Ogłoszenia Zwierzęta
Aktualności: Dar Życia poleca Kalendarz ze zdjęciami oraz Foto Karty, powołując się na nasze forum otrzymają Państwo rabat w postaci darmowej wysyłki PREZENTÓW. Kod rabatowy to słowo DAR ŻYCIA a strony to Foto Karty oraz Kalendarze ze zdjęciami

Autor Wątek: Rusinowice  (Przeczytany 29500 razy)

Offline Janusz

• Podglądacz
  • *
Rusinowice
« dnia: Lipiec 23, 2003, 12:13:48 pm »
Witam !
Zgodnie z zapytaniem kilka słów o Rusinowicach.
Mój syn (4 latka) był w Rusinowicach juz trzy razy i za każdym razem bardzo mu się podobało.

Bogate zaplecze rehabilitacyjne:
- hipoterapia,
- basen,
- magnetoterapia,
- laseroterapia,
- siłownia,
- sala mobilna,
- plac zabaw.

Turmusy trwają 3-tygodnie, koszt to 400 PLN w formie darowizny na ośrodek. Oprócz typowej rehabilitacji dużo innych atrakcyjnych zajęć dla dzieci, bardzo kompetentny personel.

Żeby być do końca sprawiedliwym to z mankamentów można wymienić nienajlepsze warunki socjalne - jeden pokój na dwie matki z dwoma dziećmi (chodzi o małe dzieci) i łazienki i ubikacje wspólne na korytarzu.

W celu zakwalifikowania na turmus należy wypełnic kwestionariusz oraz zrobić dziecku podstawowe badania - krew, mocz itp. Kwestionariusz można otrzymać bezpośrednio w Rusinowicach lub gliwickiej kurii diecezjalnej. Z tego co słyszałem to do końca roku nie ma już wolnych miejsc, ale to jest niesprawdzona wiadomość.

Namiary:
Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjny dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej p.w. Św. Rafała Archanioła
42-700 Lubliniec
Rusinowice
ul. Zielona 23
Tel. 034-3570-523

Dojazd - albo od strony Lublińca albo od stony Koszęcina.

Pan Rajek

• to weteran
  • polecający usługi

Anonymous

• Gość
Rusinowice
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 23, 2003, 06:12:35 pm »
oo fajnie że napisałeś że w Rusinowicach jest OK
i można tam się rehabilitować,
bo dotychczas spotykałem się z opiniami matek
którym przedewszystkim przeszkadzało to że prowadzą to
siostry zakonne.
Dla ludzi z południa Polski to ciekawa propozycja.

Offline sonia

• User z prawami do pisania
  • Rozgadany Weteran
    • Dar Życia
Rusinowice
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 27, 2003, 11:18:16 am »
Więcej informacji o Ośrodku w Rusinowicach:

Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjny dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej p.w. Św. Michała Archanioła w Rusinowicach

Jest to ośrodek Caritasu dla dzieci i młodzieży z dysfunkcją narządu ruchu. Położony jest na trasie Opole - Częstochowa.
Przyjmuje dzieci z opiekunami. Ośrodek jest całkowicie przystosowany dla osób niepełnosprawnych, z pełną bazą zabiegową (basen).

Osoby zainteresowane pobytem w ośrodku mogą zgłaszać się po druki skierowań pod adresem ośrodka:

Rusinowice, ul. Zielona 23
42-711 Sadów,
tel. (034) 357 05 23, 357 05 24

Relacja Wojtka - chłopca z mpd z 7 pobytu w Rusinowicach
źródło: Strona Wojciecha Kaniuka - chłopca z mpd
Tam gdzie warto dotrzeć, nie ma dróg na skróty.
Sonia, mama Moniki z zD- 19,10l. , Domowa terapia

Offline Manatka

• Raczkujący Gadacz
Rusinowice
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 29, 2004, 05:22:35 pm »
Hej! Cos cicho ostatnio o Rusinowicach, a ja wlasnie otrzymalam skierowanie do tego osrodka. Wiem, wiem, ze trzeba czekac, przejrzalam strony www na ten temat, ale troszke przerazila mnaie wypowiedz Janusza na temat warunkow bytowych. Moze to glupawo zabrzmi, ale bardzo zalezy mi, zeby mieszkac z dzieciakiem w osobnym pokoju. Nie musza byc zadne luksusy, bron Boze :wink:  po prostu chodzi mi o komfort psychiczny moj i dziecka. Zwyczajnie nie wyobrazam sobie mieszkania w jednym malym pokoju z inna rodzina  :(  Ze znajomymi bylismy ledwie tydzien nad morzem, mielismy apartament, tzn pokoj sypialny i wypoczynkowy, a jednak po tych paru dniach mielismy siebie nawzajem troszke dosc. Rozumiecie chyba co mam na mysli?
Moze ktos z Was, albo Waszych znajomych byl w Rusinowicach niedawno i wie jak to teraz wyglada? Na stronie diecezji chyba, byly zdjecia i bardzo ladnie to wygladalo, takie parterowe bungalowy i podobno w poblizu jakis hotelik. Moze cos sie poprawilo?
Manatka
mama Natalii (mpdz)- wkrótce nastolatki ;). i Milenki 5l.
"Nie zapominajcie: Omnia nuda et aperta sunt ante oculos Eius" (JPII)

