością i wysokością wnętrz.

Maluj stosując kontrastowe kolory.
Wyraźne kontrasty między ścianami a pozostałym wyposażeniem wnętrza to wspaniały sposób, aby pomieszczenie uzyskało indywidualny charakter, np. jasne meble pasują do większości kolorów, ciemne z kolei lepiej harmonizują z delikatnymi kolorami ścian.
 
Pamiętaj, kolory mogą optycznie zwiększać lub zmniejszać pomieszczenie.
Jeżeli chcemy optycznie powiększyć wnętrze, powinny dominować w nim kolory, które dadzą wrażenie przestrzeni:
odcienie błękitów, zielono-niebieskie, fioletowo-niebieskie, a także czerń.
Ciepłe odcienie żółcieni, czerwieni i pomarańczy pomniejszą wnętrze – tym bardziej, jeżeli będą bardziej nasycone.
 
Podziel powierzchnię ściany.
Listwa lub panel optycznie dzieli powierzchnię ściany na pola górne i dolne. Podział powinien zostać zastosowany poniżej lub powyżej wzroku mieszkańca. Pomalowanie ich wzmacnia dodatkowo całościowy efekt oraz daje poczucie ciepła i przytulności.
 
Wybierz odpowiednią tonację.
Jeśli masz problem z wyborem stopnia nasycenia koloru, wybierz raczej kolor jaśniejszy niż ciemniejszy. Próbki kolorów dostępne w sklepach są na ogół niewielkich rozmiarów, po naniesieniu na dużą powierzchnię Ściany kolor wydaje się być intensywniejszy niż na próbce.
 
Stosuj silne akcenty.
Malowanie przy użyciu zdecydowanych akcentów jest modne i inspirujące. Taki sposób malowania pasuje idealnie do pomieszczeń o niewielkich powierzchniach ścian. Zdecydowany kolor przynajmniej jednej ze ścian odwróci również uwagę od tego, co chcielibyśmy ukryć (np. nieprawidłowe proporcje wnętrza, uskoki, filary).
 
Kolor potęguje doznania.
Jeśli powierzchnię ściany podzielimy malując ją różnymi kolorami pokój nabierze swoistego charakteru. Zabieg ten stwarza ciekawe efekty przede wszystkim w małych pomieszczeniach.
 
Znaczenie światła.
Odbiór kolorów w pomieszczeniach zależy od rodzaju źródła światła. Dlatego też dobór oświetlenia w Twoim świeżo pomalowanym pokoju jest tak ważny. Oświetlenie punktowe, lampy wiszące i światło słoneczne - różnicują odbiór kolorów.
 
Połysk.
Stopień połysku ma również znaczenie. Farby w tym samym kolorze, ale o różnym stopniu połysku są przez nas odbierane w odmienny sposób. Matowe powierzchnie absorbują światło, pomieszczenia wydają się mniejsze, ale też przytulniejsze. Błyszczące odbijają światło i powiększają wnętrze.
 
Pasy pionowe.
Sprawią, że wnętrze wyda się wyższe. Pionowe pasy zwężą również optycznie pomieszczenie.
 
Pasy poziome.
Odmienią każde pomieszczenie. Stworzą poczucie harmonii oraz spokoju. Idealne np. w sypialni. Pomalowanie sufitu i stykającego się z nim fragmentu ściany tym samym kolorem spowoduje optyczne obniżenie i poszerzenie pomieszczenia.
Pozdrawiam :))
"Starsza Wiosenna Miotełka"

Offline Anna

 • User z prawami do pisania
 • Weteran
 • ******
 • Wiadomości: 4459
Dziecka świat to przecież i całe nasze mieszkanie,
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 21, 2007, 08:30:00 am »
I jeszcze o łazience.

 
Co zrobić, jeśli uwielbiamy natrysk, a w łazience nie ma miejsca na kabinę prysznicową? Możemy zamontować na wannie specjalny parawan: z tworzywa sztucznego lub z hartowanego szkła.

 Parawan nawannowy często nazywany jest również nawannową kabiną prysznicową. Możemy go zamontować na wannie wykonanej z każdego materiału (żeliwnej, akrylowej, stalowej) oraz o każdym kształcie. Do kształtu wanny musimy jednak dopasować parawan o odpowiedniej konstrukcji. Dostepne na rynku gotowe elementy kabin mają najczęściej od 70 do 180 cm szerokości i od 140 do 200 cm wysokości. U większości producentów można również zamówić parawan o nietypowych wymiarach i kształtach (np. dopasowany do pomieszczenia na poddaszu) – wystarczy dołączyć szkic i wymiary. Wymierzenie wielkości kabiny można też zlecić specjaliście z firmy. Na nietypowy parawan czeka się około miesiąca. Jego koszt jest wyższy, niż standardowego.


Najbardziej popularne są kabiny nawannowe:
wahadłowe – jednoelementowe, obracające się wokół własnej osi; nadają się tylko do wanien prostokątnych;
składane harmonijkowe – dwu- lub klikuelementowe. Ilość elementów możemy dobierać w zależności od tego, ile mamy miejsca na kabinę. Pasują do każdego typu wanny. Montaż jest bardzo prosty, bo nad wanną i na jej krawędziach nie trzeba instalować prowadnic, po których przesuwają się drzwi;
przesuwne – mogą być jedno- lub kilkuczęściowe. Pasują do wanny o każdym kształcie.Konstrukcja
Podstawowymi elementami konstrukcyjnymi parawanów nawannowych są profile i ścianki.

