Ogłoszenia Zwierzęta
Aktualności: Dar Życia poleca Kalendarz ze zdjęciami oraz Foto Karty, powołując się na nasze forum otrzymają Państwo rabat w postaci darmowej wysyłki PREZENTÓW. Kod rabatowy to słowo DAR ŻYCIA a strony to Foto Karty oraz Kalendarze ze zdjęciami

Autor Wątek: turnus rehabilitacyjny dla dziecka z padaczką  (Przeczytany 6033 razy)

Offline mala

• User z prawami do pisania
  • Raczkujący Gadacz
turnus rehabilitacyjny dla dziecka z padaczką
« dnia: Marzec 02, 2007, 09:42:13 am »
z tego co czytam nie znalazlam takiego:(((,gdzie moge sie dowiedziec i czy takie w ogole istnieja,pamietam ze kiedys NFZ odmowil mi wyjazdu do sanatorium z powodu epi,tlumaczac sie ze jest p/wskazaniem:((( a ja tak bardzo chcialabym z maciusiem gdzies pojechac ,oderwac sie od tego wszystkiego,moze moj stan psychiczny takze uleglby poprawie,kto wie,jesli macie jakies informacje,bylabym wdzieczna a szczegolnie macius
mala (epi)
  mama maciusia pierwszoklasisty 04.09.2002 (epi,ADHD,zespół tourett'a,ZA)

Pan Rajek

• to weteran
  • polecający usługi

kasiape

• Gość
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 02, 2007, 12:27:32 pm »
na każdym turnusie rehabilitacyjnym są dzieci z padaczką;
http://www.turnusy.rehabilitacyjne.pl/index.php/profil?n=7
- to jest wykaz ośrodków, które przyjmuja chorych na epilepsję
skoro masz orzeczenie o niepełnosprawności dziecka możesz jechać , raz w roku możesz się starać o dofinansowanie;
jak boisz się, że gdzieś możecie nie mieć dobrej opieki na pierwszy raz wybierz miejsce blisko domu - żeby jak coś to wrócicie.
trzymaj się!

:ok:

Offline mala

• Raczkujący Gadacz
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 02, 2007, 12:30:57 pm »
dziekuje bardzo!! :)
mala (epi)

Offline allitta

• Raczkujący bywalec
  • **
    • http://eraretuszera.blox.pl/html
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 16, 2007, 04:39:44 pm »
Ja nie mam epi, ale moja przyjaciółka ma.
Zdecydowanie polecam Jadowniki Mokre :D  :kw:
Ala już
(!) 13 l dziecięce porażenie mózgowe
"Szczęśliwym  to się bywa a nie jest :)" - Agata Buzek

Offline MAKA

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 18, 2007, 01:15:55 pm »
Ja z Hanka byłam juz kilkakrotnie na turnusie, a mała ma teraz około 30-40 napadów w miesiącyu (silne, z lekkim bezdechem ok 8-10 minut, bez utraty oprzytomności). Z tego co pamietam mala to Maciuś nie ma duzo napadów, ale jeżeli przy napadzie jest potrzebna Ci pomoc medyczna to popytaj o warunki organizatorów.
Jadowniki to fajna propozycja, tym bardziej, ze chyba mały nie potrzebuje terapii indywidualnych a zajęci grupowe jeko przedszkolakowi nie są mu obce. W jadownikach na oddziale DPS jest stale pielęgniarka (siostra zakonna), z lekarzem (2 lata temu) było kiepsko. Jest lekarz rehabilitacji, ale 2 letniej Hani bał się osłuchać.
Byłam tez na urnusie w Mielnie wezwana karetka z Koszalina dojechała w 8 minut (latem sie tam nie wybieraj trsę Koszalin-Mielno niekiedy jedzie się ok 1,5 godziny!!)

Turnusujcie się oboje, przyda sie wam bardzo. Dla mnie taki turnus to jeszcze dodatkwo takie jedyne w roku chwile sam na sam z Hanią, bez obowiązków typu gary, pranie, sprzatanie itp...

pozdrawiam, marat

Offline allitta

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 18, 2007, 02:59:33 pm »
Teraz opieka lekarska jest ok :ok: .
Jak ostatnio byłam na turnysie (ferie) to ktoś zachorował ale lekarz był i szybko udzielił pomocy. Życze duuuuuuuuuużo zdrówka :D  :D
Ala już

Offline mala

• Raczkujący Gadacz
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 18, 2007, 03:13:22 pm »
dzieki za info,ale teraz chyba nie nadaje sie na zadne turnusy:((boje sie duzych skupisk ludzi,dotego,wrocily moje napady a ja mam typowe grand male,z jednej strony bardzo chce jechac z drugiej jak pomysle od razu wycofuje sie,moze w nastepnym roku,a jak z kosztami,bo juz sie z tym pogubilam czy jest jakies dofinansowanie???,nie nalezy mi sie rodzinne bo cos tam przekraczamy ,ale jak macius raz dostal miejsce w rabce do sanatorium dla matki z dzieckim on za darmo ja z doplata musialam zrezygnowac bo nie bylo mnie stac:((
mala (epi)

Offline allitta

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 18, 2007, 05:59:33 pm »
Jest dofinansowanie ale nie wiem jak to sie zalatwia bo to moja mama robi.
Nie bój sie ja tez przed 1 razem mialm panike ale teraz nie moge sie wyjazdu doczekac :D
03.05 się! :ok:
Ala już

(c) 2003-2017 Team Dar Życia :: nota prawna :: o plikach Cookies :: biuro@darzycia.pl
Polecamy:   Forum o zwierzętach