Offline sonia

• Rozgadany Weteran
    • Dar Życia
Rusinowice
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 29, 2004, 05:28:40 pm »
Zapytam "MP" bo wiem, że byla tam, ze swoimi bliźniakami. (w  innym przypadku zostaje tylko zadzwonić)

Offline Grażyna

• Gadacz
Rusinowice
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 29, 2004, 09:48:33 pm »
Moja koleżanka wróciła w niedzielę z Rusinowic, jej córcia ma 7 lat i małogłowie i nie jest zachwycona, przedewszystkim poziomem rehabilitacji i psychologiem, z basenu nie korzystali bo Honoratka pieluszkowiec, Honorce podobały się zorganizowane zabawy z innymi dziećmi, co do warunków bytowych to napiszę za parę dni jak dokładnie się dowiem.

Offline ela

• Raczkujący bywalec
  • **
Rusinowice
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 30, 2004, 12:21:00 pm »
Witam!

Ja równiż wybieram sie niebawem do Rusinowic i teraz mam sporo obaw.Czy dobrze zrozumuałam ,że dzieci z piluchą nie korzystają z basenu?Przecież  są specjalne pampersy.To mnie trochę załamało bo bardzo sie cieszyłam z tego basenu.Czy może ktos wybiera się tam na turnus zaraz po świętach .Ja się dowiem w sprawie tego spania od koleżanki która tam jeżdzi bo tez sobie tego nie wyobrażam.

Macie 3latka ZD
Maciek 8lat ZD

Offline Manatka

• Raczkujący Gadacz
Rusinowice
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 30, 2004, 05:13:46 pm »
Ło matko! Przeciez dzieciaki z roznymi "chorobami", a przeciez dla takich sa turnusy, czasem bardzo dlugo nie panuja nad potrzebami fizjologicznymi. To co ten basen dla zdrowych?? Jasne, ze sa pieluszki. Ja z Taja jezdze na normalny basen i uzywamy swimmers'ow Huggiesa, wiec mam nadzieje, ze i tam nie bedzie z tym problemu.
Niestety, jesli sie okaze, ze nie ma osobnego zakwaterowania, to bede musiala zrezygnowac. Ostatnio moj krnabrny i niezalezny dwulatek daje mi w kosc, gdy dostaje atakow szalu  :evil:
Czekam z niecierpliwoscia na wiadomosci od Was.
Soniu - zadzwonie, oczywiscie, ale chcialam sie dowiedziec wiesz, tak , od ludzi, jakie maja wrazenia. Taka poczta pantoflowa to super rzecz  :lol:
A przy okazji, skladam jeszcze wniosek na dofinansowanie turnusow i byc moze pojedziemy jeszcze gdzies dodatkowo. Wiecie moze, gdzie mozna jechac na ciekawy i niezbyt drogi turnus?

ela - jak dlugo czekalas na termin od wyslania wniosku? Poinformowali Cie sami, czy dzwonilas sie dowiedziec? Aha i wyslalas koperte z adresem i znaczkiem na polecony, czy tylko sam znaczek?
Manatka

Offline Grażyna

• Gadacz
basen
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 30, 2004, 06:01:24 pm »
Agata (mama Honoraty) mówiła, że żadne pieluchy nie wchodzą w grę (ona miała te specjalne)  :(

Offline ela

• Raczkujący bywalec
  • **
Rusinowice
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 30, 2004, 06:02:56 pm »
Manatko!

Kilka dni po wysłaniu wniosku (połowa stycznia)zadzwoniłam upewnić się czy wniosek doszedł i Pani poinformowała mnie,że owszem doszedł ale na termin czeka się..ok roku!!!Pozostało czekać.A dokładnie 10 lutego dostałam pismo o zakwalifikowaniu na kwiecień.Zanego znaczka ani koperty nie wysyłałam.W piątek bede wiedziała coś więcej to napiszę .