Profile ścianek (mogą być płaskie lub zaokrąglone) najczęściej produkuje się z aluminium. Dostępne są w kilkunastu kolorach – od bieli aż po chrom. Za pomocą profili (przyściennych) przytwierdza się również kabiny do ścian. Niektóre parawany (tzw. bezramowe) nie mają między ściankami długich profili, lecz zawiasy łączące. Dzięki temu łatwiej je wyczyścić. Wyglądają też znacznie ładniej i delikatniej.
Ścianki kabin produkowane są z tworzywa sztucznego (polistyrenu, akrylu) albo ze szkła hartowanego o grubości 3-8 mm. Mogą być przezroczyste, matowe, przydymiane, z nadrukiem lub tłoczonym wzorem (np. krople czy smugi wody spływające po tafli). W połączeniach szyb i profili, stosuje się uszczelki gumowe oraz silikon sanitarny. Barwy uszczelek można dopasować do kolorów profili. Silikonem uszczelnia się również szczeliny między ścianą łazienki a profilami.
W drzwiczkach droższych parawanów montowane są magnesy, dzięki którym zamknięcie jest bardziej szczelne.

Montaż
Kabinę nawannową łatwo zainstalować samodzielnie. Większość producentów zaleca jednak, aby ich parawany montowali pracownicy serwisu firmy. Niektórzy producenci zastrzegają, że jeśli zrobimy to sami – możemy utracić gwarancję. Jeżeli wolimy założyć kabinę samodzielnie, pamiętajmy o kilku zasadach:

montujemy parawan dokładnie według załączonej instrukcji, zwracając uwagę na kolejność czynności;
miejsca styków profili kabiny ze ścianami łazienki starannie uszczelnijmy silikonem sanitarnym;
jeśli połączenia okażą się nieszczelne, najpierw należy je wysuszyć,  a potem jeszcze raz pokryć silikonem od strony wanny;
nie korzystajmy z zamontowanej kabiny przez pierwsze 24 godziny, aż do wyschnięcia silikonu.
 
Czyszczenie i konserwacja
Ścianki parawanu myjemy miękką szmatką zmoczoną w wodzie z dodatkiem delikatnych środków myjących. Nie wolno stosować ziarnistych preparatów do szorowania oraz rozpuszczalników organicznych (acetonu, benzyny, fenolu). Prowadnice w drzwiach przesuwnych warto co jakiś czas przetrzeć wazeliną kosmetyczną lub techniczną – drzwi będą się lekko przesuwać. Niektóre firmy za dodatkową opłatą oferują pokrycie szkła specjalną substancją impregnującą. Na tak zabezpieczonej powierzchni woda łączy się w duże krople i strużki – spływa szybciej i pozostawia mniej zacieków, a te które zostawia, dużo łatwiej usunąć. Najłatwiejsze do wyczyszczenia są parawany bezramowe. Nie mają między ściankami profili, które najbardziej się brudzą.http://www.muratordom.pl/lazienki/wanny-i-natryski/zamiast-kabiny,6427_2457.htm

Offline Gaga

 • Administrator
 • Rozgadany Weteran
 • *****
 • Wiadomości: 26484
Dziecka świat to przecież i całe nasze mieszkanie,
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 21, 2007, 09:57:17 am »
I tańsza wersja  - zasłonka prysznicowa,dla tych,którzy lubią zmiany w mieszkaniu   ;)
Na stronie zasłonki są dość drogie  :roll: ,w dużych sklepach można kupić sporo tańsze.


AKCESORIA ŁAZIENKOWE
http://awdinterior.pl/c.p/zaslonki-prysznicowe.bi.html
Zasłonka prysznicowa

http://www.abclazienki.pl/produkty150_zaslonki_prysznicowe.html
Zasłonka prysznicowa

Pozdrawiam :))
"Starsza Wiosenna Miotełka"

Offline Anna

 • User z prawami do pisania
 • Weteran
 • ******
 • Wiadomości: 4459
Dziecka świat to przecież i całe nasze mieszkanie,
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 29, 2007, 09:54:35 am »
Łazienkę już zaplanowałam, teraz kuchnia. :D

Jak odnowić stare szafki w kuchni?
Prosta spawa:

Kuchnia przed:

Kuchnia po:


Sposób:
http://www.muratordom.pl/kuchnie/zrob-to-sam/odnawiamy-szafki-w-kuchni,6173_2630.htm

A może kuchnia murowana z cegieł?


Sposób:
http://www.muratordom.pl/kuchnie/zrob-to-sam/kuchnia-murowana,6173_2510.htm

Zmiana płytek też nie musi być kłopotliwa:

Cytuj
Płytka na płytkę
Zmiana glazury w kuchni nie musi oznaczać przygotowywania posiłków w salonie. Aby położyć nowe płytki, nie trzeba rozkuwać ścian i demontować szafek. Super klej Soudal umożliwia bowiem układanie glazury w systemie „płytki na płytkę". Wystarczy starą warstwę glazury oczyścić z kurzu oraz tłuszczu i na warstwę starych kafelków przykleić nowe. Bez mieszania zaprawy, brudzenia pomieszczeń i przesuwania mebli. Super klej do glazury i terakoty Soudal to produkt gotowy do użycia. Po otworzeniu pudełka możemy od razu przystąpić do kładzenia glazury czy terakoty. Klej ma postać pasty, cechuje się dużą siłą spajania, jest wodoodporny i całkowicie niepalny. Przeznaczony jest do powierzchni poziomych i pionowych, odpowiedni także do ogrzewania podłogowego. Przyklei płytki do tynku, betonu, kamienia, ceramiki, szkła, drewna, płyt gipsowych i drewnopochodnych.

