Ogłoszenia Zwierzęta
Aktualności: Dar Życia poleca Kalendarz ze zdjęciami oraz Foto Karty, powołując się na nasze forum otrzymają Państwo rabat w postaci darmowej wysyłki PREZENTÓW. Kod rabatowy to słowo DAR ŻYCIA a strony to Foto Karty oraz Kalendarze ze zdjęciami

Autor Wątek: Jak można nagrywać głosy naszych dzieci  (Przeczytany 3570 razy)

Offline karlabaran

• Raczkujący Gadacz
    • http://www.karlabaran.bobasy.pl
Jak można nagrywać głosy naszych dzieci
« dnia: Grudzień 17, 2006, 02:18:07 pm »
Dziewczynny napiszcie mi jak można nagrywać głosy naszych dzieci, czy może się nadac do tego taki zwykły mikrofon od kompa i czy musi to być jakiś program prosze o podpwiedz.
mama nicolki zd 2,5l

Pan Rajek

• to weteran
  • polecający usługi

Offline sonia

• User z prawami do pisania
  • Rozgadany Weteran
    • Dar Życia
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 17, 2006, 02:26:09 pm »
Możesz nagrywać do kompa w programie rejestrator dźwięków po podłączeniu mikrofonu do gniazdka karty muzycznej lub do wieży także za pomocą mikrofonu .
Ja nagrywałam Monikę w kompie, potem robiłam playlisty i odtwarzalam jej gdy ona na dywanie bawiła się czymkolwiek.
Najlepiej najpierw sy-la-by nagrywać.

A najlepiej skorzystaj z CD edukacyjnego :Klik uczy czytać" jest tam mnóstywo sylab całych wyrazów w połączeniu z obrazkami.
Połączenie obrazu z dźwiękiem zapewnia pracę najważniejszych zmysłów (wzrok i słuch).
Od czego zależy mowa możesz poczytać tutaj http://sonia.low.pl/sonia/art/mowacz.htm
Tam gdzie warto dotrzeć, nie ma dróg na skróty.
Sonia, mama Moniki z zD- 19,10l. , Domowa terapia

Offline aga.rk

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 18, 2006, 01:00:00 pm »
Do nagrywania głosu rewelacyjnym programem jest Audacity, można go za darmo ściągnąć z sieci, jest wersja polska. Nagrywa w dobrej jakości, można edytować dźwięk (np. usunąć szumy, zmienić prękość odtwarzania) albo przyciąć nagranie. Można nim też edytować (przycinaćm, łączyć, różne cuda robić)istniejące nagrania w różnych formatach (mp3, wav, wma i inne).
Można go zassać stąd:
http://audacity.sourceforge.net/about/?lang=pl
"To, co możesz uczynić, jest tylko maleńką kroplą w ogromie oceanu, ale jest właśnie tym, co nadaje sens Twojemu życiu..." (A. Schweitzer).

Offline sonia

• Rozgadany Weteran
    • Dar Życia
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 18, 2006, 01:45:29 pm »
Mnie zawsze zależało na oryginalnej wypowiedzi dziecka, po to aby słyszeć co źle wymawia. Dlatego na początku nie proponowałabym udoskonaleń.
Tam gdzie warto dotrzeć, nie ma dróg na skróty.
Sonia, mama Moniki z zD- 19,10l. , Domowa terapia

Offline aga.rk

• Raczkujący bywalec
  • **
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 18, 2006, 02:08:09 pm »
Do takich nagrań Audacity tez jest świetne - nagrywa bardzo czysto (to oczywiście zależy też w duzym stopniu od mikrofonu i karty dźwiękowej) i dźwięk nawet bez żadnej obróbki nadaje się świetnie do zapisania w dowolnym rodzaju pliku. Zgadzam się, że najważniejsze jest nagranie rzeczywiste, ale wydaje mi się, że wszystkie "udziwnienia" można zastosować aby zachecić dziecko do mówienia - można mieć świetną zabawę nagrywając głos a potem robiąc z nim różne cuda. Może się mylę, ale wydaje mi się, ze tego typu zabawy mogą być elementem ćwiczeń logopedycznych (oczywiście z dziećmi słyszącymi!).
"To, co możesz uczynić, jest tylko maleńką kroplą w ogromie oceanu, ale jest właśnie tym, co nadaje sens Twojemu życiu..." (A. Schweitzer).

Offline karlabaran

• Raczkujący Gadacz
    • http://www.karlabaran.bobasy.pl
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 19, 2006, 01:54:32 pm »
Dziękuje napewno spróbuje.
mama nicolki zd 2,5l

(c) 2003-2017 Team Dar Życia :: nota prawna :: o plikach Cookies :: biuro@darzycia.pl
Polecamy:   Forum o zwierzętach