Grażyno! o jakie specjalne pieluchy chodzi?Chyba te o których pisze Manatka
Maciek 8lat ZD

Offline Grażyna

• Gadacz
odp
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 30, 2004, 06:12:19 pm »
Agata składała wniosek w listopadzie i zakwalifikowała się na marzec.
Ela ty też dostałaś listę co powinnaś zabrać i jakie badania ma mieć dziecko i mama? Jak Agata mi przeczytała tą listę to byłam trochę zaskoczona, zwłaszcza badaniami jakie ma zrobić mama.

p.s.
Pieluchy do basenu - te same o krórych pisze Manatka

Offline ela

• Raczkujący bywalec
  • **
Rusinowice
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 31, 2004, 11:37:51 am »
Tak ,tak Grazyno mam te liste i w przyszłym tygodniu czeka mnie wędrówka po lekarzach swoich i małego.I też byłam tym zaskoczona :shock:
Maciek 8lat ZD

Offline sonia

• Rozgadany Weteran
    • Dar Życia
Rusinowice
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 31, 2004, 03:14:37 pm »
A ja przez tą "listę" tak się wkurzyłam kilka lat temu, ze zrezygnowałam z wyjazdu.
W dodatku w największe mrozy miałam termin 3 stycznia  :D

Offline Manatka

• Raczkujący Gadacz
Rusinowice
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 31, 2004, 04:14:26 pm »
A ja dzisiaj wysle zgloszenie. Tam na dole kartki jest napisane, zeby przyslac znaczek na list polecony, co jest nawet logiczne. Wysle, co mi tam ;) w koncu to jeszcze do niczego nie zobowiazuje...
A ten zakaz pieluch to mnie straaasznie dziwi. Nie mowcie mi, ze dzieciaki niepieluchowe, plywajace w strojach czy majtkach nie sikaja do basenu!  :twisted:
Dobrze, ze mam tam niedaleko, bo jak sie okaze w czasie turnusu, ze wiecej jest takich bzdurnych zakazow, to zbieram manatki ;) i wracam w domowe pielesze. Z reszta, chyba nie ma sie czym martwic, skoro terminy sa tak odlegle, a teraz zbliza sie lato, to pewnie moge myslec dopiero o poznej jesieni...
Manatka

Offline sonia

• Rozgadany Weteran
    • Dar Życia
Rusinowice
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 31, 2004, 04:26:19 pm »
"manatka"
jak sie okaze w czasie turnusu, ze wiecej jest takich bzdurnych zakazow, to zbieram manatki i wracam w domowe pielesze

i zmienisz Nik na "Manatka2"  :D

Offline Grażyna

• Gadacz
zakwaterowanie
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 02, 2004, 07:41:04 pm »
Zakwaterowanie jest w dwóch budynkach: w głównym, są pokoje czero osobowe - czyli mama + dziecko x dwa, a łazienka jest jedna na trzy pokoje  :(  w tzw. domu hotelowym są pokoje dla mamy + dziecka z łazienką  :D .
Agada radzi, jak się chce pokój tylko dla siebie i dziecka to lepiej przyjechać w piątek bo w poniedziałek to może już nie być!

Offline Manatka

• Raczkujący Gadacz
Rusinowice
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 03, 2004, 04:56:26 pm »
A moze jest mozliwosc doplaty za ten domek hotelowy, zeby byc tylko z dzieckiem, no i ta lazienka, bo to tez dosc wazne. Przynajmniej bylaby pewnosc, ze nie braknie. Troszke trudno mi sobie wyobrazic, ze zostawiam dziecko w pokoju i ide wziac kapiel gdzies na korytarz :( Co innego jak jest lazienka w pokoju, moge zostawic otwarte drzwi.
Manatka

Offline ela

• Raczkujący bywalec
  • **
Rusinowice
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 03, 2004, 08:00:43 pm »
Właśnie tez sie dowiedziałam ,że najlepiej przyjechać wcześniej bo jest możliwość wyboru.A jeśli chodzi o ten basen to pieluszkowce nie mają co marzyć o basenie.Bez względu na pieluchy!To basen u nas odpada(paranoja).
Maciek 8lat ZD

Offline Renek

• Raczkujący Gadacz
    • http://www.monika.smyki.pl
Rusinowice
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 04, 2004, 11:14:52 pm »
Byłam w Rusinowicach 2 razy i ponownie jadę na turnus 7 maja. Jestem zadowolona z rehabilitacji i zajęć dydaktycznych. Warunki wcale nie są złe a jedzenie dobre. Najważniejsze by trafić na fajne towarzystwo a mnie sie udało.