http://www.muratorplus.pl/technika/chemia-budowlana/wykonczenie/klej-w-pascie,17046_16434.htm
http://www.e-mieszkanie.pl/176_1632.htm

Podłoga w kuchni

Wszystko o odnawianiu kuchennych podłóg:
http://dom.gazeta.pl/Ladny-Dom/1,73936,1416387.htmlWszystko o materiałach na podłogę kuchenną:

http://www.mojemieszkanie.kobieta.pl/mm2/index.jsp?place=Lead07&news_cat_id=44&news_id=130&layout=1&forum_id=130&fpage=Threads&page=text

http://www.kuchnie.pl/kuchnia/dla_kuchni/projektujac_dekorujac/220/?slide=1
http://www.muratordom.pl/kuchnie/pomysly-na-wykonczenie/sloje-do-sloi,6439_3380.htm

http://www.bankier.pl/wiadomosc/Kuchnia-nie-tylko-w-glazurze-1542869.html

Malujemy ściany w kuchni

Wszystko o farbach do dekoracji kuchni:
http://zbudujiwyposaz.patronat.onet.pl/1390279,3778,0,artykul.html


Farby do kuchni:
http://www.farby.com.pl/info/3.html


Poradnik malarza:

http://www.hurtmaria.com.pl/maria/index.php?g=porady&ps=porady&wie=1084467095

No to mamy odnowioną podłogę, ściany i szafki.
Teraz przydałyby się pomysły pomysły na urządzenie kuchni.   :D

Offline Gaga

 • Administrator
 • Rozgadany Weteran
 • *****
 • Wiadomości: 26484
Dziecka świat to przecież i całe nasze mieszkanie,
« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 06, 2007, 01:40:05 pm »
Ponieważ jestem dalej na etapie szukania inspiracji do pokoju nastolatki.
tutaj jest kilka pomysłów na  firanki
Takie firaneczki mogą być przecież uszyte i do innych pomieszczeń.
Napewno jest to kwestia gustu,czasem  przekonania siebie samej,że okno może być udekorowane troszkę fantazyjniej. :D

Dodam tutaj kilka linków, może kogoś zainspirują.

Rolety - czyli jak ubrać okna
Zbyt gorąco? Zbyt blisko do sąsiada? A może Twój pokój potrzebuje jakiegoś stylowego dodatku? Rolety są nie tylko praktycznym, ale i bardzo efektownym rozwiązaniem.
Cytuj
Efektowny strój

Minęły już czasy kiedy w niemal każdym mieszkaniu okna zdobiły firanki i zasłony. Obecnie wybór jest znacznie większy i coraz częściej zamiast tradycyjnych zasłon wybieramy rolety. Na tym jednak nie koniec gdyż czekają nas dalsze poszukiwania wśród wzorów, typów i kolorów. Rolety mogą być montowane nad oknami lub na ich ramie. Różnią się także przepuszczalnością światła. Te, które mogą całkowicie zaciemnić pomieszczenie świetnie nadają się do sypialni.

Mocny wzór i zdecydowany kolor

Wzornictwo podobnie jak w innych dziedzinach dekoracji wnętrz jest bardzo urozmaicone. Najpopularniejsze i najmniej ryzykowne są rolety jednokolorowe. Niegdyś najczęściej dobierano je do innych tkanin - z reguły obicia foteli lub kanap. Dziś pozostaje całkowita dowolność. Modne są wzory roślinne, pasy oraz zdecydowane kolory - fiolet, czerwień i żółć
.
Rolety - czyli jak ubrać okna >>>>
Galeria zdjęć

Do koloru do wyboru >>>
Galeria zdjęć
Kolor do koloru, czyli sztuka łączenia barw
Wnętrza pełne fioletów
Czas na styl!
Proste, szalone, kolorowe - zegar ścienny jest nie tylko praktyczny, ale może też być bardzo atrakcyjnym, wnętrzarskim dodatkiem
Pozdrawiam :))
"Starsza Wiosenna Miotełka"

Offline Gaga

 • Administrator
 • Rozgadany Weteran
 • *****
 • Wiadomości: 26484
Dziecka świat to przecież i całe nasze mieszkanie,
« Odpowiedź #20 dnia: Wrzesień 16, 2007, 11:17:33 am »
Marzy Ci się kominek w mieszkaniu?
Proszę  :D

>>>>Ognisko domowe

Wszystkie modele ognisk domowych wykonane są z wysokiej jakości materiałów: włoskiego szkła, egzotycznego drewna wenge, kamienia skandynawskiego czy modnego obecnie aluminium. Takie rozwiązanie możliwe jest dzięki zastosowaniu płynnego biopaliwa. W wyniku jego wydzielają się jedynie para wodna i CO2 w proporcjach podobnych do zawartych w wydychanym przez człowieka powietrzu. Brak natomiast dymu, popiołów i pozostałości stałych.

Pozdrawiam :))
"Starsza Wiosenna Miotełka"

Offline Izabela1976

 • Podglądacz
 • *
 • Wiadomości: 30
Uchwty na ściany do ułatwienia chodzenia
« Odpowiedź #21 dnia: Październik 28, 2007, 11:00:38 pm »
Mój synek nie potrafi samodzielnie chodzić, ale przy balkoniku czy wózku to i owszem.

