Ogłoszenia Zwierzęta
Aktualności: Jeśli uważasz że serwis Dar Życia jest potrzebnym miejscem Wesprzyj nas. Chcemy reaktywować serwis, dostosować graficznie i technicznie do aktualnych standardów, ale potrzebujemy Twojego wsparcia. Dziękujemy za wsparcie.

Autor Wątek: Komputer za uchem  (Przeczytany 3394 razy)

Offline Gaga

  • Administrator
  • Rozgadany Weteran
  • *****
  • Wiadomości: 26484
Komputer za uchem
« dnia: Grudzień 12, 2006, 08:28:36 am »
Komputer za uchem

Starsze aparaty słuchowe powoli będą wypierane przez nowsze urządzenia, będące wyspecjalizowanymi komputerami do obróbki dźwięku – zapowiedzieli w Warszawie organizatorzy konferencji nt. nowej generacji aparatów słuchowychAparat został wyróżniony nagrodą Red Dot Design (fot. PAP)

Aparat słuchowy wciąż jeszcze kojarzy się z niezgrabnym, szarawym pudełkiem umieszczonym za uchem, co odstrasza wiele osób od jego używania. Jak wynika ze statystyk, niedosłyszący zwlekają przeciętnie przez 7 lat, zanim go nabędą.

Na rynek wchodzi właśnie nowy aparat słuchowy, zaawansowany technicznie, a przy tym atrakcyjnie zaprojektowany. Aparat o nazwie Delta został wyróżniony przez światowych projektantów nagrodą Red Dot Design. Urządzenie ma awangardowy kształt, ponadto użytkownik może wybrać jeden z 17 kolorów obudowy.

Noszone za uchem urządzenie o wadze poniżej półtora grama jest właściwie wyspecjalizowanym komputerem do obróbki dźwięku. W każdej sekundzie dokonuje tysięcy analiz potencjalnych ustawień i wybiera najlepsze, by użytkownik mógł optymalnie słyszeć słowa rozmówców – w zamkniętej przestrzeni, na otwartym powietrzu, w ciszy i w hałasie czy na wietrze.

Występująca zwłaszcza u starszych osób utrata słuchu sprawia, że nie tylko słyszą one gorzej, ale także odbierają dźwięki w formie zniekształconej. Dlatego nie wystarczy samo wzmocnienie dźwięków. Aparat Delta rozpoznaje, które dźwięki to mowa i potrafi zawęzić lub rozszerzyć kąt słyszenia, by odbierać tylko to, co istotne. Laryngolog może też optymalnie dopasować aparat do wady słuchu pacjenta.
Pozdrawiam :))
"Starsza Wiosenna Miotełka"

Pan Rajek

  • to weteran
  • polecający usługi
  • *******
 

(c) 2003-2019 Team Dar Życia :: nota prawna :: o plikach Cookies :: biuro@darzycia.pl
Polecamy:   Forum o zwierzętach