Offline Manatka

• Raczkujący Gadacz
Rusinowice
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 05, 2004, 04:40:43 pm »
Ela-a co to znaczy "przyjechac wczesniej"? Te turnusy sa organizowane na trzy tygodnie i pierwszym dniem jest np. poniedzialek? Grazyna pisala wczesniej zeby przyjechac w piatek to mozna wybrac miejsce, ale skoro turnus jest od poniedzialku to Oni nie patrza krzywo, ze sie przyjechalo o tyle za wczesnie? I co z tymi, co koncza turnus. Kiedy oni wyjezdzja, zeby zwolnic miejsce?
Manatka

Offline Renek

• Raczkujący Gadacz
Rusinowice
« Odpowiedź #20 dnia: Kwiecień 05, 2004, 06:23:25 pm »
Manatko w dniu wyjazdu macie zagwarantowane sniadanko i do domku. Nastęny turnus zaczyna się obiadem. Jednak mało kto zostaje do tego czasu i najczęściej wyjeżdżają już dzień wcześniej (jeśli tyrnus kończy sie w niedzielę to podejrzewam że niemal wszyscy wyjada juz do soboty zostanie może 1-2 osoby). Jeśli zaczynacie w poniedziałek to poprostu przyjedź na tyle wcześniej aby uniknąć kolejek do lekarza i móc wybrać pokój w ośrodku lub w hotelu. Tych w hotelu jest mało i szybko zostaja zapełnione.

Offline ela

• Raczkujący bywalec
  • **
Rusinowice
« Odpowiedź #21 dnia: Kwiecień 05, 2004, 10:16:38 pm »
Manatko!

Wcześniej tzn w wyznaczonym dniu najepiej byc między godz 9 a 10.Tak zrozumiałam i tak zrobie bo mam stosunkowo blisko a jak będzie  to napisze po powrocie tzn ok 7 maja.
Maciek 8lat ZD

Offline Manatka

• Raczkujący Gadacz
Rusinowice
« Odpowiedź #22 dnia: Kwiecień 06, 2004, 06:01:26 pm »
elu- koniecznie musisz zdac relacje ;) ;)
I wywiedz sie o te hotelowe, chociaz jak nie da rady to i tak sprobujemy, moze towarzystwo w pokoju bedzie tak fantastyczne, ze zrekompensuje niewygody.
Troche dziwi mnie nadal ten basen i tak z czystej ciekawosci, ale zeby sobie nie narobic kwasow to sie moze dowiedz dlaczego tak restrykcyjnie traktowane sa pieluszkowce? Hmm... byc moze do czasu turnusu juz pozbedziemy sie pieluszki? Ciekawe ile bede musiala czekac. Wniosek wyslalam dopiero wczoraj i jeszcze dzis zlozylam wniosek o dofinansowanie turnusow z PFRONu.
Zycze Wam milego i owocnego pobytu. Heh, dobrze miec tam "wtyczke" hi,hi  :D
Manatka

Offline justynasle

• Podglądacz
  • *
Rusinowice
« Odpowiedź #23 dnia: Kwiecień 06, 2004, 10:22:52 pm »
Ja jestem starym bywalcem Rusinowic byłam tam już 6 razy,wróciłam dopiero 2 tydgodnie temu.Nie obawiajcie sie tego wszystkiego.Dzieci faktycznie nie mogą korzystać z basenu jak mają pieluchy ale za to mają wanny do hydromasażu.Faktycznie pani psycholog nie jest za fajna ale radzę zapisać się do pedagoga.Jest to siostra zakonna Olga i ona super prowadzi indywidualne zajęcia.Natomiast rehabilitacja trwa tylko pół godziny niektóre dzieci mają 45 minut nie wiem od czego to jest uzależnione.Moja Sandra która ma 3,5 roku uwielbia tam jeździc.A co do warunków bytowych radzę jechać z samego rana by załapać się na hotel tam są pokoje dwuosobowe czyli matka z dzieckiem i własną łazienką ale jest minus bo na zabiegi i stołówke trzeba przejść przez dwór.Panie rehabilitatntki nie są magistrami ale naprawde umieją ćwiczyc Sandra po turnusie jest zawsze super rozluźniona i bardzo dobrze rozciągnięta.Jest bardzo fajnie  :D

Offline ela

• Raczkujący bywalec
  • **
Rusinowice
« Odpowiedź #24 dnia: Kwiecień 06, 2004, 10:26:22 pm »
Manatko napiszę napewno ale z tego co sie zorientowałam to chodzi tylko i wyłącznie o koszty związane z wymiana wody.Dziwne podejście bo przecież to ,że bez pieluchy to jeszcze o niczym nie świadczy a nasze pieluszkowce w pieluszce to pewniaki :)
Maciek 8lat ZD

Offline justynasle

• Podglądacz
  • *
Rusinowice
« Odpowiedź #25 dnia: Kwiecień 06, 2004, 10:27:33 pm »
Dopisze jeszcze jedno w tym roku turnusy zaczynają się od piątku.Nie można przyjechać wcześniej.Bo turnus poprzedni też kończy sie w piątek oni muszą opuścic pokój do 10 rano. A od 11 wpuszczają osoby które przyjechały.