Pomyślałam sobie, że powinnam w końcu choć trochę przystosować mieszkanie tak by mógł jak najwięcej chodzić samodzielnie po domu a nie tylko na czworakach.

Wymyśliłam sobie, że zamontuje na ścianach takie uchwyty, których mógłby się trzymać jedną rączką i po prostu iść.

Ceny takich uchwytów typowo rehabilitacyjnych są koszmarnie drogie, więc pomyślałam sobie że może da się zamontować coś innego co by spełniało taką funkcję.

I tu mam prośbę do Was. Może już robiliście coś takiego i podzielilibyście się swoimi patentami, uwagami, na co zwracać uwagę itp.

Offline Gaga

 • Administrator
 • Rozgadany Weteran
 • *****
 • Wiadomości: 26484
Dziecka świat to przecież i całe nasze mieszkanie,
« Odpowiedź #22 dnia: Październik 28, 2007, 11:26:22 pm »
Izabela1976

Patenty są tutaj:  :D
I tam scalę Izabela post.

http://forum.darzycia.pl/topic,8016.htm
Dziecka świat to przecież i całe nasze mieszkanie,
inspiracje i porady dla rodziców - zrób to sam


Tam chyba nawet pisałam...sasiadka zamocowała uchwyty na ścianach z chromowanych rurek.
W przedpokoju na całej długości wolnej ściany (co nie było łatwe bo drzwi jest dużo),gdzie się tylko dało,pokój, kuchnia
W przypadku Jej córeczki zdało to egzamin,w niewielkim mieszkaniu balkonik utrudniał poruszanie się.
Jest sytem rurowo-kulkowy,kupić kilka rurek i złączki.
Znajdziesz w jakmś dużym markecie np: Castorama.Wiem,że nie są tanie,,ale tańsze niż te przystosowane typowo na niepełnosprawnych.
Pozdrawiam :))
"Starsza Wiosenna Miotełka"

Offline Gaga

 • Administrator
 • Rozgadany Weteran
 • *****
 • Wiadomości: 26484
Dziecka świat to przecież i całe nasze mieszkanie,
« Odpowiedź #23 dnia: Październik 29, 2007, 10:20:16 am »
W trakcie przeróbek w domu,czyli remontu  :D warto pomyśleć o drzwiach przesuwanych.

Gdzie drzwi przesuwne?  
 http://www.muratordom.pl/wnetrza/drzwi-wewnetrzne/gdzie-drzwi-przesuwne_,6459_222.htm

Drzwi przesuwne podczas otwierania zajmują mniej miejsca niż tradycyjne drzwi rozwieralne. Zainstalowane w odpowiednim miejscu, ułatwią korzystanie z niektórych pomieszczeń.  

Między kuchnią i pokojem dziennym, czyli w części dziennej domu. Drzwi przesuwne to dobry sposób na rozwiązanie dylematu: kuchnia otwarta czy zamknięta. W zależności od sytuacji kuchnia staje się częścią strefy dziennej – miejscem codziennego życia domowników – albo osobnym pomieszczeniem, które w każdej chwili można zamknąć.
Między dwoma pokojami. Dzięki drzwiom przesuwnym, najlepiej dwuskrzydłowym, możemy zmieniać proporcje, wielkość i funkcje pomieszczeń. Łącząc sąsiadujące za sobą pomieszczenia, łatwo uzyskamy jedno przestronne wnętrze. Pokój dzienny połączony z jadalnym utworzą reprezentacyjny duży salon: miejsce na rodzinne przyjęcia. Połączone ze sobą sąsiednie pokoje dziecięce młodsze dzieci wykorzystają do wspólnej zabawy, starsze – do przyjmowania przyjaciół.
W holu i przedpokoju, czyli tam, gdzie często mijają się domownicy, wita się gości. W niewielkich pomieszczeniach drzwi przesuwne nie zabiorą miejsca potrzebnego na przykład na wieszak czy szafkę na buty. Są wygodniejsze również wtedy, gdy wejścia do różnych pomieszczeń (na przykład garderoby i łazienki) sąsiadują ze sobą i podczas otwierania zwykłe drzwi mogłyby się zderzać.
W pomieszczeniach wielofunkcyjnych. Drzwi przesuwne doskonale sprawdzą się tam, gdzie część pomieszczeń czasowo wykorzystywana jest do innych celów. W ten sposób część sypialni można przeznaczyć na aneks do ćwiczeń, fragment pokoju dziennego na miejsce do pracy, a część łazienki na pralnię.
W spiżarni, schowku, garderobie. To przede wszystkim oszczędność miejsca – tak cennego w małych pomieszczeniach. Nie bez znaczenia jest też ułatwienie w ten sposób dostępu do rzeczy, których często używamy.
W pomieszczeniach przeznaczonych dla osób niepełnosprawnych. Drzwi przesuwne pozostawiają więcej powierzchni do manewrowania wózkiem inwalidzkim niż skrzydła drzwi rozwieralnych. Szczególnie polecane są w tym wypadku drzwi automatycznie otwierane za pomocą przycisku czujnika dotykowego lub sterowane pilotem. Światło przejścia nie może być węższe niż 90 cm, a uchwyt do otwierania – nie wyżej niż 120 cm od podłogi.