Offline Manatka

• Raczkujący Gadacz
Rusinowice
« Odpowiedź #26 dnia: Kwiecień 07, 2004, 05:27:12 pm »
Justynko- ale to oznacza, ze np. mozna przyjechac o godzinie 8 lub 9 rano i sobie spokojnie poczekac na pokoje tak?
I podpowiedz mi jeszcze - w poniedzialek wyslalam dopiero zgloszenie. Mam cierpliwie czekac na powiadomienie, czy zadzwonic tam i zapytac kiedy mniej wiecej bedzie dla nas miejsce? No i kiedy zadzwonic?
Jak mozesz to jeszcze oswiec mnie jak tam jest rozwiazana sprawa religijna. Np czy jakies msze sa obowiazkowe, czy przed posilkami odbywaja sie modlitwy, itp. Pytam z czystej ciekawosci, bo nie przeraza mnie jak zapewne niektorych, ze Osrodek jest prowadzony przez osoby duchowne. Mysle, ze to moze byc ciekawe doswiadczenie dla Taji. Byloby to jej pierwsze (poza Chrztem) takie blizsze spotkanie z wiara, obrzadkiem i ludzmi, ktorzy sluza Bogu.
Manatka

Offline justynasle

• Podglądacz
  • *
Rusinowice
« Odpowiedź #27 dnia: Kwiecień 07, 2004, 05:42:56 pm »
Nie jest tak źle jak sie wydaje.Tak można przyjechać wcześniej ale ostatnio dopiero przyjmowali o 10.Msze nie są obowiązkowe nie ma modlenia sie przed posiłkami.A tego że jest to ośrodek katolicki nie odczuwa sie prawie wcale.Wszyscy rehabilitanci są świeccy, kucharki,logopeda obsługa.Tylko nad każdym jakby działem czuwa siostra. Jest ich tylko sześc sióstr.Można zadzwonić najlepiej do pani Joli ze Statystyki to bardzo miła pani i ona udzieli informacji na temat terminu, można również na wniosku zaznaczyć jaki się chce termin one biorą to pod uwagę,ale ostrzegam że najwięcej jest chętnych w lato i w ferie. :D

Anonymous

• Gość
Rusinowice
« Odpowiedź #28 dnia: Kwiecień 07, 2004, 06:28:36 pm »
mam pytanie, czy osoby duchowne w Rusinowicach
są trędowate czy mają jakąś zaraźliwą chorobę,
że tak się ich unika ?
 :roll:

Offline justynasle

• Podglądacz
  • *
Rusinowice
« Odpowiedź #29 dnia: Kwiecień 07, 2004, 07:18:52 pm »
Siostry zakonne są bardzo sympatyczne,chociaż nadmienie że z kościolem jestem na bakier.Sama nie wiem czemu tak wszyscy boją sie sióstr zakonnych.Ale szczerze wszystko zalezy od ludzi jacy przyjezdzają na moim ostatnim turnusie byli wspanili ludzie i wieszcie że naprawde nie chciało sie wracać do domu.Dajcie znac po powrocie o swoich wrażeniach

Offline Manatka

• Raczkujący Gadacz
Rusinowice
« Odpowiedź #30 dnia: Kwiecień 08, 2004, 04:40:42 pm »
Marcinie - chyba jesteś lekko przewrażliwiony.
Nikt tu nie napisał o unikaniu osób duchownych, tudzież o ich ciężkich chorobach  :roll:
Po prostu zrozum, że dla ludzi, którzy nie działają w żadnych organizacjach kościelnych, na codzień nie mają do czynienia z księżmi i zakonnicami, nie uczestniczą w pielgrzymkach, a za młodu nie brali udziału w Oazach, takie bliskie, kilkutygodniowe spotkanie z duchowieństwem może być nieco... egzotyczne. Ja nie mówię, żę złe, mam nadzieję, że pouczające, wiele wnoszące do życia i interesujące.
Cieszę się, że w Rusinowicach nikogo się nie zmusza do praktyk religijnych, bo to znaczy, że gospodarze szanują i nie dyskryminują osób niewierzących lub tzw. niepraktykujących.
Manatka

Offline ela

• Raczkujący bywalec
  • **
Rusinowice
« Odpowiedź #31 dnia: Maj 12, 2004, 03:57:38 pm »
Witam!

Właśnie tydzień temu wróciłam z Rusinowic i jestem bardzo zadowolona .Co prawda maciej mi się tam przechorował ale mało które dziecko nie było chore.tam dopiero przejrzałam jak mały bardzo potrzebuje kontaktów z dziećmi.jedzenie dobre,warunki tez(mieszkałam w hotelu)co do rehabilitacji tez nie mam zastrzeżen.Jedynie niektóre mamy narzekały na rozkład zabiegów .Ich maluchy spały po obiedzie a miały rozpisane zabiegi .Maluchy powinny mieć wszystkie zabiegi dopołudnia a starsze dzieci po południu.Ja nie miałam z tym problemu a podejrzewam ze wszystko rozbija się o termin przyjazdu.Matki które przyjechały pozniej miały właśnie te problemy.
Maciek 8lat ZD