Drzwi przesuwne
http://dom.gazeta.pl/Ladny-Dom/1,61603,2530208.html  
Aby zawiesić drzwi na ścianie wystarczy zamontować na niej prowadnicę. Jeśli dołoży się do tego ruszt i płytę gipsowo- -kartonową, drzwi po otwarciu będą niewidoczne

Drzwi przesuwne
http://www.drzwi.pl/artykul/drzwi-przesuwne.html
Jeżeli tradycyjne drzwi zajmują za dużo miejsca, można zamiast nich zamocować drzwi przesuwne.
Pozdrawiam :))
"Starsza Wiosenna Miotełka"

Offline zija

 • User z prawami do pisania
 • Raczkujący Gadacz
 • ****
 • Wiadomości: 433
  • http://dzieciom.pl\4687
a może chodzik ulb podpórka były by lepsze
« Odpowiedź #24 dnia: Październik 29, 2007, 02:54:33 pm »
może chodzika dla twojego syna byłby lepszy ?
powinien pomóc ci go wybrać lekarz lub rechabilitant na rynku jest wiele modeli a sprzent jak i rehabilitacjqa powinien być  dobierany indywidułalnie  do pacjenta
stymi porenczami jesrt jeszcze jeden problem trzeba ja przecież dobże zamontować
duże masz mieszkanie ?
kamila 22l porażenie mózgowe  i epi wygasła

Offline Emilianka

 • User z prawami do pisania
 • Wyjadacz
 • *****
 • Wiadomości: 3124
Dziecka świat to przecież i całe nasze mieszkanie,
« Odpowiedź #25 dnia: Październik 29, 2007, 03:48:52 pm »
Chodzik ma wiele przeciwskazań, więc tu należy być ostrożnym.

Warto zapoznać się z wątkiem:

Chodzenie i chodzik - ku przestrodze

Inne wątki dotyczace sprzętów wspomagających chodzenie, które nie zawsze mają pozytywny wpływ na rozwój ruchowy dziecka:

Huśtawka na gumach

Szelki do nauki chodzenia


I na pewno ważna jest opinia lekarza i/lub rehabilitanta

Offline Gaga

 • Administrator
 • Rozgadany Weteran
 • *****
 • Wiadomości: 26484
Dziecka świat to przecież i całe nasze mieszkanie,
« Odpowiedź #26 dnia: Październik 29, 2007, 06:59:36 pm »
A ja myślę,że Izabeli nie chodzi o chodzi,a o to aby synek już chodzący nie musiał tylko się poruszać przy balkoniku,a samodzielnie mógł chodzić w domu,przytrzymując się uchwytów.
Popraw mnie proszę Iza jeżeli się mylę?
Bo jak się mylę to warto zapoznać sie z podanymi tematami przez Emilankę.
Pozdrawiam :))
"Starsza Wiosenna Miotełka"

Offline Izabela1976

 • Podglądacz
 • *
 • Wiadomości: 30
Dziecka świat to przecież i całe nasze mieszkanie,
« Odpowiedź #27 dnia: Październik 29, 2007, 09:53:45 pm »
Nie chodzi mi o chodzik. Zresztą ten to akurat sięgałby mu do kolan :) Michaś ma już prawie 4 latka, a wygląda na 5.

Przy balkoniku Michaś chodzi jedynie na dworze. Nie mam tak dużego mieszkania by mógł przy nim chodzić. Do tego dochodzą dywany, o które by się zaczepiał.  Poręcze chcę zamontować tak by mógł przejść ze swojego pokoju do naszego, do kuchni, do łazienki.

Michaś chodzi całkiem nieźle jak się czegoś trzyma (ma kłopoty z utrzymaniem równowagi). A rehabilitanci zalecają aby jak najwięcej czasu spędzał w pozycji stojącej.

Offline sonia

 • User z prawami do pisania
 • Rozgadany Weteran
 • *******
 • Wiadomości: 25627
  • Dar Życia
Dziecka świat to przecież i całe nasze mieszkanie,
« Odpowiedź #28 dnia: Październik 29, 2007, 10:23:56 pm »
Może rozwiązaniem byłaby szyna u sufitu i coś w rodzaju huśtawki z majtusiami- tak aby stąpał po podłodze i jednocześnie sam starał się utrzymywać równowagę chodzac po podlodze.
Linka do sufitu stanowiłaby asekurację.
Tam gdzie warto dotrzeć, nie ma dróg na skróty.
Sonia, mama Moniki z zD- 19,10l. , Domowa terapia

Offline Gaga

 • Administrator
 • Rozgadany Weteran
 • *****
 • Wiadomości: 26484
Pozdrawiam :))
"Starsza Wiosenna Miotełka"

Offline Izabela1976

 • Podglądacz
 • *
 • Wiadomości: 30
Dziecka świat to przecież i całe nasze mieszkanie,
« Odpowiedź #30 dnia: Październik 30, 2007, 09:39:47 am »
Gaga, o takie coś właśnie mi chodzi.

W najbliższych dniach udam się do castoramy i tam coś pokombinujemy.

Bo te poręcze typowo dla niepełnosprawnych są pioruńsko drogie. Ciekawe czemu?

Offline Gaga

 • Administrator
 • Rozgadany Weteran
 • *****
 • Wiadomości: 26484
Dziecka świat to przecież i całe nasze mieszkanie,
« Odpowiedź #31 dnia: Październik 30, 2007, 09:56:07 am »
Iza bo trzeba na kimś zarobić,to na kim? ;)

Przejedz się zerknij,może niekoniecznie tylko w Castoramie ?
Taka rura chromowana jest też zamontowana w łazience u moich rodziców na całej długości ściany łącznie z prysznicem.
Te typowo dla ON. były za drogie,a łazienka przerabiana i dostosowywana była własnym kosztem dla osoby mającej problemy z poruszaniem się.
Pozdrawiam :))
"Starsza Wiosenna Miotełka"

Offline Gaga

 • Administrator
 • Rozgadany Weteran
 • *****
 • Wiadomości: 26484
Dziecka świat to przecież i całe nasze mieszkanie,
« Odpowiedź #32 dnia: Luty 04, 2008, 08:51:08 am »
A może taka rama wymalowana na ścianie ?  :D

http://www.muratordom.pl/wnetrza/zrob-to-sam/malowana-rama,15617_3200.htm

Cytuj
Malowana rama
 Nasza stylistka wpadła na pomysł, by tym razem tradycyjną oprawę obrazu zastąpić złotą ramą, którą sama namalowała na ścianie.

Do namalowania ramy obrazu potrzebne będą:

ołówek,
linijka i kątownik,
złoty flamaster.

Oraz artykuł- warto poczytać  ;)  :D

http://kobieta.gazeta.pl/wysokie-obcasy/1,80530,4846746.html
Remont na 100 lat
Cytuj
Tak szczerze: nie można zrobić remontu za 30 tys.? Zmienić kafelki w łazience, wycyklinować podłogę, powiększyć drzwi w salonie, kupić szafki kuchenne w Ikei i może jedno krzesło Kartella? Nie wystarczy?

Na pewno nie wystarczy na wykończenie stumetrowego mieszkania odebranego w stanie deweloperskim. Oczywiście może wystarczyć na wycyklinowanie i polakierowanie podłóg i pomalowanie ścian. Nie wszystko trzeba robić od razu, nie trzeba też mieć wszystkiego. Czasami rozwiązania tanie dają ciekawsze efekty niż te kosztowne, np. półki w kuchni zamiast szafek, wanna za 1 tys. zł, a nie za 30 tys. Ale nie przeskoczy się kosztu prac budowlanych - wyburzenia i postawienia nowych ścian działowych, zmian w instalacji wodno-kanalizacyjnej czy nowej elektryki.
Pozdrawiam :))
"Starsza Wiosenna Miotełka"

Offline Gaga

 • Administrator
 • Rozgadany Weteran
 • *****
 • Wiadomości: 26484
Dziecka świat to przecież i całe nasze mieszkanie,
« Odpowiedź #33 dnia: Marzec 24, 2008, 11:05:40 am »
Wiosnę mamy kalendarzową już,a nie ma to nic lepszego na poprawę humorku,
jak kupienie sobie nowego ciucha lub.... zmiana wnętrza w mieszkaniu  :ok:  :D

Kilka inspiracji .... z opisami wykonania.
http://www.dekoracjescian.lua.pl/
Cytuj
EFEKTY:

Walek folia

Odrywana paca

Efekt kamienia

Gumka

Folia

Paca na gładko

Obraz

Miotła

Naprzykład,efekt - imitacja kamienia
http://www.dekoracjescian.lua.pl/kamien.htmGaleria wybranych efektów
http://www.dekoracjescian.lua.pl/galeria.htm

Jak ustawić mebelki,jak wizualnie zmienić ciasne pomieszczenie

http://fotoforum.gazeta.pl/71,1,794.html
Plany i wizualizacje mieszkań
Pozdrawiam :))
"Starsza Wiosenna Miotełka"

Offline Gaga

 • Administrator
 • Rozgadany Weteran
 • *****
 • Wiadomości: 26484
Dziecka świat to przecież i całe nasze mieszkanie,
« Odpowiedź #34 dnia: Maj 12, 2008, 01:24:00 am »
Wiosna w pełni.Czas na zmiany inspiracja wyszperana na allegro - dość ciekawa dekoracja okna  :D
Firanka z woalu,obszyta lamówką.Pozdrawiam :))
"Starsza Wiosenna Miotełka"

Offline Gaga

 • Administrator
 • Rozgadany Weteran
 • *****
 • Wiadomości: 26484
Dziecka świat to przecież i całe nasze mieszkanie,
« Odpowiedź #35 dnia: Maj 19, 2008, 10:04:12 am »
Wiosenne inspiracje- Kolor i wzór
Kiedy zmienia się świat za oknem, odczuwamy chęć wprowadzenia zmian w domach

http://dom.gazeta.pl/czterykaty/0,59868.html
Pozdrawiam :))
"Starsza Wiosenna Miotełka"

Offline Gaga

 • Administrator
 • Rozgadany Weteran
 • *****
 • Wiadomości: 26484
Dziecka świat to przecież i całe nasze mieszkanie,
« Odpowiedź #36 dnia: Czerwiec 15, 2008, 01:49:47 am »
Inspiracje - do poszperania
http://www.wnetrza.webzine.pl
Cytuj

Półka inna niż wszystkie
1 kwi, 2008  No Comment

Nie wiem co sobie myślał projektant tej półki, ale wyszedł mu bardzo oryginalny projekt. Jeśli szukasz właśnie półki dla siebie, potraktuj to jako inspirację
http://img364.imageshack.us/img364/2466/kingofsiamga9.jpghttp://www.wnetrza.webzine.pl/category/sciany/
Ściany

Inspiracja dla tych,którzy nie chcą łączyć pomieszczeń,a czasem brakuje miejsca,
przy różnego rodzaju okazjach świątecznych.
Cytuj
Przesuwana ściana
3 kwi, 2008  No Comment

Pamiętam jak jako jeszcze dziecko mażyłem, aby z mojego pokoju można było przejść tajemnym przejściem do jakiegoś kolejnego pomieszczenia lub drugiego pokoju. Myślałem np. o przejściu w szafie, albo obracającym się kominku. Dzisiaj znalazłem kolejny sposób na ukryte przejścia pomiędzy pomieszczeniami i mógłbym dodać je do ówczesnej mojej listy. Przesuwana ściana. Cóż - mnie się podoba.