Offline Manatka

• Raczkujący Gadacz
Rusinowice
« Odpowiedź #32 dnia: Maj 13, 2004, 03:42:24 pm »
Dzięki Elu :)
Jeszcze nie wiem jaki dostaniemy termin w Rusinowicach, nawet nie miałam czasu tam zadzwonić, żeby się dowiedzieć  :oops:
Obecnie jesteśmy w Rabce na turnusie rehabilitacyjnym. Mała ma gimnastykę i masaże. Terminy zabiegów nawet nam się upiekły :)
Po powrocie wypytam o Rusinowice :)
Manatka

Offline justynasle

• Podglądacz
  • *
Rusinowice
« Odpowiedź #33 dnia: Maj 13, 2004, 07:46:43 pm »
Napewno byłaś z moją koleżanką Iwoną Czarnecką ona była na tym samym turnusie co ty.Ona ma dziewczynke z zespołem Downa.Ma na imię Lenka.Pozdrawiam.Pa

Offline ela

• Raczkujący bywalec
  • **
Rusinowice
« Odpowiedź #34 dnia: Maj 13, 2004, 09:08:38 pm »
Tak byla Ninka i Lenka !!!!!Zgadza sie :D
Maciek 8lat ZD

Offline Martuś

• Raczkujący Gadacz
Rusinowice
« Odpowiedź #35 dnia: Wrzesień 09, 2004, 09:25:06 pm »
Przeczytałam waszą dyskusję i chce dodać swoich 5 groszy. Byłam już 3 razy w Rusinowicach i znam pare sztuczek. Manatka chce mieć zajęcia na basenie, wystarczy zgłosić że dziecko trzyma mocz i zgłasza potrzeby fizjologiczne i bez problemu macie basen, jest tylko jeden kłopot- mianowicie na korytarzach są przeciągi i dzieciaki chorują zwłaszcza te, które korzystają z basenu. Pokój jednoosobowy załatwia sie tak. Przyjeżdża się w dzień początku turnusu ok. godziny 8.30, stajesz w kolejce,od dziesiątej zaczyna sie szturm,  w pierwszej kolejności musisz pokazać ksiązeczki zdrowia i podać dane. Potem ty stajesz w kolejce do lekarza a mąż, wujek, tata leci na odcinek C rezerwować pokój. Jeśli chcecie w hotelu to mówicie w hotelu, jak na ośrodku to trzeba naściemniać, że dziecko jest hałaśliwe, ryczy po nocach i musicie być sami w pokoju. Zazwyczaj sie udaje, na turnusach rzadko jest komplet pensjonariuszy.
Aha jeszcze jedno w hotelowych pokojach w łazience jest tylko prysznic, jeśli macie dziecko leżace nie ma szans wykąpać, no chyba że przywieziecie sobie wanienkę.

Offline xlivia

• Nowy użytkownik
  • *
Rusinowice
« Odpowiedź #36 dnia: Październik 12, 2004, 06:02:42 pm »
:lol: jestem mamą 2,5 letniego chłopca z MPD w Rusinowicach byłam na wiosnę i było całkiem, całkiem, byłam z dzieckiem sama w pokoju w tzw. hotelu , super!!! Jedzenie też o.k , dzieciom smakowało, śniadania, obiady, podwieczorki, kolacje , dzieciom zapewniono mnóstwo atrakcji nawet tym najmłodszym, a rehabilitacjia na wysokim poziomie warto tam wysyłać wnioski u mojej pociechy zauważyłam duże zamiany duzą poprawę. A i okolica przepiekna, cisza, spokój, świeże powietrze!!! . polecam!!!

Offline Alicja

• Raczkujący Gadacz
Rusinowice
« Odpowiedź #37 dnia: Październik 13, 2004, 11:40:04 am »
Martuś!Przeczytałam gdzieś,że byłaś w maju w Rusinowicach.Wczoraj przeglądając z Jagodą zdjęcia z turnusu zobaczyłam Dominikę.Siedzi koło Jagi na występach w dniu mamy i ma w rączce zieloną grzechotke.Myślę, że to Dominika(???)Pozdrawiam.

Offline Martuś

• Raczkujący Gadacz
Rusinowice
« Odpowiedź #38 dnia: Październik 13, 2004, 12:20:42 pm »
Tak Alicjo, to była moja Dominika. Jagodę tez dobrze pamiętam, bo wszędzie było jej pełno. Co jak co ale uciekać mamie, to ona chyba lubi najbardziej. :P  Pozdrawiamy!!