Pozdrawiam :))
"Starsza Wiosenna Miotełka"

Offline Gaga

 • Administrator
 • Rozgadany Weteran
 • *****
 • Wiadomości: 26484
Dziecka świat to przecież i całe nasze mieszkanie,
« Odpowiedź #37 dnia: Lipiec 04, 2008, 09:28:50 am »
Przedpokój wizytówką domu

Przeczytaj o czym warto pamiętać urządzając przedpokój

 
Przedpokój jest pomieszczeniem które powinno być zarazem ładne i funkcjonalne. To hol wskazuje, czego można się spodziewać w dalszej części domu czy mieszkania. Tutaj wchodzą najpierw nasi goście, znajomi dzieci, ale także listonosz, kurier. Powinno być tu schludnie i czysto. Przyda się miejsce na klucze, mały stolik lub blat, lustro i siedzisko na którym wygodnie ubierzemy buty. Porządek pomogą utrzymać odpowiednio dobrane meble. Część ubrań wierzchnich i butów zazwyczaj jest na wierzchu, ale warto jak najwięcej rzeczy pochować w szafach, ale w takim miejscu, aby były ''pod ręką''.
 
Podłoga
Podłoga w przedpokoju jest szczególnie narażona na zabrudzenia. Zastanówmy się przy wyborze materiału na podłogę, czy zbyt jasne, gładkie płytki nie będą się zbyt łatwo brudziły. Ważne aby podłogę łatwo było umyć. Zwłaszcza jeżeli mamy w domu czworonogi. Podłoga powinna być też odporna (na ścieranie, piasek, obcasy, sól zimą).
 
Meble
Poza półkami na buty i płaszcze pomyślmy o innych meblach w przedpokoju (jeżeli się zmieszczą). Warto umieścić tu pawlacz. Będzie można w nim przechowywać ubrania sezonowe, na które często nie możemy znaleźć miejsca w mieszkaniu. Może w zabudowanych szafach znajdzie się również miejsce na takie rzeczy jak odkurzacz, narty, drabinę czy mop. Są to przedmioty o których nie myślimy, kiedy kupujemy mieszkanie a trzeba o tym myśleć już na tym etapie. Są mieszkania, gdzie po wejściu do środka nie ma miejsca na szafę czy półki na buty.

Oświetlenie
Przedpokój to często ciemne miejsce, dlatego należy pamiętać o odpowiednim oświetleniu górnym i bocznym o różnym natężeniu.

Lustro

Najlepsze będzie duże lustro, w którym będziemy widzieć całą sylwetkę, przed wyjściem z domu. W tej roli sprawdzają się zabudowane szafy z przesuwanymi, lustrzanymi drzwiami. Ich dodatkowym plusem jest optyczne powiększenie i rozświetlenie wnętrza.

 
Więcej:
http://dom.gazeta.pl/wnetrza/1,86570,5411592,Przedpokoj_wizytowka_domu.html
Pozdrawiam :))
"Starsza Wiosenna Miotełka"

Offline Gaga

 • Administrator
 • Rozgadany Weteran
 • *****
 • Wiadomości: 26484
Dziecka świat to przecież i całe nasze mieszkanie,
« Odpowiedź #38 dnia: Lipiec 10, 2008, 08:01:50 am »
Prysznic czy wanna?
Lepiej wybrać prysznic czy wannę? A może jeszcze inne rozwiązanie?
http://dom.gazeta.pl/wnetrza/1,86570,5408783,Prysznic_czy_wanna_.html
 
Cytuj
Producenci, którzy znają warunki mieszkaniowe Polaków, poszukują nowych rozwiązań do bardzo małych łazienek.


W sprzedaży już są kabino-wanny z otwieranymi drzwiami. Cena wynosi około 20 000 zł. :puppydogeyes:

Pozdrawiam :))
"Starsza Wiosenna Miotełka"

zwalcio

 • Gość
Dziecka świat to przecież i całe nasze mieszkanie,
« Odpowiedź #39 dnia: Lipiec 10, 2008, 08:15:35 pm »
Pomysł świetny :ok: , ale cena zabójcza :puppydogeyes:

Offline Gaga

 • Administrator
 • Rozgadany Weteran
 • *****
 • Wiadomości: 26484
Dziecka świat to przecież i całe nasze mieszkanie,
« Odpowiedź #40 dnia: Lipiec 11, 2008, 09:40:30 am »
Pomysł super,ale co tam cena,za kilkanaście lat pewnie stanieją na naszą kieszeń  :turn-l:
Szkoda,że przerobić nie można własnym sumptem takiej wanny.... a może można ?  :D  ;)
Pozdrawiam :))
"Starsza Wiosenna Miotełka"

Offline Emilianka

 • User z prawami do pisania
 • Wyjadacz
 • *****
 • Wiadomości: 3124
Dziecka świat to przecież i całe nasze mieszkanie,
« Odpowiedź #41 dnia: Lipiec 11, 2008, 10:20:19 am »
Domowym sposobem, to można nad normalną wanną wmontować taką szynę, a raczej coś w rodzaju drążka z zawieszoną zasłonką, albo roletę prysznicową, którą się zasłania i odsłania. Jak jest zasłonięta, to nie chlapie i można brać prysznic w wannie.
To nie to samo, ale zawsze coś ;)

A znajomi zamontowali sobie  tzw. parawan nawannowy, czyli coś takiegoWanna spełnia rolę wanny albo prysznica, po zasłonięciu tego. Zawsze to trochę taniej niż wanny pokazywane wczesniej ;)

Offline Gaga

 • Administrator
 • Rozgadany Weteran
 • *****
 • Wiadomości: 26484
Dziecka świat to przecież i całe nasze mieszkanie,
« Odpowiedź #42 dnia: Lipiec 13, 2008, 01:50:35 am »
Napewno Emilanko jest to rozwiązanie,ale dla sprawnych nóg (u mnie to nawet taki parawan to "za dużo" w łazience  :turn-l: )
A jak połączyć dwa problemy na małej powierzchni?
Inspiracje
http://www.inspiracje.pl/
Pozdrawiam :))
"Starsza Wiosenna Miotełka"

Offline Gaga

 • Administrator
 • Rozgadany Weteran
 • *****
 • Wiadomości: 26484
Dziecka świat to przecież i całe nasze mieszkanie,
« Odpowiedź #43 dnia: Sierpień 09, 2008, 10:32:45 pm »
Pozdrawiam :))
"Starsza Wiosenna Miotełka"

Offline Gaga

 • Administrator
 • Rozgadany Weteran
 • *****
 • Wiadomości: 26484
Dziecka świat to przecież i całe nasze mieszkanie,
« Odpowiedź #44 dnia: Październik 27, 2008, 07:51:44 am »
Pozdrawiam :))
"Starsza Wiosenna Miotełka"

ewa32

 • Gość
Dziecka świat to przecież i całe nasze mieszkanie,
« Odpowiedź #45 dnia: Październik 27, 2008, 06:19:19 pm »
ladnie to wyglada.....

Offline Gaga

 • Administrator
 • Rozgadany Weteran
 • *****
 • Wiadomości: 26484
Dziecka świat to przecież i całe nasze mieszkanie,
« Odpowiedź #46 dnia: Listopad 11, 2008, 11:50:37 am »
Jako inspiracja .....

Biuro w domu
http://www.domosfera.pl/domosfera/1,93231,5753705,Biuro_w_domu.html

Jeżeli pracujesz na co dzień w domu, koniecznie przeczytaj ten tekst. Zobacz inspirującą galerię domowych biur i wybierz coś dla siebie
Cytuj
Zastanów się, czego potrzebujesz. Uporządkuj przestrzeń w której pracujesz. Okiełznanie chaosu, pomoże efektywniej i przyjemniej pracować. Przydatne będą segregatory, szufladki na dokumenty, pojemniki na akcesoria biurowe. Może nie wszystkie dokumenty musisz mieć przy biurku. Może warto stworzyć archiwum w innej części mieszkania, gdzie umieścisz segregatory z dokumentami z których rzadko korzystasz (lub w ogóle).

 

Jeżeli jesteś typem bałaganiarza, ogranicz ''czynniki bałaganotwórcze'': tablicę korkową na ścianie sprzyja tworzeniu się kolejnych warstw papierków, jeżeli prowadzimy na laptopie nie potrzebujemy ogromnej powierzchni biurka, na której dodatkowo zmieści się dużo za dużo dokumentów.
Pozdrawiam :))
"Starsza Wiosenna Miotełka"

Offline Gaga

 • Administrator
 • Rozgadany Weteran
 • *****
 • Wiadomości: 26484
Odp: Dziecka świat to przecież i całe nasze mieszkanie,
« Odpowiedź #47 dnia: Marzec 15, 2009, 02:39:07 pm »


Lustro dawniej przedmiot znany nielicznym jako symbol luksusu, dziś przedmiot mogący kształtować i modyfikować wnętrza.

Zwierciadło należy do naturalnego wyposażenia każdego mieszkania. Lustra w przedpokoju czy nad umywalką w łazience to oczywistość, dziwiłby raczej ich brak

http://www.we-dwoje.pl/lustra;w;domu,artykul,2953.html

Nowe oblicze lustra
http://www.domosfera.pl/domosfera/51,93231,6222380.html?i=9

Tu w wątku dla dzieci -lustra
http://forum.darzycia.pl/index.php?topic=6278.new#new
Pozdrawiam :))
"Starsza Wiosenna Miotełka"

Offline Gaga

 • Administrator
 • Rozgadany Weteran
 • *****
 • Wiadomości: 26484
Odp: Dziecka świat to przecież i całe nasze mieszkanie,
« Odpowiedź #48 dnia: Kwiecień 15, 2009, 08:48:07 am »
Jako pomoc,inspiracja przy dostosowaniu mieszkania do potrzeb.

Mieszkanie dostępne dla osób z dysfunkcjami wzroku
http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/26137


Mieszkanie dostępne dla osób z dysfunkcją narządu ruchu
http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/26096

Publikacja zawiera informacje dotyczące
prawidłowego dostosowania pomieszczeń
w mieszkaniu do potrzeb osób
z dysfunkcjami wzroku i ruchu
Pozdrawiam :))
"Starsza Wiosenna Miotełka"


 

(c) 2003-2019 Team Dar Życia :: nota prawna :: o plikach Cookies :: biuro@darzycia.pl
Polecamy:   Forum o zwierzętach