Offline Manatka

• Raczkujący Gadacz
Rusinowice
« Odpowiedź #39 dnia: Październik 14, 2004, 09:31:47 pm »
Właśnie dostałam skierowanie na 3 grudnia.
Dziewczyny powiedzcie jak to było z badaniami? (Po co im aż tyle?!) Czy te badania dotyczące opiekuna są konieczne (chodzi o kobiety ;)) jeśli zrezygnujemy z zajęć na basenie? Napisali, że bez bez wszystkich badań, które wymienili nie przyjmą.
Napiszcie też mniej wiećej jak wygląda rozkład dnia, np. o której jest śniadanie, czyli trzeba wstać ;) ile godzin zajęć jest w ciągu dnia, czy można w nich uczestniczyć razem z dzieckiem, czy się je tylko odprowadza... jak np. wygląda sprawa z telewizorami albo radiem, czy jest jakiś sklep w pobliżu itp. praktyczne wiadomości.
W tym piśmie co przysłali jest jedna przerażająca mnie wiadomość, żę "ośrodek nie gwarantuje pobytu dziecka z opiekunem w jednym pokoju", że pokoje są trzyosobowe i w jednym mieszkają dzieci, a w drugim opiekunowie. Mowy nie ma żebym zostawiła trzyletnie dziecko samo na noc!
Jak jest z darowizną. Kiedy dokonuje się wpłaty (oczywiście na miejscu). Chodzi mi o to, czy mogę się najpierw zorientować czy udało mi się uzyskać osobny pokój w hotelu. Uznałam, że jeśli nie da rady mieć własnego pokoju, to zrezygnuję.
Z basenem dałam już sobie spokój, bo Taja jeszcze pieluchowa i ostatnio coś boi się wody  :roll:
Pozdrawiam ciepło :)
Manatka

Offline Alicja

• Raczkujący Gadacz
Rusinowice
« Odpowiedź #40 dnia: Październik 14, 2004, 09:43:21 pm »
Manatko nie bądź taka przerażona!!!Zagadaj do mnie na gg to odpowiem Ci na wszystkie nurtujące pytania.Tam naprawdę jest super!

Offline Martuś

• Raczkujący Gadacz
Rusinowice
« Odpowiedź #41 dnia: Październik 14, 2004, 09:50:06 pm »
Manatko, tyle pytań na raz.
 No ale odpowiadam.
 Badania kobiet są tylko potrzebne w wypadku jak macie basen - czyli nie musisz ich robić. Kał dziecka i mocz to tylko do basenu sie tyczy, ale warto zrobić, zawsze skontrolujesz dziecko :lol: . Rozkład dnia:
 Śniadanie zdaje sie jest o 8, ale głowy nie dam. Potem zabiegi w między czasie zajęcia z terapeutkami na dywanie.
Obiad jest o 12.30, potem jeśli będziesz miała przydzielone - zabiegi.
Jeśli twoje dziecko śpi w południe, poinformuj o tym lekarza, w ten sposób nie będziesz juz miała zabiegów po południu.
O 16 zabawy dla dzieci a dla matek wykłady.
Kolacja o 17, no i potem luz.
Oczywiście na zabiegi latasz z dzieckiem, na kinezie możesz malucha zostawić samego.
Telewizor jest jeden na cały ośrodek, mozesz przywieźć własny, radio, czajnik też. Sklepik jest jeden na terenie ośrodka, a trzy na wiosce.
 Ta informacja o noclegu jest przestażała. Oczywiście śpi się z dzieckiem w pokoju.
Wpłatę wystarczy dokonać dzień przed przyjazdem, musisz miec tylko kwitek ze sobą. Hotelu nie polecam zwłaszcza zimą!!
 Poczytaj wcześniejsze opisy w tym dziale, to się przekonasz dlaczego i napisałam tam też, jak załatwić osobny pokój na ośrodku.
 Jak masz jeszcze jakieś pytania to napisz.

Offline Manatka

• Raczkujący Gadacz
Rusinowice
« Odpowiedź #42 dnia: Październik 22, 2004, 05:39:39 pm »
Mam jeszcze pytanie dotyczące samych ćwiczeń, a konkretnie ich ilości. Przeczytałam gdzieś, że tych ćwiczeń (u nas met. Bobath'ów)jest tylko 30 minut w ciągu dnia :(
Mam wrażenie, że godzina to niezbędne minimum...
Jak to było u Was i ile zabiegów miały Wasze dzieci dziennie, np. ile trwały ćwiczenia indywidualne, ile masaż, ile kąpiel perełkowa itd...
I jeszcze jedno - czy drugi rodzic może przyjechać w odwiedziny i zostać na np. dwa dni (jeśli mieszkalibyśmy w części hotelowej)?
Pozdrawiam - Manatka, z niekończącymi się pytaniami... :)
Manatka

Offline Martuś

• Raczkujący Gadacz
Rusinowice
« Odpowiedź #43 dnia: Październik 22, 2004, 08:46:16 pm »
Zapewniam cię, że 30 minut to aż za dużo. Dziennie masz ok. 4 zabiegi, i dzieci po takiej dawce są wykończone. Masaż to zależy jaki, nasz klasyczny trwał róznie 15-20 minut. Hydro trwa jakieś 30 minut, zalezy wszystko od dziecka, moja niewytrzymywała nawet 5 minut, ale Mika ma uraz do wody.
Rodzic drugi może przyjechać, ale z noclegiem bywa różnie, ja zawsze byłam na osrodku i mój mąz nocował u mnie w pokoju (nie legalnie), albo wynajmował na wiosce 15 zł za nocleg raz mu sie udału przenocować w hotelu jak były wolne pokoje, ale wiem ze jak matka jest na hotelu to z noclegiem nie ma problemu.
 Nad hotelem, to ty sie dobrze zastanów, jedziesz zimą a przejście na ćwiczenia jest tylko przez podwórze, do tego w hotelu nie ma wanien, jak dziecko jest leżące to go nie wykąpiesz.
Pozdrawiam.

Offline ela

• Raczkujący bywalec
  • **
Rusinowice
« Odpowiedź #44 dnia: Październik 22, 2004, 09:05:19 pm »
To prawda hotelu zimą też nie polecam .Byłam tam wiosna i owszem wtedy tak i latem jak najbardziej ale zimą nie .Poza tym kilka razy dziennie dziecko ubierac i rozbierać to bardzo męczące.

Offline Manatka

• Raczkujący Gadacz
Rusinowice
« Odpowiedź #45 dnia: Październik 25, 2004, 01:11:04 pm »
Zależy mi na łazience w pokoju. Taja nie jest leżąca, a w domku mamy natrysk, więc dla niej to nawet lepiej niż wanna. Już się zastanawiałam długo :) i doszłam do wniosku, że za tę odrobinę niezależności zapłacę ubieraniem dziecka nawet kilka razy w ciągu dnia. W końcu po hydroterapii nikt mnie nie będzie wyrzucał z ośrodka i te kilkanaście minut możemy posiedzieć, żeby "ochłonąć" po zabiegu.
Moje dziecko jest, hmm... dość specyficzne jeśli chodzi o pory chodzenia spać, więc hoteljest dla nas optymalnym rozwiązaniem.
Dzięki Wam bardzo za odpowiedzi :)
Jak mi coś jeszcze wpadnie do głowy to pozwolę sobie Was jeszcze pomęczyć ;)
A! No właśnie. Słyszałam o dość słabym jedzeniu. Jedna z mam, która właśnie stamtąd wróciła mówiła, że na śniadania i kolacje przez cały turnus dają po dwa plasterki żółtego sera i kiełbasy. Naprawdę? A jak jest z obiadami? Ostatnio moja córka stała się bardzo żarłoczna ;) i czuję, że mogę mieć z tym problem...
Pozdrawiam ciepło i słonecznie (piękan pogoda za oknem) :)
Manatka

Offline Martuś

• Raczkujący Gadacz
Rusinowice
« Odpowiedź #46 dnia: Październik 25, 2004, 02:10:29 pm »
Manatko, rzeczywiście śniadania i kolacje nie sa rewelacyjne, ale na osrodku i hotelu są lodówki, gdzie mozna sobie trzymać wędlinę, serki, jogurty. Obiady natomiast są duze i nawet smaczne. Życzę, wam miłego wypoczynku i owocnej rehabilitacji.

Offline Renek

• Raczkujący Gadacz
Rusinowice
« Odpowiedź #47 dnia: Październik 25, 2004, 06:25:33 pm »
Rzeczywiście przesadaja z tym "odchudzaniem" ale jedzenie nie jest złe a za zupkami moje dzieci przepadały. I tak jak pisze Martuś zawsze mozna dokupić sobie cos smacznego i przechować w lodowce. :) Bawcie sie dobrze.

Offline Alicja

• Raczkujący Gadacz
Rusinowice
« Odpowiedź #48 dnia: Październik 25, 2004, 06:26:18 pm »
Ja sobie chwalę spanko w hotelu.Łazienka z wc,możesz zabrać ze sobą tv.A zajęć w ciągu dnia jest tyle,że niekiedy wraca się do hotelu dopiero po kolacji.Ale Wam zazdroszcze wyjazdu do Rusinowic.Może my załapiemy się jeszcze na turnus przedświąteczny..

Offline Manatka

• Raczkujący Gadacz
Rusinowice
« Odpowiedź #49 dnia: Październik 26, 2004, 02:50:15 pm »
Alicja - załapcie się!!! :) My wyjeżdżamy 3 grudnia a wracamy w Wigilię :) Fajnie byłoby się spotkać :) :)
Zdecydowałam się jechać. W końcu koszty niewielkie a nuż-widelec ;) coś pomoże!
Manatka

(c) 2003-2017 Team Dar Życia :: nota prawna :: o plikach Cookies :: biuro@darzycia.pl
Polecamy:   Forum o zwierzętach